Skocz do zawartości
IGNORED

zwrotnica w Sonus Faber'ach - proszę o pomoc


maskun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.
Liczę na Waszą pomoc bo jako amator który szuka dobrego brzmienia nie potrafie zrozumieć pewnej rzeczy.

Zamierzam wymienić elementy zwrotnicy w swoich kolumnach. Mam tam 2 zwrotki osobno na dolne i osobno górno/średnie pasmo. Kolumny są 3 drożne mają osobne głośniki na każde pasmo.
Mam miłe doświadczenia słuchowe we wcześniejszych kolumnach gdzie również wymieniałem ale zlecałem to komuś a obecnie myślę sobie że lepiej włożyć lepsze części niż płacić za tak proste lutowanie.

Mam główny problem ze zrozumieniem który element za co odpowiada. Chodzi głównie o kondensatory bo na płytce widać 3 kondy foliowe - jeden większy 10uF oraz 2 mniejsze 5,6 uF
Jak to można bez schematu zrozumieć ? kolumny to Sonus Faber Venere 3.0 ale widać elementy chiński badziew.
Do czego są te 3 elektrolity 100, 33, 22 uF   ?  Czy je zamienić na inne elektrolity czy jest sens też foliowe ? 

Jaki ma być cel ? zależy mi głównie na średnim paśmie - tutaj chce spróbować najlepszy(ze zdrowym rozsądkiem) kondensator i w sieci czytam że Mundorf EVO Oil jest polecany i zmienia w średnicy jakość dźwięku. Raczej na górne pasmo coś tańszego ale lepszego niż fabryczna marka CYC.
Oczywiście proszę o poradę bo może coś innego Jantzen, Audyn, Monacor, Rike ??

Rezystory też zmienie na Mundorfa MR5 i MR10 zaś podaruje sobie z cewkami bo te o dziwo widać porządny drut.....zazwyczaj w każdych kolumnach do 10 - 15tyś zł widzę podobnej jakości podzespoły w zwrotce ale zdarzają się wyjątki od tej reguły. Te komercyjne kolumny to zazwyczaj właśnie "skok na kase" żeby zrobić coś po minimalnych kosztach a zarobić najwiecej.....mniejsze manufaktury które robią kolumny w mniejszych ilościach dają już zazwyczaj lepsze części..
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym głośnikom przydałaby się zupełnie nową zwrotnica. Wymiana samych elementów na inne, lecz o tych samych wartościach niewiele zmieni, a pociągnie za sobą niemale koszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, meloV8 napisał:

zupełnie nową zwrotnica

Chodzi o całkiem nowe strojenie?

Masz jakieś doświadczenie akurat z tymi kolumnami że tak piszesz bo trochę opinii mam I część ludzi zaleca zostawienie na lepszych częściach a część tak jak ty piszesz nowego strojenia podziału zwrotnicy itp..

Oczywiście taka wersja też chodzi mi po głowie. Mam wstępnie ją wycenioną czyli pozostawienie cewek ale nowe kondensatory i rezystory w obu zwrotnicach.. Koszt 2500zl

Jeśli wybrałbym wersję taką jak planuje czyli wymiany samych kondensatorów rezystorów to wyjdzie mi 1000 zł... Oczywiście w zwrotnicy dolnopasmowj też. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar częstotliwości tych kolumn wskazuje na poważne problemy, ktore nie znikną po wymianie elementów na bardziej ekstrawaganckie. Jedynie zmiana pasma częstotliwości i zależności fazowych będzie miała najwiekszy wpływ na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrotnica na śmieciowych elementach,pasmo przenoszenia jakie jest widać,tutaj trzeba od nowa pomiary zrobić i zaprojektować nowe filtry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

aha,jeśli już bym wymieniał elementy zwrotnicy to pierwsze cewki bym wywalił,to nawet nie jest czysta miedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde aż tak źle Panowie... 🫤

To co oni celowo źle to zestroili? To że produkowane w Chinach to chyba nie powód... Powód to pewnie fakt że to budżetowy Sonus bo te Venere 13tys za nowe. 

A jeśli wracając do miejsca produkcji to jak macie dojścia do charakterystyk to jak jest w Venere S (signature)? To też nadal Venere ale produkcja Italy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze miejsce produkcji tu nie ma znaczenia.
Dostępne pomiary w sieci nie są obiecujące. Melo dobrze prawi.

Dlaczego psują tego nie wiedzą nawet najstarsi czarodzieje, może celowy zabieg brzmieniowy, może celowe pozycjonowanie katalogu.
przykład bardzo popularnych Klipsh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może po prostu kolumny Labolatorium Sonus nawet nie widziału ot zlecenie zewnętrzne aby zapchać rynek i jak najwięcej z niego wyciągnąć.
Biorąc pod uwagę cenę kolumn i że są to 3 drożne kolumny uznanego producenta to jest to level budżet lekko średnio dzisiaj 12-15k podoli wołają Sobie za średniej klasy monitory w dystrybucji zasolonowej. Inaczej sprawy się mają w manufakturach które omijają tę częśc rynku i sprzedają bezpośrednio.
Więc nie ma się co dziwić ze są oszczędnosci na wszystkim gdzie nie widac - Bo widać wiedać produkt musi wyglądąc aby się sprzedawał.

Ja ogólnie nie jestem entuzjastą tuningowania kolumn na pałe - a damy droższe to droższe to droższe to i musi zagrać często gra bo wydaliśmy kasę i autosugestia działa.
Elementy - bez schematu nic się nie dowiesz. Tuningowanie tego gniota raczej nie ma sensu - nowe zwrotnice a stare nie ruszaj zostaw bez grzebania jakbys chciał sprzedać kolumny w oryginale.
I nie zaczynaj od dywagowania na jakie elementy zmienisz bo to akurat najmniejszy problem tylko znajdź najpierw problem a moze się okazać ze zagra lepiej nawet na najtańszych elementach.

4 godziny temu, maskun napisał:

a obecnie myślę sobie że lepiej włożyć lepsze części niż płacić za tak proste lutowanie.

jak nie masz doswiadczenia w lutowaniu to uważaj, słabe połaczenia więcej popsują nic najbardziej podły element w zwrotnicy.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zapacoustics napisał:

Tuningowanie tego gniota raczej nie ma sensu

Czyli co mam to wywalić koło śmietnika może ktoś sobie zabierze? 

Właśnie same głośniki podobno dość dobre tylko to strojenie, zwrotnica tragiczna. 

.. Ogólnie jeśli to gniot to taka dygresja miałem KEF Q700 czyli budżet za 4000zl nowe i po strojeniu od zera u pewnego specjalisty to grały tak że było u mnie parę osób z forum ale i akustyk co sprawdzał pomieszczenie to wszyscy przecierali oczy i uszy że to te kolumny tak grały.. Było na Jantzenie Superior, cewka taśmowa w górze a w dolnym jantzen standard i cewki zwykle Jantzena. Niby dużo kasy na to wyszło ale budżet od Kefa i byście się zdziwili 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, maskun napisał:

Czyli co mam to wywalić koło śmietnika może ktoś sobie zabierze? 

pisałem o zwrotnicach - grzebanie w tych zwrotnicach nie ma sensu - lepsze elementy się nie zmieszcza, ścieżki pewnie są słabej jakosci i małych przekrojów itp. zostaw zwrotnice w orginale nie grzeb w nich tyle są najwięcej warte. I jak chcesz modyfikowac kolumny które swoją drogą sa ładne i mogą miec ukryty spory potencjał to zrób nowe zwrotnice.
Byłeś zadowolony to idź do tego samego specjalisty nawet jesli to "leśny czarodziej" Dobrą praktyką jest jakaś Tam solidarność / wdzięczność. A juz wiesz że jego szkoła kreowania brzmienia Ci odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zapacoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobił ktoś kto wiedział co robić ,jaki efekt uzyskać czym to nic dziwnego , sonusy są tak zrobione  żeby mieć swój charakter ?? być może , bo jak widać są dalekie od liniowej charakterystyki , podmianą na te same wartości nie zmienisz kilu Db na + tam kilku na minus gdzie indziej ,  jak nie robisz sam musisz jasno opisać robiącemu co chcesz a i tak pewnie będą ''poprawki'' bo jak już się robi kolumny DIY  to warto słuchać w swoim pomieszczeniu i robić poprawki pod gust 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, zapacoustics napisał:

pisałem o zwrotnicach

Bo już słabo mi się zrobiło.. Ok jeśli zwrotnice to tak zgadza się. 

Bo tak patrząc na sam wygląd to proszę uwierzyć jeśli nie widziało się tych kolumn na żywo to dużo się straciło.. to jest najładniejszy "mebel" jaki w życiu widziałem😁😉 A dziś z takim wyglądem można kupić jedynie sonetto i olympica. 

A tak swoją drogą to wy stoicie kolumny? prawda czy tylko kojarzy mi się podobny nick/firma? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maskun napisał:

A tak swoją drogą to wy stoicie kolumny? prawda czy tylko kojarzy mi się podobny nick/firma? 

Nastroić to można sobie instrument. Oni robią tak, żeby to zagrało właściwie. 

4 minuty temu, maskun napisał:

proszę uwierzyć jeśli nie widziało się tych kolumn na żywo to dużo się straciło

To ważne. Ale te elementy za kilka tysięcy do zwrotnicy wcale nie będą ładniejsze od tych teraz. Będą takie wielkie, nieporęczne,...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, maskun napisał:

A tak swoją drogą to wy stoicie kolumny? prawda czy tylko kojarzy mi się podobny nick/firma? 

Tu wszystcy stroją kolumny 🙂 To forum DIY. Sami specjaliści.
A jak się logo kojarzy to bardzo dobrze po to powstają Loga własnie 🙂

7 minut temu, Grzegorz7 napisał:

To ważne. Ale te elementy za kilka tysięcy do zwrotnicy wcale nie będą ładniejsze od tych teraz. Będą takie wielkie, nieporęczne,...

takie kartofle - a Fuuj. Klienci napędzają rynek. A że tych coś chcą a się nie znają jest wiecej to popyt na Hi Endy rośnie. 
Widziałem Hiendy z tańtanszą chińszczyzną w środku i widziałem też najdroższe elementy wypas nad wypasu ale za to zero poprawności czy zamysłu.
Już mnie piegi na ścianach czy woreczki mocy nie śmieszą ... ale jak widzę przewody do spawarki podpięte pod głośniczek 60W to zawsze śmieszy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zapacoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Będą takie wielkie, nieporęczne

Heh tak dobrze wiem jak to wygląda miałem w ręce wielokrotnie nowe zwrotnice diy metodą punkt do punktu. Dla mnie to jak biżuteria... nie dziwię się ludziom co Życzą sobie zewnętrzne zwrotnice😁

Pytanie laika co do wielkości np.kondensatorow to prawda że wersja 800, 1200 V brzmią lepiej od tych samych na 250? bo to się wiąże oczywiście z ich wielkością

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maskun napisał:

Pytanie laika co do wielkości np.kondensatorow to prawda że wersja 800, 1200 V brzmią lepiej od tych samych na 250? bo to się wiąże oczywiście z ich wielkością

tego nie wiem. Ale wiem napewno. Ze lepiej brzmi lepszy głosnik z tanim kondem niż słabszy głośnik z najlepszym kondem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, maskun napisał:

Pytanie laika co do wielkości np.kondensatorow to prawda że wersja 800, 1200 V brzmią lepiej od tych samych na 250? bo to się wiąże oczywiście z ich wielkością

W ZG tego nie usłyszysz ale złotousi wstawiają te kobyły we wzmacniaczach. "Brzmią" gorzej z oczywistych fizycznych powodów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Grzegorz7 napisał:

W ZG tego nie usłyszysz ale złotousi wstawiają te kobyły we wzmacniaczach. "Brzmią" gorzej z oczywistych fizycznych powodów. 

wysokie napięcia w Hiendowych kondensatorach często wynika z procesu produkcji.
po prostu trzeba dać grubszą folie aby produkcja nie polegała na tym że non stop się zrywa przy nawijaniu i sa same odrzuty.
WIęc swego rodzaju efekt uboczny.
Jakość folii, jakość nawoju, materiał folii Tak ale napięcie pracy jest raczej w zastosowaniu ( jeśli nie za niskie ) w zwrotnicach bez różnicy.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ZG jak da się w palnik i wyrwie kabel to na indukcyjnościach potrafi się zaidukować jakieś tam napięcie. Ale w preampie, czy jakimś DAC`u z napięciem 15V i bez stanów nieustalonych... 

Ale owszem dużą rolę odgrywa tu technologia i efekt uboczny grubszych folii. Wszak folie napylane są bardzo nieaudiofilskie. No i nie wszystko równie łatwo się napyta. A takie "ręcznie" zwijane to do wyboru do koloru; folia alu, miedź, srebro... I jaka różnorodność brzmieniowa 😉

A jak jeszcze zastosuje się papier olejony... miodzio 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Nastroić to można sobie instrument. Oni robią tak, żeby to zagrało właściwie. 

Tylko teoretycznie. W praktyce widac ze chca miec swoje firmowe brzmienie i sie wyrozniac i to jest dla nich wlasciwe brzmienie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, szpotek73 napisał:

zwrotnica na śmieciowych elementach,pasmo przenoszenia jakie jest widać,tutaj trzeba od nowa pomiary zrobić i zaprojektować nowe filtry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

aha,jeśli już bym wymieniał elementy zwrotnicy to pierwsze cewki bym wywalił,to nawet nie jest czysta miedź

Kolumny specyficznie nastrojone-  ale granie może sie podobać. Kisiel napisał dyplomatycznie:

" widać mniejszą dbałość
o liniowość, a większe zainteresowanie
wypracowaniem brzmienia bardziej wyrazi-
stego, i charakterystyki choćby do pewnego
stopnia odpowiadającej czułości naszego
słuchu"

 

Tu zwrotnica starszego modelu Sonusa ( poprzednik Venere?)na Seasach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, jurek napisał:

Kolumny specyficznie nastrojone-  ale granie może sie podobać

no akurat duzo osób mi mówi żeby dążyć do m.in.  idealnej charakterystyki ale przecież właśnie niektóre modele są tak robione żeby było specyficzne brzmienie. Żeby zachować charakter kolumny.
Pomyślcie żeby teraz Bowers&W wziął na warsztat swoje kolumny i wydał następną serie która nie bedzie miała takie jasnej, żywiołowej góry pasma. Zrobi idealną neutralną sygnaturę swojego dźwięku. To by był strzał w kolano.

Z kolumnami i ich dźwiękiem to jak z gustem....w zyciu tez nie wszyscy biegamy za tą samą Pamelą to taka analogia do idealnej kobiety 😉

Venere gra po prostu troche mało rozdzielczo - średnica jest słyszalna na pierwszym planie ale ten dźwięk jest troche powolny troche mulisty. Nie wiem jak to opisać.
Basu tez mało pomimo 2x woofera. Tak to było strojone i pewnie nie chciałbym żeby zrobić od linijki charakterystyke. Chciałem poprawić jako amator jakość brzmienia( a wiem ze można i to drastycznie) i pierwszym pomysłem była wymiana podzespołów jednak daliście mi do zrozumienia że wyjdzie to tez drogo a efekt nie bedzie zadowalający. Bądź tu teraz mądry co zrobić 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, maskun napisał:

Pomyślcie żeby teraz Bowers&W wziął na warsztat swoje kolumny i wydał następną serie która nie bedzie miała takie jasnej, żywiołowej góry pasma. Zrobi idealną neutralną sygnaturę swojego dźwięku. To by był strzał w kolano.

Chyba jednak wolałbym, aby zrobili zgodnie ze sztuką inżynierską, a nie audiofilską. Oni są mistrzami w marnowaniu potencjału głośników i obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no ale teraz zobacz dla laika - ma jakiś wybitnie "ciemno" grający wzmacniacz. Podłączając Bowersy odrazu inaczej toi brzmi i wielu się podoba. Nie powiesz mi że nie osiągnęli sukcesu...przynajmniej marketingowego 😉

Mi się podobają wizualnie ich kolumny - brzmienie na max 1 godzine tez jest świetne. Wiem bo miałem Bowersa (i wiele innych kolumn Focal, KEF, Heco) ale teraz powoli coraz bardziej ciągnie mnie to naturalnych wokali, instrumentów wiec próba była taka jaką znacie. Wygląd Sonusa "the best" ale jak kupowałem w głowie wiedziałem że z brzmieniem da się to poprawić szczególnie przy pomocy tej wspaniałej społeczności tutaj :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, meloV8 napisał:

Chyba jednak wolałbym, aby zrobili zgodnie ze sztuką inżynierską, a nie audiofilską. Oni są mistrzami w marnowaniu potencjału głośników i obudowy.

Oni wola tak jak chca ich klienci zamiast mowic klientom co ma im sie podobac. To fundamentalnie inne podejscie 😉

I zeby nie bylo ze uwazam B&W za fajne granie, bo za takie zupelnie nie uwazam.

Po prostu swiat pelny monitorow studyjnych bylby przerazajaco nudny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, rafa napisał:

Oni wola tak jak chca ich klienci zamiast mowic klientom co ma im sie podobac. To fundamentalnie inne podejscie 😉

I zeby nie bylo ze uwazam B&W za fajne granie, bo za takie zupelnie nie uwazam.

Po prostu swiat pelny monitorow studyjnych bylby przerazajaco nudny.

Skoro jest tak dobrze, jak to psują do tej pory, to ja bym jeszcze trochę zepsul, co by jeszcze dodać cukru w cukrze.

Nie wiem też skąd przekonanie, że monitory studyjne muszą być nudne. Wręcz przeciwnie, to często znakomite i wciągające kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury pleciecie ... Realizacja utworów jest nieliniowa i przy montażu artyści ustalają co jak ma brzmieć i w jakim stopniu aby artysta brzmiał jak chce brzmieć. Nieliniowe kolumny to slepa uliczka ewolucji.
Kolumny powinny odtwarzać muzykę a nie ją zmieniać.
To czy kolumna jest jasna czy ciemna nie realizuje się dziurą w pasmie do granic jakiejkolwiek szłyszalności. Tylko "balansem tonalnym"
Raz robi się kolumny uniwersalne tzw. pełnopasmowe innym razem celowo ciemniej grające a innym celowo mało kompentuje i stroi pod mocno jasną stronę mocy bo mają być z założenia częścią systemy z baterią subwooferów.
Ale robienie dziur w pasmie to zadna idea i żadne prawo akustyki za tym nie przemawia..
charakterystyka wcale nie musi być liniowa i często nie jest ale ma być poprawnie zbalansowana i zgrana czasowo i fazowo z poprawnym rozpraszaniem.
A Wy Sobie wmawiacie jak jacyś masochiści że dziura w pasmie to dobrze i słuch ludzki bo wykonturowany brzmienie itd.
A potem 100 tematów na forum jaki kondensator jaki kabel
Kto nie projektuje kolumn ten nie wie jak bardzo wybrzmienia się zamazują, rozmywają itd itd jak głośniki Sobie przeszkadzają w graniu. One mają ze Sobą współpracować a nie atakowac w przeciwfazie.
Pierwsze co słyszę póxniej - jakby ktoś koc z kolumn sciągnął jakby podobnie ale inaczej.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zapacoustics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, meloV8 napisał:

Nie wiem też skąd przekonanie, że monitory studyjne muszą być nudne. Wręcz przeciwnie, to często znakomite i wciągające kolumny.

Tylko dla tych ktorym sie takie granie podoba. A dla calej reszty nie. Taki juz ten swiat jest 

A tak w ogole ja napisalem ze swiat bylby nudny jakby byly same "monitory studyjne" a nie ze monitory studyjne sa nudne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafa napisał:

Tylko dla tych ktorym sie takie granie podoba. A dla calej reszty nie. Taki juz ten swiat jest 

A tak w ogole ja napisalem ze swiat bylby nudny jakby byly same "monitory studyjne" a nie ze monitory studyjne sa nudne

Cokolwiek zrobisz, znajdzie się ktoś, komu się to spodoba i nawet za to zapłaci, mimo ewidentnych błędów konstrukcyjnych.

Dlatego w tym całym bajorku, tak trudno znaleźć obiektywnie dobre produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha a jeszcze do pełni szczęścia nie wrzuciłem zwrotki z dolnego pasma dla dwóch niskotonowych. 

Ogólnie patrząc na obie zwrotki widać że dość skomplikowane i dużo elementów.. czy źle to widzę i rozumiem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, maskun napisał:

Ogólnie patrząc na obie zwrotki widać że dość skomplikowane i dużo elementów.. czy źle to widzę i rozumiem? 

Nie są takie skomplikowane - ale też nie sa proste. Wada to te cewki to marny sort znak rozpoznawczy konstrukcji montowanych w ChRL. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.