Skocz do zawartości
IGNORED

Radio internetowe - czy jest jakaś stacja, która zamiast swojego logo prezentuje aktualny czas/zegar ?


zgredek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

Mam nietypowe pytanie. Ale gdzie je zadać, jak nie tu... ? 🙂 

Czy znacie jakąś stację radia internetowego, która zamiast swojego logo prezentowanego podczas słuchania pokazuje na wyświetlaczu streamera zegar ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Wątpię. Z reguły bowiem są to statyczne obrazy a nie ruchome.

Być może się mylę ale jako ruchomego obrazka to jeszcze się nie spotkałem

Prędzej byś zapewne znalazł to w informacjach podczas odtwarzania danej radiostacji.

Natomiast już całkiem pytanie z innej beczki.

Będziesz słuchał dowolnego radia tylko takiego aby pokazywało ci godzinę?

Wiesz co ja nie wiem ale generalnie to polecałbym ci słuchać radia które ci się podoba pod kątem gatunków muzycznych a kupić sobie na przykład na przysłowiowym targu taki mały chiński plastikowy budzik to będzie kosztować pewnie w granicach 4 do 6 zł.

i postawić na playerze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

i postawić na playerze

Ja na ręku noszę zegarek. I też dobrze sprawdza się gdy chcę zobaczyć, która godzina. I co więcej, mogę to zrobić nawet wtedy, gdy player jest wyłączony 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, mimo, że ździebko sarkastyczne...

Po prostu ciekawiło mnie, czy zawsze są nadawane tylko obrazki statyczne, jak to nazwałeś Piotrze, czy jacyś "pionierzy nowej radiowości" poszli krok dalej.

Poza tym, mógłbym np. nie wyłączać streamera (który jest spięty poprzez Control Bus ze wzmacniaczem), gdy słucham muzyki z innego źródła przełączając streamer właśnie np. na ten "zegar" ze stacji radiowej. A wg mojej wiedzy, CXN100 nie ma opcji wyświetlania godziny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, piotrek7 napisał:

Ja na ręku noszę zegarek. I też dobrze sprawdza się gdy chcę zobaczyć, która godzina. I co więcej, mogę to zrobić nawet wtedy, gdy player jest wyłączony 😁

No i to jest klasa. Powiedział bym dżentelmen:)

8 godzin temu, zgredek napisał:

Dzięki za odpowiedzi, mimo, że ździebko sarkastyczne...

Po prostu ciekawiło mnie, czy zawsze są nadawane tylko obrazki statyczne, jak to nazwałeś Piotrze, czy jacyś "pionierzy nowej radiowości" poszli krok dalej.

Poza tym, mógłbym np. nie wyłączać streamera (który jest spięty poprzez Control Bus ze wzmacniaczem), gdy słucham muzyki z innego źródła przełączając streamer właśnie np. na ten "zegar" ze stacji radiowej. A wg mojej wiedzy, CXN100 nie ma opcji wyświetlania godziny.

Nie ma. No nikt nie wpadł na to żebyś miał włączonego playera i pokazywał godzinę jak słuchasz z cd. 

Wiesz jak się człowiek na tym głębiej pochyli i zastanowi to jesteś jedyną osobą na miliard ludzi która by tak to robiła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
14 godzin temu, piotrek7 napisał:

Ja na ręku noszę zegarek. I też dobrze sprawdza się gdy chcę zobaczyć, która godzina. I co więcej, mogę to zrobić nawet wtedy, gdy player jest wyłączony 😁

Też noszę zegarek, ale godzinę z przyzwyczajenia sprawdzam na telefonie. 

Panowie sam zamysł był oczywiście inny autora. 

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy. Z tym że próbujemy go poznac. Bo mimo że zostało m kto bardzo jasno wytłumaczone dalej nie rozumiem tej idei. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
10 godzin temu, zgredek napisał:

Po prostu ciekawiło mnie, czy zawsze są nadawane tylko obrazki statyczne, jak to nazwałeś Piotrze, czy jacyś "pionierzy nowej radiowości" poszli krok dalej.

Wszystko zależy od aplikacji i samego systemu w jakim jest to wyświetlane. Często gdy jest godzina wynika to z faktu aplikacji samej niż radia które to nadaje. Troszkę inaczej jest z radiem naziemnym, ale tu też występuje kilka zależności. 

Radia online mają obrazki na 99.99% statyczne lub jakieś gify. Sam kiedyś się zastanawiałem jak zrobić aby grało i była też godzina ale to problem samej aplikacji / urządzenia. 

 

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Wiemy. Z tym że próbujemy go poznac. Bo mimo że zostało m kto bardzo jasno wytłumaczone dalej nie rozumiem tej idei. 

Mniej sarkazmu a więcej zrozumienia. Dzięki. 

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie ma. No nikt nie wpadł na to żebyś miał włączonego playera i pokazywał godzinę jak słuchasz z cd. 

Wiesz jak się człowiek na tym głębiej pochyli i zastanowi to jesteś jedyną osobą na miliard ludzi która by tak to robiła.

Nie koniecznie. W radiach stacjonarnych rozwiązano to często po przez nadawanie informacji jako pasek tekstu i godziny także co jakiś czas. (RDS ?) (radio naziemne w samochodach np lub radioodtwarzaczach) 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Espectro napisał:

W radiach stacjonarnych rozwiązano to często po przez nadawanie informacji jako pasek tekstu i godziny także co jakiś czas. (RDS ?) (radio naziemne w samochodach np lub radioodtwarzaczach)

 

16 godzin temu, piotrek7 napisał:

Ale jeśli istnieje, wyświetla wskazania zgodnie z czasem pekińskim. 

Właśnie, w radiu naziemnym znamy strefę czasową, w internetowym niekoniecznie.

Ale pomijając zegarek, z tego co wiem, to obrazek (logo stacji, okładka płyty itp) jest ładowana do streamera statycznie razem z danymi o utworze, nie może się przeładowywać co chwilę, w przypadku zegarka co sekundę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy dlatego także o tym wspomniałem

23 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Prędzej byś zapewne znalazł to w informacjach podczas odtwarzania danej radiostacji.

W radiach internetowych te informacje są bliźniaczo podobne do systemu RDS w radiach FM. 

W radii które ja słucham przeważnie jednak jest tam nazwa stacji radiowej oraz wykonawca i tytuł granego utworu. Natomiast faktycznie jest możliwe że w innych stacjach i jest także podawana godzina.

Natomiast należy zwrócić uwagę iż zapewne będzie to godzina lokalnej stacji radiowej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że przez internet dużo rzeczy idzie opóznione i taki zegar pewnie nie pokazywał by dobrej godziny. Ja w większości gdy jestem zagranicą to tv oglądam przez internet i często programy są opóznione  nawet 2-3 minuty.

Z radiem pewnie też może być podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takiej funkcji też nie uświadczymy za często w streamerach.

No i nie ładnie takie coś albo po prostu zegarek postawić na 🙂

solved

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2024 o 22:16, zgredek napisał:

Czy znacie jakąś stację radia internetowego, która zamiast swojego logo prezentowanego podczas słuchania pokazuje na wyświetlaczu streamera zegar ?

Nie znam stacji nadającej bieżący czas na ekran. 

Rozwiązałem to w inny sposób - możliwy w LG V50S- który u mnie służy tylko za odtwarzacz i streamer:

W ustawieniach, w zakładce display jest do wykorzystania opcja " AOD" (always-on display) 

Są tam trzy opcje widoku zegara: cyfry, tarcza analogowa i dwa czasy na raz- miejscowy i dowolny na świecie.

Gdy wyłączam ekran bocznym przyciskiem - na ekranie pozostaje wybrana opcja cyfr z datą pod spodem.

Muzyczka z apki "Replaio Radio" gra cały czas.

Ponieważ to nie są stacje "FLAC", to przesyłam je przez bluetootha na Sabaja A30a, lub słuchawki Soundcore 30

Mając zegarek w zasięgu wzroku cały czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piramidon napisał:

Nie znam stacji nadającej bieżący czas na ekran.

Radio Paradise w Android TV wyświetla pokaz slajdów (zmiana obrazu co kilka sek.) wraz z aktualną godziną w narożniku obrazu.

2 godziny temu, piramidon napisał:

Ponieważ to nie są stacje "FLAC", to przesyłam je przez bluetootha

Możesz przesłać też FLACi za pomocą aplikacji AirMusic (przesyła dźwięk systemowy, jak bluetooth).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek.pap napisał:

Możesz przesłać też FLACi za pomocą aplikacji AirMusic

Cytat z Appstore:

"AirMusic 4+

Plutinosoft Zaprojektowano dla iPada"

Dziękuję , nie skorzystam. Mój iPad jest "przeterminowany", następnego nie kupię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie odbierajcie tego postu jako żartobliwy.

Pytam teraz poważnie czy to naprawdę chodzi aby obecnie zmieniać telewizor zamiast kupić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście kwestia wyglądu jest do wyboru i zapewne ten plastikowy mały będzie za parę złotych i postawić to na.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.