Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiany w sprzęcie


Mark75X
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym stopniowo wprowadzać zmiany w posiadanym zestawie audio, gdyż wymiana całości, jak wiadomo, stanowiłaby większe jednorazowe obciążenie budżetu. Mimo, że generalnie jestem zadowolony z całości, a więc z walorów brzmieniowych i potencjału mocy, to jednak myślę o wejściu na wyższy poziom jakościowy, dobór elementów wyższej klasy. Obecnie wykorzystuję NAD C356BEE + Marantz CD6007, głośniki Heco Aurora 700. Pomieszczenie 16 m2. Od którego modułu powinienem zacząć, jakie modele sugerujecie?  Z góry bardzo dziękuję za wszelkie porady.

Pzdr, m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Mark75X napisał:

Cześć,

Chciałbym stopniowo wprowadzać zmiany w posiadanym zestawie audio, gdyż wymiana całości, jak wiadomo, stanowiłaby większe jednorazowe obciążenie budżetu. Mimo, że generalnie jestem zadowolony z całości, a więc z walorów brzmieniowych i potencjału mocy, to jednak myślę o wejściu na wyższy poziom jakościowy, dobór elementów wyższej klasy. Obecnie wykorzystuję NAD C356BEE + Marantz CD6007, głośniki Heco Aurora 700. Pomieszczenie 16 m2. Od którego modułu powinienem zacząć, jakie modele sugerujecie?  Z góry bardzo dziękuję za wszelkie porady.

Pzdr, m

Nie tyle coś jest nie tak, co tak jak napisałem, chciałbym docelowo zbudować zestaw reprezentujący jednak wyższą klasę brzmieniową, a więc z tzw. nieco wyższej w tym przypadku półki (powiedzmy 1-1,5 szczebla w górę). Nie wiem od jakiego elementu powinienem rozpocząć stopniową wymianę. Jeśli przykładowo od wzmacniacza, to zastanawia mnie czy wśród rozwiązań w przedziale przyjmijmy 4-6 tys. zł, można znaleźć jakieś, które w Waszej ocenie będzie zauważalnie lepsze od NadC356, jaki obecnie posiadam, np. nowe wersje hybrydowe NADa C368 lub C389. Wyższy stopień innowacyjności rozwiązań i cena sugerują jednak lepsze parametry, pytanie czy istotnie muszą się one przełożyć na lepszą jakość dźwięku. To samo pytanie odnośnie pozostałych elementów i sugerowanej kolejności wymiany. Wielkie dzięki raz jeszcze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem wymiana każdego z elementów może dać tu fajny zysk jakościowy. Przy kolumnach może przydałby się nieco większy budżet dla jak najlepszego efektu, ale zawsze można zrobić lekki krok w bok 😉 

Ze wzmacniaczy sprawdziłbym Audiolaba 7000A, Rega Elex MK4, Cambridge CXA81, może coś cieplejszego jak Musical Fidelity M3si lub M5si, Atoll IN100, Fezz Torus 5040. Jest sporo możliwości 😉 Z kolumn na pewno sprawdziłbym Monitor Audio Bronze 500, Q Acoustics 5040, Fyne Audio F501, Dynaudio Emit 30, może Wharfedale Linton 😉 

W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD podlega często tuningowi, teraz czytam to samo o Aurorach i tak na pierwszy

rzut oka w system, to powinieneś zostawić sobie tylko Marantza 😉 

Bo i DAC przyzwoity i czyta pliki. NAD'owi brak przejrzystości zdaniem wielu i to

samo dotyczy dużej części pasma Aurory. Propozycja Audiolaba jak najbardziej,

a do tego jakieś Mission LX albo coś z pierścieniowym tweeterem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ci powiem że nie ma jasnej odpowiedzi na twoje pytanie bo nie ma też z twojej strony oczekiwań.

Nowe nady to po prostu inne granie zupełnie inaczej skonstruowany wzmacniacz i wcale nie jest powiedziane że one grają lepiej. Ja na przykład wolę brzmienie tych starszych wzmacniaczy. Mimo że wymagały one przeglądu i serwisu.

W każdym razie nie będzie to przeskok w górę a jedynie w bok.

Podobnie będzie także przy wyborze kolumn. Wbrew pozorom to jest bardzo udany model który potrafi solidnie zagrać nawet z dużo droższą i lepszą elektroniką.

Jednak znowu budżet tutaj pozwala na wybór po prostu kolumn innych.

Zostawiając to w tyle.

Często wymiana w bok po prostu na inne modele nazwijmy to tej samej klasy daje jednak na tyle duże zmiany w docelowym systemie że odbiorca stwierdza iż był to przeskok w górę. 

Może u ciebie też tak będzie.

Jedyna dobra rada w tej chwili to.

Wrzuć na luz słuchaj muzyki a w wolnych chwilach odwiedzaj ile salonów się da i słuchaj czego się da. Abyś to ty wiedział jakie masz oczekiwania względem zmiany a nie pytał o nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2024 o 17:50, Mark75X napisał:

Marantz CD6007

Ja uwazam ze to jest wyraznie najslabszy punkt twojego systemu.

mozna nawet pozyczyc DAC a obecny CD uzyc jako transport (jesli sluchasz wylacznie z plyt CD)

Albo nawet kilka i sie przekonac co to wniesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.03.2024 o 06:57, Piotr Sonido napisał:

Szczerze ci powiem że nie ma jasnej odpowiedzi na twoje pytanie bo nie ma też z twojej strony oczekiwań.

Nowe nady to po prostu inne granie zupełnie inaczej skonstruowany wzmacniacz i wcale nie jest powiedziane że one grają lepiej. Ja na przykład wolę brzmienie tych starszych wzmacniaczy. Mimo że wymagały one przeglądu i serwisu.

W każdym razie nie będzie to przeskok w górę a jedynie w bok.

Podobnie będzie także przy wyborze kolumn. Wbrew pozorom to jest bardzo udany model który potrafi solidnie zagrać nawet z dużo droższą i lepszą elektroniką.

Jednak znowu budżet tutaj pozwala na wybór po prostu kolumn innych.

Zostawiając to w tyle.

Często wymiana w bok po prostu na inne modele nazwijmy to tej samej klasy daje jednak na tyle duże zmiany w docelowym systemie że odbiorca stwierdza iż był to przeskok w górę. 

Może u ciebie też tak będzie.

Jedyna dobra rada w tej chwili to.

Wrzuć na luz słuchaj muzyki a w wolnych chwilach odwiedzaj ile salonów się da i słuchaj czego się da. Abyś to ty wiedział jakie masz oczekiwania względem zmiany a nie pytał o nie.

Bardzo dziękuję za cenne, merytoryczne porady. Cyfrowe NADy istotnie grają inaczej. Bardziej detalicznie, bardziej rozdzielczo, ale w mojej ocenie nieco chłodniej i z nieco słabszą sceną niż stara szkoła Classic wypracowana przez niestety ś.p. BEE.

Heco to faktycznie był dobry zakup, głośniki mające jeden z najlepszych na rynku wskaźników cena/jakość lub bardziej klasa brzmienia, w tym przypadku. Docelowo będę jednak planował target z wyższej półki o jeszcze większej przejrzystości, scenie i cieplejszej barwie.

Pozdrawiam serdecznie, marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym chciał wymienic wzmacniacz do Aurora 700

obecnie mam Yamaha R-N303D i to jest dla mnie za mało, myślę o Denon DENON PMA-900HNE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Aurora 700 najlepiej grały z Cambridge cxa61. Słuchałem jeszcze z Cyrus One, Atoll 80se, amplitunerem kina Yamaha drugim od dołu z katalogu. Ja niestety nie podzielam zdania, że Aurory to dobre kolumny. Miałem 700 i center. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Abajek napisał:

Ja tez bym chciał wymienic wzmacniacz do Aurora 700

obecnie mam Yamaha R-N303D i to jest dla mnie za mało, myślę o Denon DENON PMA-900HNE

Mnie akurat charakterystyka barwy brzemieniowej Denona nieco mniej odpowiada, wolałbym już bardziej siostrzanego Marantza. To jednak kwestia indywidualnego gustu. Mnie najbardziej odpowiadają wysoce neutralne w mojej ocenie NADy. Jedno wydaje się pewne. Wybór tego, czy jakiegokolwiek innego wzmacniacza zamiast amplitunera (nawet stereo) w tej samej klasie cenowej, zawsze będzie dużo lepszym rozwiązaniem, jeżeli faktycznie zależy Ci czysto na jakości brzmienia, koncentrujesz się na poprawie odbioru audio. Amp to jednak "all-in-one solution", masz zatem w danej porównywalnej cenie sprzęt uniwersalny, z wieloma funkcjami dodatkowymi, często pobocznymi, które niestety nie są udostępniane darmo rzecz jasna. Gra bardziej płasko, bardziej "kwadratowo" charakterystyką. Taką opinię też dawno, dawno temu słyszałem w cenionym salonie Hi-Fi i w pełni ją podzielam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2024 o 21:33, Mark75X napisał:

Bardzo dziękuję za cenne, merytoryczne porady. Cyfrowe NADy istotnie grają inaczej. Bardziej detalicznie, bardziej rozdzielczo, ale w mojej ocenie nieco chłodniej i z nieco słabszą sceną niż stara szkoła Classic wypracowana przez niestety ś.p. BEE.

Heco to faktycznie był dobry zakup, głośniki mające jeden z najlepszych na rynku wskaźników cena/jakość lub bardziej klasa brzmienia, w tym przypadku. Docelowo będę jednak planował target z wyższej półki o jeszcze większej przejrzystości, scenie i cieplejszej barwie.

Pozdrawiam serdecznie, marek

Jesteśmy podobnego zdania życzę wszystkiego dobrego Marku. 

W dniu 27.04.2024 o 11:37, Abajek napisał:

Ja tez bym chciał wymienic wzmacniacz do Aurora 700

obecnie mam Yamaha R-N303D i to jest dla mnie za mało, myślę o Denon DENON PMA-900HNE

Zależy od budżetu całkiem przyzwoity wzmacniacz ale pod heco może być lepiej 

Faktycznie Cambridge gra fajnie z tymi kolumnami. Yamahy ale wyższe modele albo xindak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.