Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc w wyborze odtwarzacza sieciowego


luso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam Raspberry PI z zainstalowanym na nim Volumio, które wykorzystuje głównie za pośrednictwem Spotify Connect. Niestety to rozwiązanie działa w mojej opinii bardzo niestabilnie, tj. odtwarzanie muzyki z danej listy odtwarzania jest przezywane zawsze po tym samym utworze. Obecnie YouTube Music działa znacznie stabilniej na tej malince wraz z wtyczką "YouTube Cast Receiver" (Uprzedzając pytanie Raspberry ma stabilne kablowe połączenie sieciowe o przepustowości 1Gb/s i pingu poniżej 10ms). Dodatkowo ponieważ Spotify podnosi ceny postanowiłem się przesiąść na Tidala. Z tego powodu szukam odtwarzacza sieciowego który nie będzie bazował na malinie i umożliwi korzystanie z Tidala. Ponadto chciał bym aby odtwarzacz sieciowy dysponował następującymi cechami:

  1. Wsparcie dla Tidal Connect
  2. Wsparcie dla Spotify Connect
  3. Wsparcie dla Chromecast (mam subskrypcję YouTube music)
  4. Port sieciowy RJ45
  5. Przyzwoity DAC lub możliwość połączenia zewnętrznego DAC'a za pośrednictwem interfejsu USB
  6. Miłym dodatkiem byłoby wsparcie dla bluetooth wraz z kodekami takimi jak AptX HD czy LDAC

Odtwarzacz sieciowy będzie podłączony do Marantz PM 8006 i kolumnami głośnikowymi Fyne Audio F501. W oko wpadły mi następujące odtwarzacze

Wiim pro

  1. Nie można go połączyć z zewnętrznym DAC za pośrednictwem USB
  2. Nie posiada wsparcia dla bardziej zaawansowanych kodeków bluetooth
  3. Ma ponoć bardzo stabilną, rozbudowaną i często aktualizowaną aplikację
  4. Przy jego wyborze będę się musiał zaopatrzyć w dodatkowy DAC (np. Chord Mojo 2, Topping E70 Velvet itd.)

Bluesound node / node x

  1. Zapewne bardzo stabilny
  2. Aplikacja jest stabilna i rozbudowana
  3. Nie wspiera Chromecast
  4. W przypadku tego odtwarzacza wolał bym albo trochę zaoszczędzić albo dołożyć do kolejnego odtwarzacza z mojej listy.

Eversolo dmp a6

  1. Nie wspiera Chromecast
  2. Producent nie obiecał do kiedy streamer będzie miał wsparcie dla aktualizacji zabezpieczeń dla systemu Android
  3. Ma przyzwoity DAC
  4. Jego obsługa będzie najwygodniejsza
  5. Jest trochę za duży...

W tym momencie skłaniam się ku ostatniej opcji. Bardzo mi się podoba w tym zestawie to, że nie będę potrzebował zewnętrzego przetwornika cyfrowo analogowego. Niestety obawiam się tego jak ten odtwarzacz zgra się z moimi kolumnami (Fyne Audio F501) a w szczególności z ich tubowym głośnikiem wysoko tonowym.

 

Bardzo proszę o porady i sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Wszystko zależy od Twoich oczekiwań co do dźwięku, bo jak sam zdążyłeś zauważyć, jest ciężko znaleźć coś z Chromecastem. EverSolo DMP-A6 na pewno warty jest sprawdzenia, ale w najnowszym filmie omawiamy też kilka ciekawych sprzętów w budżecie ok 2.5 tys PLN 😉 

Zachęcam do obejrzenia filmów, a także do kontaktu i umówienia się na odsłuch. 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak no moje w tej chwili Eversolo nie ma konkurencji tutaj, ale jest jeszcze CXN V2 który konkuruje cenowo z racji iż jest to model który skończył się w produkcji a aktualnie jest model CXN 100. Eversolo cieplejsze, CXN V2 trochę bardziej analityczny to tak w skrócie. Oba świetne, pytanie jakie brzmienie preferujesz, ja wybrał bym CXN V2 do Fyne Audio, bo one ciepło grają a górę można tam spokojnie podciągnąć lekko.

Reszta według mnie nie jest konkurencją, ani alternatywą. 

Napisz na priv. na pewno pomogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki podpasuje, tylko on raczej pasuje do cieplejszych zestawów, bo sam jest jasniejszy niż Eversolo. Sklep pewny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można włączyć tłumaczenie na polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@treinerek A czy może wiesz,  jak w realu wygląda sprawa z cłami i VATem przez ten sklep ?
Niby opisali że przedpłacają cło i VAT ale   praktyka często bywa inna zgoła...   Bo zakładam że to z Chin jest wysyłane do EU   a nie z obszaru EU.
Pozdrawiam.

Akurat rozważam  zmianę słuchawek i tam coś ciekawego akurat dostrzegłem, stąd dopytanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tam nie kupowałem, ponad pótora roku temu dongla iBasso to nic mi nie naliczyli i dostawa była bardzo szybka.

Tu masz napisane  o co chodzi przy wysyłkach. Niby przy tych dwóch lepszych, wszystko jest opłacone. Nie wiem jak w przypadku Polski bo ja zawsze biorę wysyłkę do Niemiec.

Polityka wysyłkowa i śledzenie zamówienia — HiFiGo

Nie wkleja się sam link do strony wysyłki, trzeba n stronie zjechać na dół i kliknąć w wysyłkę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/16/2024 at 11:54 PM, Piopio said:

WiiM Pro Plus + zasilanie liniowe za 600-800 zł. 

Ten WiiM ma już akceptowalny DAC. 

 

Wiim'a wolał bym podłączyć z nowo wybranym DAC'kiem więc wystarczy mi WiiM Pro...

 

On 3/18/2024 at 2:23 PM, Q21 said:

Cześć 🙂 Wszystko zależy od Twoich oczekiwań co do dźwięku, bo jak sam zdążyłeś zauważyć, jest ciężko znaleźć coś z Chromecastem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na pewno warty jest sprawdzenia, ale w najnowszym filmie omawiamy też kilka ciekawych sprzętów w budżecie ok 2.5 tys PLN 😉 

Zachęcam do obejrzenia filmów, a także do kontaktu i umówienia się na odsłuch. 

 

Z opisów brzmienia w załączonym materiale najbardziej mi odpowiada Audiolab... ale on nie ma wsparcia dla Tidal Connect i opinie na temat oprogramowania tego streamer'a są bardzo słabe.

On 3/19/2024 at 3:39 PM, S4Home said:

Jak no moje w tej chwili Eversolo nie ma konkurencji tutaj, ale jest jeszcze CXN V2 który konkuruje cenowo z racji iż jest to model który skończył się w produkcji a aktualnie jest model CXN 100. Eversolo cieplejsze, CXN V2 trochę bardziej analityczny to tak w skrócie. Oba świetne, pytanie jakie brzmienie preferujesz, ja wybrał bym CXN V2 do Fyne Audio, bo one ciepło grają a górę można tam spokojnie podciągnąć lekko.

Reszta według mnie nie jest konkurencją, ani alternatywą. 

Napisz na priv. na pewno pomogę.

Rozumiem, że Cabridge Audio nadal ma manierę dostarczania swoich produktów w dowolnym kolorze pod warunkiem, że jest to szary. Tego może nie zaakceptować moja osobista dekoratorka wnętrz i raczej ze względu na rozmiar nie będę go w stanie schować 😞

21 hours ago, treinerek said:

A może taki podpasuje, tylko on raczej pasuje do cieplejszych zestawów, bo sam jest jasniejszy niż Eversolo. Sklep pewny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można włączyć tłumaczenie na polski.

Dzięki nie znałem tego produktu. Wygląda świetnie, poszukam trochę informacji na jego temat.

 

Na razie wpadłem w nieskończoną pętlę decyzyjną. Podoba mi się bardzo EverSolo ale brakuje mu wsparcia dla Chromecasta a na dodatek producent nie deklaruje jak długo będzie dostarczał aktualizacje zabezpieczeń dla systemu Android. A jako pracownik IT z urządzenie, które nie dostają aktualizacji zabezpieczeń nie korzystam.

I w ten sposób przechodzę do opcji z Wiim Pro i zewnętrznym DAC'kiem. Jak Wiim przestanie dostawać aktualizacje zabezpieczeń to ze względu na jego cenę bez żalu oddam go na elektrośmieci. Wada tego rozwiązanie jest taka, że będzie ono kosztowało tyle co EverSolo, ale nie będzie miało ekranu dotykowego 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać o co chodzi z tym wsparciem dla chromcasta?

Do czego to jest ci potrzebne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporadycznie do YouTube Music. Serwis ten lepiej dobiera sugestie muzyczne dla mnie niż Deezer (używany przez mnie 4 lata temu), Tidal (używany przez mnie 3 lata temu) i Spotify (używany przez mnie teraz). Dodatkowo żonie się przyda również do YouTube Music gdzie użycie Chromecasta z poziomu aplikacji może być wygodniejsze niż bluetooth.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pewne rozwiązanie, ale będzie trochę mniej wygodne, podobnie jak z bluetooth. Dodatkowo połączenie sieciowe będzie bezprzewodowe zamiast przewodowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny adapter do kabla 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, luso napisał:

 

Wiim'a wolał bym podłączyć z nowo wybranym DAC'kiem więc wystarczy mi WiiM Pro...

 

Z opisów brzmienia w załączonym materiale najbardziej mi odpowiada Audiolab... ale on nie ma wsparcia dla Tidal Connect i opinie na temat oprogramowania tego streamer'a są bardzo słabe.

Rozumiem, że Cabridge Audio nadal ma manierę dostarczania swoich produktów w dowolnym kolorze pod warunkiem, że jest to szary. Tego może nie zaakceptować moja osobista dekoratorka wnętrz i raczej ze względu na rozmiar nie będę go w stanie schować 😞

Dzięki nie znałem tego produktu. Wygląda świetnie, poszukam trochę informacji na jego temat.

 

Na razie wpadłem w nieskończoną pętlę decyzyjną. Podoba mi się bardzo EverSolo ale brakuje mu wsparcia dla Chromecasta a na dodatek producent nie deklaruje jak długo będzie dostarczał aktualizacje zabezpieczeń dla systemu Android. A jako pracownik IT z urządzenie, które nie dostają aktualizacji zabezpieczeń nie korzystam.

I w ten sposób przechodzę do opcji z Wiim Pro i zewnętrznym DAC'kiem. Jak Wiim przestanie dostawać aktualizacje zabezpieczeń to ze względu na jego cenę bez żalu oddam go na elektrośmieci. Wada tego rozwiązanie jest taka, że będzie ono kosztowało tyle co EverSolo, ale nie będzie miało ekranu dotykowego 😞

Zamierzasz tam instalować aplikacje bankowe, a może obawiasz się Pegasusa?😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, luso napisał:

Rozumiem, że Cabridge Audio nadal ma manierę dostarczania swoich produktów w dowolnym kolorze pod warunkiem, że jest to szary. Tego może nie zaakceptować moja osobista dekoratorka wnętrz i raczej ze względu na rozmiar nie będę go w stanie schować 😞

Z fronty jest szary, dookoła obudowy czarny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.