Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Diamond 30 opinie


kinomaniak 2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie, wiecej w tym marketingu niz czegokolwiek innego. 
Nie da się nie zauważyć. Tylko skąd te entuzjastyczne opinie? Nie mówię o recenzjach typu StereoiKolorowo, bo to ewidentny akt lizusostwa i recenzent posiada teraz na własność swoje czerwone Diamondy, ale choćby na licznej grupie FB Pylona. Sami nieosłuchani ludzie omamieni propagandą? To mnie ciągle zastanawia. Gdzie jest prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Wito76 napisał:

To mnie ciągle zastanawia. Gdzie jest prawda.

Chyba trzeba samemu posluchac kilku roznych modeli z roznych przedzialow cenowych. Ja to zrobilem. I nic nie kupilem 🙂 

Ale zeby nie bylo ze nie popieram polskiej produkcji to przy tej samej okazji posluchalem malenkich RLS Callisto IV i mnie oczarowaly.

Nie sztuka jest wsadzic kilka najdrozszych przetwornikow i walnac potem extra cene, sztuka jest tak idealnie je zaimplementowac jak w RLS Callisto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już 4 rok jestem na wymianie kolumn - i ze wszystkich jakie słuchałem - a było tego z 15 par te Diamond 30 najbardziej mi przypasowały. Ale fakt ten bas mają ciężki i ospały - i pewnie przez tę ułomność basu średnica ma szanse zaistnieć - tak jak  w Lintonach. Chłyt taki że jak wysokie albo bas kuleje to średnica wydaje się bardziej obecna.

 

BTW może dopiszemy tutaj dla potomnych konkurencje dla tych Diamond 30.

1. Arie 926 - bardziej rozrywkowe, bas większy i luźniejszy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie jednocześnie mk1 i mk2, stanęło na tych drugich bo grały bardziej zrównoważonym dźwiękiem w moim domu, bawię się w stereo wiele lat i nie powiedziałbym o sobie że jestem nieosłuchany czy omamiony, uważam że to świetne kolumny, jednak trzeba im dać i przestrzeń i jak najlepszy wzmak, polecam posłuchać, u mnie zostaną na długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2024 o 22:33, Wito76 napisał:

Nie da się nie zauważyć. Tylko skąd te entuzjastyczne opinie? Nie mówię o recenzjach typu StereoiKolorowo, bo to ewidentny akt lizusostwa i recenzent posiada teraz na własność swoje czerwone Diamondy, ale choćby na licznej grupie FB Pylona. Sami nieosłuchani ludzie omamieni propagandą? To mnie ciągle zastanawia. Gdzie jest prawda.

No chyba nie liczyłeś że na grupie pylona znajdziesz negatywne opinie? Wiesz że oni mogą na swoich grupach moderować postami:) 

Tyle lat mnie to dziwi jak ludzie wchodzą do salonu Denona i proszą i porównanie do Yamahy na przykład. 🙂 ukradkiem no można się wiele nauczyć. Inwencja twórcza level hi.

Uważam że 28 grają lepiej. Ale fakt bas jest nieco ospały. Czasem jednak lubię takie klimaty. I sama serie diamond uważam za udaną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tej grupie i już ze 3 razy dostałem ostrzeżenie tzn przypomnienie, by zapoznać się z regulaminem. A mówi on w uproszczeniu, że to grupa adoracji Pylona i nie powinno się pisać złego słowa ani powątpiewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodziłem do Diamondów kilka razy, że niby dobre do rocka itp ale nie przekonały mnie zupełnie. Grały po prostu nienaturalnie. Ciemne i bas rozmyty, gdybym miał wybierać to zdecydowanie 25, najlepsze z całej trójki. Niesamowita przestrzeń i stereofonia a i bas najszybszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, radark napisał:

zdecydowanie 25,

Bez problemu znajdzie się wypowiedzi, że zdecydowanie D28 najlepsze 🙂. Ocipieć można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2024 o 21:38, Wito76 napisał:

Jestem na tej grupie i już ze 3 razy dostałem ostrzeżenie tzn przypomnienie, by zapoznać się z regulaminem. A mówi on w uproszczeniu, że to grupa adoracji Pylona i nie powinno się pisać złego słowa ani powątpiewać.

Serio? 

Czyli jednak miałem rację.

I szukaj człowieku rzetelnych informacji w sieci 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wito76 napisał:

Bez problemu znajdzie się wypowiedzi, że zdecydowanie D28 najlepsze 🙂. Ocipieć można.

Nie, nie, nie - to 30 są najlepsiejsze 🙂 25 to szkoda gadać nawet 😛

Trzeba postawić u siebie na swoim wzmacniaczy i swoim źródle - wtedy coś bedzie mozna powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Serio? 
Czyli jednak miałem rację.
I szukaj człowieku rzetelnych informacji w sieci
 
Np jest zapis, że "możesz mieć inne zdanie, ale wtedy ta grupa nie jest dla ciebie". Albo "doskonale wiemy, że są inne firmy niż Pylon Audio, niemniej jesteśmy miłośnikami danej marki więc nie jest to miejsce na kryptoreklamę, czarny PR, czy też ofertę innych producentów".
Krótko, albo piszesz dobrze o marce albo wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Wito76 napisał:

Krótko, albo piszesz dobrze o marce albo wcale.

A cos mozna o tej marce napisac dobrze? 😉 Moze to, ze stosuja drogie glosniki i tym chca usprawiedliwic nieadekwatne do jakosci ceny koncowych produktow? Szkoda pieniedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Teraz mówisz poważnie czy to dolewanie goryczy do kadzi?

Pylon to niestety ale tylko ubogi krewny Tonsila, za to nieźle opłacający obecne też na forum, nawet według niektórych, renomowane "salony" audio. 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2024 o 23:27, Wito76 napisał:

Bez problemu znajdzie się wypowiedzi, że zdecydowanie D28 najlepsze 🙂. Ocipieć można.

Piszę to na podstawie własnego doświadczenia odsłuchowego pod kątem ewentualnego zakupu tych kolumn. D25 zrobiły na mnie najlepsze wrażenie, grały najbardziej naturalnie i miały wyjątkową przestrzenność dźwięku. Kupiłbym je ale mój pokój to 25m i uznałem że trochę za małe. D28 o dziwo zagrały z gorszą stereofonią i niektóre instrumenty np gitary brzmiały dziwnie, bez masy, dociążenia. Bas był jako taki ale wolniejszy niż w D25. D30 mają jak dla mnie za dużo niskich, którym brakuje kontroli przez co zaciemniają średnicę, przestrzeń słaba. Nie wiem może w 50m zagrałyby lepiej. Nie chce tych kolumn negować bo komuś mogą się bardzo podobać. Dla mnie D25 są naprawdę niezłe, starsi bracia niekoniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Andrzej100 napisał:

Pylon to niestety ale tylko ubogi krewny Tonsila, za to nieźle opłacający obecne też na forum, nawet według niektórych, renomowane "salony" audio. 😁

To że oni mają świetny marketing to ja wiem. To że salony mają na nich dobre warunki handlowe to ja wiem 🙂

opłaca forum? W sensie reklamami czy czystkami?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam bardzo wielu zadowolonych użytkowników Pylonów, nawet u mnie w rodzinie są Diamond 28 więc ciekawi mnie czasem czemu tak zacięcie niektórzy hejtują te kolumny - czy to również jest to opłacane forum (albo ukryta konkurencja/branża) tylko w drugą stronę?  Całe szczęście, że nie wszystkim się podobają te produkty, mamy przecież tak wielki wybór na rynku, szanujmy to. Porównanie Pylona do ubogiego kewnego Tonsila też wydaje mi się lekko nietrafione ale to oczywiście tylko moja opinia. Co Tonsil ma dziś do zaoferowania? Nawet jeśli firmy mają lub miały coś wspólnego ze sobą to na dzisiejszą ofertę tak jakby powiedzieć że Audi to ubogi krewny Skody albo coś w tym stylu 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To że oni mają świetny marketing to ja wiem. To że salony mają na nich dobre warunki handlowe to ja wiem 🙂

 

16 minut temu, StereoTyp napisał:

Znam bardzo wielu zadowolonych użytkowników Pylonów,

Żeby była jasność, ja też osobiście nie mam nic do kolumn Pylon. Dodam nawet, że były i są w perspektywie moich zainteresowań. Jest wielu zadowolonych użytkowników, pylony wygrały u nich na odsłuchach więc chyba nie jest źle i szacun dla marki. Jedynie co, to wkurza strasznie ten ich prymitywny marketing. Mam na myśli te infantylne recenzje, pełne komplementów z obowiązkowym zwrotem "mamy wrażenie słuchania kolumn dwukrotnie droższych". Takie TVP Audio Info. Niektórzy to łykają a niektórzy mają swój własny rozum, ale obliczone jest to na początkującego audiofila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wito76 napisał:

 

Żeby była jasność, ja też osobiście nie mam nic do kolumn Pylon. Dodam nawet, że były i są w perspektywie moich zainteresowań. Jest wielu zadowolonych użytkowników, pylony wygrały u nich na odsłuchach więc chyba nie jest źle i szacun dla marki. Jedynie co, to wkurza strasznie ten ich prymitywny marketing. Mam na myśli te infantylne recenzje, pełne komplementów z obowiązkowym zwrotem "mamy wrażenie słuchania kolumn dwukrotnie droższych". Takie TVP Audio Info. Niektórzy to łykają a niektórzy mają swój własny rozum, ale obliczone jest to na początkującego audiofila.

OK, to rozumiem i mogę się nawet zgodzić 🙂 Mi z kolei chodziło o to, patrząc ogólnie na forum, że nieustanne wychwalanie jakiegoś produktu czy marki wygląda tak samo podejrzanie jak nieustanne hejtowanie. Każdy dorosły zdaje sobie sprawę, że ukryty marketing na forum działa i to pewnie właśnie w dwie strony, również negując zawzięcie pewne popularne produkty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, StereoTyp napisał:

że nieustanne wychwalanie jakiegoś produktu czy marki wygląda tak samo podejrzanie jak nieustanne hejtowanie.

Dokładnie. Pisałem, że jestem na grupie FB Pylona - oczywiście nie po to, by hejtować, tylko w związku z zainteresowaniem. Tylko to cukierkowanie często bywa tak dziecinne, że człowiek zaczyna zaczyna czuć się jak na prezentacji garnków czy noży laserowo ostrzonych dla emerytów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, StereoTyp napisał:

Znam bardzo wielu zadowolonych użytkowników Pylonów, nawet u mnie w rodzinie są Diamond 28 więc ciekawi mnie czasem czemu tak zacięcie niektórzy hejtują te kolumny - czy to również jest to opłacane forum (albo ukryta konkurencja/branża) tylko w drugą stronę?  Całe szczęście, że nie wszystkim się podobają te produkty, mamy przecież tak wielki wybór na rynku, szanujmy to. Porównanie Pylona do ubogiego kewnego Tonsila też wydaje mi się lekko nietrafione ale to oczywiście tylko moja opinia. Co Tonsil ma dziś do zaoferowania? Nawet jeśli firmy mają lub miały coś wspólnego ze sobą to na dzisiejszą ofertę tak jakby powiedzieć że Audi to ubogi krewny Skody albo coś w tym stylu 🙂

Ja bym powiedział inaczej. 

Nie ma produktu który nie spotyka się z hejtem. W branży audio szczególnie. No nie ma. Więc najlepiej to się nimi nie przejmowac.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

W branży audio szczególnie.

Możesz wyjaśnić w czym ta "szczególność" branzy audio się objawia?

Ja nie widzę tu wielkiego hejtu (no może poza Tonsilem, ten jest tu hejtowany niemiłosiernie), ale raczej  nachalny prymitywny marketing "super" firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Andrzej100 napisał:

Możesz wyjaśnić w czym ta "szczególność" branzy audio się objawia?

Ja nie widzę tu wielkiego hejtu (no może poza Tonsilem, ten jest tu hejtowany niemiłosiernie), ale raczej  nachalny prymitywny marketing "super" firm.

Tu też nie widzę hejtu. Niezadowolenie , chęć posiadania czegoś innego tak. 

Branża audio jest mała stosunkowo a leży w niej pieniądz. Do tego jest podatna na sugestie innych. Czy to nazwijmy to doradców odsłuchowych czy badania lab. 

Zwróć uwagę że kupując zegarek luksusowy za 50 000 zł nikt nie mierzy jego dokładności z innym w tym samym budżecie 

Liczy się styl , design, marka, nie wiem co jeszcze bo nie mam takiego. 

W branży audio opinia w sieci jest jednak ważna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2024 o 16:50, Piotr Sonido napisał:

Teraz mówisz poważnie czy to dolewanie goryczy do kadzi?

Byłem. Słuchałem. Się nie nabrałem 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że narzekania na bas 30' mogą być technicznie uzasadnione, bo jak zajrzałem do wątku,

to mnie zaniosło aż do Seasa, a tam jak byk stoi, że Vas wooferów to 32 litry.

Powinny więc dwa woofery pracować w kolumnie o zbliżonym litrażu, a jest 50 litrów i nie ma żadnego

śladu w danych o wydzielonej dla nich komorze. Pewnie próba zmuszenia kolumny do niskiego

basu kończy się właśnie brakiem czytelności i szybkości. I nie jest to pierwszy taki numer firmy.

A że dla wielu sama obecność basu jest wystarczająca to i grono zadowolonych istnieje ... 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo jest w sapphire 25. Gdziesz wyczytałem że litraż skrzyń skopali względem przetworników i występuje bardzo duże podbicie basu, czyli w większości przypadków dudnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SZROT napisał:

Byłem. Słuchałem. Się nie nabrałem 😉 

Ja mam taki zwyczaj że najpierw staram się odsłuchać dany produkt a potem czytać jego testy czy to lab czy opinie innych użytkowników lub testy w gazetach. Wówczas nie nabieram się nigdy bo już mam pewne wyrobione zdanie.

3 godziny temu, hary1357 napisał:

To samo jest w sapphire 25. Gdziesz wyczytałem że litraż skrzyń skopali względem przetworników i występuje bardzo duże podbicie basu, czyli w większości przypadków dudnienie.

Tylko że w sapphire ten bas jest jeszcze bardziej rozlazły więc jego podbicie skutkuje faktycznie łatwym uzyskaniem dudnienia w pomieszczeniu docelowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hary1357 napisał:

Gdziesz wyczytałem że litraż skrzyń skopali względem przetworników i występuje bardzo duże podbicie basu, czyli w większości przypadków dudnienie.

Bo nie wystarczy wsadzic w kawal MDFu scanspeaki za 3 tysie i dac cene 12 tysi zeby zrobic hajend 😉 

1 minutę temu, Piotr Sonido napisał:

mam taki zwyczaj że najpierw staram się odsłuchać dany produkt a potem czytać jego testy

Nie zawsze jest taki komfort, ale sluchanie po przeczytaniu recenzji tez ma swoje plusy bo zwraca sie uwage na konkretne aspekty brzmienia. Ostatnio chyba najbardziej zawiodlem sie na aktywnych Q Acoustics M20. A takie wspaniale recenzje... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.