Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie głośniki podstawkowe do HTR-1000CD i małego pokoju?


Demon_Cleaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

to mój pierwszy post na forum, witajcie 🙂

Szukam kolumn podstawkowych, które nie będę ani jazgotliwe, ani nie będą zamulać i będą dobrze komponować się z HTR-1000CD (V.2/V.3). Nie muszą być super-neutralne, a jeżeli będą miały swój charakter, to wolę, aby szły w stronę delikatnego ocieplenia, niż jasności. Wolę muzykalność od analityczności. Świetnie, jeżeli mimo wszystko będą miały nienajgorszą rozdzielczość i scenę. Słucham różnych gatunków muzycznych, więc dobrze by było, gdyby były pod tym względem uniwersalne. Rozumiem, że to trudne, ale byłoby idealnie, gdyby radziły sobie zarówno w różnorakich odmianach elektroniki, basowym trip-hopie, jazzie, jak i (szczególnie) metalu. Będą więc w dużej mierze wykorzystywane do słuchania muzyki brudnej, gęstej, skomplikowanej i w ~70% przypadków zupełnie nie-audiofilskiej (chyba że gust mi się zmieni, co jest możliwe – wtedy proporcje się odwrócą). Górę widziałbym bez sybilantów, zaznaczoną, ale niekoniecznie jasną, może być nawet trochę zaokrągloną. Średnica jest dla mnie ważna, chciałbym, żeby wokale i gitary wybrzmiewały prawidłowo i miały trochę „ciała”. Zależy mi na żywiołowym, „dużym” graniu. Oczywiście rozumiem, że przy cieplejszym brzmieniu, gdy górne pasma są nieco zaokrąglone, tej żywiołowości może być mniej, ale może da się to jakoś pogodzić. Zależy mi również na naprawdę dobrym jakościowo i ilościowo basie, a jeżeli byłby on kontrolowany i szybki, to byłoby świetnie.

Pomieszczenie odsłuchowe ma ok. 11 m2. Rozumiem, że jest to overkill, ale co, mam słuchać muzyki z CD, albo winyli na biurkowych Creative’ach jak zwierzę? 🙂 Maksymalny rozstaw głośników na standach to 1,90 m. Odsłuchy będą miały miejsce w odległości maksymalnie 0,8-1,5 m od głośników. Dobrze, więc gdyby kolumny sprawdzały się także przy odsłuchach bliskiego pola i na niskich poziomach głośności (szanuję swoich sąsiadów). Głośniki będą stały ok. 20 cm od okiennych kotar. W przyszłości być może uda mi się je przenieść do większego pokoju (ok. 20 m2), ale to dopiero po remoncie.

Rozważałem najróżniejsze opcje, przekopałem się przez miliard testów i w końcu zatoczyłem pełne koło ograniczając wybór do Heco Aurora 300, Indiana Line Tesi 261 albo TAGA TAV-807B. Oczywiście jestem otwarty na inne sugestie w podanym przedziale cenowym. Co sprawdzi się najlepiej w tych warunkach odsłuchowych z Tagą-1000CD i przy wymienionych gatunkach muzycznych?

 

Budżet na głośniki: 1000 – 2000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Demon_Cleaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tyle, że nie mieszczą się w budżecie, za to powinny być akurat do 20 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej zachęcie jak tutaj:
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


...Biorę R200! 😁

Żartuję 😉 Przeczytałem i obejrzałem parę recenzji i jestem do nich nastawiony umiarkowanie entuzjastycznie. Niestety, te Polki są znacząco powyżej mojego limitu budżetowego, więc nie wchodzą w grę.

@marek666

Dzięki, dobrze wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Demon_Cleaner napisał:

Niestety, te Polki są znacząco powyżej mojego limitu budżetowego, więc nie wchodzą w grę.

Ale myślisz o nowych? W max. 2000 zł za parę to wybór będzie ograniczony.

Może warto poszukać używanych a lepszych?

Z nowych może ELAC Debut Reference B6? Cena mieści się w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, hary1357 napisał:

Kef q350, polk es20, qacoustic 3020i, acoustic energy ae 100

Osiołkowi w żłoby dano... No ale ok, skoro mam taki wybór, to będę marudził.

Swego czasu zgromadziłem trochę notatek dotyczących recenzji różnych głośników i wygląda to mniej więcej tak (wybaczcie styl i treść - pisałem je dla siebie):

- Kef Q350: na YT jest zaskakująco mało recenzji tego modelu, pewne jest to, że Kefy mają specyficzną budowę i przez to generują specyficzne brzmienie. Wśród zachwytów pojawią się także głosy, że Q350 brzmią metalicznie i ostro.

Więcej informacji znalazłem na temat Q150:

Łatwe do wysterowania i napędzenia. Z jednej strony kładą nacisk na bas i treble, z drugiej strony są mimo wszystko raczej liniowe. Treble są wyraźne i mienią się, co wpływa pozytywnie na odbiór detali, jednak niektórzy mogą być zdania, że góra jest bałaganiarska. Średnica jest nieco wycofana. Bas jest zaskakująco solidny jak na 5-calowe woofery.  Scena należy do tych dość szerokich, ale na wysokość i głębokość - niczym nie zaskakuje. Ogólnie Q150 prezentują dźwięk żywy, angażujący i muzykalny. Nadają się świetnie do słuchania w małym pokoju i cicho. Bardzo dobrze nadają się do cichych odsłuchów bliskiego pola. Potrzebują około 18 cali odstępu od ściany (46 cm). Oczywiście mogą stać dużo bliżej ściany, ale jak w przypadku każdych głośników - bas może stać się dudniący. Trudno w to uwierzyć, ale zdarzają się opinie, że Q150 nie potrzebują subwoofera. Mogą stać nawet na biurku (na małych standach), albo na półce.

Podobno Q150 to Kefy dla ludzi, którzy nie lubią Kefów. Mam jednak wrażenie, że zakup Q150 nawet na spróbowanie byłby zbyt dużym ryzykiem.

- Polk ES20: znalazłem na ich temat tak mało informacji, że te szczątkowe, które mam brzmią dla mnie niewystarczająco przekonywująco:

Nie mogą pochwalić się zatrważającą ilością detali, ale zarówno góra, średnica, jak i dół brzmią zaskakująco dobrze. Są dość uniwersalne i nie są wymagające co do rozstawienia.

- Q Acoustics 3020i: Dobre głośniki, są dość neutralne, ale idą w stronę ocieplenia. Góra jest szczegółowa, ale nie szczypie. 3020 są spokojne i  zrelaksowane. Niestety nie nadają się do słuchania metalu. Przy cichych odsłuchach są ok, ale potrzebują trochę głośności, by pokazać, na co je stać. Poza tym budy są naprawdę długie, co może być nieco problematyczne przy rozstawieniu.

- Acoustic energy ae 100: bardzo dobre głośniki, z niezłym basem, ale dość mocno syblilujące i ostre na górze. Poza tym Erin's Audio Center twierdzi, że średnica jest stępiona i matowa, a góra zbyt ostra.

Prawdę mówiąc, chyba żaden z tych głośników nie wytrzymuje porównania z Heco Aurora 300 (przynajmniej jeżeli chodzi o recenzje w necie). Skłania to mnie coraz bardziej w stronę Germańskich Najeźdźców.

Warto tu przy okazji wyjaśnić, że nie za bardzo mogę sobie pozwolić na zakup różnych głośników i ich ewentualny zwrot, gdy mi się nie spodobają. Jestem zmuszony dokonać zakupu raz a dobrze, a ewentualny zwrot będzie możliwy tylko, gdy coś bardzo pójdzie nie tak.

 

6 godzin temu, marek666 napisał:

Ale myślisz o nowych? W max. 2000 zł za parę to wybór będzie ograniczony.

Może warto poszukać używanych a lepszych?

Z nowych może ELAC Debut Reference B6? Cena mieści się w budżecie.

W grę wchodzą tylko nowe głośniki.

Elac Debut b6.2? Oto co zebrałem na ich temat:

Treble są miękkie, łagodne, nieco wycofane, ale nadal detaliczne. Ciepła średnica jest największym atutem B6.2, jest ona otwarta, "wypchana" i wyrazista. Bas stawia na wyższy zakres, ale ewidentnie brakuje tu zejścia. Sprawdzą się w lżejszych gatunkach. Przez brak koloryzacji na Elecach brzmią najlepiej dobrze zrealizowane nagrania. B6.2 mają niewiele oddechu, brzmią dość "ciasno", a ogólna zbalansowana charakterystyka może mieć wpływ na ich odbiór jako głośników zbyt bezpiecznych, być może nawet trochę nudnych. Zupełnie nieźle nadają się do bliskych odsłuchów.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Kurczę, naprawdę ciekawią mnie te Tagi TAV-807B. Nie ukrywam, że 8-calowa membrana nisko-średniotonowa jest raczej niespotykana w tak budżetowych konstrukcjach podstawkowych. Tutaj recenzja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Demon_Cleaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybierzesz dobrze na podstawie recenzji w internecie. To jest pewne. Musiałbyś kilku par posłuchać i wtedy byś zrozumiał że co człowiek to inny odbior dźwięku. Chcesz popełnić największy błąd w audio. Kupno bez odsłuchu. Powodzenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zdaję sobie z tego sprawę. Problem w tym, że nie mogę kupować i odsyłać sprzętu jeżeli mi się nie spodoba i tyle. Oczywiście mogę się wybrać do salonu na odsłuch, ale nie każdy ma w swojej ofercie HTR-1000CD i już na pewno nie każdy dysponuje tak szerokim wyborem kolumn, o jakim tu mówimy. Wiem, że to może w praktyce niewiele dać, ale próbuję zminimalizować ryzyko wtopy, to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Demon_Cleaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Demon_Cleaner napisał:

Elac Debut b6.2

nie debut b6.2 obraz.png.33c1b00d3bab3660664372db5e1086de.png

tylko debut reference

obraz.png.4528950970485b17352a27b16768a33e.png

53 minuty temu, Demon_Cleaner napisał:

Oczywiście mogę się wybrać do salonu na odsłuch, ale nie każdy ma w swojej ofercie HTR-1000CD

Możesz na odsłuch wziąć swój wzmacniacz i testować tylko kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Taga owszem dobra i zachęca, jednak nie mogę się pohamować

i dodać, że jak się czyta między wierszami takie opisy, to ocena blednie.

To może być wymarzony zakup dla "grzebalskiego" 😉 bo jeśli recenzent

pisze o monitorze z tekstylną kopułką, że potrafi zmęczyć ...

Pewnie jak zwykle w tanich konstrukcjach kopułka pracuje "po bandzie" możliwości

i stąd wniosek o jej możliwej wymianie. Bo jak do niej dodać zapowiadaną agresywną

muzykę, to może obudzić skłonności samobójcze 😉 

Kto wie, czy nie lepszym wyborem były by te zupełnie "niekoszerne" 😉 na forum

i chyba niedoceniane STX'y

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taga ma BR z tyłu na samym dole, a 110 na froncie, co też może robić różnicę ...

Więc chyba jednak Elac Reference B6 do kupienia w budżecie i z niewielkim

ryzykiem że coś będzie nie tak ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem do Tagi warto znaleźć coś lekko jaśniejszego niż wskazane opcje. Ciekawie może się sprawdzić np. Q Acoustics 3030i, czy Monitor Audio Bronze 50 🙂 Z Twoich opcji wybrałbym jednak Heco Aurora 300. W razie czego zapraszam na odsłuch 😉 

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, marek666 napisał:

nie debut b6.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko debut reference

obraz.png.4528950970485b17352a27b16768a33e.png

Możesz na odsłuch wziąć swój wzmacniacz i testować tylko kolumny.

 

Osoba odpowiedzialna za nazewnictwo sprzętu w ELAC ma już wyznaczone dla siebie specjalne miejsce w piekle😈

Okazuje się, że o DBR62 też miałem przygotowaną notatkę:

Brzmią w bardzo wyrównany i dość "elegancki" sposób. Są zbalansowane, ale nie do końca neutralne. Bas jest zaskakujący i całkiem głęboki. Średnica jest wyrównana, dzięki temu nadaje się do słuchania wielu gatunków. Tweetery są dość wymagające jeżeli chodzi o dobór materiału, bo zdarzają się sybilanty. Scena jest porządna. Głośniki mogą być dość dowolnie rozstawione, ale mimo wszystko powinny być dość daleko od siebie i od ściany. Brzmią dobrze na małych głośnościach, ale nie będzie na nich słychać energii basu. Niestety potrzebują silnego i dobrej klasy wzmocnienia  (co najmniej 80-100 W), by je napędzić.

Wszystko byłoby pewnie ok, gdyby nie wspomniane wymagania wobec ilości potrzebnego "soku" do napędzenia. Z obejrzanych przeze mnie recenzji wynika, że dla 86dB skuteczności DBR62, 75W HTR-1000CD V.2 może być za mało.

Przy okazji zaznaczę, że powyższa notatka nie wynika z moich własnych doświadczeń, a jest "zebraniem do kupy" informacji płynących z różnorakich recenzji, jakie można znaleźć w sieci. Jeżeli się mylę, to wyprowadźcie mnie proszę z błędu.

 

12 godzin temu, audioburak napisał:

Recenzja Taga owszem dobra i zachęca, jednak nie mogę się pohamować

i dodać, że jak się czyta między wierszami takie opisy, to ocena blednie.

To może być wymarzony zakup dla "grzebalskiego" 😉 bo jeśli recenzent

pisze o monitorze z tekstylną kopułką, że potrafi zmęczyć ...

Pewnie jak zwykle w tanich konstrukcjach kopułka pracuje "po bandzie" możliwości

i stąd wniosek o jej możliwej wymianie. Bo jak do niej dodać zapowiadaną agresywną

muzykę, to może obudzić skłonności samobójcze 😉 

Kto wie, czy nie lepszym wyborem były by te zupełnie "niekoszerne" 😉 na forum

i chyba niedoceniane STX'y

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taga ma BR z tyłu na samym dole, a 110 na froncie, co też może robić różnicę ...

Więc chyba jednak Elac Reference B6 do kupienia w budżecie i z niewielkim

ryzykiem że coś będzie nie tak ...

Cieszę się, że tu napisałem, bo dowiaduję się nowych rzeczy, w życiu bym tego nie wyłapał, dzięki.

Co do STX-ów... Po zakupie musiałbym patrzeć na nie codziennie, więc chyba wolę patrzeć na coś innego;-)

 

7 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, moim zdaniem do Tagi warto znaleźć coś lekko jaśniejszego niż wskazane opcje. Ciekawie może się sprawdzić np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 🙂 Z Twoich opcji wybrałbym jednak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . W razie czego zapraszam na odsłuch 😉 

Heco mają dla mnie tę przewagę, że teoretycznie spełniają wszystkie moje potrzeby i wiem o nich na tyle dużo, że nie powinny zaskoczyć mnie czymś negatywnym. Dzięki za zaproszenie, ale do Pabianic mam kawałek 🙂
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Demon_Cleaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Demon_Cleaner napisał:

Kurczę, naprawdę ciekawią mnie te Tagi TAV-807B

O, kolejny pseudopytajacy o porade, ktory juz z gory wie czego chce i chcialby zeby go utwierdzic w mylnych przekonaniach. Nie absolutnie nie, nigdy bym nie wybral zadnych z wymienionych przez ciebie kolumn a szczegolnie Heco ani Taga, to firmy ktore kompletnie nie potrafia tego robic. Po co udajesz ze o cos pytasz jak widac ze i tak "wiesz lepiej". Kup sobie to co juz dawno postanowiles i sie ciesz ze dokonales "optymalnego" wyboru. Zabawne, co jakis czas trafia sie tu taki co to niby piwerwszy raz, co to nie wie, ale jednak wie itp. itd. Taki ukryty pseudoznawca 😉 Teraz beda mu radzic i podsylac rozne propozycje, a on pokreci nosem i kupi to co wymienil na samym poczatku. Uhahahaha. kolego nie jestes tu taki pierwszy, takich tu bylo juz pelno 🙂 i co jakis czas pojawiaja sie kolejni. Do tego samego worka go! 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SZROT napisał:

O, kolejny pseudopytajacy o porade, ktory juz z gory wie czego chce i chcialby zeby go utwierdzic w mylnych przekonaniach. Nie absolutnie nie, nigdy bym nie wybral zadnych z wymienionych przez ciebie kolumn a szczegolnie Heco ani Taga, to firmy ktore kompletnie nie potrafia tego robic. Po co udajesz ze o cos pytasz jak widac ze i tak "wiesz lepiej". Kup sobie to co juz dawno postanowiles i sie ciesz ze dokonales "optymalnego" wyboru. Zabawne, co jakis czas trafia sie tu taki co to niby piwerwszy raz, co to nie wie, ale jednak wie itp. itd. Taki ukryty pseudoznawca 😉 Teraz beda mu radzic i podsylac rozne propozycje, a on pokreci nosem i kupi to co wymienil na samym poczatku. Uhahahaha. kolego nie jestes tu taki pierwszy, takich tu bylo juz pelno 🙂 i co jakis czas pojawiaja sie kolejni. Do tego samego worka go! 😉 

Mam dla Ciebie propozycję, Szrocie. Swoje frustracje, projekcje, worki, szufladkowanie i poczucie wyższości stosuj u siebie w domu. Napisałeś posta w sposób tak bezużyteczny i pasywno-agresywny, że nie ma sensu się do niego odnosić w jakikolwiek sposób. Idź se pobiegaj, albo włącz Smerfne Hity, ale daj se spokój z tym tematem, ok? Kolejny audiobuc, nie pierwszy i nie ostatni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Demon_Cleaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzeć .... i posłuchać też 😉 chyba się da używając Indiany:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bo takie, które mają zarówno design, jak dźwięk na 4+ 

image.thumb.png.2ba8441912c090dc9c397c63a58bded7.png

Kosztują jednak nieco powyżej budżetu .. 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pod względem estetycznym oba są świetne. Klimaty około-retro to jest coś, co mi się podoba najbardziej.

BS503, ech... To trochę tak jak Buchardty S300/S400, może kiedyś 🙂

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Słuchajcie, Szrot do pewnego stopnia ma rację. Podchodzę do sprawy w sposób niedojrzały i chyba rzeczywiście chcę potwierdzić swoje z góry założone tezy, a to nie tak powinno działać. Nie jest jednak tak, że naczytałem/naoglądałem się recenzji i pozjadałem wszystkie rozumy. Mam w sobie na tyle dużo pokory, żeby przyznać, że wiem bardzo niewiele. Wklejając swoje wrażenia z recenzji, chciałem jedynie wejść z Wami w interakcję.

Na coś zdecydować się muszę i nikt nie podejmie decyzji za mnie. Jeżeli coś pójdzie nie tak, to trudno, będę jakoś kombinować inaczej.

Dziękuję wszystkim za propozycje i sugestie. Jeżeli nie macie nic przeciwko, to po zakupie i osłuchaniu się wrzucę tu swoje przemyślenia.

Jeszcze raz dziękuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Demon_Cleaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Demon_Cleaner napisał:

Wklejając swoje wrażenia z recenzji, chciałem jedynie wejść z Wami w interakcję.

Jesli moge doradzic to jeden porzadny odsluch zastapi Ci 10 000 recenzji. Wydaje mi sie ze mam bardzo duze doswiadczenie ogolnie mowiac w audio, a i tak ciagle daje sie nabrac na "recenzje". To takie myslenie zyczeniowe. Tym bardziej musi to dzialac na osoby mniej doswiadczone. I jedyne co moge poradzic to sluchac, sluchac i jeszcze raz sluchac. Zycze dokonania dobrych, satysfakcjonujacych wyborow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną rację, wpadłem w jakąś idiotyczną pętlę recenzencką (a czasem też zwyczajnie influencerską niestety) i wyciągam błędne wnioski. Będę słuchać i dopiero wtedy zacznę wyciągać wnioski, tym razem swoje własne. Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2024 o 22:22, Demon_Cleaner napisał:

Więcej informacji znalazłem na temat Q150:

Polecam posluchanie konkretnie tego modelu. Uwazam go za bardzo udany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, SZROT napisał:

Polecam posluchanie konkretnie tego modelu. Uwazam go za bardzo udany.

Postaram się tak zrobić, dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Wybrałem Pylony Opal Monitor. Są ciepłe, ale na szczęście w połączeniu z Tagą nie słyszę, żeby była tam jakaś szczególna "buła" w brzmieniu. Sprawdzają się w małym pokoju, a ciche odsłuchy są raczej satysfakcjonujące. Oba sprzęty się jeszcze wygrzewają, więc daruję sobie na razie bardziej szczegółowe opisy.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc! 🙂

PS. Dziwna sprawa, ale już chyba wiem, o co chodziło z tym "mało zróżnicowanym basem" w recenzjach Tagi. Na pierwszy odsłuch poszedł "elevator music" w formie płyty Paolo Fresu. Czegoś mi brakowało w tej muzyce i po wsłuchaniu się okazało się, że kontrabas jest ledwie słyszalny. Dopiero po włączeniu opcji s-bass kontrabas wyskoczył na scenę jak tłusty kocur. Mam nadzieję, że wygrzewanie pozwoli się lepiej ukształtować niskim rejestrom, bo trochę nie uśmiecha mi się korzystać z takich dziwnych wynalazków, jak ten wspomniany powyżej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech służy w takim razie 🙂 Miłego słuchania!

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wzmacniaczem o nieco małej rozdzielczości dźwięku fajnie grają kolumny nieco jaśniejsze. 

Acoustic Energy ae100

Magnat signature 503, lub wszystkie poprzednie modele z linii quantum 

Qacustic 3030i

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2024 o 09:15, Q21 napisał:

Niech służy w takim razie 🙂 Miłego słuchania!

Dzięki!

 

W dniu 24.04.2024 o 15:54, Piotr Sonido napisał:

Z tym wzmacniaczem o nieco małej rozdzielczości dźwięku fajnie grają kolumny nieco jaśniejsze. 

Acoustic Energy ae100

Magnat signature 503, lub wszystkie poprzednie modele z linii quantum 

Qacustic 3030i

 

Zastanawiałem się nad Acoustic Energy ae100, ale niestety nie miałem okazji ich przesłuchać. Może następnym razem.

A, przy okazji mam pytanie żołtodzioba: do HTR1000CD V.3 mogę podłączyć gramofon z przedwzmacniaczem do portów AUX IN?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2024 o 08:08, audioburak napisał:

Do tego on właśnie jest ( między innymi ) 😉 

Dziękuję 🙂

 

W dniu 26.04.2024 o 12:21, Piotr Sonido napisał:

To jest wejście liniowe więc jeśli twój gramofon będzie miał przedwzmacniacz to tak


Również dziękuję 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.