Skocz do zawartości
IGNORED

Transport z wyższej półki: Eversolo, Auralic Aries czy Lumin U2 ?


64konrad64
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Testuję właśnie Eversolo A6 master i gra mi lepiej niż prosto z MacBookAir, co jest dla mnie zaskoczeniem.

Więc skoro można lepiej, to myślę nad zakupem czegoś nowego lub używanego w budżecie do 16 tyś.

Co będzie przed streamerem: dysk NAS z plikami audio, Ethernet RJ45 (być może też switch/adapter optyczny), Tidal, kiedyś może też Qobuz i Roon

Co będzie za streamerem: kabel raczej USB, Chord Dave -> Enleum 23R -> Susvara

Co mi chodzi po głowie:

- Eversolo A6 master (właśnie gra i jest "nieźle")

- Eversolo A8 - chyba ma podwójny femto-zegar; może zagra ciut lepiej? może ktoś z Was porównywał? tylko DACa i AMPa już nie potrzebuję więc nie wiem czy nie więcej osiągnę płacąc za dedykowany streamer / transport / bridge

- Lumin U2 mini

- Lumin U2 (używany) - podoba mi się idea switcha optycznego i dedykowany LPS, podobno ma lekko zaokrągloną górę, co mnie lekko martwi, bo wolę rozświetloną

- Auralic Aries G2.1 (używany)  - nie ma wejścia Ethernetu optycznego, ale podobno ma bardziej agresywną górę niż U2

Doradzicie coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczy dodać izolację galwaniczną USB ... i każdy transport zagra tak samo dobrze.

A po Ci ci podwójny zegar femto w transporcie skoro przy transmisji USB używa się zegara odbiornika ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Piopio napisał:

a wystarczy dodać izolację galwaniczną USB ... i każdy transport zagra tak samo dobrze.

A po Ci ci podwójny zegar femto w transporcie skoro przy transmisji USB używa się zegara odbiornika ? 

1. Nieprawda, Dave ma wbudowaną izolację galwaniczną USB i wyraźnie słyszę różnicę w transportach.

2. Jeśli tylko zegar DACa ma znaczenie, to jaki jest sens istnienia urządzeń typu USB Reclocker, np. tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obecnie żadnego sensu.

A widzę, że kolega jest zwolennikiem audiovoodoo i żadne argumenty go nie przekonają. 

1 godzinę temu, 64konrad64 napisał:

1. Nieprawda, Dave ma wbudowaną izolację galwaniczną USB i wyraźnie słyszę różnicę w transportach.

A umiesz podać techniczne wytłumaczenie ? Cały świat na to czeka ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

A umiesz podać techniczne wytłumaczenie ? Cały świat na to czeka ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 64konrad64 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jaki to ma wpływ na asynchroniczną transmisję USB, która jest tylko przesyłem danych ? Do switchy też ładują drogie zegary 😉 Myślisz, że to pomaga w transmisji sieciowej LAN ? 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 64konrad64 napisał:

lub używanego w budżecie do 16 tyś.

Trochę dołożyć i szukać używanego  Linn Akurate DSM. Temat zamknięty na lata bo ta marka zapewnia bardzo długie wsparcie dla swoich produktów i daje możliwość rozbudowy 

Albo szczebelek niżej Selekt DSM. To bardziej realne do dostania w dobrej cenie 

Choć ja do dobrego przetwornika brałbym Denafripsa Gaia ze zoptymalizowanym pod audio komputerem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 64konrad64 napisał:

Testuję właśnie Eversolo A6 master

I zostaw go sobie ,dodaj do Dava Mscaler  i możesz zamknąć temat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Na pewno zacząłbym odsłuchy od Lumina U2 Mini oraz Silent Angel Rhein Z1 Plus 😉 Oba świetne sprzęty, Lumin faktycznie jest nieco bardziej zaokrąglony, ale też nieprzesadnie 🙂 W razie czego zapraszam 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2024 o 22:04, Piopio napisał:

A jaki to ma wpływ na asynchroniczną transmisję USB, która jest tylko przesyłem danych ? Do switchy też ładują drogie zegary 😉 Myślisz, że to pomaga w transmisji sieciowej LAN ? 😉 

1. Nie. USB Audio to nie transmisja danych tylko streaming bitów. Spróbuj zrozumieć różnicę. Poczytaj.

2. Widzisz różnicę pomiędzy Input Eye i Output Eye pod tym linkiem, którego wysłałem? Sygnał cyfrowy jest przesyłany w medium analogowym i nie ma korekcji błędów i retransmisji. Każdy błąd dekodowania to błąd bez możliwości korekcji. Dlatego sposób, rozkład czasowy i jakość podawania tych bitów ma znacznie. To jest logiczne i na dobrym sprzęcie to słychać.

W dniu 21.04.2024 o 22:21, piotrek7 napisał:

Trochę dołożyć i szukać używanego  Linn Akurate DSM. Temat zamknięty na lata bo ta marka zapewnia bardzo długie wsparcie dla swoich produktów i daje możliwość rozbudowy 

Albo szczebelek niżej Selekt DSM. To bardziej realne do dostania w dobrej cenie 

Choć ja do dobrego przetwornika brałbym Denafripsa Gaia ze zoptymalizowanym pod audio komputerem 

Dziękuję za sugestię.

Chodzi o ten produkt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trochę mnie dziwi cena nowego ~40 tyś i używanego ~8 tyś.

Skąd aż taka różnica?

12 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć 🙂 Na pewno zacząłbym odsłuchy od

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) oraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 😉 Oba świetne sprzęty, Lumin faktycznie jest nieco bardziej zaokrąglony, ale też nieprzesadnie 🙂 W razie czego zapraszam 😉 

Możesz napisać coś więcej o tym "zaokrągleniu" góry?

Np. wiolonczele na 2Cellos "Smooth Criminal" będą mało "chropowate" ?

Talerze przygaszone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 64konrad64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2024 o 22:53, NRK napisał:

I zostaw go sobie ,dodaj do Dava Mscaler  i możesz zamknąć temat. 

Dzięki za sugestię, ale MScalera miałem kiedyś w domu na testach i mi nie podszedł. Za bardzo "rozcierał" chropowatości i lekko zlewał kontury, np. na kawałku Pentatonix "Hallelujah" (około 1 min 14 sek) da się to usłyszeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2024 o 22:04, Piopio napisał:

A jaki to ma wpływ na asynchroniczną transmisję USB, która jest tylko przesyłem danych ? Do switchy też ładują drogie zegary 😉 Myślisz, że to pomaga w transmisji sieciowej LAN ? 😉 

Ciekawostka: blind test 10 switch-ów LAN (wideo ma ok 4h) - podobno w 9 na 10 przypadkach była korelacja pomiędzy pomiarami i wrażeniami z odsłuchu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, 64konrad64 napisał:

Widzisz różnicę pomiędzy Input Eye i Output Eye pod tym linkiem, którego wysłałem? Sygnał cyfrowy jest przesyłany w medium analogowym i nie ma korekcji błędów i retransmisji. Każdy błąd dekodowania to błąd bez możliwości korekcji. Dlatego sposób, rozkład czasowy i jakość podawania tych bitów ma znacznie. To jest logiczne i na dobrym sprzęcie to słychać.

Błędy to trzaski albo cisza 😉 Błędy musiały by być powtarzalne (musiałby istnieć stały, niezmienny wzorzec błędów) żeby zmieniać sygnaturę brzmienia. 

Zawsze mnie bawi, że w audio słychać błędy ale sprzęty peryferyjne USB działają bez problemów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 64konrad64 napisał:

Możesz napisać coś więcej o tym "zaokrągleniu" góry?

Np. wiolonczele na 2Cellos "Smooth Criminal" będą mało "chropowate" ?

Talerze przygaszone?

Moim zdaniem te wiolonczele nie będą chropowate, ale talerze po prostu nie powinny sybilować i nie będą sprawiać, że przy głośniejszym słuchaniu zaczniesz przymykać oczy 😉 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piopio napisał:

Błędy to trzaski albo cisza 😉 Błędy musiały by być powtarzalne (musiałby istnieć stały, niezmienny wzorzec błędów) żeby zmieniać sygnaturę brzmienia. 

Zawsze mnie bawi, że w audio słychać błędy ale sprzęty peryferyjne USB działają bez problemów. 

Nie, ucho ludzkie jest bardzo wrażliwe na zaburzenia "timingu". Błędy w transmisji cyfrowej to nie tylko mylenie 0 z 1 ale też "minimalnie przedłużone i skrócone fragmenty ciszy" i "dodatkowe informacje" spowodowane nie idealną izolacją galwaniczną. To wszystko razem sumuje się do zmiany jakości dźwięku (niekoniecznie sygnatury brzmienia).

Bawi cię, bo nadal nie poczytałeś czym się różni transmisja danych (protokół USB Data) od streamingu bitów (protokół USB Audio). Zrozum - pomiędzy transportem a DACem nie są przesyłane pliki. Nie ma korekcji błędów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, 64konrad64 napisał:

Nie, ucho ludzkie jest bardzo wrażliwe na zaburzenia "timingu"

W transmisji asynchronicznej nie ma błędów timingu. Tak jak w transmisji poprzez LAN. 

Izolacja galwaniczna USB z natury swej jest idealna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Piopio napisał:

W transmisji asynchronicznej nie ma błędów timingu. Tak jak w transmisji poprzez LAN. 

Izolacja galwaniczna USB z natury swej jest idealna. 

Dlaczego nie ma błędów timingu? Co zabroni bitom być wysłanym ciut za wcześnie, lub ciut za późno?

Na świecie nie ma rzeczy idealnych. Izolacja galwaniczna gwarantuje że nie ma tam połączenia "drutem". Nie gwarantuje że np. nie ma dodatkowych zakłóceń powstałych np. przez indukcję bez przewodnika pomiędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, 64konrad64 napisał:

Dlaczego nie ma błędów timingu? Co zabroni bitom być wysłanym ciut za wcześnie, lub ciut za późno?

Bo w odbiorniku jest bufor ... i dane są taktowane zegarem odbiornika. 

 

12 minut temu, 64konrad64 napisał:

Nie gwarantuje że np. nie ma dodatkowych zakłóceń powstałych np. przez indukcję bez przewodnika pomiędzy.

Teoretyzujesz ...

Mogę się założyć o sporą kwotę, że w ślepym teście nie odróżnisz jednego transportu od drugiego. Oczywiście połączenie z zastosowaniem izolacji galwanicznej USB. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piopio napisał:

Bo w odbiorniku jest bufor ... i dane są taktowane zegarem odbiornika. 

 

Teoretyzujesz ...

Mogę się założyć o sporą kwotę, że w ślepym teście nie odróżnisz jednego transportu od drugiego. Oczywiście połączenie z zastosowaniem izolacji galwanicznej USB. 

I jak ten bufor w odbiorniku odróżni sytuację nadania 10000001 vs 100000001 ?
Doda jeszcze jedno zero "bo upłynęło trochę więcej czasu", czy nie?
Nie teoretyzuję. Na dobrym torze i analitycznych słuchawkach (np. Chord Hugo -> HE1000SE) słychać te różnice.
Testowałem różne kable USB i myślę że odróżnię "byle jaki" od "ulubionego" w ślepym teście na moim torze.
Tak samo odróżnię kabel optyczny od kabla USB.
Kabel optyczny od Chord Hugo odróżnię od optyka Wireworld Supernova.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, 64konrad64 napisał:

I jak ten bufor w odbiorniku odróżni sytuację nadania 10000001 vs 100000001 ?
Doda jeszcze jedno zero "bo upłynęło trochę więcej czasu", czy nie?
Nie teoretyzuję. Na dobrym torze i analitycznych słuchawkach (np. Chord Hugo -> HE1000SE) słychać te różnice.
Testowałem różne kable USB i myślę że odróżnię "byle jaki" od "ulubionego" w ślepym teście na moim torze.
Tak samo odróżnię kabel optyczny od kabla USB.
Kabel optyczny od Chord Hugo odróżnię od optyka Wireworld Supernova.

Czekam kiedy Piopio pocisnie tobie ze jestes ignorantem itp. Juz pisze ci ze teoretyzujesz. Jest dobrze. 

Ja tylko slucham i slysze roznice pomiedzy transportami i kablami. Nie zaglebiam sie w temat od strony IT. Jest roznica to jest, nie ma to nie ma.

Sam sie zastanawiam nad alternatywa dla Silent Angel m1t. Zalezy mi na laczeniu z DAC po i2s. Ciezki temat, w kwocie do 10000 nie ma za duzego wyboru. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mikelas76 napisał:

Czekam kiedy Piopio pocisnie tobie ze jestes ignorantem itp. Juz pisze ci ze teoretyzujesz. Jest dobrze. 

Ja tylko slucham i slysze roznice pomiedzy transportami i kablami. Nie zaglebiam sie w temat od strony IT. Jest roznica to jest, nie ma to nie ma.

Sam sie zastanawiam nad alternatywa dla Silent Angel m1t. Zalezy mi na laczeniu z DAC po i2s. Ciezki temat, w kwocie do 10000 nie ma za duzego wyboru. 

Ja pracuję w IT i słyszę różnice na kablach cyfrowych, więc interesuje mnie to i zawodowo / naukowo i praktycznie.

Skoro słyszę różnicę to próbuję zrozumieć skąd się biorą na polu technicznym.

Tak, I2S to jest technicznie lepszy interfejs, ale Chord Dave go nie posiada, więc go na razie pomijam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, 64konrad64 napisał:

Ja pracuję w IT i słyszę różnice na kablach cyfrowych, więc interesuje mnie to i zawodowo / naukowo i praktycznie.

Skoro słyszę różnicę to próbuję zrozumieć skąd się biorą na polu technicznym

Fajnie ze masz wiedze praktyczna i teoretyczna w tym zakresie.  Generalnie nie dziwie sie ludziom ktorzy kwestionuja te roznice. Zawsze slyszalo sie o zerach i jedynkach itp. Ale skoro jednak slychac ta roznice, to nie rozumiem tego wyparcia z ich strony. Tak samo roznica w transportach do streamingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mikelas76 napisał:

Fajnie ze masz wiedze praktyczna i teoretyczna w tym zakresie.  Generalnie nie dziwie sie ludziom ktorzy kwestionuja te roznice. Zawsze slyszalo sie o zerach i jedynkach itp. Ale skoro jednak slychac ta roznice, to nie rozumiem tego wyparcia z ich strony. Tak samo roznica w transportach do streamingu.

Bo dane cyfrowe kojarzą się mentalnie ludziom ze "spójnością", "wyliczeniem", "zgodnością", "poprawnością".

I to wszystko może być prawdą przy utrzymaniu pewnych założeń i dyscypliny.

Np. jeśli sobie założymy że protokół ma zawsze dostarczać spójne dane, a przesyłamy je w medium analogowym, to musimy wprowadzić sprawdzanie tej spójności (np. CRC) i retransmisje w przypadku braku tej spójności.

USB Data tak robi. USB Audio nie, bo ma inne założenia: próbuje preferować brak opóźnień w dostarczaniu kosztem spójności. I w tym celu pomija CRC i retransmisje.

Nie każde dane cyfrowe są spójne i poprawne. Np. taki ChatGPT czy Gemini nie zawsze prawidłowo liczy, bo opiera się na innych założeniach. Próbuje być jak ludzki mózg, który też nie jest logicznie spójny (paradoksy, złudzenia, przybliżenia, intuicje itp.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, 64konrad64 napisał:

Skąd aż taka różnica?

Nie wiem ile lat ma ten egzemplarz. Może jego pesel jest wytłumaczeniem. A może kryje się za tym problem innej natury? Nie wiem. Tu masz przekrój cen z rynku wtórnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Generalnie zasada taka sama jak ze wszystkim. Trzeba uważać na zbyt piękne okazje. Bo będzie jak z tą tajską masażystką. Miało być tak pięknie i przyjemnie a tu ch.......  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 64konrad64 napisał:

Ja pracuję w IT i słyszę różnice na kablach cyfrowych, więc interesuje mnie to i zawodowo / naukowo i praktycznie.

A to się uśmiałem 😉 Ludzie to mają różne odloty ... 😉 A oszuści z branży zarabiają ...

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Ale skoro jednak slychac ta roznice, to nie rozumiem tego wyparcia z ich strony.

Problem w tym, że w ślepym teście nie słychać ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Piopio napisał:

Problem w tym, że w ślepym teście nie słychać ...

U siebie wychwyce roznice na transporcie, nawet w slepym tescie. To jest moj system, moje brzmienie i ja to slysze. Mam niezla akustyke ktora pomaga uslyszec takie zmiany. I zakonczmy temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mikelas76 napisał:

U siebie wychwyce roznice na transporcie, nawet w slepym tescie. To jest moj system, moje brzmienie i ja to slysze. Mam niezla akustyke ktora pomaga uslyszec takie zmiany. I zakonczmy temat.

Zrób więc ślepy test z pomocą jakiegoś kolegi z forum i zakończmy temat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był gdzieś temat o tym jak robić ślepe testy. Tam też nie było zgody. 😂🫡

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, 64konrad64 napisał:

USB Data tak robi. USB Audio nie, bo ma inne założenia: próbuje preferować brak opóźnień w dostarczaniu kosztem spójności. I w tym celu pomija CRC i retransmisje.

Piszę o tym od kilku lat, ale niektórych nie przekonasz...

Spróbuj coś po coax - mam teraz Qutesta tez z izolacją galwaniczną i tranport  Sotm 200 neo z muzgiem 9v zagrał świetnie. Obnizone taktowanie, update alpha, kernel beta, nowe mpd itp itd. Sotm ultra zagrał jeszcze lepiej...

Ale po przegrzebaniu audiophilestyle wyszło mi że chord ma słabe usb i spróbowałem po coax streamer volumio primo v2 który kiedyś sprzedałem koledze.

I to był strzał w dziesiątkę. Usb na Qutest faktycznie jest kiepskie i nie pomaga mu żadna izolacja galwaniczna. Nawet znakomity Sotm Ultra przegrywa z przyzwoitym Primo na coax. 

Znika szkliwienie, znika wyostrzanie, pojawią sie piękna średnica i niesamowita zwiewność dźwięku. Po Usb Qutest gra ociężale. Sotm w dobre ręce jak ktoś chce 😉

Co prawda jest najlepszym transportem USB jaki testowałem (zwłaszcza Ultra) ale nie do Qutesta...

Przez długie lata z założenia używałem tylko USB...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, 64konrad64 napisał:

USB Data tak robi. USB Audio nie, bo ma inne założenia: próbuje preferować brak opóźnień w dostarczaniu kosztem spójności. I w tym celu pomija CRC i retransmisje.

To miało znaczenie w przypadku synchronicznej transmisji USB. W przypadku transmisji asynchronicznej nie ma znaczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.