Skocz do zawartości
IGNORED

Czy będzie różnica jakości brzmienia ?


TomaszWarecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów melomanów, w tym tych, którzy nie darzą mnie sympatią: np. "Piopio" 🙂 ( przepraszam, jeśli źle odebrałem intencje Kolegi )

Od pewnego czasu używam w systemie końcówki mocy Musical Fidelity M6S PRX ( jak na mój budżet jest wystarczająca i jest "miodzio" ). W moim systemie korzystam też z połącznia na kolumny bi amiping. O ile głuchy nie jestem - sprawdza się w porównaniu z tradycyjnym połączeniem. Końcówka zasila pasmo dolne, czyli wtyki z niej trafiają w kolumnach na terminale dolne (o ile dobrze rozryczałem Internet ). Chciałbym zachować ten bi amping, bo czuję, że to ma sens. Moje pytanie jest - oczywiście związane z postępem: co będzie lepsze: dokupienie przedwzmacniacza tej samej marki, czyli Musical Fidelity M6sPRE ( pozbawiam się bi ampingu - przez brak w tym klocku wyjść głośnikowych ) czy dołożenie nowej "integry" w rodzaju Musical Fidelity M6Si ? ( bo z niej wychodzę wyjściem PREAUT na końcówkę mocy wyżej wymienianą i zachowuję też bi amping, łącząc górne pasmo z terminali, które posiada rzeczony M6Si ). 

Ps.

szanowny kolego Piopio, pamiętam o Twoich sugestiach dotyczących FREYA+ ale wymiękłem odnośnie tego PRE po przeczytaniu tegoż to artykułu:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/schiit-freya-pre-amp-review.36059/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TomaszWarecki napisał:

Witam kolegów melomanów, w tym tych, którzy nie darzą mnie sympatią: np. "Piopio"

Skąd to przypuszczenie ? Różnica w poglądach nie powoduje od razu braku sympatii. Problem zawsze są kłamstwa oraz chamskie i toksyczne zachowanie. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piopio napisał:

Skąd to przypuszczenie ? Różnica w poglądach nie powoduje od razu braku sympatii. Problem zawsze są kłamstwa oraz chamskie i toksyczne zachowanie. 

Nie sądzę byśmy mieliśmy różnice w poglądach, chociażby z powodu, że moje poglądy ( muzyczne ) dopiero się kształtują i jestem uniżonym odbiorcą Twoich wpisów.

5 minut temu, J4Z napisał:

Autorze, zaczynasz wątek od offtopu, prowokujesz piopio i będziesz oczekiwać teraz dyskusji na temat? Fuck logic 👍

Przepraszam, jeśli wybrzmiało charakterystycznie. Nie mam czasu, nie mam woli, nie mam pieniędzy na toczenie próżnych polemik między "braćmi Słowianami". temat wiodący jest dla mnie istotny, zapewniam i jeszcze raz przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, myślę, że nie da się tu dać jednej i konkretnej odpowiedzi. Nie wiemy, jaki pre masz obecnie, a także jakie kolumny. Jednak nawet z tym będzie ciężko powiedzieć coś dokładnie. Najlepszą opcją będzie odsłuch i porównanie, w razie czego zapraszam 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TomaszWarecki napisał:

jak na mój budżet jest wystarczająca i jest "miodzio" )

Jeżeli masz takie odczucia,to nie ruszałbym tego elementu toru.Może jakieś zmiany w źródle dźwięku przyniosą większe korzyści.Co używasz ,tradycyjnego cd /analog,czy jakiegoś dac-a lub plikowca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piopio napisał:

Opisz cały system bo tak trudno się odnieść. 

 

Oto historia zdarzeń:

Dominująca przez pewien czas była "integra" Mucical Fidelity M3i ( marka jak marka - nie ważne ) z wyjściami na kolumny podłogowe (zworki zapięte). Potem zrezygnowałem z M3i. W jej miejsce ustawiłem końcówkę mocy Musical Fidelity M6s PRX a źródłem był stramer EverSolo z regulacją głośności po XLR-ach. Zworki w kolumnach były nadal. Cudów nie zauważyłem, aaale w przypływie "geniuszu" 🙂 spróbowałem kombinacji, która jest do teraz. I tak Integra M3i wróciła na półkę: streamer połączyłem z "integrą" M3i ( M3i robi zarazem za regulację głośności ). Jej wyjściowe terminale głośnikowe połączone zostały na górne terminale w kolumnach podłogowych (zworki wyjęte). Z Musicala M3i wyszedłem Pre Out(em) na końcówkę mocy, a z tej końcówki podpiąłem na dolne terminale w kolumnach. I tak uzyskałem bi-amp. Nie wnikam, czy ten mój bi-amp jest technicznie pozorny czy mniej czy bardziej fachowy. Jednak w tym zestawieniu powietrze w pokoju odsłuchowym nasycone zostało taką pełnią muzyczną, dociążeniem, szczegółowością że oniemiałem. Na tym nie koniec. Do tego "całego bałaganu" dodałem DAC. Streamer stał się transportem (po usb) do Gustarda 26X Pro a z niego dalej do pozostałych elementów systemu. Wiem, że to nie koniec prób / zmian.

Dlatego pytam o ten jeden element  przedwzmacniacz, bo Musical Fidelity ma fajny produkt, który do mojej końcówki mocy da odpowiedną jakość - na pewno lepszą niż "integra" M3i ( której to usunięcie już dawno ktoś sugerował mi na tym forum ). Czy warto zrezygnować z bi-ampingu ? Czy zachować bi-amping i zamiast pre załadować lepszą integrę ?

Ufff, to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet pojęcie ma i nie tylko "muszę' ale też chcę mu to przyznać, faktycznie. Korzystałem z Jego rad. Ja niestety cukiernikiem w audio jestem 🙂

A i jeszcze jedno w zakresie głównego tematu: biorę M6s PRE 🙂 Decyzja zapadła. "A no obaczym, cóż to za brzmienie powstanie" 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co się zmieniło i czy będziesz zadowolony 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PRE dojechał w południe. Podłączyłem ( nie wytrzymałem ), nie czekając wieczora i chłodnego powierza, które sprzyja jakości fali dźwiękowej. Panowie, wnioski mogę podsumować krótko: niebo, niebo i jeszcze raz niebo 😉 Jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu, który brzmieniem przeniósł mnie w strefę doznań o klasę wyżej: uważam, że stanąłem w progach Hi End-u 🙂. Zakup zakupem, ale przy okazji zyskałem korzyć na już istniejących elementach 🙂 W rozmowach na temat urządzeń, wokół których się kręciłem, spotkałem się z interesującymi wpisami. I tak, ktoś napisał, że moje kolumny ( Tannoy ) nie pokażą możliwości "tego zestawu", ale ten zestaw pokaże możliwości moich kolumn - prawda, brzmią dużo lepiej, kolega potwierdza! Drugi wpis brzmiał, że z dobrym zestawem Tannoy-e brzmią niesamowicie - prawda! Wiecie zatem Panowie, jak wykorzystam 3 maja? 🙂 

W dniu 30.04.2024 o 17:08, Q21 napisał:

Daj znać co się zmieniło i czy będziesz zadowolony 🙂 

 

Zestaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.