Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z Reloop HA-200 i Tanoy Fusion 2

drac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Od niedawna posiadam wymienione w tytule "cacka", jako źródło używam komputrowego Pro Toolsa. Kabel głośnikowy to Tara Labs Prism Entra, interkonent to jakiś stary Monster o wytartej nieczytelnej nazwie. Problem polega na tym, że w brzmieniu jest zbyt dużo wysokiego basu, objawia się to sporym dudnieniem. Wcześniej zamiast HA-200 używałem starej przedpotopowej Diory i dudnienia tego nie było, dźwięk był też bardziej nasycony (było za to dużo innych niemiłych zjawisk). Co mam zrobić aby to wyeliminować? Czy problem tkwi w tanim starym Monsterze? Jeśli tak to jaki interkonekt mi polecacie? Chciałbym mieć przejrzyste brzmienie z odrobiną ciepła ładnie nasycony dźwięk i nie dudniący bas. Z góry dzięki za wszelkie porady.

Ukryta Zawartość

Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kombinowałem, też myślałem, że może za blisko ściany lub podłogi i nic. Przenosiłem nawet do większego pokoju i nic to nie zmieniło poza tym ,że w większym pomieszczeniu pojawiła się dużo lepsza przestrzeń.

Ukryta Zawartość

• Redaktorzy

Hi

Jeśli sprzęt jest nowy to daj mu co najmniej dwa tygodnie na "wygrzanie". Jeśli to nie pomoże to pokombinuj z IC (np. Nordost nie jest zbyt szczodry w niskich rejonach). Niebagatelne znaczenie ma też ustawienie samych kolumn, otaz to na czym stoją. Na próbę spróbuj dociążyć czymć Tannoyki od góry (np. po encyklopedii ma skrzynkę).

Ukryta Zawartość

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Hi

Faktycznie jest nowy, poczekam może się coś zmieni. Jeśli chodzi o ustawianie to kombinowałem ile wlezie i nic. Co do basu to nie chciałbym go zmniejszać ale chodzi mi o zlikwidowanie małej górki w okolicach wyższego basu. Nie wiem czy da się to zrobić kablami. Po prostu chyba Reloop ma taki bas a nie inny może to zamierzone i dzięki temu bas jest po prostu szybszy.

Ukryta Zawartość

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.