Skocz do zawartości
IGNORED

Czy moj Amplituner AVR 600 RD


faberone

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moj Amplituner AVR 600 RD(min. 8 ohm) pociągnie takie kolumny jak AA HYPERION. Czy to dobry pomysł wogóle myśleć o tych kolumnach do tego Amplitunera. Może jakieś inne.Proszę doradzcie szczerze. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry mój Amplituner to Denon (min 8 ohm) 2x50W 8 ohm. To samo pytanie zadałem producentowi AA HYPERION, który odpisał że nie powinno być zadnych problemów ale chciałbym zasięgnąć opini innych osób na tym forum

Z góry dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez producent Hyperionow odpisal, ze do Onkyo TX-SR600 (min. 6 Ohm) moge je spokojnie podlaczyc. Dystrybutor Onkyo odpisal natomiast, ze nie za bardzo, bo moze sie zdarzyc, ze nagle sprzet zamilknie w najmniej spodziewanym momencie. Ja uwierzylem dystrybutorowi Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik daj spokój.Ten temat już przerobiliśmy,mówiliśmy o tym w wątku 987 i

1023, można zajrzeć.

Dodam jeszcze jedną sprawę.Przejrzyjcie ostatnie numery Audio z testami kolumn.Daję głowę że znajdziecie kolumny które są opisane jako 8omowe

a ich impedancja w pewnych zakresach spada poniżej 4ohm tak jak Hyperionów które są opisane jako 4omowe.Oczywiście można kupić takie kolumny 8omowe które schodzą poniżej 4ohm i podłączyć do wzmacniacza

przewidzanego dla kolumn 8omowych jak też podłaczyć kolumny opisane jako 4omowe i pewnie w jednym i drugim przypadku nic się nie stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i pociągnie, ale jak dasz czadu to może zamilknąć - chociaż osobiście watpię, myślę że Onkyo da sobie radę, ja bym spróbował ! Na wszelki wypadek nie przekraczaj jednak 80-tki na skali głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa, że mój kolega jest w posiadaniu Hyperionów i jakiegoś starego i słabego amplitunera Onkyo.Prócz tego ze kolumny grają bardzo pieknie, to przeżyły nie jedną ostro zakrapianą imprezę.Grała Metallica,Creed, Linkin i inne wariaty, i co?........ i nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może faberone odezwałbyś się jeszcze.

Moim zdaniem spokojnie możesz podłączać Hyperiony do Denona.

Z resztą jak znam życie po jakimś czasie i tak będziesz szukał innego wzmacniacza (patrz przypadek kolegi który też bał się o podłączenie tych kolumn do swojego amplitunera a teraz szuka-może znalazł- innego wzmacniacza).Natomiast rozumiem radę przedstawiciela Onkyo-jest ona bardzo wygodna i bezpieczna, taka "na skróty",bez wnikania w szczegóły.

Aha,jeszcze jedno.

Nie jestem z Łodzi.Hi hi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jakas kolego, nie jakas - to po pierwsze.

 

Tak sie sklada ze w Lodzi jest srodowisko Hyperion-manow, ktorzy przez pewien czas usilnie pisali dzien w dzien ze to najlepsze kolumny do 4 tys:)

Mozesz to zobaczyc w wyszukiwarce.

 

Na drugi raz spytaj czemu ktos cos napisal tak a nie inaczej - bedzie prosciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszek B>Daro

(Konto usunięte)

Nie przejmuj się,Hiena to bardzo miły i sympatyczny człowiek i tak jak każdy z nas ma dni dobre i złe.

Jeżeli jesteś na forum od niedawna to muszę się wytłumaczyć dlaczego zaznaczyłem że nie jestem z Łodzi.Chodzi o to że są osoby które jak tylko zauważą że ktoś napisze coś(dobrego) o Hyperionach to automatycznie jest określany łodzianinem (nawet jeżeli mieszka w Szczecinie),albo wytyka mu się że robi kryptoreklamę.Polecam w wyszukiwarkę wpisać "hyperion" a gwarantuję dobrą i czasami zabawną lekturę.

Ale i tak uważam że to forum jest najlepsze,nawet po wprowadzeniu logowania.

 

Pozdrawiam.Przeciwników hyperionów też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Leszku, nie obrazaj hieny. Hiena wysmiewa sie podle, ale prawde mowi. Bowiem taka jest jej natura. Dobrze mu hienko powiedzialem, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek mnie nie obrazil, tylko moze zbyt czest swego czasu wyskawiwal z polityka mylac calkowicie miejsca. My tu przeziez mowimy o przyjemnosci, o pasji, o ucieczce o codziennych trudow, o sposobie na zycie, o dobrym dzwieku, o wrazeniach plynacych ze sluchania muzyki...

A czy jestem sympatyczny. Prawde mowiac staram sie byc jak najmniej, ale sadzac po ilosci usmiechow, ktore aplikuje w wypowiedziach slabo mi to wychodzi niestety. Nie wiem czy dobrze zastepuje niegdysiejsza hiene, ale natury mojej nie zmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzież tam by mi przyszło do głowy obrażać Hienę, ale dobrze że się nie obraziła.

A swoją drogą to dobrze mi jozwa powiedział.Prawda?

 

Co do moich "wyskoków" w polityce to myślę że co jakiś czas jest zapotrzebowanie na takie tematy(bo są chętni do pogadania w tych wątkach) tak jak co jakiś czas trzeba pogadać o dupie pani M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.