Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki w granicach 4000 PLN


grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Do glista,

 

słuszna uwaga. Mam nadzieję, że nie skończę od razu na 999 999 PLN, ale po drodze będę coś miał za 3 999, coś za 15 432 no i za 64 000.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gliysty

4500 po dobrym targowaniu da się zmienić na 4250 a to już tylko o 5 % przekracza budźet , nie wiem jak Waćpan ale jeśli by mi odpowiadały kolumny za 4500 ( 4300 ) bardziej niż te za 3 800 to jakoś bym wysupłał te dodatkowe + 5%

taki komentaż to można dać jak ktośc chce kolumny za 4 kawałki a ty mu proponujesz za dajmy na to 6 kawałków.

trochę pokory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda Paradigmy nadają się lepiej do głośnieszego grania niż cichutkiego, przymilnego słuchania-ze względu na taki charakter brzmienia są doskonałym zakupem dla osób poszukujących składnika emocjonalnego w muzyce, jakiegoś dreszczyka emocji, czegoś co potrafiłoby ich zaskoczyć i wciągnąć. Tak ja już pisałem zalecam odsłuch-indywidualne preferencje na 1 miejscu! Natomiast pisanie, że coś w danym przedziale cenowym się nie umywa do czegoś innego w tym samym przedziale nie ma sensu-każdy ma inne oczekiwania i jeśli sprzęt je spełnia człek jest zadowolony i może słuchać i słuchać na poziomie "Live" nie bedąc zmęczonym czy też zniechęconym w stosunku do tego co dociera do jego uszu!

Życzę owocnych poszukiwań i pełnego zadowolenia podczas słuchania muzyki.

P.S. Wspomniane Jamo są dynamiczne i szczergółowe, ale nieco męczące- przynajmniej dla mnie-co nie oznacza że są złe czy też znacznie lepsze od Paradigmów-są po prosu inne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem podłogowe D 870- to chyba dawny Concert 11 - słuchałem ich kilkakrotnie wprawdzie krótko ok. 30 min w "Euro-RTV-AGD" z następującymi wzmakami : Primare A 20, Yamaha AX 1, Copland - nie wiem jaki model - zawsze było dynamicznie, piekielnie szczegółowo, ale też bardzo ostro i sycząco - sybilantów od groma - kable to jakieś droższe Kimbery , sygnałowy AQ Viper-muzyka-Dire Straits, Metallica, Clapton "Reptile", Depeche Mode "Violator", " The best of", Sting -"The best of" Nie wiem czy to wina pomiesczenia czy kolumn (raczej dotartych), ale syczące sybilanty były niezwykle dokuczliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie jest taki rtv agd w którym jest copland i primare... w wawie i jankach przynajmniej nie ma. Z tego co widziałem w euro rtv to tylko mieli audioquesta. No ale może w inny mieście. Odsłuch w mass marketach mogą zniechęcić do każdego sprzętu.

kiedyś przez 2 tyg. pilnowałem mieszkania kumplowi, który był na wakacjach i miał te concert podłączone do marantza 7000. zaskakujące jaki sie z tego wydobywał dźwięk. facet audiofilem nie jest, ma dużo pieniędzy i inwestował tylko w firmy, których reklamy były w playboy-u czy innym kolorowym pisemku. Pewnie przez przypadek udało mu się cos fajnego zebrać. mnie ten dźwięk nie męczył. Nie wiem czy bym kupił te concerty jakbym miał 10k czy 11k. ale na pewno można powiedzieć, że grają super.

co do tych concertów 8 to cennikowo stoja w okolicach 6-7k. w mediamarkcie w raszynie poszły za niecałe 2k z przeceny. Do dzisiaj sobie pluję w brodę, że akurat z tydzień mnie tam nie było... za 2k chyba byś wytrzymał to (twoim zdaniem) lekkie wyostrzenie przełomu średnich i góry....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem tych jamo 8 w różnych konfiguracjach , zaczynając od taniego CA 500 a kończąc na klockach droższych od samych kolumn ( Rotel seria 10.. )

Syczące sybilanty tak potwierdzam ale gdy grało z jakimś Amplitunerem w okolicach 1,5-2 tys.

Dla mnie z kablami Cable Talk Concert 21 na górze i AQ CV-4 na dole grało bajecznie , góra była co prawda szczegółowa ale nie natarczywa

Te kolumny mają charakter - i dają bliskość obcowania z dźwiękiem - BARZO DOBRE DO KONCERTOWYCH NAGRAŃ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem tych jamo 8 w różnych konfiguracjach , zaczynając od taniego CA 500 a kończąc na klockach droższych od samych kolumn ( Rotel seria 10.. )

Syczące sybilanty tak potwierdzam ale gdy grało z jakimś Amplitunerem w okolicach 1,5-2 tys.

Dla mnie z kablami Cable Talk Concert 21 na górze i AQ CV-4 na dole grało bajecznie , góra była co prawda szczegółowa ale nie natarczywa

Te kolumny mają charakter - i dają bliskość obcowania z dźwiękiem - BARZO DOBRE DO KONCERTOWYCH NAGRAŃ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno , ponieważ jak na razie nie stać mnie na te kolumny , myślałem o jakimś projekcie DIY opartym na tych samych głośnikach - znalazłem - zresztą ma go w swojej ofercie Qba i wiecie co wyszło mi że w detalu same głośniki wyjdą ok 4000 zł , zwrotnica z 400 , a o obudowie i okablowaniu wewnętrznym już nie wspomnę.

Dla mnie przy cenie 4,5 tys Jamo to takie przeciwieństo ProArc -ów zwłaszcza z tych wyższych serii gdzie cena komponentów to 20-40% kolumn a reszta to tzw myśl techniczna.

Oczywiście nasówa się teza , że głośniki SEas-a użyte przy budowie Jamo są zawyżone cenowo na polskim rynku - sprawdziłem i to ceny są wyższe ale gdzieś w granicach max 20 %

Czyli kupując Jamo 8 za 4,5 tys kupujesz myśl techniczną za darmo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę pisać postów rano , bo później mi głupio , że mam maturę z polskiego - przepraszam za błędy- a jeszcze nic na siłę ja tylko mówię , że te jamo są warte posłuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodo - ale one w cenniku stoją po 6,8k pln a nie po 4,5kpln. zatem relacja komponentów do produktu wygląda trochę inaczej. chcociaż też uważam, że są warte swojej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest taki Euro-RTV-AGD w Bytomiu w centrum handlowym "Plejada", a w zasadzie był, bo Primare, Coplanda już nie mają, ostały się jednynie AQ, Yamaha AX 1 i przedmiotowe Jamo, które najlepiej grały z Coplandem-choć również syczały (moim zdaniem) niemiłosiernie.

Tych Jamo można też posłuchać w Euro-RTV-AGD w K-cach na ulicy Roździeńskiego na trasie w kierunku Sosnowca-tam jest lepsze pomieszczenie-niestety słaba elektronika-nie mają nawet Marantza CD 6000, który służył jako źródło w "Pejadzie", tam grają z Pioneerem D 2012-amplitunerem za ok. 5 kzł-zjawisko syków-rozjaśnionej średnicy i góry jest tam dodatkowo podkreślone, nie przeczę jednak, że Jamo z ciepłym wzmakiem nie może zagrać przyjemnie-myślę że jakiś wyższy Rotelik mógłby być ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zaproponować Phonar P30s.

1. Mają bardzo dobry bas.

2. Jako wysokotonówka siedzi o ile pamiętam jakiś nienajgorszy SEAS.

3. Jak dobrze pogadasz w sklepie to kupisz w ładnej okleinie za 4000 (ja kupiłem za tyle w Szczecinie, na początku chcieli 4600).

Kolumienki te potrzebują co najmniej miesięcznego docierania, aby zagrały jak należy i potrzebują dość wydajnego wzmacniacza (na Musical Fidelity A3 grały wyśmienicie).

Ale w ciemno bym ich nie brał - najlepiej wypożyczyć jakiś dotarty egzemplarz do testów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 lat później...
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 21 Lipca 2012 - odkop
Ukryte przez misiomor, 21 Lipca 2012 - odkop

A moze Usher V-604(urzywane),albo Usher V-601(nowedo),do muzyki jaka sluchasz powinny sie nadac.Osobiscie posiadam 604ki i jestem naprwde zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Gość masza1968

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 21 Lipca 2012 - odkop
Ukryte przez misiomor, 21 Lipca 2012 - odkop

A moze Usher V-604(urzywane),albo Usher V-601(nowedo),do muzyki jaka sluchasz powinny sie nadac.Osobiscie posiadam 604ki i jestem naprwde zadowolony.

Myślisz, że facet przez 9 lat jeszcze nic nie kupił :)

Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.