Jump to content
IGNORED

Arcam cd 92 contra Helios 3

lulu

Recommended Posts

Proszę o opinie dotyczące porownania tych klocków ew. opinie o ich brzmieniu jeśli ktoś z forumowiczów ma doświadczenia.

czy helios 3 jest najniższym modelem tej byłej firmy.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem okazję słuchać obu chociaż w różnych zestawach i różnym czasie. Charakterem ogólnie bardzo podobne. Żywe, dynamiczne, szybkie i muzykalne. Stawiałbym na Heliosa3. To najniższy model w ofercie. Nowa nazwa handlowa Heliosa to ERA. 1 jest cały czas dostępna w Hi-FI Clubie. Często go słucham. Fajnie gra z Macami:)

Moim zdaniem generalnie niedocenione źródła. Z lampami powinno być bardzo dobrze, chociaż z tranzystorem też jest ok. ale trzeba wiedzieć jak dobrać kable:)

Pzdr.

Hidden Content

arcama nie znam ale jestem posiadaczem heliosa od niedawna i powiem szczerze że to zacna maszyna. po micromedze, która robila mi studio dzwiękowe z pokoju, ze wszystkimi złymi i dobrymi tego stronami, a bas miala punktowy i krótki to w heliosie bas-marzenie a i srednica tak nie epatuje bezwzględnie szczegołami, tu jest więcej spokoju i rownowagi. może pewien niedostatek wysokich, ale w polączeniu z metalowymi kopulkami eposów jest wystarczająco. głębia sceny to kolejny atut i wypelnienie dzwięku.polecam

Hidden Content

Helios 3 to bardzo dobre żródło. Jeśli już chcesz się przesiąść to na Jedynke, choć nie wiem czy róznica jest watra tych pieniędzy. Arcam CD92 to również niezłe żródło ale gra bardziej gładkim dżwiękiem. Helios jest bardziej precyzyjny, przestrzenny i dynamiczny( te 3V na wyjściu analogowym robia swoje). Kiedys miałem okazję porównywać go Mbl za ok 10 tys. i mysle że wielu by sie bardzo zdziwiło.

Poza tym Helios to na pewno jedno z najlepszych żródeł w tej cenie do wzmacniaczy lampowych.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.