Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Wzmacniacz Mission Cyrus Two i inne...


Olo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po tygodniowy odsłuchu Cyrusa One podłaczyłem Musicala A300, o różnicy kilku klas nie będę nawet wspominał. Ale ciekawe będzie wnikliwe starcie z dzielonym cyrusem serii 7.5. Poprzednio cyrus musiał uznać wyższość A300. Nie inaczej będzie pewne i teraz, ale wnikliwiej zerknę na różnice w poszczególnych aspektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, panowie gdy macie problem z swoimi Cyrusami to gdzie je naprawiacie. Wiadomo, że serwis główny jes w Uk. Intrada działa jak działa. Mam problem, że po kilkunastu minutach jak podłączyłem PSX-R wzmacniacz Cyrus 8vs2 zaczął wydawać zapach palonej elektroniki. Po zerknieciu do środka widzę, że przynajmniej dwa małe elenenty są nadpalone. Czy ktoś miał podobny przypadek? I jak sobie radzicie gdy wasze Cyrusy dotknie jakiś większy problem?

 

Pozdrawiam

JZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników Cyrusa.

Pewnie gdyby nie ten wątek, nie zawitałbym na forum jako użytkownik. I oczywiście sprowokowany drobnym problem..

Od 3 miesięcy jestem posiadaczem Cyrus 7 + Discmaster 8.0 + Mission MX2.

Sprzęt jak dotąd sprawował się wyśmienicie, dawkując niesamowitą jak na moje wymagania muzykalność.

Wszystko układałoby się cudownie na drodze do zakupu kolejnej skrzyneczki- PSX-R, gdybym nie doświadczył problemu z aktualnym Discmaster'em.

Nie zawsze rozpoznaje załadowany dysk Audio. Problem pogłębia się z czasem, zdarzając się coraz nagminniej. Niekiedy muszę ładować szufladę po 15 razy zanim rozpozna. Restart źródła nie pomaga. Problem ma związek zarówno z ładowanymi oryginałami jak i palonym CD.

Czy według moich obaw może to być kończący się laser? Pytam gdyż namierzyłem już laser na niemieckim ebay'u i wolę być pewny przed zakupem.

PS. jak już rozpozna, to gra bez zarzutu.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście cisza w Cyrusowym klubie. A szkoda, sprzęt zacny, ale trudno radzić sobie z problemami gdy (z tego co sie orientuję) Intrada jako jedyny dystrybutor i serwisant sprzetu działa, delikatnie mówiąc bardzo opieszale, a w klubie chyba nikomu nie zawodzą urzadzenia (oprócz wpisu powyżej). Ja już trzeci tydzień czekam na ekspertyzę (sprawdzenie) PSX-R w Intradzie. O naprawie, wysłanego również trzy tygodnie temu, wzmacniacza mogę tymczasem pomarzyć. No cóż po trzeba powoli rozgladać się za inną marką...

 

Pozdrawiam klubowiczów i życzę Wesołych Świąt oraz sprawnych Cyrusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to fatalnie. Cyrusy u nas sa bardzo niedoceniane a to fantastyczne sprzety naprawde za groszowe pieniadze.

Wiem ze kolega naprawial swoj pre badz integre w Warszawie, bylo ciezko, trwalo z miesiac ale dalo rade. Moge sie dowiedziec co i jak.

U Pana Stasia bym nie ryzykowal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idę inną ścieżką, nie Intradową, bo wstęp typu 'podstawowy serwis lasera zaczyna się od 250funtów a i tak wysyłamy do kolegów z Cyrusa, trzeba przy tym zmieniać firmware, i nie wiadomo jaki jest załadowany, proszę wysłać to zobaczymy', mnie po prostu zniechęcił.. Dla mnie to w żargonie potocznym, to trochę nakręcanie makaronu na uszy. Ale może się mylę...

Bardzo miła obsługa, ale fakty mówią za siebie (czytałem gdzieś o przygodach kolegów). Jak tak to się ma z autoryzowanym przedstawicielem, to szczerze.. gdybym nie miał wyboru pewnie wbiłbym w Discmaster'a, odsprzedał jako wadliwy i zmienił źródło. Na szczęście są inne perspektywy. Dam znać o efektach moich działań, mam nadzieję owocnych. Trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to fatalnie. Cyrusy u nas sa bardzo niedoceniane a to fantastyczne sprzety naprawde za groszowe pieniadze.

Wiem ze kolega naprawial swoj pre badz integre w Warszawie, bylo ciezko, trwalo z miesiac ale dalo rade. Moge sie dowiedziec co i jak.

U Pana Stasia bym nie ryzykowal:)

Dziękuję za odpowiedź,

przyszły tydzień pokaże blaski i cienie serwisu w Intradzie. Jeżeli nie powiedzie się powyższa naprawa to, jeżeli można, z chęcią skorzystam z namiaru na dobrego elektronika co już ma doświadczenie w naprawach Cyrusów. Co prawda można wzmacniacz wysłać do UK (serwis Cyrusa) - lecz naprawa niezależnie co się stało kosztuje 225 funtów. To trochę dużo jak na nasze warunki. Moim zdaniem serwisy takich marek powinny być tam gdzie jest sieć sprzedaży (choć jeden na dany kraj). I ceny powinny być dostosowane do warunków płacowych panujących w danym kraju. A my w naszym kraju niestety mamy zawsze "pod górkę".

 

qkasurf - życzę powodzenia ;)

Daj znać jak sprawa się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

qkasurf - życzę powodzenia ;)

Daj znać jak sprawa się rozwinie.

 

Diagnoza poprawna, doczekałem się sprawnego Discmastera. Laser nowy założony i sprzęt jak ta malina czyta wszystko co popadnie. Więc jak podobne objawy, to można z dużą skutecznością powiedzieć, że może to być laser.

Straty:

- nowy laser z dostawą do Polski: 79,78,-EUR (ebay.de),

- wymiana u magika: 50zł

- 1,5 tyg bez sprzętu.

 

Jacek70, teraz czas na Twoje pozytywne zakończenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty:

- nowy laser z dostawą do Polski: 79,78,-EUR (ebay.de),

- wymiana u magika: 50zł

- 1,5 tyg bez sprzętu.

 

Jacek70, teraz czas na Twoje pozytywne zakończenie!

To super, straty jak widzę w granicach rozsądku więc sprawa zakończona bardzo pozytywnie.

Ja dopiero (mam nadzieję) dowiem się w tym tygodniu jak sprawa naprawy wzmacniacza. Oczywiście dam znać jak polski dystrybutor Cyrusa poradził ze sprawą;)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy klubowicze Cyrus-a,może któryś z was miał bezpośrednio przyjemność posłuchać najwyższego w stajni firmy źródła Cd XT SE2+Cyrus DAC XP i podzielić się swoimi wrażeniami będę bardzo wdzięczny,

pozdrawiam

Edytowane przez studernote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam

mam pytanko chce zmienić obecnego arcama alphe 9 na jakiegoś Cyrusa. Ale mało jest dosyć informacji w języku polskim

Czy Cyrus 7 odbiega mocno od 8 lub 8vs ? Ile są warte te sprzęty , bo także mało informacji właściwie o 7 nic nie ma.

Z tego co wyczytałem to Cyrusy powinny zgrać się dynaudio audience 42, choć ktoś pisał , że średnio zgrywały się z focusami 220, lecz nie wiem czy to do 42 też można odnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 8vs ? bo na angielskim ebayu ceny są dosyć okazyjne, wiec czy ktoś dynkami go parował ?

Jak zgrywa się cyrus z RLS Callisto III ? Bo obecnie mam arcama alphe 9 i z tymi dynkami , jet to fajne połączenie (metraż nie duży 10m2). Jedyna rzecz jaka przeszkadza mi to, na cichych głośnościach Dynki dosyć słabo się spisują , przy większej głośności są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy za tego cyrusa sa tak okazyjne ceny na ebayu, juz w Polsce chodza tez dobrze. Mialem 8vs2, super wzmacniacz, sprzedalem za 1800 pln. Tyle ze z Dynkami 42 sie nie zgrywal, z 52se z kolei jak najbardziej a i duze Hyperion III lux wysterowal.

Do 42ek bardziej polecam Rotela 980 na przyklad i jakies fajne zrodlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam i proszę o radę: czy można podłączyć Cyrus PSX (http://www.ebay.co.uk/itm/161067927677?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649) do Cyrusa One wersja metalowa?

Dziekuje.

 

PS. Prawdopodobnie znalazłem odpowiedż http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/89636-cyrus-1-amp-later-version.html

Mimo to prosze o ewentualne potwierdzenie. Gdzieś czytałem, że problemem moga być różne wartości napięcia w niektórych wcześniejszych wersjach.

Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus One nie ma gniazda do podłączenia PSX (wtyk kilku-pinowy).

 

Szukaj Two+PSX, bo to bardzo dobre podłączenie z dokładnymi i rozdzielczymi kolumnami.

Sama "Dwójka" nie szokuje postępem w stosunku do "Jedynki" - PSX "robi różnicę".

Dzięki

 

Cyrus One nie ma gniazda do podłączenia PSX (wtyk kilku-pinowy).

 

Szukaj Two+PSX, bo to bardzo dobre podłączenie z dokładnymi i rozdzielczymi kolumnami.

Sama "Dwójka" nie szokuje postępem w stosunku do "Jedynki" - PSX "robi różnicę".

Jeszcze raz dziękuje za próbę podpowiedzi ale istota pytania dotyczy możliwości podłączenia Cyrus ONE do PSX. Ja wiem, że ta wersja nie posiada dedykowanego gniazda przyłączeniowego. Gdybym je miał to raczej nie stawiałbym takiego pytania?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapytam tutaj

Zacznę od konkretów zmieniłem ostatnio wzmacniacz Arcam Alpha 9 na Cyrusa 8VS2. Do tego sprzedałem też głośniki Dynaudio audience 42, które grały z Arcamem w pokoju 11-12m2. Teraz chciałbym zakupić kolumny do tego Cyrusa. Szukam czegoś używanego w kwocie maksymalnie 3000 zł, mogę trochę naciągnąć budżet, jeśli by było warto.

Słucham muzyki rockowej w większości, lecz także coraz częściej muzyki klasycznej. Brzmienie Dynaudio mi odpowiadało. Mam trochę mętlik w głowie, bo po rożnych opiniach ciężko wybrać coś dobrego, ale zainteresowała mnie oferta firmy RLS a dokładniej modelu Callisto 3, lecz nie wiem jak się zgra z Cyrusem a nie mam możliwości odsłuchu. Lecz teraz może warto by było dołożyć trochę i kupić monitory RLS ale model Nereida. Jest to jednak wyższy model niż Callisto, lecz nie wiem czy znajdę używane za 3 tyś ?

Myślałem o polskich konstrukcjach ,ponieważ mają chyba korzystniejszy stosunek ceny do jakości. Choć podaż na rynku wtórnym jest dość mała. Czy może ktoś testował Nereidy , jak to może się zgrać z Cyrusem? Myślę , że ten model zadowolił by mnie na dużej.

Na zachodnich forach ludzie łączą Cyrusy ze Spendorami lub Harbethami. Jakie modele tych firm można by polecić używane w proponowanym budżecie i czy warto ? A może ktoś ma jakieś inne typy ? Może coś z Xavianów?

A głośniki by miały zgrywać się z Cyrusem 8vS2 plus główne źródło Thorens-TD-318 z Ortofonem bronze i NUDA jako preamp gramofonowy.

 

Pokój:11-12m2 (prostokątny)

Muzyka słuchana: Głównie Rock, klasyka

Budżet:ok 3000 zł na używane podstawkowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze u mnie dynki 42 grają ale już bede je wysyłał. Dźwięk z nich jest w miarę dobry, bas jest dobrze kontrolowany. Ale dźwięk nie ma tej głębi co miał na arcamie. A jak wypada cyrus z proacami studio 100 ? czy ktoś ogóle do cyrusa podłączał RLSy lub HARPIE amstaff pico ?

Słyszałem że cyrusy się dobrze zgrywaną z vienna acoustics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.