Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Wzmacniacz Mission Cyrus Two i inne...


Olo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Czy Cyrus One polubi się z B&W 602.5 s3, źródłem Rotel RCD-02 i okablowaniem w postaci głośnikowego Kimbera 4PR oraz IC VDH The Name lub Chord CobraPlus. Przewiduje dalsze zmiany sprzętowe ale na razie Cyrus miałby grać w zestawieniu jak wyżej.

Pokój 20 m2, muzyka rock/gitarowa/elektroniczna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po zalogowaniu na brytyjskiej stronie Cyrusa nie znalazłeś takiego manuala? Jak nie ma to po prostu napisz z prośbą do nich żeby Ci przysłali - nie powinni robić problemu. Kiedyś o coś ich tam prosiłem i miałem pomoc bardzo szybko.

no niestety, spodziewałem się takiej odpowiedzi i niestety trafnie: "There are no user serviceable parts inside a Cyrus product and any servicing or repairs should be carried out only by approved service agents or in the factory. I would recommend contacting your local retailer/distributor to arrange this if your PSX has developed a fault, as we cannot supply service manuals." Ale dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kvist

Bardzo dziękuję za porady !

 

Faktycznie , zaraz po wrażeniach z Cyrus One , kupiłem zestaw Cyrus Two z PSX , Zdecydowanie poszerzyła się scena , także na głębokości , dobra lokalizacja i ogólny charakter cyrusowski pozostał . Może odrobinkę stracił na tzw drajwie basu , który w jedynce " był nieco wyraźniejszy , ale też grał bardziej środkiem bez rozwinięcia przestrzeni . Właściwie to jedyna znacząca różnica którą wychwyciłem . Cyrus 1i 2 , posiada ładne wzbogacenie środkowych i dolnych zakresów w energię i nasycenie , co jest trudno spotykana w innych wzmakach " . Drugi element wyróżniający , to duża prawdziwość barwy i naturalności ( czyli ; prawie prawdziwe instrumenty ) , które kojarzyły się jedynie z drogimi urządzeniami / nawet bardzo , o szczegółowości nie wspomnę , dla niektórych nawet może być za dużo / . Z dobrą , ciepłą i rozdzielczą sieciówką ( Acoustics Resorch pro2 ) i z dobrym towarzystwem , nie ma kompleksów w stosunku do drogich wzmacniaczy . Choć ze zmodyfikowaną końcówką Classe nieco traci na możliwościach , ale i cena 10x > wyższa .

 

Obecnie pozostał mi Cyrus Two bez PSX-a

A że współpracowały razem , sam wzmacniacz nieco szumi / buczy / ? .... Może dlatego , że kondensatory były używane z zasilacza , a nie ze wzmacniacza ? przez wiele lat ...

Pomyślałem o wymianie elektrolitów , choć nie wiem , czy sam dałbym radę to przeprowadzić ?... i czy załatwi to sprawę ?

 

Kiedyś przeczytałem i zapisałem ;

 

Kondensator PSU , Panasonic FC , transformator 500W /?/ , diody prostownicze , kondy 15000uF ( ale jakie ? ) , szybkie bezpieczniki cios 4A , transformatory NXT , ... BUV28A PSX /?/ .

 

Ale przyznam że niewiele mi to mówi .

 

Jeśli któryś z miłych kolegów posiada wiedzę i chęć przybliżenia tematu ; jak przeprowadzić taką modyfikację ? ( choćby podstawową ) ,

to poproszę o kilka praktycznych wskazówek , ( może namiar do kogoś kto się w tym specjalizuje ? ) )

myślę że na takim forum , może się to bardzo przydać ! ( choć nie wiem czy to nie temat do DIY ? )

 

Pozdrawiam

post-24196-0-51154400-1447262980_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie

 

Chciałbym dołączyć do klubu. Może trochę przedwcześnie bo mój Cyrus 3 dopiero dziś ruszył w daleką podróż do mnie. W Polsce niestety długo szukałem i nie znalazłem. Później mały epizod z arcamem alpha, który grał pięknie ale niestety kwalifikował się do zwrotu.

 

Udało mi się wyrwać Cyrusa 3 w stanie określanym jako MINT za całkiem dobrą cenę. Uparłem się na ten model bo a) używam gramofonu. b) żona chciała z pilotem :) więc tylko 3 mi została.

 

Tak więc leci do mnie Cyrusek. Niestety golas bez pilota i PSX.

 

W pierwszej kolejności muszę dopasować pilota bo oryginałów nigdzie nie ma. Sprzedawca mówił że u niego współpracował z pilotami: Smart Control by One for All oraz tanim brzydkim Zapperem.

 

Ja myślałem o czymś takim http://www.ebay.pl/itm/Cyrus-System-Remote-Control-/252224410389?hash=item3ab9bf1315:g:Q8sAAOSwo3pWe-eZ. (Cyrus Avrs-7.2 System Remote Control)

Jednak jest to pilot, który powstał nieco później niż Cyrus 3 i nie mam pojęcia czy będzie z nim kompatybilny. Proszę pomóżcie.

 

z góry dziękuję

Ajwer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kvist

Bardzo dziękuję za porady !

 

Faktycznie , zaraz po wrażeniach z Cyrus One , kupiłem zestaw Cyrus Two z PSX , Zdecydowanie poszerzyła się scena , także na głębokości , dobra lokalizacja i ogólny charakter cyrusowski pozostał . Może odrobinkę stracił na tzw drajwie basu , który w jedynce " był nieco wyraźniejszy , ale też grał bardziej środkiem bez rozwinięcia przestrzeni . Właściwie to jedyna znacząca różnica którą wychwyciłem . Cyrus 1i 2 , posiada ładne wzbogacenie środkowych i dolnych zakresów w energię i nasycenie , co jest trudno spotykana w innych wzmakach " . Drugi element wyróżniający , to duża prawdziwość barwy i naturalności ( czyli ; prawie prawdziwe instrumenty ) , które kojarzyły się jedynie z drogimi urządzeniami / nawet bardzo , o szczegółowości nie wspomnę , dla niektórych nawet może być za dużo / . Z dobrą , ciepłą i rozdzielczą sieciówką ( Acoustics Resorch pro2 ) i z dobrym towarzystwem , nie ma kompleksów w stosunku do drogich wzmacniaczy . Choć ze zmodyfikowaną końcówką Classe nieco traci na możliwościach , ale i cena 10x > wyższa .

 

Obecnie pozostał mi Cyrus Two bez PSX-a

A że współpracowały razem , sam wzmacniacz nieco szumi / buczy / ? .... Może dlatego , że kondensatory były używane z zasilacza , a nie ze wzmacniacza ? przez wiele lat ...

Pomyślałem o wymianie elektrolitów , choć nie wiem , czy sam dałbym radę to przeprowadzić ?... i czy załatwi to sprawę ?

 

Kiedyś przeczytałem i zapisałem ;

 

Kondensator PSU , Panasonic FC , transformator 500W /?/ , diody prostownicze , kondy 15000uF ( ale jakie ? ) , szybkie bezpieczniki cios 4A , transformatory NXT , ... BUV28A PSX /?/ .

 

Ale przyznam że niewiele mi to mówi .

 

Jeśli któryś z miłych kolegów posiada wiedzę i chęć przybliżenia tematu ; jak przeprowadzić taką modyfikację ? ( choćby podstawową ) ,

to poproszę o kilka praktycznych wskazówek , ( może namiar do kogoś kto się w tym specjalizuje ? ) )

myślę że na takim forum , może się to bardzo przydać ! ( choć nie wiem czy to nie temat do DIY ? )

 

Pozdrawiam

 

 

Sorry za brak odpowiedzi - bardzo rzadko zaglądam ostatnio no forum.

O modach nic nie powiem - nie jestem elektronikiem, nie znam się.

Dla mnie dwójka z psx'em to jeden z fajniejszych dźwięków za nieduże pieniądze, które miałem w domu. Gdybym miał wolną kasę i znalazł bardzo zadbany komplet z tego samego rocznika to nie bałbym się do tego wrócić. W połączeniu z Arcamem na RingDAD'u, z kolumnami na jedwabnej kopułce i celulozowej membranie (wtedy miałem szkockie Ruarki) grało to prześlicznie.

 

Pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ciekawe ile jest warta 1 z pukpkiem i z papierami, właśnie się zastanawiam nad sprzedażą takiej jedynki :).

Obiektywnie, niedawno miałem taka okazję, 650 zeta. Taka okazję miałem też odnośnie 2 ale w kpl z PSX za 1400, przegapilem, do dziś żałuje.

 

Obiektywnie, niedawno miałem taka okazję, 650 zeta. Taka okazję miałem też odnośnie 2 ale w kpl z PSX za 1400, przegapilem, do dziś żałuje.

Sprzęt jest warty tyle ile chce zapłacić kupujący, ceny np na allegro są z dupy wzięte. Jedynkę w stanie fabrycznym kupilem w 2010 roku co prawda bez pudełka za 600 zl, to co pokazuje allegro, to paranoja, handlarze winduja ceny za szmelc po domniemanych renowacjach i malowaniach, tfu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, docenilem dopiero jak sprzedawałem, jak patrzylem na zasluchanego i oszolomionego kupującego, niestety było za pozno. Ale kto wie, może wrócę do 1 lub 2 jeśli trafi się w unikalnym stanie.

 

Niestety tak często bywa, że jak człowiek poszukuje swojego dźwięku to ma w krótkim czasie sporo sprzętu to gdzieś umyka esencja tematu audio, czyli słuchanie muzyki. Niektóre klocki sprzedawane są po prostu za szybko. Tak mi się wydaje.

A jeśli chodzi o sprzęt Cyrusa to jak dla mnie ze starszych sprzętów warte uwagi są tylko trzy modele: II+PSX, 3i oraz pierwsza 8 (oczywiście w miarę możliwości z PSX-r).

 

Pozdrawiam,Cyrusowców.

Jak mi wpadanie w ręce II+PSX to też kupię z sentymentu... kiedyś.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety tak często bywa, że jak człowiek poszukuje swojego dźwięku to ma w krótkim czasie sporo sprzętu to gdzieś umyka esencja tematu audio, czyli słuchanie muzyki. Niektóre klocki sprzedawane są po prostu za szybko. Tak mi się wydaje.

A jeśli chodzi o sprzęt Cyrusa to jak dla mnie ze starszych sprzętów warte uwagi są tylko trzy modele: II+PSX, 3i oraz pierwsza 8 (oczywiście w miarę możliwości z PSX-r).

 

Pozdrawiam,Cyrusowców.

Jak mi wpadanie w ręce II+PSX to też kupię z sentymentu... kiedyś.

:-)

Masz racje, człowiek uczy sie na błedach, mam Sugdena Optima80, nie używam ale i nie sprzedam, bo grzech, Naima Naita3 tez grzech sprzedać, gdyby czs sie cofnął "Two" tez bym nie sprzedał. Graty stoją, jeść nie wołają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do klubowiczów

Wyczytałem na forach że Cyrus bardzo ładnie zgrywa się z głośnikami dynaudio a z drugiej strony pojawiają się głosy o zbyt małej mocy i szczupłym basie

Mam dynaudio x12 i myślę o zakupie Cyrusa 8vs

Czy ten wzmacniacz rozrusza membranę muzyka rock z lat 70

Z góry dziękuję za wszelkie opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do klubowiczów

Wyczytałem na forach że Cyrus bardzo ładnie zgrywa się z głośnikami dynaudio a z drugiej strony pojawiają się głosy o zbyt małej mocy i szczupłym basie

Mam dynaudio x12 i myślę o zakupie Cyrusa 8vs

Czy ten wzmacniacz rozrusza membranę muzyka rock z lat 70

Z góry dziękuję za wszelkie opinie

 

Integrę kalkuluj od razu z PSX-R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8vs z psx-r i starsze Vienna Acoustics Mozart. Jak czytałem kiedyś polecane połączenie, ale dla mnie nie jest ono tak do końca trafione. Brakuje mi większej świetlistości i żywości muzyki.Gra to zbyt spokojnie, a więc brakuje trochę uniwersalności.

Gdyby tylko wzmacniacz miał pokrętła barwy ,a tak zmusza do uważnego zestawienia całego toru audio i ciężko coś skorygować.

 

Psx-r dodaje precyzji ale można przez to odnieść wrażenie że ujmuje basu.

 

Słuchałem samego wzmacniacza u kolegi na unikatowych kolumnach Noble i grał znacznie dźwięczniej i lepiej niż u mnie. Sceną dorównywał znacznie droższemu wzmacniaczowi YBA, jedynie grał bardziej szorstko podłączony czinczem za 2 zł a Yba Audioquestem Blue Heaven za 1700zł.

 

Czytałem gdzieś opinie że Dynaudio pasują ale oprócz modelu 42.Ale czy to prawda. Trzeba samemu spróbować,bo dochodzi akustyka i osobiste preferencje.

Edytowane przez dzeus67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam zamiar kupić cd cyrus (używany) do wzmacniacza heed obelisk si, ponoc polecane połaczenie

jaki model polecacie?

co to za model cyrusa daD3 - taki widziałem na alle

znam odniesienia do modeli wzmacniaczy 6a i 8a? ale w przypadku cd nie wiem czy to niski średni modekl w hierarchii cyrusa i kiedy był produkowany

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam zamiar kupić cd cyrus (używany) do wzmacniacza heed obelisk si, ponoc polecane połaczenie

jaki model polecacie?

co to za model cyrusa daD3 - taki widziałem na alle

znam odniesienia do modeli wzmacniaczy 6a i 8a? ale w przypadku cd nie wiem czy to niski średni modekl w hierarchii cyrusa i kiedy był produkowany

Z góry dziękuję za pomoc

 

Mam możliwość i przyjemność słuchania tego modelu u bliskiego kolegi. Czytałem, że żaden późniejszy Cyrus będący jego "niby" następcą już tak nie zagrał. DAD 3 długo jeszcze będzie się bronił. Ja jestem zachwycony jego analogowym brzmieniem. Po nim był już tylko dAD 7. Ten na Alledrogo nie jest w idealnym stanie i darowałem sobie zakup. Warto kupić dAD 3 w jak najlepszym stanie, docelowo wymienić laser i cieszyć się dźwiękiem. Lasery są na Ebayu. CDM 12.4. Potem możesz dokupić wzmak Cyrus IIIi i uśmiech nigdy nie zgaśnie na Twojej twarzy:)

 

kupię wzmacniacz Cyrusa 3 lub wyższy kolor czarny

 

Może ten ci się spodoba:

 

http://www.ebay.pl/itm/Cyrus-III-Vollverstarker-FB-BA-/222090685742?hash=item33b5a2ed2e:g:lQkAAOSwy5ZXC703

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość i przyjemność słuchania tego modelu u bliskiego kolegi. Czytałem, że żaden późniejszy Cyrus będący jego "niby" następcą już tak nie zagrał. DAD 3 długo jeszcze będzie się bronił. Ja jestem zachwycony jego analogowym brzmieniem. Po nim był już tylko dAD 7. Ten na Alledrogo nie jest w idealnym stanie i darowałem sobie zakup. Warto kupić dAD 3 w jak najlepszym stanie, docelowo wymienić laser i cieszyć się dźwiękiem. Lasery są na Ebayu. CDM 12.4. Potem możesz dokupić wzmak Cyrus IIIi i uśmiech nigdy nie zgaśnie na Twojej twarzy:)

 

 

 

Może ten ci się spodoba:

 

http://www.ebay.pl/itm/Cyrus-III-Vollverstarker-FB-BA-/222090685742?hash=item33b5a2ed2e:g:lQkAAOSwy5ZXC703

Jaka jest różnica pomiędzy Cyrusem 3 a 3i ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy Cyrusem 3 a 3i ?

 

Cyrusa 3 nie słuchałem, więc nie będę tworzył legend. Koledzy, którzy mieli lub mają Cyrusy, a mieli możliwość porównań, wybrali zestaw dAD3 + IIIi i te słyszałem z KEF-ami 104/2. Myślę, że taki zestaw niejednego słuchacza nawet dziś jest w stanie zadziwić. Lubię to stare analogowe brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panowie, co polecacie jako zestawy do końcowki Cyrus XP. Budżet około 6 tysięcy, mogą być używki. Zastanawiałem się nad Dynaudio Focus-ami, aby mieć pod jednym dachem dwie najprzyjemniejsze kopółki świata :) Tioxid w Zollerach Solution i D28 lub podobną w Dynaudio. Cyrus będzie pracował jako końcówka do kina domowego zasilania z pre-out amplitunera (jeszcze nie wybranego). Generalnie w salonie będzie w większości chodził TV oraz kino domowe, do audiofilskiego stereo mam inny zestaw. Ma grać dynamicznie i przyjemnie dla ucha, bez rozkładania muzyki na detale pierwsze. Zależy mu na naturalnej ciepłej barwie, hiper-stereo rodem z Watersa nie jest wymagane. Muzyka oprócz kina głownie rock i pop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając info o Cyrusach trafiłem na artykuł w polskim Hi-Fi Choice 9/06. Dotyczy on zestawu Cyrus 8vs z zasilaczem Psx-r ,odtwarzacza Roksan Kandy Mk IIID aby było taniej niż z cd 8x Cyrusa i kolumn Dynaudio Audience 52.

Czy ktoś słuchał Cyrusów z tymi kolumnami?

Czy opis dźwięku nie jest zbyt optymistyczny w gazecie.

W gazecie napisali ze mamy do czynienia z systemem, który zbliża się do ideału,oferując brzmienie klasy Hi-End za cenę przystępną dla większości zwykłych śmiertelników. To jeden z najbardziej niezwykłych systemów marzeń na jakie trafili i najtańszych cenowo jeśli idzie o dźwięk klasy Hi-End.

 

Hiper-stereo rodem z Watersa bardzo mi się podoba i do takiego grania raczej będę dążył.

Edytowane przez dzeus67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.