Skocz do zawartości
IGNORED

Kupować czy upgradować? CD do słuchawek


gutten

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się ostatnio nad upgradem źródła do mojego systemu słuchawkowego. W tej chwili jest to Rotel 991AE, który gra ze wzmacniaczem Skorpiona. Słuchawki różne, ale na stałe Beyerdynamiki DT880 i Sennheisery 600.

Staremu Rotelowi trochę transport szwankuje, ale brzmieniowo wypada nieźle. Nieźle, czyli zawsze można lepiej :-)) Przydałoby się odrobinę więcej przestrzeni, lepszej szczegółówości, separacji planów i dźwięku bardziej dosadnego. Rotel gra dość miękko, przez co może nie jest najlepszym partnerem dla lampowego wzmacniacza.

 

Opcje są dwie:

1. oddać Rotela do upgrade'u. Wiem, że takowy wykonuje Neel i że będzie to ciut kosztować (sądzę, że minimum 2kzł). Problem polega na tym, że dźwięk "polepszonego" odtwarzacza niekoniecznie musi mi się spodobać.

 

2. Kupić inny odtwarzacz, nowy albo z drugiej ręki. Może NAD S500, Vincent S3 albo jakiś wyższy Arcam? Wyżej raczej nie sięgnę.

 

Będę wdzęczny za podpowiedzi. Liczę zwłaszcza na doświadczonych "słuchawkowiczów".

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Marantz 6000OSE z upgradem LCAudio gra nawet ciut lepiej niż niemodyfikowany S500. Różnica bardzo niewielka. Z innymi upgradami nie miałem do czynienia.

 

Ja bym się raczej nastawiał na lepszy CD z drugiej ręki. Z dwóch powodów: a) możesz posłuchać przed zakupem i zdecydować, b) upgradowany jest niesprzedawalny, a przynajmniej nie za rozsądne pieniądze. W zamian odsprzedaż CD niemodyfikowanego, kupionego już jako s.h., nie powoduje wielkich strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> gutten

Jesteś zaawansowanym użytkownikiem tego forum, a ja jedynie "drobnym żuczkiem", nie jestem też doświadczonym "słuchawkowiczem", ale powiem tak: nie sprzedwałbym na Twoim miejscu Rotela 991 - to bez sensu, gdyż to niezły CD jest; chyba ogólnie jest znany z tego, że z przestrzenią u niego nie jest najlepiej, ale poza tym, to świetne źródło :-D Myślę, że mały (lub większy) tuning Rotelowi nie zaszkodzi... jest kilku zdolnych "magików" na tym forum ;-) Myślę, że po tym zabiegu, jako źródło do systemu słuchwkowego będzię bardzo OK.... No ale ja na razie nie dorobiłem się słuchawek :-) Jeśli będziesz jednak sprzedawał Rotela - krzycz głośno na forum w ogłoszeniach - może kupię tego kloca :-D Poza tym, napisz, co Ci w tym Rotelu nie pasuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutten, posłuchaj Arcama 92 z ogłoszenia lulu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...

Nad byłby bardzo dobry, też go chciałem, ale okazało się, że w hurtowni już nie ma (czerwiec), jest tylko w jednym salonie, który nie chce go zwrócić dystrybutorowi po cenie hurtowej. Nowy Nad ze srebrnej serii ma być jesienią, może warto poczekać, tylko pytanie, w jakiej będzie cenie. Słuchałem parę dni temu najnowszego Ushera i gra bardzo ładnie, ale jeżeli celowałeś w Nada, to trochę za mało. Gdy odpadł Nad próbowałem Coplanda 822 - teraz staniał, ale to jednak 7000. Gra analitycznie i chłodno. Primare D30 też staniał i to też chłodny skandynaw. Oba mają XLR. Może z lampą ładnie zagrają. Oba można porównać w Audioklanie. Ja ostatecznie wybrałem Cairna Soft Fog V2 i była z nim niezła heca, ale to długa historia. Można go mieć za 6000 i nadaje sie do tuningu. Kiedy to piszę stoi przede mną i gra w towarzystwie Cayin Spark HA-1A, którego z nudów i próżności zaraz opiszę na forum Hi-Fi. Na uszach mam Grado RS-1 i to, co gra ten zestaw brzmi jak żywa muzyka. Mam jednak także twoje 600setki, których używałem przez lata i z nimi ten zestaw zagrał też bardzo, bardzo. Skorpiona jeszcze nie znam. Twój wątek ma już swoje lata i pewnie na coś już się zdecydowałeś. Napisz na co i jak ci to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.