Skocz do zawartości
IGNORED

żegnaj Hi-Fi, witaj muzyko


graaf

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy etap do wykrzyczenia tytułu wątku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, ze jak kupowalem pierwszego Sun Audio SV2a3 to kosztowal mnie ze wszystkim ca $1600. Co prawda kit.

A teraz PLN 7000 .....O MEIN GOT!!!! Szkoda, ze robi sie taki drogi....:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale gośc ma jeszcze więcej do sprzedania, może ktoś nakręcił cene na forum hihi , ateraz zaczyna robic interesy? Vektor przyznaj się ciągasz Sun Audio i opychasz?? )))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yolaos,

...tylko nie "ciagniesz"....!!!.....;-)

 

No coz..... Jak bym przwidzial to bym moze i troche zarobil....

Ale prawde mowiac mam lepsze zajecie;-)

Sun Audio "wykorzystuje" tylko do grania muzyki!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • Użytkownicy+

Jak pisać bezmyślnie to lepiej wcale, pełna zgoda. Dotyczy to każdego tematu, nie tylko ABX.

 

Robert

Ps. Poczytam ten wątek skoro taki fajny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

To prawda czy fałsz...?

 

>>>>Loudspeaker Low Efficiency doesn't seem to be a problem for an audiophile whose amplifier is 100 Watts or more. The simple way to describe the main difference between loudspeaker with 87 dB efficiency and the loudspeaker with 94 dB efficiencies is when the very low level signals are playing. The more efficient loudspeaker will pick up the low signal and will perform the low level recordings while the 87dB speakers won't move at all. It will move eventually when the higher signal is playing. It is a matter of producing not only lower details but also playing the sounds with richer, more accurate tone structure.

 

When the medium level signal is produced the 87 db speaker will perform with 3 basic dynamic levels while the 94dB will perform the same signals, only with 8 different dynamic levels.

 

At the high signal level the 87 dB unit won't be able to produce any dynamic changes and the drivers will just compress the sound. The 94 dB will still perform those high signals without compression and with greater dynamics.<<<<<<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Nostalgia cię opanowała. Smuga cienia? W poszukiwaniu straconego czasu?

Nie przesadzałbym z wyjątkowością tego tematu. Przypomnę, ze powstał na osnowie cytatu:

All that artificial treble and bass of the common designs is fine unless you compare it to a real instrument. The Rehdeko however gives at least a somehow realistic production of the strings and the wooden body of the guitar. The same goes for a snare (wooden and metal), mandolin, violin and sax. All those instruments just sound - beautifully - faked on the AN.

Jak spojrzeć uważniej, to nic innego jak dobry początek flame war pomiędzy zwolennikami Rehdeko i Audio Note. Obydwie firmy mają dość podobną koncepcję dźwięku. Specjalnie przygotowują głośniki. Jako ciekawostkę podam, ze Audio Note robi najdroższą wersję swoich kolumn (w ogóle nie ma jej w ofercie) na koszach głośników z magnesami AlNiCo z lat czterdziestych oraz specjalnych gatunków drewna identycznego jak w fortepianach i podobnie przygotowywanego (tyle że bez tego obciachowego lakieru). Na takie kolumny trzeba czekać po zamówieniu prawie trzy lata, a ten czas zawiera w sobie także okres wygrzewania kolumn. Kosztują ponad sto tysięcy zielonych.

Ale do rzeczy - tańsze AN są wzorowane na tych najdroższych, ale produkcja głosników jest nowa. AN grają świetnie, ale tylko te z magnesami AlNiCo. Te najtańsze ze zwykłymi magnesami grają przeciętnie, ale są nieprzeciętnie drogie. Być może takich słuchał autor cytatu.

Sam nie słyszałem Rehdeko, bo to rzadkość, ale w necie jest sporo negatywnych opinii. Czyli? Dla każdego coś innego.

U nas nie da się zrobić flame war AN kontra Rehdeko, bo mało kto miał okazję słyszeć i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Ja napiszę inaczej -system stereo jest wadliwy sposób nagrywania płyt jest zły, po doświadczeniach ok 30 systemów- końcówy monobloki paczki różne, dziadostwo ,dziadostwo i koniec!!

"Olałem"tę dziedzinę -ja słyszę, że coś lepiej gra a coś gorzej ale cały czas źle źle źle -to tak jak wąski gamut w monitorze (nawet adobe rgb też jest wąskie)!!

Tu napiszę coś co mi się bardzo nie podoba -wokal powinien być oddzielnym kanałem, jak centralny w KD i proporcje ja sobie ustawiam.A w stereo wokal zabija mi całą muzykę (suwakowe gnoje tak nagrywają)

 

Tylko koncerty live ,mała scena, mało osób,a problemem jest dobry zespół w tak małej salce- sorry !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiązując do tematu: wyłączyć swój ukochany zestaw, wziąć jakiś instrument, gitarę albo coś i poplumkać - to jest uczucie, z którym mało systemów może się równać. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.