Skocz do zawartości
IGNORED

Do użytkowników Resona


Papamek

Rekomendowane odpowiedzi

DNM Reson przewija się przez szereg wątków i recenzji (także jako element toru w testach). Z czego wynika kariera tego przewodu?

Na oko wygląda jak stara antena radiowa, ekranu żadnego, ilozacja szczątkowa. Pewnie na dłuższym można odbierać UKF (z podobnego, ale plecionego przewodu robiłem kiedyś dipol do tunera). Czy ten przewodnik jest taki szczególny?

Słuchałem głośnikowego - żadnych rewelacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hienka - ja identycznie go odebrałem.

Mało tego. Tak mnie wkurzył, że choć jeździłem po oba do Wa-wy to głośnikowy - odpuściłem sobie po tym, co zaprezentował interkonekt.

Może zrobiłem błąd - wiem, ale wk...e moje było tak silne, że jw.

(Jak dotąd - tylko raz tak zareagowałem.)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów się z Twoim podsumowaniem Hienko zgadzam ;-)))

(dla frustratów i rock - manów może być, hehehe)

Ja będę go omijał szerokim łukiem.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNM Reson głośnikowy gościł w moim systemie nie dawno, w ramach testów obok VdH CS 122 oraz Black Rhodium S 300. Wiele się spodziewałem po tym kablu, a tutaj niestety rozczarowanie, mało tego, to co uslyszałem (albo mi się wydawało, w co wątpię) zupełnie nie koresponduje z recenzjami w prasie oraz niektórymi opiniami na tym forum.

Po pierwsze bas - ten kabel wycina niższy i nawet część średniego basu, stąd wrażenie że jest lepiej kontrolowany, ale co z tego skoro ten bas jest pozbawiony "mięsa", i zbyt lekki. Reson może się sprawdzi z tłusto brzmiacymi i niezbyt szybkimi na basie kolumnami, ale z Radmorami LS-30 to była porażka. Wysokie lekko zmulone, szorstka średnica, w sumie żadnej poprawy stosunku do poczciwego Audioquesta Type 2+ którego używam na codzień. W sumie nawet z nim przegrał. Jestem rozczarowany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VdH CS 122 - kabel ten wprowadził nieco łagodności, gładkości do brzmienia, przy czym odbyło się to w połączeniu z bardzo dobrą detalicznością. Nietety słaba dynamika i niezbyt potężny bas. W sumie

fajny kabel, ale moim zdaniem nie jest wart swojej ceny (ok. 60 zł/m)

 

Black Rhodium S 300. Kabel ten w zasadzie nie brałem pod uwagę ze wględu na cenę ( 90 zł/m ), ale zaproponował mi go do odsłuchu sprzedawca (nic nie sugerował). System zabrzmiał najlepiej z tym kablem, opinia ta być może wynika po części z faktu że był odsłuchiwany bezpośrednio po Resonie. Dźwięk gładki, czysty, bardzo przyjemny, odniosłem wrażenie lekkiego ocieplenia wokali. Bas trochę miękki, ale za to lepiej zintegrowany ze średnicą. Dynamika najlepsza ze wszystkich słuchanych kabli. Wysokie nie zmulone, zwróciłem uwagę na długie i przekonywujące wybrzmiewanie blach perkusji. Ogólnie słuchało mi się go po prostu bardzo przyjemnie i bez uczucia że czegoś brakuje.

 

No i jeszcze kilka słów o moim Audioquest Type 2+ (obenie ok 22 zł/m).

Na pewno ma świetny bas, mocny i dynamiczny. Czasami pojawia się tylko

pewna minimalna szorstkość wykokich tonów i górnej średnicy, co trochę usuwa zarówno VdH jak i S 300 (są to jednak zmiany subtelne). Kabel wart swoje ceny.

 

PS1. Wszystkie opisane różnice są dosyć subtelne, no może Reson odstawał w brzmieniu basu najbardziej. Kabli tych słuchałem przez kilka dni przełączając pomiędzy nimi. Niestety nie miałem jak wykonać ślepych testów, ale przy najbliższej okazji postaram się je zrobić.

 

PS2. Pod koniec sierpnia, najpóżniej we wrześniu zamierzam zrobić dogrywkę, ponownie wypożyczając S 300 i jakiegoś odpowiedniego cenowo Audioquesta (idealny byłby CV 4). Wyniki testów, również ślepych oczywiście opiszę na forum.

 

PS3. Podchodzę dosyć ostrożnie do kabli i ich wpływu na brzmienie, nie napalam się, dlatego jeszcze nie kupiłem żadnego, choć S 300 był obiecujący... Zobaczymy co przyniesie drugie podejście, wezmę też interkonekty do porównań.

 

PS4. Kolumny Radmor LS-30, Wzmacniacz Baltlab Epoca 1v3, CD Pionner PDS 703, interkonekt Straight Wire Musicable II, pokój 15m2 modyfikowany akustycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie pod względem preferencji muzycznych jestem "rockmanem" ale resona to użyłbym właśnie chyba jako przewód antenowy (mój tuner ma jeszcze wejście na tzw. symetryk) bo do rocka to one się nie nadają (może opera solo a'capella?). Słuchałem parę dni kompletu (inter.+głośn.) i z ulgą dla uszu zdecydowałem się w tej kategorii cenowej na Audioquesta (copperhead+type4)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, ze w kategorii cenowej do 100 zl/mb najwyzej cenione przez grupowiczow sa kable Audioquesta. Nie pamietam chocby jednej negatywnej opinii na temat kabli tego produceneta. Ech, tez bede sobie musial sprawic takie kabelki :-) Ale oczywiscie najpierw poslucham :-) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Czy to nie jest wlasnie skuteczna sprzedaz przez sprawnego dystrybutora? Audioquest jest chyba jedyna marka w ofercie AudioKlanu, ktora obejmuje srednio-nizszy zakres cen (o siltechu nie da sie tego powiedziec). I co? I wszyscy go znaja, a mnostwo ludzi uzywa. A taki np. Flatline rowniez ma kable ponizej 100 zl, rowniez nikt zlego slowa o nich nie powiedzial, a jednak to nie to. VdH Teatrac na przyklad - rowniez swietna konstrukcja okolo setki za metr, ale malo kto go zna. O Chordach gdzies tam juz wspomnialem i co sie okazalo? Ze polski dystrybutor nie przyznaje sie do istnienia kabli, ktore poleca kazde brytyjskie czasopismo hifi. Cos slabo, nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem uzywam resona od jakiegos czasu w bi wire na dole czyli srednica i bas a od niedawna interconnectu

wiem tylko jedno musi sie dogrzac

po wlaczeniu kabla glosnikowego aua ale potem lepirj to samo intercon

zajmuje to okolo tygodnia

wysokie tony cofniete ale bas gra

no nie wiem

audioquest dla mnie troche za ostro (z tego przedzialu) cenowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dorzucić swoje trzy grosze to w porównaniu do innych ,lepszych kabli (i nie ukrywam,ze wielokrotnie droższych) Reson jest trochę zamulony,tzn. jest ciemny , ma wolny i trochę ociężały , słabo kontrolowany bas , przestrzeń jest trochę ograniczona (głebia ok. ale na szerokość), brakuje mu przejrzystości ,słychać malo drobnych szczegółów.Natomiast jego ewidentną zaletą jest klarowna i naturalna średnica oraz spójność i muzykalność dźwięku.Takie jest moje zdanie (chyba trochę odmienne niż powyższe).Uważam natomiast,że jest to naprawdę rewelacyjny kabel i moim zdaniem nie ma sobie równych w swoim i znacznie wyższym przedziale cenowym.Wypisane wcześniej wady podałem w porównaniu do 8-10 droższych kabli.

 

P.S.Opisywałem kabel głośnikowy,interkonektu nie posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czwarte w kolumnach wymienilem kimbera (Audiowave) na resona

srednioniskotonowy

a wyskokie obsluguje audioquest 6+

i zdaza mu sie zaszelescic (nie dokonca zle) metalowo rozdzielczosc jest niezla

co kto lubi

de gustibus etc.

wazne zeby kazdy znalazl takie brzmienie jakie mu odpowiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem reason wlasnie na basie sprawdza sie wysmienicie..., pieknie schodzi w dol i ma bardzo dobra kontrole, uzywam go przy podlaczeniu wysokopoziomowym suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opiniami, że interkonekt Resona obcina górę i dodaje nieco średniego basu, przez co brzmi spektakularnie, wszystko to robi jednak b.subtelnie i ze względu na to że jestem rockmanem przypadł mi on do gustu podczas 2-dniowego testu Pioneera 656.

Jeśli chodzi o głośnikowy S 300 Black Rhodium(używam bi-wiringowego Horizona) to w pełni zgadzam się z w/w opinią-nieskrępowana dynamika urzekła mnie w tym kablu + lekkie ocieplenie wokali i góry dało kabelek wyśmienicie pasujacy do mojego systemu, poza tym b.dobrze brzmi on w towarzystwie interkonektów Black Rhodium "Vermilion", którymi mam połączony cały system. S 300 to jednak również raczej rockowy kabelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam interkonektu Resona w połączeniu Arcam 5+, Creek OBH-11 i słuchawki Grado SR60. W tej konfiguracji zdystansował kable Ecosse(nie pamiętam nazwy, cena ok. 200zł - brzmienie dynamiczne, ale wyostrzone i mało finezyjne) i nową wersję Message Sonika(czyli Black Rhodium, powyżej 200 zł, zamulony, pastelowy i mdły). Nie wiem, czy kabelek obcina niski bas, bo mój systemik takowego nie przenosi. Wysokie rzeczywiście są łagodne - co przy repertuarze, którego słucham(powaga) - jest raczej zaletą. Z przejżystością nie jest chyba tak źle, bo zestaw dość dobrze rozróżnia poszczególne realizacje(to w dużej mierze zasługa OBH 11+ droższy zasilacz). Brzemienie, biorąc pod uwagę wiek CD i niską cenę pozostałych komponentów - to uczciwy kompromis między ociepleniem a selektywnością i ogólnie pojętą ekspresją dźwięku. W brzemieniu nigdy nie analizuję poszczególnych części pasma, ważna jest całość - przestrzeń, ekspresja i barwa. W swojej cenie Reson to po prostu świetny kabel, przecież mówimy o druciku ponad dwa razy taśzym niż stożki AudioForte! Być może głosnikowe są słabsze - w tym sektorze konkurencja jest już spora...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.