Skocz do zawartości
IGNORED

Najgłębszy bas w cenie do 3.000 zł


Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój system to Nad C350 +CD, poszukuje kolumn do 3.000 zł z bardzo niskim i głębokim basem, moje dotychczasowe Yamahy NS-150 nie mają tutaj dużo do powiedzenia, co byście mi zaproponowali, może coś Wam utkwiło z odsłuchów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno znajdziesz cos dla sie wsrod amerykanskich produkcji np.infinity, jbl paradigm ja sluchalem tych glosnikow niedawno, niepamietam tylko serii ale byly to kolumny w okolicach 2000-3000zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem byc od dzisiaj na wakacjach ale wyjazd sie troche opoznil wiec jeszcze zdaze wtracic swoje trzy grosze: pisałem do NADa i oni polecją kanadyjskie PSB - zobacz na ich stronę - może mają juz prąd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zadzwonić do któregoś z salonów Top Hi-Fi i spytać, czy trwa jeszcze promocja na Vienna Acoustics Haydn. Naprawdę udane monitorki, a pod względem basu szczególnie. Napisałem tu o nich, a mój poprzednik także zachwala bas tych kolumn. Do 3000zł mogę jeszcze polecić Missiony 781. Nie są może naturalne i przejrzyste, ale dwie cechy mają wybitne - basior i głęboką scenę. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Dali 6006. Polecam tez Accoustic Energy Evo 3. Polaczenie tych kolumn z NADem C350 okreslilbym jako synergiczne. Sluchalem dzis chyba z 6 roznych par kolumn podlogowych w cenie do 3800 zl i Evo 3 wypadly z NADem najkorzystniej. Kolumny drozsze zdecydowanie wyciagaly na wierzch wady klockow (NAD C350, NAD 541i), potwierdza sie wiec prawda, ze warto dobierac komponenty z podobnych przedzialow cenowych. Sluchalem tez oslawionych Hyperionow. W cenie 2200 zl sa to kolumny niewatpliwie bardzo dobre, jednak twierdzenie, ze nie maja one konkurentow w cenie do 4000 to zwykla bzdura lub wrecz swiadome wciskanie kitu. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie Tomka Evo 3 graja z Nadem energetycznie i przestrzennie a AA Hiperiony hmmm tez nie rozumiem dlaczego maja taaaka opinie na tym forum....moze z inna elektronika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wymienie moje JMLaby na te EVO3. Pomimo, ze kolumny Accoustic Energy sa nieco drozsze, w polaczeniu z NADem brzmia duzo duzo lepiej. Nie planowalem wymiany kolumn, ale co mi tam.... raz sie zyje.... Gdybym nie mial tych kolumn, chyba nie moglbym spac po nocach, hihihi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te Evo3 z uwagi na lekko "wykonturowa" charakterystyke i uzyte glosniki (lekkie metalowe membrany) bardzo dobrze graja w wiekszością budzetowych wzmaków z przedziału 1,5-2 tys.

Słyszałem je z A500 i opis dzwieku idealnie pokrywa się z powyższymi opisami kolegów - ekspresyjnie, szybko, dynamicznie, przestrzennie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zdanie. W polaczeniu ze wszystkimi odsluchiwanymi kolumnami (nawet najdrozszymi podlogowymi Avance Dana), pojawial sie w mniejszym lub wiekszym stopniu problem dokuczliwych wysokich tonow, zwlaszcza przy wyzszych poziomach glosnosci. Wystepowaly sie tez syczace sybilanty. Po podlaczeniu AE Evo 3 - jak ręką odjąl :-) Kultura, plastyczne srednie tony, przestrzen, niezly bas. Slowem - miodzio!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin T - to co piszesz brzmi jak coś dla mnie, bo ja sybilantów nie mogę znieść. Jedyne pocieszenie, że co odsłuchuje inne kolumny to sybilanty też tam są - ale to marne pocieszenie... Może coś więcej o brzmienu? Co odsłuchiwałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale w wielkim skrocie. Podlaczony sprzet NAD C350 i NAD 541i, kondycjoner NEEL, interkonekt Audioquest - nie pamietam nazwy- za 480 zl i kable glosnikowe molibdenowe Black - za ok 1500 zl. Takie okablowanie nie sprawdza sie z NADem - odkrywa wszystkie wady systemu - o to mi jednak chodzilo :-)

 

Po kolei. Avance Dana - wolnostojace - cudna przestrzen, bogata srednica, kiepsko kontrolowany bas, szlachetne troszke cieple brzmienie, niestety slychac bylo na tych kolumnach wady NADa, jakby suche wokale, troche sybilantow i pojawiala sie krzykliwosc kolumn na wyzszych poziomach glosnosci, jakby nie dawaly sobie rady - ogolnie - nie zagralo - moze z innym wzmacniaczem...

 

Moje JMLaby Chorus 715 - chcialem posluchac na naprawde dobrych kablach - swietne kolumny, ale do lampy lub miekkiego, drogiego wzmacniacza, z NADem - nie kontrolowany bas i klujace do krwi wysokie...

 

Dali 6006- no coz-hmmm... Bas, a wlasciwie basior, slychac wyraznie swietne kontrolowane pomruki, swietna dynamika, duze efektowne brzmienie. Scena nie tak wyrazista, jak poprzednio odsluchiwane kolumny, wokale nie tak swieze -ale ogolnie bardzo ok. Podobalo mi sie.

 

AA Hyperion. Brzmienie troche jakby ze szkoly Dali 6006, duzy bas, swietna dynamika, srednica za malo bogata, wysokie pozbawione finezji, pojawialy sie sybilanty, choc nie tak wyraznie jak przy Avance lub JMLab. Gdybym mial wybierac Dali a Hyperion, wybralbym Dali.

 

Avance Omega 503. Troche nizsza klasa kolumn. Kiepski - kompletnie pozbawiony kontroli bas - poza tym ladnie - przestrzen - niezle wokale - troche ciepelka - to faktycznie chyba jedne z lepszych kolumn do 2000, jesli ktos slucha np. malych skladow kameralnych.

 

Accoustic Energy Evo 3 - po prostu wszystko w porzadku. NIe wiem , jak opisac wrazenia - po prostu zagralo!!!!!!!! Dobrze kotrolowany bas, przestrzen, bogata srednica i przede wszystkim brak jakiejkolwiek natarczywnosci tonow wysokich. Dokuczliwe sybilanty nakle przestaly istniec. Z NADem, to po prostu dobre polaczenie.

 

To tyle, sorry za bledy, ale pisalem w wielkim pospiechu...

 

Pozdrawiam audiomaniakow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie - moje Chorusy 715 sa drozsze (3170). I moze wcale nie sa gorsze w ujeciu obiektywnym. Z NADem 350 EVO 3 graja jednak, w mojej opinii, duzo duzo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.