Jump to content
IGNORED

arcam cd192 vs naim cd5i


parmenides

Recommended Posts

możesz przy tej okazji napisać trochę o tym Arcamie?

Chciałem tego posłuchać , ale po obdzwonieniu kilku potencjalnych punktów oferujących sprzęt Arcama , w promieniu 250km od Wrocławia okazało się, że muszę jechać do Dystrybutora - W-wa :( Nikt nie ma na sklepie i nie ściągnie do odsłuchu ponieważ dystrybutor nie da. Wcześniej użytkowałem Alphę 8SE, b. dobrze ją wspominam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Arcam gra przejrzyście, bezpośrednio i energetycznie, ładnie buduje przestrzeń, w niektórych systemach może byc troche za mało wypełnienia. sprawdzę u siebie jeszcze raz w najblizszym czasie. mam nadzieje, że uda mi się go porównac bezpośrednio z naimem.

mam teraz u siebie dzięki uprzejmości Jerzyka23 odtwarzacz CEC TL 51XZ. Świetna rzecz i napewno warto się zainteresować. Ciągle słucham i na razie nie będę się wypowiadać. Anyway - jest poważnym kandydatem do zakupu (biorąc pod uwagę cenę - bynajmniej nie sklepową).

to jak - słuchał ktoś bezpośrednio naima i arcama? Może ktoś ma któryś z tych odtwarzaczy zechciałby podzielić się opiniami?

 

pozdr

Link to comment
Share on other sites

Z Wrocławia do Warszawy blisko. W Szczecinie jest Arcam 192, Naim, CEC 3300, Expossure 2010s - ale co z tego jeśli za wypozyczenie chca kaucje (powiedzmy ok. to oddadzą) + 100 zł od kazdego klocka (bezzwrotnie !??!!!!!!). To się nazywa sklep "AUDIOFIL" (brrrrrr).

 

Szukam tez CD 4 kzł - 6kzł. Wtej chwili ma Sony ES

 

Na razie towszystko (to mój pierwszyraz tutaj. Pozdrawiam

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

słuchałem przez 1,5 godz. bezpośrednio po sobie oba odtwarzacze wraz z firmowymi wzmakami + kolumny MA RS6

 

- arcam był bardzo detaliczny, jasny, słychać było każdy instrument z drugiego planu, bas był oszczędny bardzo uporządkowany ... ale po 30 minutach ta detaliczność zaczęła mnie irytować: dzwięk zaczynał mi się wydawać za ostry detaliczność i rzetelność w przekazywaniu instrumentów drugiego planu drażnić (słychać równie szczegółowo ostre talerze, werble co śpiew wokalistki). No i oczywiście wyłażą wszystkie nidociągnięcia nagrania. W mojej ulubionej płycie (klasyka) zaczęło być słychać skrzypienie krzeseł orkiestry jakieś chodzenie itp.

 

- naim miał dzwięk bardziej łagodny i przede wszystkim brdziej muzykalny. Jak słuchałem małych składów jazzu to od razu było wiadomo kto jest najważniejszy (vokal) a co ma być tłem. Ale cóż coś za coś: gitara w jednym utworze w arkamie wyraźnie słyszalna w naimie tylko zaznaczyła swoją obecność. A bas, który w arcamie gra konsekwtnie swoją role w naimie jest raczej uzupełnieniem, bazę, tłem.

 

Coż, chyba trzeba sobie postawić to odwieczne pytanie; sprzęt bardzeij audiofilski czy dla melomana.

Link to comment
Share on other sites

miałem swego czasu 2 godzinna przyjemnosc odsłuchu naima cd 5i , Exposure 3010 oraz Arcama 92 ( 192 nie słuchałem),sygnał wzmacniał Exposure 2010s a głosniki to Eposy 12.2.

 

Ostatnie dwa odtwarzacze miały dosc podobny charakter,brzmiały szczegółowo,arcam bardzo dynamicznie,punktował basem,3010 miał troche lepsza przestrzen,dzwiek obu wydał mi sie jakis taki chudawy( jednowymiarowy ?),jakby sam szkielet muzyki,troche meczył tym po jakims czasie.

 

Naim grał wyraznie pełniej/masywniej ( ale bez jakiejkolwiek ospałosci),niby szczegóły mniej raziły po uszach,a paradoksalnie te najdrobniejsze sygnały podawał mocniej/głosniej,pamietam ze miał dosc mocny zebrany bas( czasem było go dla mnie nawet troche za duzo,ale barwa swietna,tak jak i pozostałych zakresów,soczysta taka).Jedynie czego mi brakowało w porównaniu do 3010,to jeszcze wiekszej otwartosci/powietrza,tyle ze ten pierwszy uzyskiwał ten efekt poprzez własnie owa nieco kłujacą me uszy góre. U Naima wysokie były bardziej gładkie.

 

Z całej tej trojki wybrałbym pod swoje gusta zdecydowanie Naima ( idealny do rocka), zwłaszcza gdybym kierował sie przyjemnoscia słuchania.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.