Skocz do zawartości
IGNORED

Odbior pelnieszego spektrum za darmo


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

Masz absolutna racje. Ale pamietaj, ze sa wyjatki, sa nadal perelki. Zreszta podobnie jest z CD, z rejestracja wizji, jest caly wachlarz jakosci. Dziekuje za zaznaczenie "atmosfery". Istotna jest atmosfera. Kiedys zapytano sie Turnera co sadzi o HD vrs SD, na co krzywiac sie powiedzial krotko: "nic!.... istotne jest zeby w Gabonie odbierali CNN, moze byc na czarno i bialo. Osobiscie jesli mam wybierac wole atmosfere i uczucie partycypacji zywego wydarzenia, niz pozniejsze przebieranie w polkach sklepowych, lub internetowych. Takze, jesli kroi sie cos interesujacego w eterze, ja tam z reguly jestem. Pomimo ograniczen. Podobnie jest z kobietami, fizjonomia moze byc perfekcja inzynierii natury, natomiast w interakcji jest nuda. Zreszta w przypadku eteru te pewne kompromisy moga byc czesto interesujace same w sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stosowanie kompresji w stacjach radiowych, to gutten ma rację. W zależności od klasy rozgłośni ta kompresja jest mniejsza lub wieksza, co daje mniej lub bardziej płaski dzwięk. Zabawki do tego celu sa coraz bardziej wyrafinowane i coraz mocniej uzywane.

 

Ale ja czym innym....

Mi chodziło o kompresję stosowaną do masteringu płyt CD!!!

Jesli macie duzo płyt jekiegos wykonawcy to posłuchajcie tych nagrywanych w latach 80-tych i wczesniej i porównajcie z produkcjami z końca lat 90-tych. Wtedy w studiach pojawiła się nowa generacja kompresorów wielopasmowych. Głośnośc nagrań znacznie wzrosła, mówiąc krótko muzyka dostała kopa. Np. na płycie Marcussa Millera (M2) która jest tak chetnie używana do testów. Porównajcie to brzmienie z brzmieniem uzyskiwanym przez basistów kilkanascie lat wczesniej.

Dzięki kompresorom łatwo jest teraz uzyskać mocne, głosne i stłoczone brzmienie. Wszystko w porządku. Ja to rozumiem - nowe czasy. Ale dlaczego coraz chetniej tak sie traktuje muzykę np. orkiestrową. To jest dla mnie niepojęte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z powyższą opinia

 

Koledzy, zajrzyjcie do ostatniego nru AudioVideo (1-8/2003), i przeczytajcie - bardzo ciekawy moim zdaniem - wywiad z p. Grzegorzem Piwkowskim nt masteringu nagran.

Krótko mowiac, wynika z tego ze: 1) duże wytwórnie w większości przypadków maja w glebokim poważaniu jakośc nagrań, wychodzac z założenia ze zdecydowana wiekszośc odbiorców nie zwraca na to najmniejszej uwagi i 2) wszystkie nagrania są mnie lub bardziej "picowane", a te do radia - w szczególnosci (biorąc pod uwagę ograniczenia transmisji FM i uwarunkowania danej stacji, czyli tzw "kreowanie" konkretnego brzmienia)

artykul bardzo ciekawy także ze względu na opis technik masteringowych i poszczególnych etapów, polecam lekture

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, mam do ciebie pytanie. Mamy maszt antenowy, 300m, na nim mamy nadajnik kierunkowy o mocy zalozmy 10W i nadajemy do punktu odbiorczego w jednym kierunku MPEG2 w pasmie 2.1GHz. Jak sadzisz, daleko tym nadam, jak ci sie wydaje, ile km?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jazz

...Arek, transmisja radiowa nie ogranicza ani dynamiki, ani pasma. Takie opinie sa wyssane z palca.,,

Wiesz to czy zgadujesz?

Bo jeśli zgadujesz , to nie trafiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fadeover, powiedz mi jaki czynnik w transmisji radiowej w modulacji analogowej w pasmie fm ogranicza dynamike i/lub zakres pasma? Jak ja lubie sluchac takich nonsensow. Fade, ale nie przejmuj sie, polacy to bardzo tworczy narod. Za kazdym razem jak jestem w RP slysze nowa rewolucyjna bzdure.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jozwa

Tam skąd przybył widocznie panuje duch zawziętej rywalizacji, a nie pracy zespołowej. Każdy zawzięcie stara się pokazać, że to właśnie on jest najmądrzejszy. Biedni ludzie.

 

Swoją drogą nawet mu współczuję, że musi tu przyjeżdżać, skoro to tak go strasznie męczy. Natomiast nie rozumiem, po co wchodzi na nasze forum, skoro tam skąd przybył i skąd czerpie swoje niedoścignione wzorce z pewnością są lepsze i reprezentujące poziom którego my nie osiągniemy wcześniej niż za dwie, trzy generacje ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa, masz racje, ale nadchodza momenty, w ktorych opadaja mi rece. Wiesz Jozwa, co my w sobie mamy jako narod, taka juz w jakis sposob wbudowana charakterystyczna ceche....zreszta nie bede pisal na ten temat...Zastanow sie nad zrodlem obrazu typowego polaka zagranica, nad zrodlem "polish jokes"...skad to sie wzielo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jazz

Istotne ograniczenia dynamiki i pasma następują już na poziomie samego nadajnika( Normy CCIR oraz OIRT ) - a bardziej szczegółowo należy się

odnieść do wykresu Henriego, oraz do fizycznych właściwości samego nadajnika .......

No i oczywiście odbiornik, który posiada detektor koincydencyjny,

a on ma dynamikę zaledwie 45 dB.

A to co wykropkowane...... to dokończę kiedy przyjedziesz do Zetki

i pokażę Ci urządzenia które tną dynamikę i pasmo ( takie są normy i koniec, a urządzenia stoją na straży tych norm. )

Wydaję mi się że trochę prowokujesz - bo nie wierzę , abyś nie wiedział

o tak oczywistych rzeczach.

A opinie typu...

...Jak ja lubie sluchac takich nonsensow. Fade, ale nie przejmuj sie, polacy to bardzo tworczy narod. Za kazdym razem jak jestem w RP slysze nowa rewolucyjna bzdure...

...świadczą o twoim nieuctwie, bezczelności i bufonadzie.

Ręce opadają.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No nie wiem, tutaj gdzie jestem Polakow szanuja. Ale tutaj po wojnie znalezli sie najlepsi - oficerowie i zolnierze, urzednicy panstwowi, i ich rodziny. Uwaga - w Polsce przed zaprowadzeniem komunizmu te zawody byly synonimem wysokiego poziomu. W Scottish War Museum na zamku w Edynburgu znajduje sie miedzy gablota w ktorej znajduje sie polski mundur oficerski, z taka m.in. informacja: "postac polskiego oficera byla dla wielu mieszkancow Szkocji najsilniejszym wrazeniem, jakie pozostawila druga wojna swiatowa". Podoba sie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> fadeover

Tak samo jak z zasiegiem telefonow komorkowych

Jedni stawiaja na pokrycie inni na jakosc zmniejszajac pokrycie

.... ale to moze nie w temacie :)

 

Czy jestes zwiazany z R Zet ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polish jokes są nie o tych co zostali, ale o tych co wyjechali i im się we łbach poprzewracało od tych paru marnych dolarów czy marek. Najgorsi są tacy, którzy zmienili obywatelstwo i teraz przyjeżdżają do Polski i za wszelką udają lepszych Niemców czy Amerykanów niż oryginalni. Po prostu totalne dno za każdym razem.

 

Na szczęście w świadomosci inteligentnych i kulturalnych ludzi częściej i na dłużej pozostają tacy o których pisze jozwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fadeover

 

Bez urazy kolego, ale brzmienie Zetki jest tak komercyjne i przesadzone (Orban ???!!!!) że doszukiwanie sie brzmienia z CD nie ma sensu. Jakis czas temu jeszcze Trojka brzmiała fajnie bo swojego Orbana stosowali z umiarem.

Co do ograniczeń przekazu FM to mi sie wydaje że Jazz celowo nas w maliny wprowadza i ma przy tym ubaw, bo nie sądzę zeby ktos decydujac sie pisac na tym forum nie był świadomy ograniczen radia w stosunku do CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fadeover. Masz racje. Teraz stan na scianie wschodniej na 20 pietrze wez do zarowke jarzeniowa, ona sie sama zapali. Wybacz mi za slownictwo, ale nasraliscie na ten palac jak pijane golebie. Ale to nie o glupi palac chodzi. Fade, nie bede sie rozpisywal, jestem w RF od ponad 20 lat i nie buforniarstwo, ale polska glupota ktora widze jak sie patrze na prace trzeciorzednych konsultantow ze stanow przy waszych nowych instalacjach. Fade, czy w Polsce skonczyl sie juz zwyczaj zakupu urzadzen nadawczych przez publiczne jednostki bez otrzymania koncesji z URT'u? Jak wy sie tam wyglupiacie, stary...jak sie spotkamy, opowiem ci jak twoi koledzy na NABie przesrali kilkadziesiat mil papierow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajmy ze radio nie jest dla audiofila, tylko dla zwyklego przecietnego czlowieka. A wielu z nich mieszka gdzie mieszka, a radio ma tam grac. I to glosno, glosniej od innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Hienka

 

No własnie, ale po co najgłosniej. Jakies zmiany dynamiki sa potrzebne. A jak utwór non stop jest tak samo hałasliwy, to takiego radia nie da sie słuchac dłuzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fadeover

 

Nie, chodzi o to że zamiast niego zatrudniliście kogoś innego, i teraz ma pretensje. Znasz zasadę, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.