Skocz do zawartości
IGNORED

Odbior pelnieszego spektrum za darmo


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arek > Bambus

(Konto usunięte)

ja mam swoj tuner podlaczony do sieci CATV. Oprózc programów TV nadaja tez 28 programów radiowych. W tym 3 kanały tematyczne, jeden z jazzedm (Swiss jazz radio) i 2 z klasyka (oba zachodnie). Wszystkie 3 kanaly z satelity. Jakosc dzwieku - w porównaniu do naszych stacji komercyjnych zdecydoweanie lepsza. W kategoriach bezwzglednych - zaskakujaco dobrze. Tu gdzie mieszkam nie ma stacji tematycznych nadajacych w eter. W poznaniu było kiedyś Klasyka FM, ale padło jakis czas temu (a dokładnie - wlasciciel zdecydowal sie na zmaine orofilu repertuaru i puszcza wiadomo co)

W W-wie były - może sa nadal? 2 fajne stacje - jwedna tylko jazz, druga klasyke. Zawsze jak jade do wwy (rzqadko) - slucham tych sstacji (zwłaszcza tej z jazzem). Może w takim miescie jak Wwa te stacje sie utrzymają

A generalnie jest tak jak piszą koledzy - wskazniki biznesowe i ilosc sluchaczy jest najważniejsza. Licza sie tylko wzgledy biznesowe. Z jednej strony trudno sie dziwic wlascicielom tych stacji. Musza zarobic aklbo zwina kramik. Tylko szkoda, że przez to czesto pozostaje alternatywa "nie sluchac radia w ogole".

tak jak pisalem - teraz chyba pozostalo juz kilka "ambitniejszych

" audycji w Grójce, i Dwójka regularnie nadajaca klasyke. A na ogolnopolska stacje tematyczna (jazz, klasyka itp) - to chyba nie mamy co liczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek > Bambus

(Konto usunięte)

kurde, ale literowek nawalilem ....

jeszcze raz

 

ja mam swoj tuner podlaczony do sieci CATV. Oprócz programów TV nadają tez 28 programów radiowych. W tym 3 kanały tematyczne, jeden z jazzem (Swiss jazz radio) i 2 z klasyka (oba zachodnie). Wszystkie 3 kanaly z satelity. Jakosc dzwieku - w porównaniu do naszych stacji komercyjnych zdecydowanie lepsza. W kategoriach bezwzglednych - zaskakujaco dobrze. Tu gdzie mieszkam nie ma stacji tematycznych nadajacych w eter. W Poznaniu było kiedyś Radio Klasyka FM, ale padło jakis czas temu (a dokładnie - wlasciciel zdecydowal sie na zmiane profilu repertuaru i puszcza wiadomo co)

W W-wie były - może sa nadal? 2 fajne stacje - jedna tylko jazz, druga klasyka. Zawsze jak jade do Wwy (rzadko) - slucham tych stacji (zwłaszcza tej z jazzem). Może w takim miescie jak Wwa te stacje sie utrzymają

A generalnie jest tak jak piszą koledzy - wskazniki biznesowe i ilosc sluchaczy jest najważniejsza. Licza sie tylko wzgledy biznesowe. Z jednej strony trudno sie dziwic wlascicielom tych stacji. Musza zarobic albo zwina kramik. Tylko szkoda, że przez to czesto pozostaje alternatywa "nie sluchac radia w ogole".

tak jak pisalem - teraz chyba pozostalo juz tylko kilka "ambitniejszych" audycji w Trójce, i Dwójka regularnie nadajaca klasyke. A na ogolnopolska stacje tematyczna (jazz, klasyka itp) - to chyba nie mamy co liczyc :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj Arku w piątkowy poranek - jeszcze trochę i weekend :-)

Co do Twojej wypowiedzi o komercji to trudno się nie zgodzić.

Każdy ma swój kramik i chce na nim zarobić.

Tak się składa, że pochodzę z Poznania ( pracowałem kiedyś w RMI FM)

i znam dokładnie tę sprawę. Radio zaczęło rzeczywiście jako klasyczna,

ale zmieniło profil ponieważ właściciel już od początku kombinował aby zmienić profil ( na klasykę łatwiej można było dostać koncesję)

Zwyciężyły w Krajowej Radzie argumenty ekonomiczne.

Jeśli zależy nam na powstawaniu stacji profilowanych , to powinniśmy zasypywać Krajową Radę z wnioskami o ich powstanie , w ramach stacji

państwowych ( czyt. abonamentowych) - bo w końcu to są nasze pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

To co wyprawia telewizja i radio tzw. publiczne, to osobna sprawa - ja bym to nazwal po prostu skandalem. Zwlaszcza TV, ale i radio robi co moze. Zaczyna sie od abonamentu, a potem ciagnie sie reklamy ile wlezie. No i wchodzi komercja, obiema nogami. Trzeba z tym walczyc na smierc i zycie, jak jest publiczne, to ma byc publiczne. Nie zycze sobie, zeby media publiczne byly zrodlem kasy dla aktualnych rzadow, i zeby rzadzily na rynku reklamy (a tak obecnie robia). Niech sobie popatrza na BBC, to sie dowiedza, jak to powinno wygladac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jozwa

I te popieprzone gadki o misyjności, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

Inną sprawą jest poziom ludzi pracujących w mediach publicznych.

Kiedyś słyszałem bałwochwalczą wypowiedź obecnego dyrektora PRIII,

że myślą o istotnych zmianach w programie i praca jest w toku.

Po roku zrobili tyle, ile ludziom w stacjach komercyjnych zajęłoby to 4 dni

)słownie czterydni!!!!).

Marnotrawienie publicznych pieniędzy ot co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I anegdotka, a właściwie opis sytuacji opartej na moim doświadczeniu.

Parę lat temu współpracowałem prywatnie z działem muzyki klasycznej PR.

Nasze kontakty odbywały się głównie przez pocztę oraz servisco. Ale przyszedł taki moment,że musiałem pojechać na Woronicza osobiście.

Wchodząc do budynku radia , pomyliłem piętra - i przed moimi oczami rozpostarła się Redakcja Rolna. Patrzę na wizytówki...... i oczom własnym nie wierzę...- pierwsze drzwi : Dział żywca - 4 osoby, drugie drzwi: dział nawozów sztucznych - 3 osoby........... a b korytarz był dłuuuuugi.

Qrde - pomyślałem - jestem chyba w Ministerstwie Rolnictwa.

I co Wy na to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

fadeover nie mial chyba na mysli, ze oni ten zywiec tam produkuja na wlasne potrzeby... Ale trzeba przyznac, sztab ludzi imponujacy. Nie jestem zwolennikiem eksperymentow spolecznych a la Pol Pot, ale taki zespol poslany na wies moglby duzo zdzialac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fade, ale dlaczego na Woronicza? Polskie Radio ma swoja oddzielna siedzibe, w ktorej pracuje (lub do niedawna) nad kilkoma programami ponad 600 osob. A budynek niczego sobie. Lobby jak w dobrym Mariott'cie, boutique'i, piekne meble, w sumie ciekawa inwestycja w polskim stylu "postaw sie a z...sie". Wszyscy tez wiedza, ze ta sama praca moglaby byc wykonana przez ekipe 50 osob, moze mniej. Niestety. Polska to nie stany. Tutaj nie zobaczysz takiego rozpedu we wnetrzach. Placenie abonamentu, tak bardzo sie zgadzam z jozwa, jest absurdem. Nastepnie stacje publiczne w stanach sa faktycznie oplacane przez dotacje sluchaczy. Kilka razy w roku jest robiony tzw pledge day, lub weekend, wtedy szczerze nie slucham, ale co 12 miesiecy wysylam kilku stacjom troche kasy i tak sie to kreci. W jednej ze stacji publicznych jazzowych pracuje okolo 15 osob a programu mozna pozazdroscic. Wszystkie dotacje sa tez odliczane od osobistego podatku dochodowego. Moze za 10-15 lat ktos powieli ten system w RP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie sadze. Najpierw trzeba by wziac rzad za twarz i wyperswadowac, ze branie kasy z publicznych mediow na potrzeby polityczne jest be.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. To niesamowite, że z takiego prostego zagajenia o czyszczeniu ucha dobrnęliśmy do polityki. Swoja drogą, popatrzcie kto rzadzi tym krajem, kto decyduje o tym i o owym.............?

 

Stare zacofane staruchy

 

To czego wy wymagacie, żeby tacy ludzie nadążali za nowym.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, ale caly element niespodzianki polega nie na tym, ze ci odkrecono, ale ze im to lusterko jest w ogole niepotrzebne i ze nie beda go w stanie do niczego dokrecic!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpel podrzucil mi taki tekst o największych giełdach samochodowych w Polsce. 2 dni przed dniem otwarcia giełdy, nasilaja sie krażdzieze w autach w okolicy (to akurat byl opisywany przyklad gieldy wielkoposkiej). Skąd te kradzieże? Ano panowie sprzedający na giełdach w ten sposób realizują zamówienia kupujących.

Może spróbuj thx3 odwiedzić okoliczne giełdy a tam znajdziesz swoje lusterko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni te lusterka opchnęli na giełdzie za pare groszy jakiemuś handlarzowi,a handlarz odsprzedał (wiadomo nie te same ,ale wiemy o co chodzi) mi je z powrotem ,bo bez lusterek ani rusz.Dodam ,że te lusterka były z dostawczego i trochę kosztowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdyby ludzie nie kupowali tych kradzionych rzeczy to nie byłoby ósemek...chociaż odrobina uczciwości, ale rozumiem że to jest dla większości "to much to ask"...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.