Jump to content
IGNORED

KRELL

kaszanka7

Recommended Posts

Swego czasu się tym interesowałem. Dość często pojawiają się modele 300i i 300iL. Ceny są różne - w zależności od fantazji i przywiązania sprzedających. Realne to przedział 5-6 kzł (choć ostatnio, jak ich się mniej pojawiało - ktoś zapodał cenę wywoławczą 7.5kzł). Czterysetki używanej jeszcze w Polsce nie widziałem, a szukałem - chyba nieco za wcześnie, nikomu się jeszcze nie zdążyła znudzić?

Rzadziej pojawia się pięćsetka (KAV-500i) - tu cena wywoławcza sięga 10kzł.

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Mala praktyczna rada: kopletujac Krella pamietaj o dobrej konfiguracji. KAV 300i zupelnie nie zagra z niektorymi elementami toru - patrz moja opinia w watku o Marantzu.

• 2 weeks later...

a ja mam Ksa 100mk2 i jest ok ..Jest wszystko na swoim miejscu i jest naprawdę bardzo dobrze....Tak od siebie pisząc to polecam kupić jakąś końcówke Krell-a nawet taka starszą ...........bedzie napewno dobrze grało...A jak gra mój Kerll-ik? gra super ale trzeba mieć wszystko na pewnym poziomie .....ogranica go najsłabsze ogniwo w torze akustycznym czyli cyfra ...i chyba tyle mam do dopwiedzenia...a delikatne barwy i eteryczne przestrzenie to jak są w takowe w sygnale to napewno to wszystko wzmocni bez słodzenia....

pozdrawiam wszystkich Krell-owiczów i mam pytanie czy może ktoś ma końcówkę mocy Krell Ksa 100mk2...chętnie kupię jeszcze jedną do biamplingu...

Fakt!

Stary Krell jest dobry,nowe niewarte swojej ceny,

Bryston nadal sie trzyma.

Treshold cały czas jest dobry.

Lewinson...hm... raczej jako Cello bo chyba jednak było najlepsze z jego zabaw.

McIntosh.... jak dla mnie tylko stare modele....

Od pewnego czasu zauwazyłem że jankesi wsadzac zaczeli w średnich modelach wzmaków sredniej jakości japońskie tranzystory... w starych wsadzali solidne metalowe w [ TO-3] silnoprądowe bipole.

Wszedzie ksiegowe sie pchają....

Ostatnio miałem duzo do czynienia z m.inn.McIntoshem.... jak za ta kase nędza..nieporozumienie.

Trudno jest na dzisiaj w "rozsądnej"cenie kupic nowy dobry wzmacniacz mocy.

piEkne barwy z pewnością 400-etka też pokaże, o kwestia ułożenia całego toru, 400- po prostu przekazuje to co dostaje. Doda do tego solidny drive. Jeśli cały tor będzie absolutnie neutralny , otrzymasz neutralny beznamiętny dźwięk. Jeśłi dołożysz ciepłe źródło będzie gładko i ciepło. Po porstu jak to z elektroniką trzeba to wszystko umiejętnie zestawić, Krell 400 to b. dobra integra , jeśli sie zdarzy , że wreszcie pojawi sie we wtónym obiegu - w rozsądnej cenie , nic tylko brać.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.