Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz słuchawkowy A- klasa


krisb_68

Rekomendowane odpowiedzi

Napięcie małe, to prawda. A lampy ECC86 raczej nie do zdobycia. Miernika zniekształceń nie posiadam, więc trudno ocenić. Ale gra jak dla mnie fajnie. Ostatnio celem eksperymentu zastosowałem go jako preamp, i wydaje mi się że skasował pre Alepha L. Piszę "wydaje mi się", bo trudno jest mieć zdrowy dystans zwłaszcza do własnych konstrukcji. Tylko nie wiem czemu nie bardzo "lubi" się z cyfrowym potkiem na PGA..

W sluchawki trzeba dupnac nawet i 6-10V a tu dupa. nie ma mozliwosci na taka amplitude na wyjsciu. Do niskomowych i skutecznych ew. No i plywanie zera na wyjsciu. Sluchawki skuteczne tego nie lubia.

Senicz, napisałeś:" W sluchawki trzeba dupnac nawet i 6-10V a tu dupa"

Nie ma problemu z uzyskaniem takiej amplitudy na wyjściu. Wzmocnienie jak na załączonych obrazkach, no chyba że wyrwałem się przed orkiestrę i uwaga była nie do tego projektu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4429-100004343 1190399151_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wzmacniacz ten gra calkiem niezle na telefunkenach diamond ecc86 - na amperexach ecc88 bylo jeszcze o niebo lepiej ale ze wzm. nie pod nie ustawiany tylko pod ecc86 to zabezpieczenie wlaczalo mi sie po 9 - 9.30 na regulacji glosnosci i dalem sobie spokoj bo bylo to zbyt denerwujace

Przeciez w nim offset sie rozplywa. W mocy walczy sie o miliwolty aby nie bylo stalego na wysjciu a w sluchawkowcach o uV. A tu kicha. No ale jak jest dobrze. szkoda ze ja juz kariere we wzm sluchawkowych na Slawku zakonczylem. Pogmeral by se jeszcze w takich wzm.

Jak można ocenić po schemacie brzmienie i to jeszcze konkretnie.

To sie nigdy nie stanie.

 

Teraz rozumiem dlaczego pan senicz boi sie ujawnić jakiegokolwiek schematu, bo jest tak prosty i dziwaczny, że sam zaprzeczył by wtedy swoim przypuszczeniom.

 

W tytm układzie nie podoba mi się tylko zastosowanie lamy ECC86.

One z natury kiepsko brzmią. Tylko poźniej te napięcia. Stąd miałem na myśli wykonanie czegość tylko na samych tranzystorach. Za duże problemy będą.

Ja sie nie boje ujawniac sch. Tylko po co? nikt i tak nic nie zrobi. Juz przedstawilem pare sch i nikt niczego nie zrobil. A widzac sch nalesnika byscie padli ze smiechu. Slawek tez prosty jak drut. Bo w prostocie jest sila. Mysle ze wielu z kolegow gdyby odrzucilo powszechne opinie zrobi super konstrukcje. Duzo lepsze od nalesnika. Ja wierze w was.

wzm. ten porownywalem ze scorpionem, grahamem slee solo, cec hd 53r i od kazdego z nich byl lepszy takze niewiem kto tu mowi o kiepskim dzwieku ? - i to na podstawie schematu ????

Jednym slowem tragedia goni tragedie. Szkoda ze nie bedziecie mogli wziasc udzialu w tescie sluchawek na as2007. Tescie na Slawku. Musimy ten test zrobic zamkniety dla bezpieczenstwa sprzetu.

a jezeli chcecie jakis wzm. z naprawde najwyzszej polki to prosze sie zainteresowac beta22 Kevin'a Gilomre'a - ostatnio na headfi wszystcy ktorzy go sluchali pisza o nim w samych superlatywach i to w porownaniu do topowej komercji

Panowie z AMP bardzo lubią kaskodki..może jest to choroba kaskodofilia(bardzo popularna w latach 80tych) .

A poza tym i tak nikt nie zrobi za skomplikowany...i tyle różnicówek do parowania ,a te j-fety sam chciał bym mieć takie parki.

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Senicz -jak dla mnie to twój tekst miesiąca,Ja rozumiem że jesteś "słynnym samoukiem",ale nie pisz jak do idiotów...

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

A płytka dla jednego kanału z zasilaczem wygląda tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mistrz Florian ma takie lampy. Zreszta cena ok 20$ tez nie jest chyba przeszkoda do zrobienia. Mozna tez sprobowac uzyc jakies mikro lampki np. ruskie 6p52s? ew. 6162 ale moga mi sie mylic oznaczenia.

Jesli koniecznie chcesz klase a to trzeba zrobic w tym wypadku dynamiczna. Z dynamicznym zasialaniem. Czyli do np4-5V rms z malego zasilacza a powyzej juz z dodatkowego przez trany i diody szczotki. Tak np. robil NAD w wielu kultowych wzm. Choc tam chodzilo o cos innego. Ale mozna przyjac wlasnie taka zasade. Jesli jest 3om to prad musi byc conajmniej 3-5A spoczynku. Oczywiscie z tego niskonapieciowego zasilacza. Jak zabraknie napiecia do pracy wlaczy sie dodatkowy. Tego przelaczania zasilaczy nieslychac i nie widac na sinusie. To sie naprawde sprawdza. Wilu Zubr napewno ma jakis schemacik. A jak nie to machne cos z glowy. Oczywiscie samo wyjscie bo uklady sterujace moga byc wedlug uznania.

...tak robil NAD w wielu kultowych wzm

Choc tam chodzilo o cos innego... ...hmmm

 

Acha teraz wiem skąd czerpiesz pomysły. Rzeczywiście lepszego Hi-End'u nie mogłeś nam podać.

Dobre porównanie co do dobrych słuchawkowców ;-)

 

 

Weż i machnij nam z głowy jakiś świetny schemat z układami sterującymi, jak to ty bys zrobił, gdyż one mają bardzo duży wpływ na brzmienie. I to tak bez wykrętów i kopiowania innych. Ok?

Senicz, nie czepiaj NADa. W jednej z pierwszych not aplikacyjnych Thomsona TDA7294 był przedstawiony układ zasilania dwoma napięciami. "Praktyczny Elektronik" też publikował tą aplikację, robiłem to kiedyś. Takie zasilanie stopnia mocy ma jedynie za zadanie ograniczenie start i podniesienie sprawności energetycznej. Nie niesie za sobą żadnych innych walorów akustycznych, poza komplikacją układu

Tu chodzi o cos innego. Zmniejszyc straty w stopniu mocy klasy A. Sch nad jest latwo zdobyc wiec to wskazalem. Mozna uzyc uklad jak z deryla dodajac kilka elementow i dwa zasilacze - nisko napieciowy i wysokonapieciowy. otrzymamy wtedy wzm klasy A z duza sprawnoscia. Nie mam teraz czasu sie tym zajac ale panowie jak sie nudza to moga machnac se taki sch!!!

Takie zasilanie nie jest niczego warte poza dużymi komplikacjami i nakładem pracy w tym układzie!

Poza tym my tu mówimy o wzmacniaczech małych prądów. Zatem po co te zbędne komplikacje, niewymierne do poniesionych nakładów ?

Chodzi o słuchawkowca o przeciętnej mocy .

 

A co do hybryd, to słuchałem już dwie hybrydy, jednak o ile ogólnie dźwięk jest na dobrym poziomie, to jak dla mnie naprawdę zbyt sztuczny i za bardzo ocieplony. Nie wiem jak spisuje się tu słuchawkowiec, który przedstawiliście.

Jednak jako wzmacniacz słuchawkowy chodzi mi o bardzo neutralnie, przejrzyste brzmienie.

Dlatego właśnie coś nie mam do niego przekonania, chociaż kto wie...

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.