Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer PD 95 i PD-S 95


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Najpierw w temacie: Pioneer PD 95 to najwyzszy model odtwarzacz CD firmy - kosztowal 6.000 DM.

Pioneer PD-S 95 to sprzedawany na rynku amerykanskim transport CD oparty na PD 95

 

Referencyjne modele Pioneer'a:

 

PD 65 Elite (1992 - 2001) - 1-bitowy, sprzedawany na rynku amerykanskim i brytyjskim PD-S 901 czyli 9700 z ukladem Legato Link Conversion, dodatkowo lakier fortepinowy i drewniane boczki - jego cena w USA to 800 USD

PD 71 (1989 - 1993/94) - 18-bitowy (PCM 58 PK) model z rynku amerykanskiego i brytyjskiego, jego europejski odpowiednik to PD 9300, oba modele roznia sie tylko wystrojem zewnetrznym (PD 71 ma lakier fortepianowy i drewniane boczki, miedziane chasis i budowa wewnetrzna wspolna dla obu cdekow), cena PD 71 to 1000 USD (PD 9300 - 2000 DM)

PD 73 (1990 - ?) - 20-bitowy (PCM 63 PK) model najprawdopodobniej z rynku europejskiego, kosztowal 2000 DM

PD 75 (1991 - 95) - 1-bitowy, jeden z najbardziej udanych cdekow choc cena abstrakcyjna z 2 reki, kosztowal 2000 DM

PD 77 (1993 - 95) - 1-bitowy, wyraznie odstajacy brzmieniowo od reszty, nie tak analogowy, slyszalne wyostrzenia, ceny nie znam ale pewnie jak cala seria okolo 2000 DM

PD 91 (1987/88 - ?) - 18 bitowy (PCM 58 PK), odstaje nawet od serii 7x, moim zdaniem nieudany model, nie znam ceny

PD 93 (1990 - ?) 20-bitowy (PCM 63 PK), fantastyczne CD, rewelacyjne w kategorii cena/jakosc mimo ze nietanie, okolo 3.000 DM

PD 95 (1992 - 96) 1-bitowy, legenda firmy, 3 trafa, 20kg i ten dzwiek:), ale ponoc wszedzie mozna cos poprawic:), 6.000 DM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Rafał kurde czekam na twoja opinie i nic ale niedługo sie tez wypowiem musze go tylko dobrze poznać na razie fotka pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Masz w domu kawal historii Pioneera. Nic lepszego inzynierom z firmy stworzyc sie nie udalo aczkolwiek juz PD 93 byl dzielem sztuki. Szkoda ze czas tak szybko leci bo sam bym przygarnal takiego PD 93 czy 95 jednak w swoim PD 71 oprocz upgrade'u mam nowy laser...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po pierwszym słuchaniu ale nim do tego doszło kilka razy musiałem go przenieżć i uwierzcie mi nie jest to łatwe Pioneer PD 95 waży 20 kg !!!!

Gra mi to poprzez przedwzmacniacz Denon na końcówke Tandberga połączyłem XLR ami ze względu na długość kabli i wygodę jakichkolwiek manipulacji.

Co mogę napisać to na wstępie że nie miałem do tej pory okazji mieć (testować tak solidnie zrobionego odtwarzacza)nie będę populistą i niech moje stwierdzenia nie zostaną tak odebrane zacznę od tego..

 

Muzyka płynie tak jak wyobrażałem sobie gdy jeszcze go nie słuchałem a czytałem opinie o nim , tu nie trzeba nic ulepszać przynajmniej dla mnie to wystarcza ,Dość mam odtwarzaczy dla głuchych gdzie ilość szelestu syczenia trzasków jest większa od przekazu muzycznej ekspresji , Gdzie audiofil naszpikowany po odsłuchu idzie do domu i nie może spać ,Tutaj w przypadku PD 95 to nie występuje Pioneer grał dzisiaj przez cały dzień i nie ukrywam że słuchałem płyt dawno nie słuchanych z ciekawości czy może w końcu dadzą się poprawnie odtworzyć i nie zawiodłem się wkładałem jedna za drugą tak jak bym mu chciał pokazać ,no dawaj mądralo teraz na pewno się zatniesz .....nie oddasz tego czego oczekuję , niestety zawiodłem się bo grał jakby niewzruszony moim oczekiwaniem , może inaczej poczułem jak przegrywam tak można by rzec uległem , na początku jeszcze przed odsłuchem zdawałem sobie sprawę że jest solidny naszpikowany po brzegi techniką , bardzo ciężki.

Teraz po kilku godzinach słuchania muzyki odeszło napięcie,dalej chcę wymieniać płyty nie ma czasu na nudę wręcz przeciwnie od czasu do jest odczucie przebywania na prawdziwym koncercie , życzę wszystkim spotkać tego zawodnika i powalczyć z nim daję głowę rozłoży Was na łopatki Ten bass i całe spektrum ehhh:) miłego wieczoru wszystkim i dzięki za wsparcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4738-100003932 1243286001_thumb.jpg

post-4738-100003933 1243286001_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAG, 25 Maj 2009, 23:13

 

>Jestem już po pierwszym słuchaniu ale nim do tego doszło kilka razy musiałem go przenieżć i

>uwierzcie mi nie jest to łatwe Pioneer PD 95 waży 20 kg !!!!

 

gratuluje zakupu :) zaiste PD95 wykonane jest mistrzowsko, zaden inny CDek z ktorym mialem do czynienia do tej pory nie daje tyle przyjemnosci uzytkownikowi, ten majestatyczny ruch szuflady, bezszelestna praca napedu, marzenie, wszystkie wspolczesne CDeki budza jedynie politowanie ze swoimi shit-plastykowymi napedami i obudowami z blachy ktora w czasach PD95 byla za cienka na puszki do sardynek, szkoda ze dzwiekowo nie jest juz tak rozowo

 

moim zdaniem lepszy dzwiek jest na RCA, jest to dosc typowe dla odtwarzaczy ktore nie sa zbalansowane a wyjscie XLR powstaje przez odwrocenie "+" na wzmacniaczu operacyjnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaviter

 

Co do wyjść słucham na xlr i rca i nie ma kolosalnych różnic ,cały test opiszę po odsłuchu na bardzo dobrych końcówkach mocy teraz raczej się za to nie wezmę żeby nie namieszać ,wiadomo system jest tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Gratuluje wszystkim wspaniałych nabytków prezentów

 

Chciałbym abyście się podzielili swoimi kolekcjami zapraszam wszystkich bez wyjątku do nowo założonego tematu

 

Wszyscy którzy kochają technikę Audio a zapewne są tu tacy są mile widziani w nowym wątku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś przed chwilą ten sam tekst chyba w 10 starych wątkach.

Jaki ma sens ich podnoszenie?

 

Zapraszam wszystkich ze starych wątków jak i z nowych w czym widzisz problem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Moze nieco dziecinne pytanie o transport PD-S95, z jakim wzmakiem Pioniera stanowi wzorniczo calosc? Rozumiem tez ze pasujacy do calosci kaseciak to CT-95? Bede wdzieczny za komentarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek zna pd-t07 na rynek japoński

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Moze nieco dziecinne pytanie o transport PD-S95, z jakim wzmakiem Pioniera stanowi wzorniczo calosc? Rozumiem tez ze pasujacy do calosci kaseciak to CT-95? Bede wdzieczny za komentarz.

 

A 09.

 

Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek zna pd-t07 na rynek japoński http://audio-database.com/PIONEER-EXCLUSIVE/player/pd-t07-e.html

 

Ciężka sprawa z tymi modelami na rynek japoński bo nie są one w linii prostej odpowiednikami modeli europejskich. Pokazują za to jak ogromny potencjał miała firma Pioneer w latach 90-tych. Niestety wraz z rokiem 1996 zrezygnowano z produkcji wysokiej klasy odtwarzaczy i nie powrócono do tego już nigdy.

Edytowane przez discomaniac71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

PD-T07 z tego co słyszałem to coś pomiędzy PD75 i PD93. Jest inaczej zbudowany ale w/g japońców gra bardzo podobnie do PD75 wierząc, ze słuchali tego drugiego. Znacznie lepsza w/g oceny japońskich słuchaczy jest wersja PD-T07HS limited, która to kosztowała ponad połowę drożej od podstawowej wersji i która jest obecnie do nabycia (w takim sobie stanie wizualnym...)w hifido za jakieś 640 euro + oczywiście koszty. Ponad nimi był PD-T09, który z kolei w/g w/w kolegów był odpowiednikiem PD95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Paweł nie do końca, PD-T 09 jest wykonany gorzej jak PD-95 i niestety brzmi gorzej. Słuchałem go jakiś czas temu u jednego z kolegów. Natomiast PD-T 07 nie może być czymś pośrednim pomiędzy PD 93 a PD 75 bo oba odtwarzacze są skrajnie różne. PD-93 wykonany jest na kościach BB PCM 63 PK a PD-75 na własnym przetworniku Pioneera PD 2028 zdaje się w obu wersjach A i B. Jeden jest zatem 20-bitowy a drugi 1-bitowy.

 

PS Odpowiednikiem PD-93 jest PD-5000.

Edytowane przez discomaniac71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Paweł nie do końca, PD-T 09 jest wykonany gorzej jak PD-95 i niestety brzmi gorzej. Słuchałem go jakiś czas temu u jednego z kolegów. Natomiast PD-T 07 nie może być czymś pośrednim pomiędzy PD 93 a PD 75 bo oba odtwarzacze są skrajnie różne. PD-93 wykonany jest na kościach BB PCM 63 PK a PD-75 na własnym przetworniku Pioneera PD 2028 zdaje się w obu wersjach A i B. Jeden jest zatem 20-bitowy a drugi 1-bitowy.

 

PS Odpowiednikiem PD-93 jest PD-5000.

 

PD-T07HS limited flaki ma zupełnie inne niż oba w/w ale ponoć gra bardzo podobnie jak 75. Trudno orzec czy japońce wiedzą co mowią ... Co do wielobitowości to mam 18-to bitowego Kenwooda , Marantza na DAC 7 i oprócz tego DAC-a w Sansui na jednobitowym MASH-u ... konia z rzędem temu co rozpozna kiedy gra Sansui przez swojego DAC-a a kiedy nie ....

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

PD-T07HS limited flaki ma zupełnie inne niż oba w/w ale ponoć gra bardzo podobnie jak 75. Trudno orzec czy japońce wiedzą co mowią ... Co do wielobitowości to mam 18-to bitowego Kenwooda , Marantza na DAC 7 i oprócz tego DAC-a w Sansui na jednobitowym MASH-u ... konia z rzędem temu co rozpozna kiedy gra Sansui przez swojego DAC-a a kiedy nie ....

 

Ale to chyba oczywiste;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, chociaż to nie do końca prawda. Bo długo już czytam posty, tylko jakoś nie było okazji o czymś pisać,

 

Cytując kolegę MAG (mam nadzieję, że sie nie obrazi, ze tak pisze)

 

Napisano 23.01.2011 - 14:40 Czy może ktoś mi wyjaśnić pseudo zbalansowane wyjście w PD-95 chodzi XLR -Y.

 

Ja w tym samym temacie - jaki jest sens realizacji wyjścia XLR w PD-95? .Faktem jest że na kanał zostały przeznaczone po jednym podwójnym przetworniku, który w tańszych rozwiązaniach obsługuje dwa kanały. Tyle ze z obu wyjść DACa sygnały różnicowe podawane są na OAMP sumująco-różnicowy dwa wyjścia i uwzględniający jego wyjścia różnicowe, następnie taki sygnał podawany na RCA, jednocześnie podawany jest na 2 OMPy z których jeden odwraca fazę. No i mamy sygnał na wyjściu XLR. Tyle ze tor jest dłuższy, pojawiają się kolejne zbędne wzmacniacze i jak mam wierzyć że sygnał na wyjście XLR jest lepszy (bardziej profesjonalny)?

Na tapecie też nie jest w tym wypadku byle jaki odtwarzacz, tym bardziej nie rozumiem, dlaczego nie są sygnały wzięte bez pośrednio z DACa na wyjscie XLR, a następnie po "zsumowaniu" podane na wyjęcie RCA?

 

Może któryś z szanownych forumowiczów, pomoże mi wyjaśnić tę kwestię?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie do końca, PD-T 09 jest wykonany gorzej jak PD-95 i niestety brzmi gorzej. Słuchałem go jakiś czas temu u jednego z kolegów.

 

Hej,

jesteś pewny? Mam T09 i z informacji, które znalazłem gdy go wtedy kupowałem to było raczej, że jest to odpowiednik pd95 i jeśli różny to lepszy.

 

Jak zasilanego słuchałeś tego T09? Fabryczne napięcie 100v daje kilka możliwości aby podłączyć go do 220v i każda z nich może inaczej wpływać na dźwięk.

 

Ja jestem z niego bardzo zadowolony ale nie miałem nigdy porównania z niczym na podobnym poziomie lub lepszego (droższego).

 

Pozdrawiam

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.