Jump to content
IGNORED

Wzm. Pioneer A-509R, opinia lub recenzja


JarlBjorn

Recommended Posts

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Niczym sie nie wyrozniajaca bardzo przecietna polka. W tej cenie kupisz cos lepszego.

Link to comment
Share on other sites

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Jak do Tannoyow to polecam Matantza PM 80 lub PM 68. Najlepiej PM 75 ale upolowac go bardzo trudno. Sam nie wiem jak mi sie to udalo.

Link to comment
Share on other sites

Discomaniac, udało Ci się, bo ja go olałem, i teraz sobie w brodę pluję.

JarlBjorn

Do Tannoyów M4 pasuje też wzmacniacz taki jak Denon 1560, jeżeli nie zamierzasz upgradować wzmacniacza to jest nawet lepszy niż PM68 (ale nie lepszy niż PM75). Natomiast kolumnom solidny upgrade by się przydał, bo są nienajlepiej zestrojone, a przetworniki mają więcej niż przyzwoite. I nie zawracaj sobie głowy makulaturą typu gwarancja czy faktura. Gdybyś po roku chciał sprzedać tego Pioneera 509 to i tak nie weźmiesz za niego więcej niż 500-600zł, czyli stracisz więcej niż 50%. Przy odsprzedaży sprzętu zakupionego kiedyś jako używany nie ma aż takich strat, a w sprzyjających okolicznościach można nawet nieco zarobić.

Link to comment
Share on other sites

Skoro za rok będziesz kupował kolumny, to sugerowałbym na nie przeznaczyć większość funduszy. Dobry używany wzmacniacz można kupić już za 600-1000zł, a za 1500 już będzie bardzo dobry. Tymczasem z nowych wzmacniaczy do 1500zł oferta rynkowa to głównie pseudoaudiofilskie słabizny jak Cambridge A500 czy NAD C320BEE. Dla mnie wybór jest jednoznaczny, zwłaszcza że-jak piszesz sprzęt ma zostać na dłużej. Pioneer A509 to wzmacniacz dość przeciętny, starsze jego odpowiedniki oferujące podobną jakość spotyka się na allegro po ok. 400-500zł często w idealnym stanie.

Link to comment
Share on other sites

>Skoro za rok będziesz kupował kolumny, to sugerowałbym na nie przeznaczyć większość funduszy.

 

Na kolumny jest fundusz rezerwowy 2 tys., tyle wynosi obecnie cena Dali 6006 w audionecie.

 

 

>z nowych wzmacniaczy do 1500zł oferta rynkowa to głównie pseudoaudiofilskie słabizny

 

Nie poszukuje sprzetu koniecznie "audiofilskiego" i nie mam obsesji neutralnosci. Z moich wczesniejszych doswiadczen wynika, ze gorna polka producentow "masowki" typu Pioneer czy Technics jest calkiem odpowiednia dla mojego ucha i warunkow odsluchowych (mieszkanie w bloku, ograniczone mozliwosci sluchania z duzym natezeniem dzwieku).

 

 

>Pioneer A509 to wzmacniacz dość przeciętny, starsze jego odpowiedniki oferujące podobną

jakość spotyka się na allegro po ok. 400-500zł często w idealnym stanie.

 

Preferencja dla "nowki" wynika nie tylko z "przyjemnosci" otwierania fabrycznego pudla ale rowniez ze srednio udanych doswiadczen ze sprzetem uzywanym. W czasach studenckich, w zwiazku z oczywistymi ograniczeniami budzetowymi, kupilem wzmacniacz i CD z komisu. Cena wraz z kosztami pozniejszych napraw stanowila ok. 80-90% ceny nowych produktow ze sklepu a wiec zysk per saldo byl praktycznie zaden. Niemniej nie mam "przymusu" kupna wzamcniacza od zaraz i daje sobie jeszcze troche czasu do namyslu. Jedno jest pewne: no more Yamaha AX.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.