Jump to content
IGNORED

Spark 5

Salcefix

Recommended Posts

Mam te kolumny od ok 2 miesięcy, grają jako fronty z Yamaha RX-V1500 + DVD 1500 + końc mocy Rotel + CD Usher. Zanim je kupiłem słuchalem chyba ze 20 innych zestawów w przedziale cenowym 5kzł - 10kzł. Wybór Spark5 był zatem całkowicie świadomy i przemyślany. Sporo prawdy jest w teście tych kolumn w ostatnim HFiM. Moim zdaniem to na prawdę znakomite kolumny do niewielkich pomieszczeń (u mnie 18m2). Przestrzeń doskonała, bas wystarczający (choć mogłoby go być trochę więcej - w najbliższych planach dobry sub), tony wysokie bez większych zastrzeżeń. Znakomicie uzupelniają się z AP Yara monitor. Najbardziej "lubią" kilmaty typu unplugged, Enya, JMJ lub Pink Floyd. Nie słucham cięższego rocka ale np U2 to nie jest muzyka dla Spark5. Wygląd, jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie, także przemawia za Spark5 - świetnie wykonane, nieduże skrzynki na bardzo stabilnych podstawach. Zmiana kabli głośnikowych z tanich Bandrige na QED XT-350 przyniosła lekkie rozjaśnienie brzmienia.

Sparki wydawały mi się zawsze jakieś takie rachityczne. Może do naprawdę małych pokoi do 12m2 są ok, ale skoro ktoś myśli o dokupieniu do nich suba, bo basu za mało przy 18m to coś tu nie tak...

Bluesound Node 2i - Naim XS 2 - Dynaudio X34 a wcześniej: Dynaudio X14, X32, Monitor Audio RX2, Dali 450, Tannoy M3, Unison Research Unico Primo, Rega Elicit R, Rega Brio R, Naim Unitiqute 2b, Arcam A32, 23T, CA SM 6v1, Creek "żabki", Onkyo...

>UT

To chyba dobra wiadomość dla Ciebie. Quad ma dystrybutora w Polsce.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.