Skocz do zawartości
IGNORED

Spiewajace kobiety - Wasze typy?!


mlody2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych co chyba nie było:

 

Katharina Franck (Rainbirds)

Heather Nova

 

A z tych co już były:

Susan Dallion (Siouxsie)

Rebecca Pidgeon

 

i jeszcze kilkanaście innych..

 

Tylko raczej nie o głos tu chodzi, bo trudno się zachwycać głosem takiej na przykład Siouxsie... a na koncercie na żywo (Zabrze 1995) to już tragedia, gdyby sam głos oceniać. Poziom Mandaryny, bez żadnej przesady. Co nie zmienia faktu, że koncert był wspaniały, a na półce mam kilkanaście płyt Siouxsie & Banshees i The Creatures.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate Bush Kate Bush Kate Bush :-)

 

Tori Amos... głównie dlatego, że Kate tak długo nie było he he. Wielki plus za dokonania koncertowe.

 

adse piszesz o Heather Nova, faktycznie ciekawy głos, ale jej płyty już mniej do mnie przemawiają.

 

Jeśli chodzi o zajebiście fajny i ciekawy głos to zdecydowanie Polly Jean Harvey. C'mon Billy rozwala mnie za każdym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heather Nova ma piekny, anielski glos. Jej plyta Storm zawsze mnie kladzie - super.

 

Przy okazji dziekuje komus za podpowiedz - faktycznie, Stacey Kent jest do rzeczy. Zakupilem sobie 'The Boy Next Door' i jest to swietna muzyczka do kolacji. Poprawia trawienie.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że sam głos Heather Novej mnie nie ujmuje, a i ciężko mi wybrać jakąś w całości zachwycającą płytkę. Ale mi wystarczy kilka kawałków, które przesądzają, że mam bardzo pozytywne odczucia.

Podobnie jak Anna Wyszkoni, choć pewnie mało kto tutaj to zrozumie, a jeszcze mniej słyszało na żywo.

Jeszcze bym polecił z polskich Klaudynę Dudek (chyba jedyna płyta z nią dostępna w sklepach to "Siła" Apogeum wydana przez Pomaton EMI parę lat temu).

Bardzo ciekawie się zapowiadała Magdalena Kaszta, ale jakby nie zdążyła się rozwinąć i zaprezentowac na płytach tego co potrafi. Próbki mozliwości sprzed paru lat można posłuchać na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do mojego gustu, to chyba nie jest zbyt typowy jak na to audiofilskie forum, bo niespecjalnie przemawia do mnie tak wychwalana Anna Maria Jopek. Ale cóż, ja słucham głównie prostej i mało wysublimowanej muzyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo, 19 Lis 2005, 17:35

 

A jednak jakoś niewielu płyt słucha mi się na tyle dobrze, że nie brącham, a jestem zachwycony ;)

Pierwszej płyty Katie w ogóle nie znam, tylko tę jedną :(

Jest jeszcze młodziutka, a jednak czuć, że potrafi śpiewać (i grać) miło dla uszu, ma klasę i talent - zaprzeczysz ? /Ja przynajmniej tak to czuję. /

Trudno powiedzieć jak potoczy się jej kariera, czy nie zabiją w niej (producenci, decydenci, sł.: biznesmany) jej własnego ja. (Za dużo do stracenia na skutek ew. pchnięcia ku sztampie (szybka zmaksymalizacjazysków, bo Katie ma teraz swoje 5 minut. Ledwo co zdobyła popularność. Czasy takie, że komercję mamy wszechobecną.

Wspominam o tym, bo taką Brodkę już to chyba dopadło /Czego to sie najbartdziej obawiałem - sprawdza się :((( Obym się mylił.

 

Chyba trafnie napisał o K.M. soso (był na koncercie).

Ja po przesłuchaniu wielokrotnym, a uważnym i krytycznym "Piece By Piece", jestem skłonny się z nim ogólnie zgodzić. Jeszcze Katie troszeczkę brakuje, choć pokazała na co ją stać. Parę kawałków z tej płyty, moim zd., przejdzie do historii, bo są więcej niż dobre... Jeszcze kroczuś i powinno być "magicznie"... - wypowiedź soso z 23.11.'05, godz. 9:04.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo, 24 Lis 2005, 10:59

 

>Wspomniana była (nie raz zresztą) pani Warnes, która wydała m.in. płytę ze swoimi wersjami utworów

>(i gościnnym udziałem) Cohena. Nie ona jedna brała się za dzieła Leonarda - na starym "the best"

>Kari Bremnes, płycie "Erindring" z 1995, znajduje się doskonała wersja "Everybody Knows".

 

Ciekawe w tym wątku jest to, że taka jest przewaga głosów z muzyki rozrywkowej(tzw). Fajne jest to, ze te panie (imho) reprezentują taką głębokość czysto muzycznej wrażliwości jak panie z "poważki", a może i większą. Dla mnie Warnes, choć może i często wspominana, jest wyjątkowa jej talent i droga jej kariery:

 

to bycie w drugim planie czasem, "chórki"- ten element często odpowiada za coś w rodzaju ograniczonych efektów polifonicznych. Ważna rzecz. Kiedyś miałem takie wrażenie jak tu na Sopot ściągnęli "Cukiera", że widziało się jakby naśladowców tego grubego (w sensie dosłownym:-) chórku "cukierowego"- świetne głosy zresztą.

 

Warnes zdobywała zresztą znaczące nagrody za muzykę filmową. Drugoplanowość- ale to pierwszy "sort" ze świata muzyków sesyjnych- przecież ciekawego i proszącego się o jakiś osobny wątek.

 

>Wspomniana była (nie raz zresztą) pani Warnes, która wydała m.in. płytę ze swoimi wersjami utworów

>(i gościnnym udziałem) Cohena.

 

to jest rewelacyjna płyta, nie jakiś "remake" klasy B

 

oboje mają wspaniały wrodzony rodzaj muzykalności- zawsze kiedy myślę o tym natchnieniu przychodzi mi do głowy ten piękny tekst Cohena:

 

Wieża pieśni

 

Kumple poszli gdzieś, włosy siwe już

Miejsca, w których kiedyś grałem pokrył tęsknoty kurz

Za miłością szaleję, lecz nie dla mnie już ta gra

Ja już tylko płacę czynsz za kwaterę

W Wieży Pieśni co dnia

 

Spytałem Hanka Williamsa czy samotnie mu jest

Hank Williams nic nie odpowiedział, lecz

Może kiedy indziej dostać odpowiedź mam

Na razie słyszę go jak kaszle całą noc

W Wieży Pieśni gdzieś tam

 

Urodziłem się tak, taki już był mój los

Urodziłem się chłopcem co ma złoty głos

I dwudziestu siedmiu aniołów z wspaniałego snu

Przywiązało mnie do tego stołu

W Wieży Pieśni, o tu.

 

Więc możesz wbijać w lalkę woodoo te szpileczki swe

Bardzo przykro mi, kochanie, nic mi tu nie stanie się

Wyglądam wciąż przez okno, gdzie silne światło tnie.

Ha! Nie pozwolą kobiecie zabić cię,

Nie w Wieży Pieśni, o nie.

 

Możesz mówić, że zgorzkniałem, lecz bądź pewna tego, że

Bogacz dojścia może mieć do sypialń biednych jeśli chce

I Dzień Sądu już jest bliski, lecz tu mogę mylić się

To te dziwne śmieszne głosy to gadają,

W Wieży Pieśni słychać je.

 

Widzę cię, stoisz, lecz to drugi brzeg

Jakoś strasznie ta rzeka tu szeroka jest

Ja naprawdę cię kochałem, dawno gdzieś.

Kiedyś mogliśmy przejść, lecz mosty trafił już szlag

A ja to co stracone kocham wciąż mocno tak

Już nigdy nie musimy tego tracić znów!

 

Nie wiem kiedy tu wrócę, zatem mówię pa pa,

Jutro nas przeprowadzają do tej drugiej wieży tam

Lecz jeszcze mnie usłyszysz chociaż | już zginie mój ślad

Będę kwilić ci słodziutko z mego okna

W Wieży Pieśni co dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29, 19 Lis 2005, 15:08

 

 

>Płyta (Katie) ABSOLUTNE OBJAWIENIE - mój aktualny nr 1 :)

 

Mój też. Wczoraj przy okazji odsłuchów poznałem i pognałem do EMPIKU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisal: adse, 26 Lis 2005, 19:51

 

>Przyznaję, że sam głos Heather Novej mnie nie ujmuje, a i ciężko mi wybrać jakąś w całości

>zachwycającą płytkę. Ale mi wystarczy kilka kawałków, które przesądzają, że mam bardzo pozytywne

>odczucia.

 

Pozwole sie nie zgodzic - glos to ona wlasnie ma dobry ale muzycy w tle nieco trywialni IMHO.

 

 

 

>Co do mojego gustu, to chyba nie jest zbyt typowy jak na to audiofilskie forum, bo niespecjalnie

>przemawia do mnie tak wychwalana Anna Maria Jopek. Ale cóż, ja słucham głównie prostej i mało

>wysublimowanej muzyki :)

 

Anna Maryja Jopek takze mnie nie przekonuje. Wprawdzie glos ma zapowietrzony na modobienstwo innej Maryji - Carrey - ale za tym zapowietrzeniem nie ma niestety reszty. Anna Maryja Jopek jest po prostu postacia medialna i stad jej ciagle roztrzasanie jak siana widlami. Ostatnio slyszalem na koncercie na zywo czlonkinie byla Spice Girls - niejaka Malanie C. Kolezanki i koledzy - ta to by nie zalapala sie do pierwszej trojki w 'Szansie na sukces'. K-o-sz-m-a-r!!

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę, że młodociana Katie Melua zwróciła uwagę co niektórych forumowiczów. Cieszy mnie to, bo i ja również muszę się przyznać do słuchania jej muzyki. A na prawdę rzadko sięgam po coś współczesnego. Ile jeszcze młodziutkiej Katie brakuje by być "wielką", tego nie wiem. Nie mnie o tym sądzić, powiem tylko, że obie jej płyty bardzo mi przypadły do gustu.

 

Co do "klasyki", to poczułem ostatnimi czasy sympatię do Barbry Streisand, głównie za sprawą obejrzanego niedawno filmu "W pogodny dzień możesz ujrzeć przyszłość". Później miałem okazję posłuchać jej ostatniej płyty "Guilty Pleasures", wydanej wespół z przebojowym monopolistą - Barrym Gibbem. Jak na mój gust całkiem przyjemna porcja muzyki rozrywkowej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat K.M. pragnę tylko zaznaczyć, że jest jeszcze b. młodziutka, a talent i klasę ma, co chyba słychać/udowodniła.

Realizacja płyty jest bez zarzutu czyli świetna wg mnie. Oby tak dalej.

Katie ładnie śpiewa, można na niej oko zawiesić, do tego gra na gitarze i fortepianie... to więcej niż Krall'ówka ;)

 

Jak oceniacie jej umiejętność gry na tych instrumentach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea, umówmy się: słuchając KM nie należy nastawiać się na wirtuozerskie popisy instrumentalne. Tak to właśnie delikatnie ujmę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem i chyba nikt nie wymieil Anity Lipnickiej. nie chodzi mi o repertuar z Varius Manx ale o jej solowa kariere. twierdze ze ma dobry glos, moze nawet wiecej niz dobry. ale tylko gdy spiewa w jezyku polskim - zwrocila mi na to uwage moja dziewczyna ktora zna w naszym jezyku moze z 20 slow - i ma racje. Anita spiewajac po angielsku, spiewa ladnie ale w jej glosnie nie sa przekazywane emocje. nie wiem jak wyglada jej nowy repertuar z John'em Porter'em. jakos "boje" sie po to siegnac.

pozdrawiam

aemes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aemes:

 

>szukalem i chyba nikt nie wymieil Anity Lipnickiej.

 

Daj spokój. Wsłuchałem się kiedyś w utwór zatytułowany bezpretensjonalnie "O niczym" (całkiem przyjemny, skądinąd), pochodzący chyba już z jakiejś solowej płyty. Od "kiksów" wokalnych aż sie w nim roi - artykulacja jak nie błędna, to hiperpoprawna, i tak dalej. Od pierwszej ligi Lipnicką dzielą lata świetlne - no chyba, że miał miejsce błyskawiczny rozwój umiejętności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anita Lipnicak z Porterem - chyba pisalem o tym w opiniach.

 

Tak nawiasem mowiac ten watek nosi tytul 'kobiety - wasze typy' a nie 'swietnie spiewajace kobiety'. To co innego.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo, 30 Lis 2005, 23:50

 

Ok. ;) Ale mi nie chodziło o porównanie do Krallówki ;) Tylko chciabym wiedzieć na którym gra lepiej ?

Można coś powiedzieć ? Mam tylko jej ostatnią jej płytę, a poprzednich nie znam - ciekawym jak wychodzi jej śpiew z grą na fortepianie. Repertuar - ok. - podoba mi się.

Imponuje mi, że umie grać na dwóch instrumentach, śpiewać, a jest b. młoda, zdolna. Ogólnie to w przysżłosci liczę na więcej i jeszcze lepiej.

Ciekaw jestem po prostu opinii /o ile jest o czym pisać i można coś o jej grze powiedzieć/.

-Jak nic to poczekam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, to może ja coś baknę o Anecie. Wokalnie i umiejętnościami ustępuje staremu wydze Porterowi pod każdym wzgledcem. Mariaż głosów - ciekawy, uważam za udany. W sumie interesujący duet wokalny.

 

Ku swojemu zaskoczeniu* kupiłem ostatnią ich płytę - jest b. db. Ma klimat i podoba mi się - może tak będzie lepiej.

Polecam. Całą płyta dość równa, słuchałem jej kilka razy. Warto ją mieć.

 

Lipnicka/Porter: "Inside Story"

 

* - nie kupuję płyt z polskimi piosenkami czy wokalistkami. To co leci w radiu mi wystarcza. Powód to ogólnie siermiężna aranżacja i brak dobrych pomysłów na coś, co będzie (?) / hehe, w czyim mniemaniu (?)/ dłużej niż m-c czy 3 w pamięci ludzi. /Muza (czasem nawet i dobra) dla 20-latków mnie raczej nie interesuje.

To tak b.uogólniając, bo są wyjątki. Lubię słuchać M. Brodki /już się stacza sądząc po ostatnim "hicie" - pewnie spece od aranżacji i dupnych treści już ją przekabacają : (((/ czy B. Kozidrak ("Noc po ciężkim dniu", "Płynę, płynę...")

"Noc" świetnie nadaje się do parodiowania ;) / Lubię się czasem powydurniać (odstresować)./ Tę np. zaaranżowałem sobie na sposób śpiewania a'la Mietek Fogg ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bartosiewiczka? Pomijając jej wypadek przy pracy z Krawczykiem, to uważam ją za najlepszą polską wokalistkę w kategorii pop-rock oczywiście. Szkoda jednak, że tak rzadko wydaje płyty;a może to i lepiej, bo ilość najczęściej odbija się na jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem Bartosiewicz na żywo i okropnie śpiewała, ale może miała zły dzień. Zawiodłem się bo dośc lubiłem swego czasu tą panią. Na płytach o niebo lepiej jej to wychodziło. Na wczesniejszych płytach, bo to robi teraz to jakos nie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja przyznam, że za panią Bartosiewicz nie przepadam.

 

Za to chętnie słuchałem pań ze "Studia Buffo", między innym w przedstawieniu "Do grającej szafy grosik wrzuć". Moja faworytka to Anna Mamczur. Nie tylko ze względu na talent muzyczny :).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna Mamczur - piekny glos w ksztaltnej piersi - w prezencie dla Hermesa ;-)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam coś od siebie,bo śpiewające panie to moja pasja.

 

1.AMJ-za delikatność i kojącą zmysłową barwę głosu

2.Sharleen Spiteri-wokalistka grupy Texas-za wspaniały mocny głos i umiejętności wokalne

3.Lisa Stansfield-mocny i niezwykły głos(bardzo zmysłowy i pełen tego co nazywają kobiecością)

4.Skye Edwards-wokalistka Morcheeby

5.Roisin Murphy-wokalistka Moloko

6.Gloria Estefan

7.Sade Adu-ta pani jest dla mnie szczególna bo od niej wszystko się zaczęło(typ głosu -kawa ze śmietanką)

 

Poza tym prawie wszystkie,które wymienili szanowni forumowicze.Poza takimi głosami jak Chylińska-;

(w życiu trzeba wybrać czy chce się być kobietą czy facetem) Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. Katie Melua :)

9. Astrud Gilberto

10. Alison Moyet

11. Cesaria Evora

12. Kasia Orczyk

13. Beata Kozidrak

14. Monika Brodka

15. Toni Braxton

16. Patricia Barber

17. Wokalistka z Vaya Con Dios

18. Jacintha

19. Diana Krall

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.