Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy


Piotr Ryka

Rekomendowane odpowiedzi

chętnie bym wymienil tylko u nas brak dostępności do dedykowanych kabli choćby na przykład tych-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

gdy rejestruje sie na audiogonie to nie dostaje potwierdzenia.mógłbym zlecić zakup ale za bardzo nie mam komu : (.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rafaell, 13 Wrz 2007, 11:50

 

>intuos, 13 Wrz 2007, 11:04

>Może poprostu Yamaszki wymagały grubszego kabelka ;)

>Patrzyłem na swój stary kabel z AKGK300Monitor toż to cienizna jakich mało w nowychAKG K701 jest

>niewiele grubszy czyli poprostu bida z nędzą ludzie powymieniajcie w słuchawkach kable na grubsze i

>to naprawdę może zrobić zmianę w waszym systemach a jak kogoś stać na superczystą miedż to też warto

>trochę kaski poświęcić.

 

Rafaell jak dotra do mnie te driveru sansui to zobacze co sa warte, jezeli okaza sie w deche to radze sluchac sie mnie jak i w jaki sposob je umiescic, ortho zam na wskros, charakter i zaleznosci , w kazdym razie jezeli beda ok to zrozumiesz czemu warto dynamici odstawic na pulke:))))

 

 

Co do yamaszek to kabelek wymienielm jak przy nich grzebalem, na redsa i nie zaluje, zreszta ze skawkiem smigaja jak szalone i pierwszy raz wiem ze nic wiecej nie jest im potrzebne

intuos, 13 Wrz 2007, 13:23

Co do kabelka do słuchawek to mam taki na oku ale na razie trochę utopiłem kasy w inne rzeczy a 6 stów to połowa wartości słuchawek nie wiem czy efekt będzie aż tak znaczacy.Moje dynamiki tak szybko nie pójdą na bok bo są naprawdę dobre ze słabszymi słuchawkami pewnie tak jest ale na Sony MDR7509HD to solidne monitory które na dodatek potrafią miło zagrać Takie słuchawki naprawdę ciężko znaleść bas schodzi super super nisko a góra i dla nietoperzy jest dobra :)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Rafaell

 

napewno dobre dynamici sa dobre...i nie bede tu debatowal , moze byc tak ze nawet po konfrontacji dobrych dynamickow i moich yamaszek ktos wybierze dynamici, i nie bede sie sprzeczal bo w pewnym momencie preferencje osobiste beda mialy pierwsze miejsce,

brzmienie ortho i dynamicow jest inne, ortho graja jak glosniki, nie chodzi tu o przestrzen ale o podanie dzwieku, np basu, nie ma co tu gadac , jak przyjedzisz na AS to zrozumiesz o co mi chodzi:)

a jezeli nie dasz rady to kiedys sie spotkamy

  • 2 tygodnie później...

Ponownie ponawiam pytanie - ktory aktualnie wzm fabrycznych jest najlepszy?

a moze potrzeba podzielic je wedlug elementow? np. scalakowate, lampowe, hybrydy.............

temat mocno mnie zainteresowal gdyz jest to klucz do zrobienia ukladow wysokiej jakosci wiekszej mocy.

Moj test wzm mocy polegajacy na sprawdzaniu ich na sluchawkach i porownaniu brzmienia do najlepszych wzm sluchawkowych spotkal sie z mazdzaca krytyka specjalisty. Prawdopodobnie nie mozna tak testowac wzm mocy gdyz one sa do innych celow. Nie wiem co o tym sadzic?

Panowie tak się zastanawiam czy zainwestować we wzmacniacz słuchawkowy.

Ogólnie mówiąc dźwięk z wyjścia słuchawkowego wzmacniacza podoba mi się,brzmienie uzyskane w słuchawkach też ,ale skoro można lepiejto dlaczego nie....

W związku z tym pomyślałem o wzmacniaczu np.ProJect lub Edgar...mam pytanie-jeżeli mam tylko jedno wyjście sygnałowe z CD,rozumiem,że podpinam CD do wzmacniacza słuchawkowego a z niego sygnał przesyłam dalej do wzmacniacza "zwykłego". I podpinając słuchawki do wzmaka słuchawkowego słucham na nich a odpinając słucham na kolumnach? Chyba nie zakręciłem tego zbyt mocno mam nadzieję;-)

I jeszcze jedno pytanie-w przypadku "osłuchu kolumnowego" czy taki wzmak Edgar SH 1 służyć może jednocześnie jako bufor lampowy??

Przepraszam za być może naiwne pytania,ale w temacie wzmacniaczy słuchawkowych jestem całkiem zielony.

Pozdrawiam

Z kół dobrze poinformowanych otrzymałem wiadomość, że kolega Inżynier dokonał dzisiaj fachowego (jak na inżyniera przystało) odsłuchu mego nieco już niezdrowo psychicznie zmodyfikowanego T-H , czyniąc to z pomocą swych nieocenionych AKG K701. Mam szczerą nadzieję na wiązankę nie mniej szczerych w tej materii kolegi Inżyniera zeznań. Czekam z niecierpliwością.

odnośnie słuchawek akg mogę opisać moje spostrzeżenia mianowicie jako ze lubię słuchać bardzo głośno k701 (w związku ze swoja łagodna i gładko barwa) można łatwo przesterować.wtedy średnica zaczyna dominować nad basem i góra staje sie bardziej szorstka.czasem wydaje sie ze bas gdzieś ucieka.gdy słucha sie na odpowiednim poziomie głośności wtedy jest wszystko na miejscu bas,wysokie wszystko podane z piękna ,gładka barwa i duza przestrzenią to wszystko rekompensuje mi minimalny brak szczegółów (w porównaniu np. z mdr 5000).niejaki NIK z forum head-fi uważa iż najlepsza synergie z k701 tworzy leben cs 600 .facet miał przyjemność słuchać wiele zestawów i ten zaleca właśnie do akg.

na taki przyklad wszytscy pieja nad E9 i GS 1000 a dla mnie jedne sa zdecydowanie zbyt dominujace na basie i maja wycofana wysoka srednice a drugie maja dyskotekowo zestrojone spl. - i wole audiotechnice ze zdecydowanie podbita najwyzsza srednica - chociaz oczywiscie probuje z tym walczyc ale powoli niestety schodzi poprostu na plyty z mala iloscia najwyzszej srednicy ( ostatnio kupilem chincze MIT i niestety okazalo sie ze graja liniowo :)

 

pozdrawiam

Wszyscy pieją nad E9 i GS-1000? Jacy wszyscy? W necie wisi cała masa negatywnych opinii o tych słuchawkach.

A gdyby sądy w rodzaju – nie ma jednej audiofilskiej prawdy, każdy słyszy inaczej i co innego preferuje – całkowicie wyczerpywały temat recenzowania sprzętu audio, to to i wszystkie inne analogiczne fora powinny być natychmiast zamknięte.

 

Co do jakości E9 powiem tylko, że użyta przeze mnie do demonstracji płyta z muzyką z filmu „Pulp Fiction” ukazała dobitnie zupełną niemożność słuchania jej poprzez ATH W-5000, nawet gdy są napędzane dobrym wzmacniaczem lampowym, podczas gdy E9 radziły sobie z tym materiałem muzycznym znakomicie.

nalezaloby dodac strasznie kiepskim materialem muzycznym :) - i nalezaloby dodac ze wzm. bez watpienia wiecej niz dobry - co wcale niemusi oznaczac ze stanowiacy dobra pare z kazdymi sluchawkami - dla audiotechniki potrzeba niestety bardzo wypelnionego wzm. z niesamowitym wykopem aby wyciagnac bas - a co do roli forow internetowych to bez watpienia uwazam ze maja one sens :) - a co do recenzji na forach i w gazetach to moge powiedziec tylko jedno - malo jest takich ktore naprawde recenzuja sprzet - wiekszosc to poprostu nic niemowiacy belkot - bardzo lubie recenzje markl z headfi - prosto latwo i przystepnie - no i chyba mamy ten sam gust :) - chociaz wiem ze Piotr Ryka sie z nim niezgadza :)

wydaje mi sie ze wszystko leży także w dopasowaniu całego systemu takiego,który tworzy odpowiednia synergie.także jestem ciekaw opinii jak zagrały akg z twoim twinhedem.może pokrótce przedstawi Pan swoje spostrzeżenia Panie Piotrze ?na head fi piszą ze wraz ze wzrostem ilości godzin ciagle jest wyczuwalna poprawa dźwięku w k701 po 6000h zachodzą jakieś zmiany w przetwornikach i grają jeszcze lepiej.ciekawe czy to tylko przyzwyczajenie czy tez faktyczna poprawa.

K701 po 6000h??? 250 dni non stop wygrzewania??? jak tak dalej pojdzie to Energa zacznie dawac te sluchawki ludziom za darmo z info, ze "trzeba wygrzac min. 6000godzin" ;)))))

a moze one normalnie w swiecie zaczynaja sie psuc po 6tys godzin a tu nabozni audiofile pieja nad poprawa dzwieku ;))))... no bo se w fabryce pomysleli, ze normalny czlek to srednio z godzine dziennie poslucha... 6000 dni... to nawet nie dozyje ;)))))

--> ptx

 

niewiem czy z tym wygrzewaniem to ludzie poprostu nieprzesadzaja - ale odnosnie 701 to czytalem kiedys watek ze zlotu w stanach gdzie byly dwie 701 i mialy calkowicie rozna sygnature dzwiekowa !!!! i nie byly to zmainy spowodowane wygrzewaniem

 

a co do E9 jeszcze to musze przyznac ze gladkosc srednicy i akcentowanie wokalistow na nich jest na takim poziomie ze jeszcze takiego czego nieslyszalem

=>piter z, 25 Wrz 2007, 18:50

Szukaj dalej a Sony MDR7509HD za uczciwe pieniadze są be bo są tanie ! Isobarików Ci nie proponuję bo ich po pierwsze nie dostaniesz a po drugie za 30$ nowych samych przetworników już nigdzie nie kupisz. Czekam co Intuos napisze-wysłałem jeden komplet dla niego, ale wiem że może zdradzić swoje Yamachy :D 65 mm mylarowa mębrana napędzana na całej powierzchni coś jak elektrostaty robi wiele dobrego z dżwiękiem na AS nie wyrobię się z obudowa chociaż będę próbował poza tym sporo prób z modowaniem,one pracują bardzo ciekawie jak je z zewnątrz tłumisz to jest więcej basu w AKG K701 było odwrotnie.Wracając do dostępnych Sony to w nich możesz sobie za jakieś 700 zł sprawić kabel że zagrają tak jak ty chcesz i zmieścisz się w cenie 1700zł.Jak byś chciał to jeszcze drewniane konchy Soniakom poprawiły by brzmienie ale w dalszym ciągu masz bardzo dobry dżwiek za rozsadne pieniądze

pozdrawiam

Rafaell

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

=>ptx, 25 Wrz 2007, 19:50

AKG K701 pomaga najwiecej pierwsze 100 godzin wygrzewania-łagodnieją z wysokimi tonami,pózniej jest to znacznie mniejsza zmiana ja nie wytrzymałem i po 700 godzinach sobie je odpuściłem-poszły do ludzi.Polecam je do wzmacniaczy z leko wycofaną górą może być miło.co do basu to niestety może im pomóc jakiś potwór mocowy chociaż bym nie przesadzał bo n.p w momencie jak Sony MDR7509HD się dopiero rozgrzewały to AKG już zaczynały na basie nieprzyjemnie rzęzić, demonem dużej dynamiki AKG raczej nie będą.

pzdr.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

--> Rafaell

 

zeby bardziej sprecyzowac co do sony - to po pierwsze to brzmienie ktore prezentuja to calkiem niemoja bajka - a po drugie dzwiek gorszy niz z hd600 jakbym mial wybierac w podobnych granicach cenowych

 

jest tez jeszcze jedna bajka o ktorej niewspomnialem a wydalo mi sie dziwne na spotkaniu w krakowie - sluchalem srednio o dwa stopnie drabinki twinheada nizej niz inni - a to tez moze miec cos do rzeczy

Wczoraj miałem okazję przez 1.5 godziny posłuchać muzyki przez wzmacniacz Piotra. Nie wiem jak go nazwać: TH to już nie jest, z oryginału zostały blachy i może jakieś drobiazgi :)

Ostatnia zmiana to dwa monofoniczne regulatory zamiast jednego zespolonego oraz wymienione kondensatory. Na wyjściu pracują teraz Jantzeny, wielkie jak szklanki.

 

Nie podejmuję się opisać jakie zmiany zaszły w dźwięku; ostatnio słuchałem tego wzmacniacza w maju i to w zupełnie innej konfiguracji. Przede wszystkim skupiłem się wtedy na wrażeniach dotyczących słuchawek Ultrasone 9. Tym razem miałem ze sobą moje dobrze mi znane AKG K701.

 

Gdy przyszedłem, to wzmacniacz był już dobrze nagrzany (grał ponad godzinę). W końcówce były zainstalowane lampy 300B Full Music.

Słuchałem znanej mi muzyki, ale system był zupełnie inny niż mój, więc nie wiem w jakim stopniu jego elementy odpowiadają za efekt końcowy.

 

To, co zwraca uwagę to to, że dźwięk płynie bardzo swobodnie. Nie ma ani odrobiny wrażenia jakichkolwiek ograniczeń, zarówno pasma jak i skali dźwięku. Słychać wszystko, w całym zakresie: nie brakuje basu, choć jest on dopełnieniem i nie żyje własnym życiem. Wysokich tonów jest tyle, ile trzeba: nie umykają najdrobniejsze nawet dźwiękowe zdarzenia i wrażenia, nie są jednak natarczywe. Słychać pomieszczenie, pogłos, wybrzmienia instrumentów. Pięknie wypada fortepian!

Klasyka grała znakomicie: można śledzić muzykę na dowolnym poziomie: wsłuchując się w poszczególne instrumenty lub skupiając na całości. System nie wydaje się "przechylać" w żadną stronę. Przy tym dźwięk jest bardzo szybki. Słuchałem potem małych składów instrumentalnych oraz wokali. System znów pokazał klasę. Przy tym nie zaobserwowałem "dogrzania" średnich tonów, a zatem i wokali. Po około godzinie słuchania mógłbym sformułować następującą opinię: w tym zestawie dźwięk jest szybki, elegancki i wycyzelowany. Jest szczegółowy, ale nie męczący i nie atakujący nadmiarem szczegółów. Z leciutkim (jednak!) uwypukleniem wysokich, co nadaje mu tę aurę otwartości, powietrza i lekkości. Jest to maniera, ale prezentacja jest bardzo elegancka i wciągająca.

Na koniec lampy Full Music zostały zastąpione lampami Western Electric. Po ok. 15 minutach grzania posłuchałem ostatnio słuchanych utworów i tu niespodzianka: różnica w dźwięku jest subtelna, ale natychmiast wyczuwalna. Przede wszystkim wzrosła szczegółowość. Pierwsze, co rzuciło mi się w uszy to dźwięk szczoteczek na werblu. One na pewno były i wcześniej, teraz jednak natychmiast przyciągały uwagę! I to w kilku różnych utworach. Trąbka stała się bardziej natarczywa i chyba bardziej prawdziwa. Poza tym w jednym z utworów pojawiły się leciuteńkie sybilanty, a przester w lewym kanale (na płycie) znacznie bardziej zauważalny. Posłuchałem jeszcze trochę i powiem tak: do rozkładania muzyki na składowe lamy WE są w tym układzie lepsze. Jednak FM dają nie mniejszą, choć nie tak wyeksponowaną szczegółowość, jednocześnie jakoś "integrując" dźwięki w muzykę. Wszystko jest bardziej homogeniczne, w dobrym znaczeniu. Nie upieram się jednak przy tym werdykcie, gdyż jednak lampy WE nie były tak nagrzane jak FM, może więc mieć to jakieś znaczenie.

Rafaell, 25 Wrz 2007, 20:19

 

>=>ptx, 25 Wrz 2007, 19:50

>AKG K701 pomaga najwiecej pierwsze 100 godzin wygrzewania-łagodnieją z wysokimi tonami,pózniej jest

>to znacznie mniejsza zmiana ja nie wytrzymałem i po 700 godzinach sobie je odpuściłem-poszły do

>ludzi.Polecam je do wzmacniaczy z leko wycofaną górą

 

dlaczego? mi by sie wydawalo, ze zwlaszcza troche doladowania w sybilantach by sie przydalo - AKG ucina wszystkie przeszkadzajki - przynajmniej ja tak ocenilem porownujac z GS1000....

=>Piotr Ryka, 25 Wrz 2007, 19:12

ATH W-5000 nie zrobiły na mnie wrażenia na odsłuchach byłem nimi rozczarowany spodziewałem się jakiś fajerwerków a było bardzo skromniutko. Piotrze Ultrasone E9 świetnie grały ze sprzętu studyjnego na Krakowskich Targach Muzycznych lekko był uwypuklony bas i mniej szczegółowa góra w porównaniu do 7x tańszych monitorów Sony ale zeby tak dobrze grały chociaż Grado GS1000 nie wspomnę o innych u nas dostępnych i testowanych słuchawkach !!! Jestem ciekaw czy w Twoim zmodyfikowanym systemie znikneła ta dziwna przypadłość przesunięcia tonalnego instrumentów w wyższe rejestry.Słuchając na targach UltrasoneEdition9 zauważyłem ciekawe zjawisko mimo wyższej oporności (chyba 36ohm?-w Sony MDR7509HD 25ohm) E9 grały głośniej, tak że moim zdaniem są to bardzo nietypowe słuchawki i należy dobierając do nich sprzęt odrzucić rutynowe działania pomagające innym słuchawkom. Jak dla mnie mógłbym mieć także E9 :D i wcale nie gryzły by się tak z Sony MDR7509HD jak AKG K701 których wręcz pod koniec nie mogłem słuchać.

Pozdrawiam

Rafaell

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

=>adamgdansk, 25 Wrz 2007, 20:38

Zobatrz jak grają AKG K701, teoretycznie AKG 271 to połączenie "wad" lub "zalet" AKG K271 i Ultrasone E9.

Taka narastająca w AKG K701 górka o 10dB-15kHz a póżniej aż o 20dB-20kHz naprawdę może drażnić powodując u słuchajacego wręcz stany lękowe wyciągając z nagrań wszystkie szmery skrzypnięcia szelesty których nawet dobrze słyszący młody człowiek nie słyszy w naturze na koncertach live.Bas zarówno w E9 jak i AKG K271 jest akceptowalny a nawet przez niektórych mile widziany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13206-100004084 1190747611_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Inżynierze

 

Serdeczne podziękowanie za poświęcenie czasu najpierw na odsłuch mojego klocka, a potem na szczegółowy jego opis. Jestem tym bardziej zobowiązany, że pierwotnym założeniem była przecież możliwość posłuchania przez Ciebie Grado GS-1000, co się niestety nie udało, bo Studio Pro sprzedało wszystkie egzemplarze.

Muszę jedynie sprostować użyte w twym opisie nazewnictwo lamp. Otóż stety czy niestety w Twin-Head nie ma możliwości stosowania lamp 300B. Za moc odpowiadają w nim 2A3, a mnie chodzi jeszcze po głowie zakup dla porównania lamp 45. Tych ostatnich dało by się od biedy użyć z uwagi na obniżenie nominalnego napięcia dla 2A3 w słuchawkowym wzmacniaczu, co ma według konstruktora przeciwdziałać zbyt szybkiemu ich zużyciu, wynikłemu z braku odbioru mocy przez słabiutkie głośniczki słuchawek. Tak więc słuchałeś najpierw moich 2A3 Full Music „Mesh” Gold, a następnie 2A3 Emission Labs w ich starszej wersji, będącej na wyposażeniu Studia Pro. U mnie słuchałeś wersji nowszej tych lamp, z wolframową anodą o zmodyfikowanej konstrukcji i z podwójnym getterem.

Dziwne to trochę – najpierw wszyscy AKG 701 bardzo chwalą, a ja zbieram cięgi za ich krytykę, a teraz prawie wszyscy na nich psy wieszają. Ale one są naprawdę niezłe, tylko trochę za mało spektakularne. AKG zapowiada, choć na razie tylko nieoficjalnie, następcę w błyskawicznym tempie obrastających po wycofaniu z produkcji legendą K-1000. Mają podobno kosztować 3 tysiące euro. Uff!

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.