Jump to content
IGNORED

NAD czy Rotel ?

raudio81

Recommended Posts

Witam...chciałbym uzyskać jak najwiecej opini o wskazanym w temacie sprzęcie.A dokładnie NAD 320 bee (+c542) oraz Rotelu r02 (+cd Rotela do kompletu..chyba r-02 też).

Czy posiadacze takich ustrojów są z nich zadowoleni?Jak opisaliby ich brzmienie?I (kontrowersyjne pytanie) z jaką muzyką,według nich,dany sprzęt radzi sobie najlepiej a z jaką nie?

Sam mam NAD'a (jak powyżej) z NS 300 :((( na AQ Type6v.2 :// i jak porównywałem z Rotelem w tych samych warunkach to Rotel ma to co NAD + ostrość i wyrazistość przekazu..więcej życia..dla mnie brave new world brzmiało dużo lepiej na Rotelu..czy angry chair... zastanawiam się nad głośnikami Paradigm Mon.7v.4 czy B&W (te z wysokoton.+średniot.+bassreflex),ta sama półka cenowa co Paradigmy...słyszałem jednak,że b&w są bardzo wrażliwe na ustawienie w pokoju a z tym moge miec problem;/)

Poza tym znajomy zastanawia się nad tymi dwoma zestawami do podobnej muzyki(rock,haevy metal)...oczywiście będziemy słuchać ale brak czasu i ogromna ilość sprzętu na rynku każe nam jak najbardziej zawęzić krąg poszukiwań...a propozycje sprzedawców w konkretnych sklepachsą zgołą różńe ..zależne od sklepu;)) nie widze w tym nic nienormalnego...

Te dwa zetawy i mnie i znajomemu wstępnie odpowiadają dlatego jeśli ktoś daje propozycję innej marki - bardzo proszę o uzasadnienie ( i na co zwrócić uwagę podczas odsłuchu itp.)

Używany sprzęt raczej nie wchodzi w grę.

Dzieki i pozdrawiamy(to taki wspólny post;)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozwole sobie skierowac do zakladki 'opinie' - tam opisale swe wrazenia. Mam zestwa rotela 02 od jakiegos czasu jako rezerwowy. Opinie spisane w 'opiniach' pozostaja wazne.

pzdrw

soso

Hidden Content

Własnie przypomniałem sobie opinię Soso o Ra-02 i zgadzam się w zupełności niestety. Słuchając także miałem wrażenie, niezależnie od płyty właściwie, dźwieku cienkiego, nienasyconego, a dodatkowo za ostrego. Wyobrażam sobie, że słuchanie rocka na tym sprzęcie możliwe jest dopiero po podłączeniu ostro zmulonych kolumn, tylko po co takie akrobacje wyprawiać :/

Jeśli Rotla to z ominięciem 02 czyli może np. 10xx - tu jednak pojawia się mały problem i zonk z dystrybucją w PL :) Te wzmaki to konstrukcyjnie stare solidne Rotle 961/972 w nowym 'dizajnie', skąd więc się wzieła aż taka podwyżka? :-))) Ra- 02 jak zdołało to zauwazyć choć jedno pismo w PL (AV) to końcówka żywcem z ra-931. No i z małym niuansem - starszy 931 za 1000 zł którego odpowiednikiem konstrukcyjnym jest Ra02 brzmi cieplej, pełniej i po prostu lepiej :-) Może to jest problem ceny, rotlowi 931 za 1000 zł się potknięcia wybaczało. Wycena jego następcy, grającego gorzej, ale wycenionego na 2.5 raza więcej budzi hmm.... śmiech na sali? :)) Ja głosuje jak zwykle za 2nd hand.

pozdrawiam, Akr.

Hidden Content

Stare Rotele seri 8xx 9xx do Rocka/Metalu beda lepsze od nowych RA 02 i 10xx . Są szybkie i wyraziste dzwiek bardzo rytmiczny , metal brzmi na nich świetnie jak wolisz rotela to kup ale z drugiej ręki starszy model , im wyzszy ( wieksza moc ) tym lepiej . Nad może sie wydawac bardziej rozlazły w nagraniach metalowych ale odpowiednimi kolumnami można to zniwelować u mnie Nad z Hyperionami III śmiga aż miło się słucha Ironów na innych kolumnach bywa już gorzej .

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.