Skocz do zawartości
IGNORED

solidarnosc-jarre-katastrofa


majo

Rekomendowane odpowiedzi

Luzior, 26 Sie 2005, 23:48

 

>Moim zdaniem katastrofa to wersja "Murów" ... utwór ma olbrzymi potencjał, a wyszła z tego

>nieudolna wersja disco. Jarre chyba nie zrozumiał o czym jest ta pieśń, chór śpiewał grzecznie jak

>na festiwalu w kołobrzegu,

 

Luzior powiem Ci tak: wlasnie ten kawlaek byl najlepszy na calym koncercie, wzruszajacy jak i cala reszta

jarre doskonale wiedzial o czym jest ta piesn i co ona znaczy dla Polakow, spedzilem przed koncertem w stoczni kilka niezapomnianych dni i widzialem jakie podejscie i zaangazowanie mial do tego jean michel. sam koncert ogladalem z dach stolowki - to bylo niesamowite widowisko - tysiace ludzi, oprawa itede - nic lepszego nie mogli wymyslec na 25 rocznice sierpnia

ludzie plakali trzymali palce w znaku V - po prostu lzy same do oczu plynely i tylko szkoda ze Jacek tego nie dozyl....

 

a co do wpisów majo... coz jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncert mógł się podobac lub nie to sprawa raczej gustu, a o tych nie zwykłem dyskutować.Chciałbym za to zauważyć, że czas temu jakiś Pan Jarr wystąpił podczas komunistycznego święta w Moskwie. Ciekawi mnie co wtedy mówił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purysta,

>Chciałbym za to zauważyć, że czas temu jakiś Pan Jarr wystąpił podczas komunistycznego święta w Moskwie.

>Ciekawi mnie co wtedy mówił ?

 

ja wiem tylko coby napisał 'majo' - piałby z zachwytu..... hehehhe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bratpit

Moim skromnym zdaniem niemogli nic lepszego wymyślić.Nie zapominajmy że dzięki TYM ludziom górnikom i hutnikommożna było zorganizować właśnie rocznice z Janem , a nie ckliwą akademie ku czci z wierszykami i haslami przewodnimi.Ciekawe co by o murach powiedział Jacek?Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nowy40

 

No nie tylko górnikom czy hutnikom, ale i stoczniowcom...

Natomiast "dzięki" naczelnemu górnikowi niejakiemu Edwardowi G. który zastał Polskę drewniano-murowaną, a zostawił stalowo-zadłużoną zawdzięczamy przyspieszenie zmian ustrojowych, choć potrwało to jeszcze parę lat.

 

Prowokacyjny tytuł wątku, mający na celu jak tradycyjne już przejście do muzyki do polityki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>LeStat

Oczywiście stoczniowcą.Zdruga częścią się nie zgadzamZa czasów Edwarda długi były spłacane w terminie i gdybe nie On co by teraz prywatyzowało czyt. rozkradało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nowy40

"Za czasów Edwarda długi były spłacane w

terminie i gdybe nie On co by teraz prywatyzowało czyt. rozkradało?"

 

Szeroki uśmiech pojawił mi się na twarzy po przeczytaniu tego zdania. Czując ogromny ciężar długów do dzisiaj nie spłaconych i pozostawienie po sobie mnóstwa przywilejów branżowych można by powiedzieć, że wtedy kradli wszyscy, a dzisiaj tylko wybrani... dosłownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majo - fajnie połączyłeś papieża i wk..., rozdzielając te pasujące do siebie słówka trzema innymi - to własnie kulturka! Poza tym masz rację - imprezka powinna być inna, a najlepiej gdyby pójść po twórczej linii Pana Byłego Prezydenta: Sipińska, Pietrzak i Rodowicz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jotesz, 29 Sie 2005, 08:07

 

>majo - fajnie połączyłeś papieża i wk..., rozdzielając te pasujące do siebie słówka trzema innymi -

>to własnie kulturka!

 

lol !!! a to już przesada jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, dla jasności jednak powinienem dodać, że zestawienie słów mi się NIE podoba!

Przepraszam Panie cyjanopanie, że odniosłeś wrażenie iż jestem zachwycony tą majową kulturką!!!

Warto jednak używać łopaty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie koncert podobal bo byl fajny. Co do obchodow solidarnosci to malo mnie interesuja i tylko koncert zaintrygowal mnie na chwile. Czy jestem nie pariotyczny...moze ale:

- uwazam ze idealy solidarnosci juz w latach 80 szly w piach

- lata 90 i cala dzisiejsza scena polityczna przekonuja mnie do zdania ze przy zmianach tylko GOWNO na wierzch wyplynie

- na wspomnienie Solidarnosc na oczy pcha mi sie wizerunek pseudo elektryka, pomrocznosci jasnej, układow i układzikow, Wachowskiego, Cybuli oraz tego ze nawet niemota moze nobla wychaczyc....wiem przykre to. Zapomina sie o ludziach tych tysiacach dzieki ktorym Lechu mogl wyplynac. Co ciekawe Jarre chyba wlasnie o nich ludziom przypomnial bo cale obchody z tego co widze maja na celu wazelinowanie tych grubych a maluczkim kaze sie mordki zamknac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stało z solidarnością między ludzką? Potrzeba nowej wojny, czy co?

 

Patrząc na widownię zauważyłem dość małą spontaniczność. Relacje artysta- widownia były słabe. Jarre próbował coś z tym zrobić, ale raczej niewiele z tego wyszło. Generalnie polskie twarze były smutniejsze, pogrążone w apatii w porównaniu do innych na wielkich wielotysięcznych koncertach Jarra.

Ciekawe jaki był tego powód, może publika za daleko, może muzyka za bardzo ją nie porwała...albo sflustrowana jakaś z powodu niespełnionych oczekiwań w stosunku do przemian.

 

To kiedy ta wycieczka na Madagaskar?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeStat> Na koncercie to byla bajka z publika. Ja bylem na probie, widzialem weselsze pogrzeby.....az zal patrzec bylo. No ale bileciki sie za darmo dostalo to po co sie bawic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JM Jarre kiedyś mnie zachwycił. Obecnie kojarzy się z nastoletnimi czasy. Czasem miło posłuchać Oxygen, chociaż efekty mocno trącą "analogową myszką" ;)

 

Ale ten koncert był inny. Był w założeniu był hołdem dla Stoczni i ludzi, którzy przed 25 laty przeciwstawili się totalitaryzmowi. On to wielokrotnie podkreślał. Intencje szczytne.

Kaczmarski według mnie byłby dumny, że jego pieśń została włączona do programu koncertu. Zresztą według mnie została pięknie zaśpiewana przez chór.

 

Obejrzałem ten koncert i byłem wzruszony. Taki głos osoby trzeciej przypomina, że to były przełomowe wydarzenia.

Pewnie koncert U2 byłby muzycznie lepszy. Ale to raczej nie o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że o nie muzykę tu chodziło, choć to trochę szkoda oczywiście, mogłoby być lepiej.

Jarre lubi koncertować w różnych takich rozpoznawalnych miejscach na ziemi, to jego znak firmowy.

Dzisiaj być może mamy trochę dosyć już tego patosu tamtych zdarzeń i etosu solidarności, ale tamto, to było naprawdę wielkie wydarzenie, które powinniśmy docenić, bez względu na jakieś spekulacje kto za tym wszystkim stał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.