Skocz do zawartości
IGNORED

Numer 09/03


Stryjecki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ... duuuuża prośba ... przestańcie kupować HFM bo mi od tego narzekania juz się wszystko przewraca ... Wy nie bedziecie się denerwować, a ja będę sobie w spokoju czytał

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni numer jest całkiem ciekawy, podobnie jak A/V. Pytanie do malkontentów - czy rzeczywiście przeglądacie regularnie stare numery wspomnianych periodyków? Twierdzenie, że było w nich więcej treści to kreowanie nostalgicznej mitologii. Np. testy w czarno-białych HFiM były znacznie bardziej pobieżne. Reklam było mniej, ale i objętość była mniejsza o 2/3! Założę się, że w starej formie nikt nie kupił by dziś żadnego z tych pisemek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzarro: cena była niższa też, jeśli zauważasz - to wszystko należałoby.

Nr wydaje się być ciekawy ( właśnie trawie), tylko te koneksje z AudioKlanem... a feee, brzmi to niesmacznie, choć z korzyścią dla naszych kieszeni - fakt. Mozę sie czepiam, bo to tylko dwie pieczenie we wspólnym ogiu bez niedomówień.

 

- Widzicie związek ?

- Dobra, niech będzie, że się czepiam i żem malkontent ; )

 

Uczucia mam mocno mieszane.

 

Aha ! Na końcu wstępniaka jest coś pod naszym adresem ; ) "Dla wtajemniczonych", ale jednak jest ; )))

To miły akcent, że "awansowaliśmy" na 3. str. w Hi-Fi i M... : )))

 

Co do zachwytu nad PAL to przerabiałem to prawie rok temu, na AS'02.

Klasa wykonania - poraża klasą, tak bym to ujął, a wrażenia z odsłuchu tych kondycjonerów - poczytajcie sobie ; )

 

W ogóle wstępniak jest o ogórkach i o tym II. Widac p. Macieja ruszyło i to mocno.

Jeśli brać dosłownie słowa p. MS. to się trochę dziwię, że najpierw toto "kupił", a potem przesłuchał...

 

Może się czepaim po raz drugi, ale to stoi w jawnej konfrontacji, co my tu matołki wypisujemy, że niby najpierw należy posłuchać, a potem ew. zakupić..., no ale ja zawsze pod prąd - wybaczcie.

 

Z jego doświadczeniem ? Nie mogę tego pojąć, jestem jakiś inny.

Rozumiem, ze szata robi wrażenie, ale żeby tak od razu kupować ? Wybaczcie.

Łączę pozdrowienia, miłego dnia życzę : )

 

PS. Tak czy siak zapamiętałem chyba nie to, co trzeba: jeden z założycieli firmy to audiofil - przedsiębiorca działający na rynku marketingu i reklamy...

...może pomóc... nie każdemu... to biznes.

 

I znów sie czepiam. Koniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorry. Dałem ciała: "kupiłem jeszcze przed skreśleniem tych słów" nie oznacza, przecież, że bez odsłuchu.

Zatem wszycho jest chyba w porządalu.

I tak bym wolał.

 

Reszta komentarza bez zmian.

Pozdrawiam i przepraszam za swoją gafę. Trochę, mnie poniosło na tym podminowanym gruncie ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...Ale szukacie dziury w całym. Wyszło pismo na czas, w moim odczuciu ciekawe, a Wy mi tu...

Przepraszam za trzykropki. Wiem, że jak ktoś kropkuje, to nie ma nic do powiedzenia, ale te koneksje z AKlanem, to już przegięcie. Skoro ktoś wymyślił fajną akcję, to po co od razu go u....dalać? Zapraszam wszystkich dystrybutorów do podobnych imprez. Tylko, że nikt nie ma pomysłu.

A 22% na Aegis One lub wszystkie KEFy jest OK? Czekam na projekty. Na razie jedyny przedstawił AKlan. A może ta firma jerst już w Unii, a reszta czeka na maj?

Wstępniak napisałem tak sobie, pod wpływem chwili i płyty, którą mi dali koledzy na urodziny. Zrobili sobie jaja. Dostałem też parę innych rzeczy (najlepszy jest nożyk do obcinania włosów w nosie,elektryczny), ale to niezbyt nośny temat. Każdy był w sex-shopie i widział skaczącego gościa, na sprężynkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju,

wszyscy tu tylko o sprzecie. Mam propozycje, moze Pan skrobnac tutaj cos o, powiedzmy, 5 plytach wydanych w tym roku, ktore Pan szczegolnie poleca. Kryterium dobra muzyka lub wybitne nagranie, albo oba.

Obiecuje, ze niedlugo cosik sam napisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju ... jak Pan będzie tak emocjonalnie reagował to stracimy Nadredaktora ... to że na tym forum można spotkać się głównie z tzw. "negative feedback" jest rzeczą naturalną ... jesli kogoś spotka coś miłego opowie to dwóm osobom, jak coś niemiłego to ok. 10-ciu osobom, stara prawda znana wszystkim osobom zajmującym sie w biznesie marketingiem i serwisem klienta, that's the way it is i nie ma na to rady, inna sprawa że niektórzy mają coś do powiedzenia a niektórzy chcą jedynie zaistnieć (Muniek Staszczyk to zjawisko określa "ocieractwem"), a co do Audioklanu watpię aby ktoś chciał go upier.... i nie wiem czy już są w Europie czy w Chinach (bynajmniej nie żart, prosze spojrzeć na agresywny pricing stosowany przez firmy z Dalekiego Wschodu), natomiast jak ja daję rabat dla klientów jakiejś firmy to dostaję coś w zamian od tej firmy, ale ja nie pracuję w tak idealistycznym biznesie jak audio ...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na stronie Top Hi-Fi piszą, że promocja dotyczy również prenumeraty Audio... Czyżby też jakieś tajemne powiązania? Gdyby tak było, to raczej nie uczestniczyłyby w tym przedsięwzięciu konkurujące ze sobą czasopisma ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Stryjecki

Co do Audioklanu a Unii Europejskiej - ceny są wyższe niż np. w Niemczech i jeśli będę chciał kupić coś z ich oferty to pojadę do Berlina bo mam blisko (Szczecin) a różnica duża. Na kim Audioklan chce zbudować rynek? W tym kraju?

Proszę zauważyć że coraz więcej polskich firm przestaje sprzedawać poprzez dystrybutorów bo narzucają sobie nierealne na naszym rynku marże. EIC ma niższą przebitkę na Onkyo i nie dziwię się że cenowo Onkyo jest w KD dobrym wyborem w polskich warunkach. A Audioklan robi łaskę że zniża utarg z jednej złodziejskiej stawki do drugiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość CałkiemNowy

(Konto usunięte)

Wolny rynek - sprzedawca może podyktować ceny jakie chce i nie należy pisać o nim że ma "złodziejskie stawki" (a może trzeba? e w sumie cene może dać jaką chce) - oczywiście nie zmienia to faktu, że jest krwiopijcą. Ale się nie martwmy granice się otworzą i za przesyłkę z Monachium czy Padwy zapłacimy 2-3 x tyle co ze Szczecina do Usztrzyk Górnych a wtedy krwiopijca będzie chciał zostać twoim przyjacielem robiąc kolejną "promocję" lub inną transakcje wiązaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy ma rację .... mark-up rzędu 50%-100% jest rzecza normalną i powszechną w sprzedaży audiofilskiego sprzetu na całym świecie ... tu nie ma wolumenu w zwiazku z czym część dla dystrybutora musi byc odpowiednio wysoka ... inną sprawą jest czy mamy to grzecznie przyjmowac czy możemy sobie "pomruczeć" (bez przesady - żadnej mocy "sprawczej" my klienci salonów audio nie mamy) ... zaś postawa "jestesmy zadowoleni że płacimy 2X więcej niż to kosztuje Pana Dytrybutora" kwalifikuje się do poradni zdrowia psychicznego ... nie znam branzy w której klienci radośnie by reagowali na wysokie narzuty ... może Audioklan wspiera prasę audio (idealistycznie oczywiście), może czyści zapasy, może przygotowuje się do obniżenia cen w związku z wejściem do unii, a może "poszli do lasu", mało to wszystko transparentne, ale to nie jest istota numeru wrzesniowego więć dajmy sobie spokój z tym tematem i wróćmy tymczasem do ciekawszych zajęć

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość CałkiemNowy

(Konto usunięte)

Lolo "... może Audioklan wspiera prasę audio" na pewno ale przede wszystkim siebie. Typ promocji pisma HfiM jak i Audiolanu to obraz korupcji w branży. A Stryjecki (może człowiek to z niskim morale? A może po prostu tak wygląda nasz rodzimy marketing?) śmie twierdzić że to fajna promocja jednocześnie zapewniając sobie zbyt gazetki (czytaj kota w worku) którą to już nie musi w tym przypadku walczyć o klienta (czytaj frajer) bo on sfinansował ją zaocznie.

Nadmienię że od czasu testu Coplanda w którym dowiedziałem się, że jest to najlepszy wzmacniacz na świecie pisma nie kupuje ale jak czytam FORUM na temat gazetek to nóż się mi otwiera w kieszeni. Chciałem nawiązać do polityki ale nie będę Was dalej nudził wiemy jak jest - od jutra mam wakacje hurra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nowynowy

(Konto usunięte)

ludziki, przecież to wy dostaniecie zniżkę. wolicie płacić więcej? jeżeli ktoś wam umożliwia uzyskanie lepszej ceny, to będziecie narzekać. A gdyby pismo komputerowe dało wam rabat 20%, to byście też szukali korupcji i lewych układów? Bo ja bym wziął świstek do ręki i poszedł do sklepu. Puknijcie się w głowę, frustraci. Gdybyście dostali płytę Stinga za darmo, to doszlibyście do wniosku, że Sting też jest skorumpowany. Przeczytajcie sobie jakiś podręcznik do ekonomii, albo coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że tak też można spojrzeć.

9-ty nr Hi-Fi I M stał się czymś w rodzaju przepustki do zniżki w ofercie AudioKlanu.

Poprzedni zapowiadał nagrody w konkursie, ten - daje promocyjne ceny u dysrybutora, w trzecim będzie pewnie rozstrzygnięcie konkursu, kolejny - sam się napędzi - migawki z AS i tak to jest.

Skuteczny marketing w naszych czasach i realiach.

 

Biznes, jak każdy inny, a wnim - jak zwykle - trzeba dawać sobie radę.

 

Ważne, że klienci mogą taniej kupić wymarzony sprzęt. (Do Niemiec jakoś nie miałbym ochoty jechać (byłem), a do Unii - jeszcze daleko.)

Pożyjemy - zobaczymy. Nie ma co biadolić, bo u Polaka to modne zachowanie ; )

Fajnie, że jest w nim II cz. Ankiety.

Jestem jeszcze w trakcie lektury, co czynię z zainteresowaniem, bo dawno tak uważnie nie czytałem. I - nie spieszę się ; ) Tak lubię. Następne fajne - dopiero za m-c ; )

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość CałkiemNowy

(Konto usunięte)

Odpowiem Ci tak - chodźmy w promocji samochody dawali to ja dziękuje jestem typem takim co robi zakupy z kartki. Jak chcesz finansować to przedsięwzięcie proszę bardzo - wolny kraj - a i makulatura się w domu przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowynowy: ależ Ty emocjonalnie reagujesz !

Skądżeś się tu nagle wziął ?

* * *

Pisząc powyższy swój post nie widziałem jeszcze Twego wpisu.

Wyluzuj. Tu głupich nie ma.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość CałkiemNowy

(Konto usunięte)

Masz rację ale

przedzę kolejne wpisy - naprawdę nie widzicie że magazyn sprzedaje klocki z Audioklanu i nie ma to nic wspólnego z reklamą. A może z tą sprzedażą jest na odwrót? Widzę jedynie bardzo silne powiązanie finansowe pomiędzy tymi podmiotami nic więcej. Już muszę lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Całkiemnowy

 

Wolny rynek jest wtedy gdy administracja nie przeszkadza - nie utrudnia oraz gdy jest konkurencja. Jednego i drugiego u nas nie ma - sprawdzcie na wiosnę jakie są obniżki w Niemczech - u nas "łaskawie" obniżą o 20%. Teraz są promocje bo sklepy bankrutują - ostatnio u mnie na mieście zostały 2 sklepy z rtv które mają staż dłuższy niż 2 lata. Sklepy płytowe padają jeden po drugim - właściwie "stałą" firmą jest tylko i wyłącznie empik. Jaki to wolny rynek? Z taką administracją i obciążeniem podatkowym? ZUSy, KRUSy na które wszyscy płacimy a do tego kopalnie. Ładny wolny rynek. Przy tej sytuacji gospodarczej wolny rynek nie istnieje gdyż sytuacja zmusza do korupcji i "układów" na rynku. Część partii na tym jedzie od lat i jeśli ludzie nie poderwą dup i nie zaczną brać udziału w wyborach i życiu publicznym to dalej tak będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor musi walczyc o klienta. Jesli chce nadal zarabiac pieniadze i miec ciekawa prace ( czyli za darmoche przynosza mu sprzet do domu i sobie slucha i slucha i tylko placi za prad) to nie moze robic w bambuko tych ktorzy wykupia prenumerate. Jeden niezadowolony klient to utrata potencjalnych 10. To sie nie oplaca. A przyzwyczajenie do wygody i utrata tego oj boli boli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jesli placenie za cos mniej NIZ ZAZWYCZAJ jest finansowaniem, to ja tez sie na to pisze. Chcialbym w takim razie sfinansowac w najblizszym czasie kombinacje pre-power Conrad-Johnsona, najchetniej w 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś z sensem ... o jakim modelu myslisz jozwa ;) podpowiedz koledze bo muszę sobie odbic klęskę z pokojem odsłuchowym...

 

Pzdr.

 

PIERDZIELENIU STANOWCZE NIE :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No wiesz, jak w 100% to topowy model - pre ART w dwu klockach plus monobloki z serii Premier, nie pamietam jaki numer maja teraz najwyzsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu dziwne dyskusje. O korupcji i słabych charakterach. Nie widzę natomiast przyczyn obu zjawisk. Uprzejmie donoszę, że rynek hi-fi jest zbyt słaby, aby ofiarować tego rodzaju pokusy. Panowie! Nauka z ekonomii tego rodzaju wspólnych przedsięwzięć płynie prosta i stosunkowo dalekowzroczna.

Ja daję ludziom taniej rzeczy, które dawno chcieli kupić, bo nowi klienci są przeważnie spoza środowiska. Ty drukujesz na czterech stronach grochówkę, z bełkotem w warstwie literackiej.

Klienci są zadowoleni i przywiązują się do firmy, bo zostali potraktowani specjalnie (przy okazji było uzasadnienie do zniżki), a na dodatek związali się z pismem, więc warto się w nim reklamować (to cenna informacja także dla lnnych). Każdy audiofil chce poźniej zobaczyć swoje prywatne UFO, ale rzadko daje się przekonać do spojrzenia w drugą stronę.

To na szybko.

Działanie opóźnionego zapłonu polega na generowaniu potrzeb. Pismo natychmiast tworzy czytelnika wyedukowanego (nawet jeżeli przeczytał tylko jeden artkuł w poczekalni u dentysty), najbardziej aktywnego tuż po odkryciu w sobie pasji. Tacy ludzie tworzą wspomniane "środowisko", a więc rynek dla obu firm. Potrzebę tworzy też przedmiot wyjątkowy, ale w zasięgu ręki. Nagroda w konkursie.

Wszelkie podobieństwa są przypadkowe, a zamierzenia bohaterów pozytywne.

Tak się panowie urodziliście.

Oprócz tych z dziedzicznym zamiłowaniem do piękna i umiejętnością gry na fagocie w życiorysie.

A to wcale nie ironicznie. Pierwszy raz na ryby idzie się ze starszym kolegą

Ja łowię z Wami. A nie kupuję ryb w smażalni.

To tak zwana aluzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.