Skocz do zawartości
IGNORED

kto słuchał altec 891A Mini monitor


audiofill

Rekomendowane odpowiedzi

Ci, ktorzy sluchali moga juz nie pamietac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest chyba tak źle:))

Znalazłem wątekhttp://www.audiostereo.pl/G_a_i_n_C_l_o_n_e_vs_10104.html#bottom ,gdzie rok temu we wrocku między innymi grały te kolumny.Szkoda tylko,że na temat brzmienia tych kolumn nic nie zostało napisane.

Trudno pozostanie zabrać swój sprzet i jechać na profilaktyczne odsłuchy.Chciałem tak tylko obrazowo cos niecos poczytać na temat brzmienia tych kolumn.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kilka modeli podczas 1-szego pobytu za Oceanem,dawno temu. Rasowe,amerykańskie brzmienie.

Ale największe wrażenie zrobiły na mnie wtedy monitorki f-my Bozak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian -> Przywrocone do zycia kolumny Bozak 301A (chyba ten model) graja u mnie z tv i komputerem. Dzwiek maja na tyle dobry, ze w czystym zestawie audio moglby byc satysfakcjonujacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je odsłuchiwałem...nawet posiadałem...i nawet montowałem te gniazda (oczywiście pewnie chodzi o te z Allegro) zmieniałem okablowanie i komponenty w zwrotnicy.

 

Grają dobrze, a nawet całkiem fajnie. Wszystko zależy z czym to porównujesz, ale myślę że z wieloma kolumnami z przedziału 3-5 tys. śmiało powalczą. Grają specyficznie, góra nie jest najwyższych lotów, dźwięk jest taki trochę surowy, nieociosany, ale za to mają bardzo ładną barwe, naturalność i super basik (obudowa zamknięta), ładnie brzmią instrumenty drewniane, przestrzennie też nic im nie brakuje. Najlepiej posłuchać samemu.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Faktycznie te monitory mają coś w sobie Trochę, to śmiesznie brzmi mini monitor, gdyż są to naprawdę wielkie kolumny z dużym litrażem. Kolumny te brzmią bardzo neutralnie nie upiększają nie umilają muzyki-jak to zdarzało się w wielu innych konstrukcjach, które dano mi posłuchać.Przekaz jest wielki. Dobitny mnóstwem szczególików ze świetną akustyką pomieszczeń.Znajomy przy odsłuchach powiedział, że czuje sie tak jakby słuchał właśnie na słuchawkach HD 600 taki szczegółowy i niemęczący przekaz..Gora pasma jest bardzo dobra,lecz gdyby odrobine miała więcej wielobarwności to było by super hehheh.Ale i tak pomimo tego góra jest bardzo dobra.Jeśli chodzi o bas to jest to konstrukcja zamknięta podparta wielkim głośnikiem basowym, który brzmi bardzo ładnie, sprężyście,konturowo,i o dziwo dość szybko.Bardzo dobrze brzmią instrumenty drewniane.W sumie kolumny te są podpięte do lampy w SE 2*12wat i CD Sonnetter Beyron sa to urządzenia,że tak powiem brzmiące analogowo,dość ciepło nie drażnią w żaden sposób uszu.Spięte interkonetkem audio-note i głośnikowy kimber 4tc.I właśnie przy kimberze kolumny te dostały skrzydeł, dźwięk się otworzył na pokój bardzo dobrze ze sobą to brzmi.Podejrzewam tez ,że kimber jest łatwy również dla lampy, gdyż inne kable w tym połączeniu wypadały blado. Obawiałem się, czy wzmak będzie wstanie wysterować jako tako te kolumny,tym bardziej ze skuteczność to 89dbc także dla 12watowej lampki w SE to nie zbyt dużo.Lecz po podpięciu kimbera obawy prysły bardzo szybko.Dźwięk jest dobitny, duży, dynamika tych kolumn jest bardzo duża najmniejsze skoki są bardzo wyraźnie akcentowane aż człowiek nie może uwierzyć,że to tylko 89dbc.Struny potrafią być bardzo napięte i z dużą siłą strzelać.Jeszcze nie tak dawno w domu odsłuchiwałem kolumn rehdeko skuteczność 96dbc i obawiam się,że alteci w tym połączeniu spokojnie na makro i mikro a szczególnie na ogólnej dynamice brzmią jeszcze szybciej-nie wiem, czym to jest spowodowane być może rehdeko potrzebują silniejszego wzmaka, aby wydobyć z nich ich dynamikę.Właściel rehdeko po prostu był zadziwiony możliwościami dynamicznymi alteca.Całośc odsłuchuję w pokoju około 20m2 a słyszłem,że kolumny te najlepiej czują się w około 30m2.Faktycznie wypada potwierdzić fakt,że pomimo 32 lat tyle te kolumny mają brzmią naprawdę bardzo dobrze.Wiadomo nie jest to altec19, i cena również. Faktycznie te monitory mają coś w sobie.Troche to śmiesznie brzmi mini monitor, gdyż są to naprawdę wielkie kolumny z dużym litrażem.Kolumny te brzmią bardzo neutralnie nie upiększają nie umilają muzyki-jak to zdarzało się w wielu innych konstrukcjach, które dano mi posłuchać.Przekaz jest wielki. dobitny mnóstwem szczególików ze świetną akustyką pomieszczeń.Znajomy przy odsłuchach powiedział, że czuje sie tak jakby słuchał właśnie na słuchawkach HD 600 taki szczegółowy i niemęczący przekaz..Gora pasma jest bardzo dobra,lecz gdyby odrobinę miała więcej wielobarwniości to było by super hehheh.Ale i tak pomimo tego góra jest bardzo dobra.Jeśli chodzi o bas to jest to konstrukcja zamknieta podparta wielkim głośnikiem basowym, który brzmi bardzo ładnie, sprężyście,konturowo,i o dziwo dość szybko.Bardzo dobrze brzmią instrumenty drewniane.W sumie kolumny te są podpięte do lampy w SE 2*12wat i cd Sonnetter Beyron sa to urządzenia,że tak powiem brzmiące analogowo,dość ciepło nie drażnią w żaden sposób uszu.Spięte interkonetkem audio-note i głośnikowy kimber 4tc.I właśnie przy kimberze kolumny te dostały skrzydeł, dźwięk się otworzył na pokój bardzo dobrze ze sobą to brzmi.Podejrzewam tez ,że kimber jest łatwy również dla lampy, gdyż inne kable w tym połączeniu wypadały blado. Obawiałem się, czy wzmak biedzie wstanie wysterować jako tako te kolumny,tym bardziej ze skuteczność to 89dbc także dla 12watowej lampki w SE to nie zbyt dużo.Lecz po podpięciu kimbera obawy prysły bardzo szybko.Dźwięk jest dobitny, duży, dynamika tych kolumn jest bardzo duża najmniejsze skoki są bardzo wyraźnie akcentowane aż człowiek nie może uwierzyć,że to tylko 89dbc.Struny potrafią być bardzo napięte i z dużą siłą strzelać.Jeszcze nie tak dawno w domu odsłuchiwałem kolumn, rehdeko skuteczność 96dbc i obawiam się,że alteci w tym połączeniu spokojnie na makro i mikro a szczególnie na ogólnej dynamice brzmią jeszcze szybciej-nie wiem, czym to jest spowodowane być może rehdeko potrzebują silniejszego wzmaka, aby wydobyć z nich ich dynamikę.Właściel rehdeko poprostu był zadziwiony możliwościami dynamicznymi alteca.Całośc odsłuchuję w pokoju około 20m2 a słyszłem,że kolumny te najlepiej czują się w około 30m2.Faktycznie wypada potwierdzić fakt,że pomimo 32 lat tyle te kolumny mają brzmią naprawdę bardzo dobrze. Wiadomo nie jest to altec19, i cena również.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.