Jump to content
IGNORED

Kity lampowe

Cortazar

Recommended Posts

Przeglądając czasopismo HI-FI news natrafiłem na reklamę firmy oferującej części i schematy do budowy wzmacniaczy lampowych min. na lampach 300 B . Ponieważ trudno mi ( i pewnie innym też ) przełknąć ceny takich wzmacniaczy w sklepach jestem zainteresowany takim kierunkiem rozwijania mojej przypadłości . Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów zetknał się , a być może słyszał tego typu konstrukcje ?Cena 500 funtów wydaje się być zachęcająca . I jeszcze jedno , czy amator jest w stanie korzystająć z opisu złożyć takie konstrukcje ? Pamiętam , że na jednej ze stron internetowych ostrzegano przed wysokimi napięciami w tego typu konstrukcjach .

a nie lepiej amplifona za 3000 z allgero? w kitach nie ma obudow. zlaczy/potencjometrow/przełącznikow pewnie tez. dam se reke uciac ze doplacisz jeszcze do interesu 50% wartosci kitu. ale moze warto. nie wiem.

w kazdym razie przygotuj sie na dodatkowe koszta.

Oczywiście, że to należy później doliczyć w koszta :)

Ale na ogół wybiera się potencjometry ALPS'a, czasmi DACT'a (900 zł !!!), przekaźniki (do selektora) NAIS'a, Takamishawa i inne, a obudowy z mahoniu. Do tego trafa ręcznie nawijane srebrnym drutem :). A lampki paruje się z puli dajmy na to 100 lamp :)

Wtedy mamy już taki sprzęt, za który Jadis i inne "lampowe" firmy żądają majątku (sprzedania samochodu/domu/ewentualnie żony :) )

• 8 months later...

Witam.

Wiem że nieco stary wątek ale...

Czy ktoś w kraju zajmuje się sprzedażą "kitów" lub lepiej "pół-kitów" (schemat +opis +płytka +uwagi) wzmacniaczy lampowych.

Pozdrawiam.

Marek P.

Wojtek Szemis - dystrybutor Audio Note sprzedaje, a przynajmniej na pewno sprzedawał kity AN, a nawet doradzał co i gdzie można by upgreadować. W "najstarszym second handzie" dalej chyba stoi złożony już kit sun audio.... w cenie kitu..

• Redaktorzy

Wiem, że swojego czasu Kity własnego pomysłu maił Kompel (Warszawa/Ursynów) a jego gotowe produkty np. Biedaku też nie kosztowały majątku.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.