Skocz do zawartości
IGNORED

Motional feedback


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

no i mnie to dziwi? juz tyle czsu i ja nic? kiedy to sie skonczy? ale po co? te foto? nie wierzycie mi? chyba moja doglebna samouczna wiedza jaka tu tryska z moich wypowiedzi chyba mowi sama za siebie? najgorsze jest to ze nikt nie chce robic mfb? co to jest? ba, na calym swiecie info na ten temat jest malo. Koszt elektroniki 2zl i nikt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda ideologia senicz ma sens - a im bardziej bezsensowna tym wiekszy poklask znajduje na tym forum

 

jezeli ci **** wierza w cudowna moc kabli zasilajacych, demagnetyzacji czy stozkow antywibracyjnych to czemu nie uwierzyc w cudowna moc aplikacji tego buzzerka? :)

 

akustyka rzadzi sie swoimi prawami i jest masa sposobow aby je naciagnac - ja ze swojej strony czekam na wyniki twoich eksperumentow bo jak to mowia kazda teoria jest dobra w teorii....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jest ten pan co kryje sie pod nickiem Senicz.

Tak sie składa ze w początkach lat osiemdziesiątych byłem posiadaczem zestawów głośnikowych Philips MFB100.

Ile to było piania w prasie zachodniej, podobnie jak teraz na temat np urzadzeń Creeka czy Musical Fidelity.

Tak naprawdę dźwiękowo były meczące, bas był owszem głęboki i miękki ale bez wyrazu czy barwy.

Prawdziwy bas można uzyskać tylko po przez dużą moc i wielka powierzchnie membrany głośnika , wraz z dużym ruchem tej membrany. Inaczej będzie tylko buczenie. Ale faktycznie trzeba spełnić kilka warunków , akustycznych.

Pan senicz niema pojęcia o czym pisze, jego czasem intelektualne wywody są przepisywane z książeczek dla małego Jasia. Prawdopodobnie brak zasobów finansowych powoduje u tego pana chęć uzewnętrznienia pseudo mistyfikacyjnego zadowolenia, czy jak kto woli urojonego poklasku. Czego to on nie wie i ile czego znakomitego zrobił, a reszta to banda amatorów .

Smutne to że mnoży kolejne watki nie wnoszące niczego naprawdę odkrywczego do idei tego działu D.I.Y.

czytałem wypocin tego pana w obcojęzycznym forum, rewelacja samozadowolenia z własnej nieświadomości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To senicz produkuje się w języku language?

Mój Boże, najpierw dwa kartofle, a teraz senicz!

Czem ten kraj zasłużył sobie na taki wizerunek...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie dziwne "mąderkowanie" wraz z bezsensownymi klótniami i ciaglymi aluzjami tworza caly klimat tego forum czyt. niezdrowa otoczke ktora skrzywia wlasciwe pojmowanie specjalistyczno-forumowej istoty

 

jezeli bylyby tylko pcb, wrazenia odsluchowe i zdjecia to komu chcialoby sie to wszystko czytac? :)

a tak telenowela sama przychodzi pod strzechy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra panowie a moze by tak ktos wreszcie zrobil jakis system mfb i pokazal ze to jest dobre lub zle. A tu nic!!!! takie tuzy techniczne milcza na moje obelgi i nic nie robia. Mam niemile podejrzenie , ze czegos tak prostego jak system mfb nie potrafia. ha ha nie potrafia. Ba, nawet nie podejmuja proby zrobienia czegos takiego. Jesli by tak bylo to jakis kolega napisal by : probowalem niestety nie potrafie tego zrobic. Moj zasob wiedzy nie pozwala pokonac tego prostego problemu.

 

jeszce raz przypominam caly system mfb kosztuje 2zl plus glosnik plus wzm i obudowa. Tylko 2zl!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senicz, a moze to ślepa gałąź ewolucji? Może takie systemy nie brzmią naturalnie? Dobry głośnik +

aktywny podział pasma i osobne wzmacniacze na każdy głośnik i nie trzeba nic więcej? Mistrz Waldemar nie używa MFB, ani nikt z liczących się producentów, dlaczego? Bo nie ma takiej potrzeby. Łatwiej i prościej wyprodukować i użyć w kolumnie dobry głośnik niż męczyć się z jakimś gównem i dorabiać mu bas MFBem narażając się na ryzyko wzbudzenia i inne wybuchy. Odgrzebujesz ideę z lat 70 z którą już sobie poradzono albo dawno zarzucono. To podobnie jak w polskiej nauce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie kupilem takie kolumny mfb philipsa. No nie dziwie sie ze zarzucono. Sam dzwiek z tych starego typu wzm tranzystorowych moze zabic niska jakoscia. Co do jakosci mfb z tamtych lat to tez smiechu warte rozwiazanie. Sam sensor tez smieszny. Tak wiec nic dziwnego ze mfb przepadlo. trzeb ajeszcze o jednym pamitac. Dotychczasowe systemy maja mfb o skutecznosci bardzo malej czyli wielkosc sprzezenia jest mala doslownie 9-12db. Ja w swoich systemavch na zwyklym glosniku osiagam 26db. czyli 20 razy poprawiaja sie parametry glosnika. i wlasciwie kazdy z was moze to zrobic bo uklad jest bardzo prosty. A moze wy juz zrobiliscie i tak sie ze mna droczycie? o nie ladnie!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lato sie skonczylo i czas na roboty ziemne czyli kolumny na stx 42cm. Chyba umieszcze go na dole na bocznej sciance? a wymiary to glebokosc 45cm wys. 115 i szerokosc na glebokosc basowca no moze 20cm tak wiec scianka przednia bedzie miala wymiary 115X20cm. Co o tym sadzicie? dobre bedzie? no i br gdzie umiescic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co b-r? Żeby wyło i buczało? Lepiej zamkniętą lub odwrotkę basową. Z takiego głośnika powinno byc już dużo basu w połączeniu z MFB. Poza tym z STXa jeszcze nikt High-endu nie zrobił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze budujac kolumne mfb do 15hz plasko mamy klopot z bardzo duza amplituda ruchu membrany. Pamietajmy ze amp. rosnie w kwadracie spadku f. Wiec lepeij br ustawic na 15hz i podbic ogolny poziom f a tak ustawic charakterystyke wzm/glosn/mfb aby dostac linie poziomom na f calkowita. Wplyw br bedzie lekko odczuwalny na 40hz i pewnie od tej f zaczne scinac moc idaca na glosnik ale to pozwoli utzrymac w rozsadnych granicach amplitude glosnika nie 30mm p-p a moze 8mm? dla najnizszych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem nareszcie glosniki sredniot. malej sred. 10cm i chyba zaczne cos klecic przy mfb na sredniaku!!!

chyba zbyt duzo prac naraz rozpoczolem? hm wywalam monitory wstawiam stolik do robot mech. i zaczynamy. jesli znikne na jakis czas z foruma to przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe do kolegow - zbieram informacje na temat systemow mfb do glosnikow i jesli koledzy moga to bardzo prosze o linki do ciekawych stron np. ten:

www.motionalfeedback.com

ale warto chyba poszperac w necie na ten temat gdyz jest to technika pozwalajaca uzyskac najwyzsza jakosc audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skomplikowana analiza tech. wykazal, ze niestety ale bede musial uzyc zamiast 42cm glosnika 5 szt 20cm. Nie bede sie wdawal w analize problemu bo tu i tak nic nie kuma z technik mfb i tylko informuje. Bralem pod uwage tylko parametry jakosci akustycznej choc dodatkowym bonusem jest mozliwosc uzycia zamiast jednego duzego wzm 5szt malych na lm3886 wzmocnionych tranzystorami w mojej cudownej konfiguracji dopalacza do lm3886 i podobnych. Zrezygnuje tez z br gdyz bedzie on troche rozciagal bas a tego chce uniknac we wzorcu akustycznym jaki robie. Srednica bedzie na jednym malym stozkowcu a wysokie na jednym 25mm kopulce. Jak widac nie bedzie to estrdowka z duzym wykopem. Podzialy to 180hz i 2,2k sredniak zasilony bedzie z super wzm mojego pomyslu i kopulka tez. Tak po 100w mocy kazdy. Zasilacz do basu osobny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

a co nowego w temacie mfb? moze ktos z kolegow zrobil cos nareszcie w tym temacie? bo chyba nie jest to zbyt trudny problem co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

przypominam ten adres bo jest to cikawy proekt filtra do aktywnego ukladu glosnika 3 droznego. Ciekawi mnie wasze zdanie? a gdzie to sie z forum wyniesli ci slawni fachowcy? nie wytrzymali cisnienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Wystawilem na sprzedaz na allegro dwa kultowe (w pewnych kregach) glosniki philipsa. Sa to typowe glosniki mfb z kolumn philipsa. Dostalem od jednego z uzytkownikow allegro list w ktorym informuje ze znacznie latwiej i prosciej zrobic uklad mfb przy pomocy glosnika z dwiema cewkami w ktorym jedna sluzy jako sensor ruchu. Widac ze taki specjalista nic nie wie na temat systemow mfb. Moze ktos kolegom wyjasni dlaczego takie systemy sa kiepskie. Choc maja kilka pozytywow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

>senicz, 13 Paź 2006, 14:17

 

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cudów jakiś to ja tu nie widzę. Ale trzeba by to zasymulować, bo problem jest w

charakterystykach amplitudowo-fazowych, a tak z czapy nikt tego nie ogarnie.

Dziwi mnie trochę wybór wzmacniaczy wyjściowych (nieprodukowanych).

Ten cały projekt to chyba jakaś staroć. Najciekawszego (czyli szczegółów sprzężenia)

i tak nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten link ma raczej pokazac ciekawy filtr. A mfb z tego linku? chyba facet cos zciemnia. Jesli dopuscicie do tego aby membrana w kolumnach szalala na basie niskim to bedziecie miec super dudnienie. Powodem jest H3 z sub basu. Bo jak bedzie to np. 30hz to najgorsza 3 h wypadnie w zakresie 90hz i dudnic to bedzie ze strach. A ze thd dla 30hz slabe glosniki maja z 10-20% to ilosc energii bedzie wystarczajaca dla zgumienia basu do konca. Dlatego warto stosowac mfb aby takie efekty nie wystapily i dla absolutnego zlikwidowania dudnienia. Czystosc reszty dzwieku po zastosowaniu mfb nawet na basie jest zdumiewajaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.