Jump to content
IGNORED

Do Admina i nie tylko


MPB

Recommended Posts

Drogi Lukarze czy nie myslałeś o modyfikacji (powiększeniu) załaczników graficznych. 50 kB 700x700 px to naprawdę mizeria. Owszem można umieścić obrazek na serwerze FTP i podać link, ale po pewnym czasie obrazki znikają i w forum zostają dziury. Net jest coraz szybszy, pamięci coraz większe, a 50 kB jak było tak jest.

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy. Trzeba umiec z tego korzystać co jest - obrazek odpowiednio przekonwertować i przyciąc to co zbędne. Forum i tak sie nie wczytuje błyskawicznie mimo że np. ja mam 256/128 kbps. Często wręcz transfer stoi i ledwo rozwija parę kbps. Mozna zwiększyć dopuszczalny rozmiar pica nieco np. do 800x700 pix ale obrazka a nie pliku bo spowoduje to za duże zamulenie. I tak bez tego jest pełno zbędnych obrazków.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Redaktorzy

Albo ja nie potrafię liczyć, albo forum zaczyna się sypać. Próbowałem wrzucić wpis na bocznicę i oto co pojawiło się przed mymi oczami:

"Nie możesz pisać w tym temacie.

 

Wszystkich Twoich wpisów jest 2793 (z tego 2105 w zakładkach AUDIO i 688 na BOCZNICY).

 

Aby mieć możliwość wpisywania się na BOCZNICY musisz mieć przynajmniej 2x więcej wpisów na temat AUDIO niż na BOCZNICY."

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Link to comment
Share on other sites

Tak te 50kb jest strasznie męczące. Nie wiem po co wogóle jest te 700*700 bo przy tej rozdzielczości skompresować zdjecie ponizej 50kb to wychodzi już straszna kasza. Ja przynajmniej się zawsze męczę a mam przyzwoity aparat (Canon G2) i zdjecia obrabiam w Photoshopie. Ostatnio zamieszczając zdjęcia daje 500lub max 600 bo po prostu przy 700 wychodzi straszny syf.

 

Być może przekracza to możliwości forum i admina więc w takim wypadku trudno, ale te 100kb zamiast 50 zrobiło by kolosalną różnicę. Sądzac po ilości wyskakujacych ciągle reklam i ich wielkości to forum chyba jakoś tam w miarę prosperuje więc moz ejest jakaś szansa. Swoją droga takiej ilości reklam jak tu nie widziałem jeszcze na żadnym forum :)

 

Jezeli chodzi o szybkość to poza sporadycznymi zastojami u mnie chodzi bardzo szybko, ale mam 1MB łącze.

Smieszne jest tylko to, ze przy kazdym logowaniu dostaję komunikat "strona wygasła" i ponów próbę, daję ok i już jest. Takie mae urozmaicenie :)

Link to comment
Share on other sites

Molibden,

 

forum działa błyskawicznie pod warunkiem zablokowania niektórych skryptów java (aktualnie mam zablokowanych 12 skryptów, przy okazji zblokowane reklamy).

Forum chodzi bardzo szybko - jedna z szybszych stronek w necie które odwiedzam,

(stronach praktycznie samo txt, a zdjecia i tak wczytuja sie osobno do cache).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.