Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Fonica cdf001 to pierwszy polski cd


Jakub_Stanecki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie!) :), więc mam problem opisywany powyżej z tym własnie sprzętem.

Nabyłem go za smieszną cenę 20PLN w stanie "jak z pudełka".. Wydaje się jakby nie miał 20 lat.

Od pierwszego właściciela, który kupił go w Fonice dając, jak to opwiadał, łapówkę, po której konkretny egzemplarz na eksport został uzany za "odrzut". Wiec na froncie zamiast Fonica widnieje McVoice.

 

Grało fajnie jeden dzień. Potem zaczeło skakać.

 

>> Piotrek608

"..no powiedzmy ze niedopracowane było prowadzenie laserka i trzeba było je do czysta umyc i na nowo nasmarowac."

 

>> Kasjel

"Ma rację rownież przedmowca, ktory pisze o koniecznosci czyszczenia i oliwiena sruby napędzającej głowicę."

 

Czy ktoś mógłby mnie poinstruować jak to zrobić i jakiego smaru użyc? :-)

Przyznam szczerze, że nie rozbierałem lasera nigdy i nie wiem jak się za to zabrać.

Nie chce zepsuć.

 

Prosze o podpowiedz,

Root.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Rootlin, 21 Maj 2009, 14:51

 

 

>Czy ktoś mógłby mnie poinstruować jak to zrobić i jakiego smaru użyc? :-)

>Przyznam szczerze, że nie rozbierałem lasera nigdy i nie wiem jak się za to zabrać.

>Nie chce zepsuć.

 

ja użyłem WD-40... zadziałało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie mr. Root. :-)

 

Nasmarowane. Paski są w stanie bdb.

Mój egzemplarz jest z pod marki McVoice.

 

Smiga. :-) Gra ładnie. Spodziewałem się, a raczej.. nie spodziewałem się niczego dobrego

po tym sprzęcie, a tu.. niespodzianka!

Dziękuje za poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym czasie był to chyba najtanszy odtwarzacz CD na naszym rynku. Pamiętam, że jakiś podstawowy soniak z Pewexu kosztował 3x tyle. Do tego radzieckie płyty CD i był wypas:)

Części poza trafem i kondami w zasilaczu są importowane, ale przecież tak dzisiaj wygląda większość sprzętu, który często sprzedawany jest pod kilkoma markami.

Lasery w tych odtwarzaczach rzeczywiście były bardzo dobre, nie to co teraz. Zresztą tak samo dobre doświadczenia mam z innymi klockami z tamtych czasów.

 

Z tego co wiem pierwszy polski odtwarzacz CD był produkowany w Bydgoskiej Eltrze, dopiero potem produkcję zaczeła Fonica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawny CD 0421 w wersji eksportowej Mac Watts. Zakup na urlopie, włączyłem go na 7dni zapętlonego (tyle czasu było na ewentualne oddanie w wypadku usterki)Po 168 godzinach nic nie nawaliło no i hula az do dziś .Jedynie co przez tyle lat padło to laseczka wyswietlacza cyfrowego.Dalej twierdzę że dżwięk jest zupełnie przyzwoity porównując z tym co np odbiera z eteru dobry tuner radiowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy "prawdziwy" cd był diory taki ładny czarny z bursztynowym wyświetlaczem, grał ze staroświeckim wzmakiem SHARP`a SM-1122 na Tonsilach Space 86`...łezka w oku...kasy kiedyś brakło to poszedł do ludzi za grosze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był znakomity cedek..grał tak sobie bo tam Philips w monokicie strasznie przyoszczędził..ale jako napęd CDM4.19 czytał nawet płyty chodnikowe..szkoda.ze nie miał wyjścia COAX bo byłby jak znalazł do DACów..

 

Fonica bezproblemowo daje się zastosować jako napęd i pod aplikowac Coaxa..jej zaleta to bardzo niski poziom słynnego Jiittera na wyjściu.Warto wymienic kwarc lub zastosowac clocka nawet prostego wtedy nawet na własnym LA7881 gra miłym fajnym dżwiekiem...do tego fantastyczny wyświetlacz na LEDach a nie na jarzącej po oczach lampie fluorescencyjnej..w nocy bajka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.