Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do 6000 zł??


Yorgu

Rekomendowane odpowiedzi

combain....

Tak zwane DIY , ja bym to raczej nazwal amatorska produkcja, pewnie i jest tansze, ale efektow tej pracy nie jestes w stanie przewidziec. No i to trwa i trwa i trwa.... Stawialbym na sprawdzony i uznany sprzet tyle , ze z prywatnego importu. Moze nie zdajesz sobie sprawy, ale calkowicie legalne, nowe, z gwarancja i z faktura jmlab electra 906 mozna kupic za 4400, podczas gdy u oficjalnego dystryburora identyczne kosztuja 7700. 3300 piechota nie chodzi i mysle, ze to jest dobry pomysl. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge powiedziec tylko tyle ze moje kolumny moga SPOKOJNIE rywalizowac z "firmowymi" za 6-7 kzł(to tak skromnie),nie tylko swoja budowa ale i brzmieniem;).I nie mówicie prosze na kolumny robione na zamówienie przez kogos ze to jest DIY,bo tak nie jest napewno;)Jest to produkt malutkiej manufktury jak juz cos.Osobiscie bardzo polecam te bardzo małe firmy,stosunek cena/jakosc jest wybitny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia kolumn, które poprawnie zagrają w 40m2 (najprawdopodobniej konstrukcja 3-way) trzeba już mieć trochę doświadczenia i wiedzy, lub jeśli się nie ma dwóch lewych rąk można skorzystać z doświadczenia innych (np. wykorzystać projekty Akkusa)

 

Skoro autor wątku mieszka na Śląsku, to może posłuchać kilku konstrukcji "komercyjnych" dostępnych w sklepach i odpowiednich do tego rodzaju pomieszczenia "samoróbek". Trzeba najpierw samemu zdefiniować sobie swoje oczekiwania, a potem będzie już z górki.

 

Budżet jest niezły i przy odrobienie szczęścia powinien wystarczyć na mało używane i odpowiednio się prezentujące kolumny odpowiednie do dużego pomieszczenia typu JmLab Elektra 926.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, nie zauważyłem, że wątek ma już nowego właściciela. Do pomieszczenia 22m2 znacznie łatwiej jest dobrać kolumny, w tym proste konstrukcje 2-way, tzw. DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest bezczel już. Zaraz kązdy, kto robi kolumny DIY wpisze sie ze swoja skromną (nawet nie krypto) reklamą. To jest forum chyba, a nie gazetka auchan! Elfan, od razu cennik przedstaw i przynajmniej bedzie czarno na białym.

 

Ale wogole o co ja sie bulwersuje... wiekszosc ludzi na tym forum stara sie tu zrobić kase. Walka z wiatrakami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Jak do tej pory nikt, kto polecał zainteresowanie się kolumnami DIY czy też "handmade" nie polecał swoich wyrobów. DIY polecają jak narazie ich użytkownicy. Ja też się wpisałem powyżej, i co polecałem? Kolumny Dynaudio, których sam nie wytwarzam. Usiłujesz bić na oslep, ale nie trafiasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe oczywiście do Viresa. Na przyszłość warto najpierw przeczytać i zrozumieć zanim się coś palnie w taki sposób, że już w następnym poście trzeba się z tego wycofać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenie powinieneś się zmieścić i pokój spokojnie nagłośnią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a pozatym mogę polecić Dali 470, mam używam... , w tej cenie trudno o konkurenta, to już nie budżetówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc nic do ciebie nie mam, nic nie pisałem na ciebie, ale po co teraz odpisałeś?:P A polecają sie jak najbardziej, czytam ze zrozumieniem. Troche już uprzedzony jestm. Czy choćby ostatnio powstal jakis wątek o akustyce wnętrz, czytam sobie i oczywiście autor robi ustroje, jeszcze pisze, że tanio...

 

dobra koniec tego. Wiecej nie bede pisał o tym co sie dzieje na tym forum, przeciez każdy widzi. Spamować też nie zamierzam. To, mam nadzieje ostatni post tej treści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vires, to trzeba było protestować w tamtym wątku, a nie tu, gdzie toczy się normalna dyskusja i każdy przedstawia po prostu własne doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ubodło o reklamie? Była tu jakaś reklama? Po prostu wnerwia mnie że zawsze znajdzie się ktoś, kto dopatruje się tego, czego nie ma. Tylko tyle. A moją odpowiedź pisałem ZANIM jeszcze pojawił się Twój kolejny post, nie widziałem więc wtedy jeszcze Twojego sprostowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 lat później...

Witam,

 

Wznowię temat. Po długim czasie poszukiwań stanąłem w miejscu. Przerobiłem już kilka par od tannoy F4, przez VA haydn do AP Virgo 2. Najbardziej podobało mi się brzmienie AP Tempo 2 SE, ale je też sprzedałem. Poszukuje teraz kolumn, które poradzą sobie w 25m2 i zagrają z Krellem 300iL - szukam dźwięku otwartego z dużą ilością powietrza, barwą. Nie muszą to być kolumny liniowe. Budżet jakim dysponuje to 6000zł - kolumny używane. Może poradzicie coś, a propozycje najlepiej jakby były podparte konkretną ofertą.

 

Pozdrawiam

elvis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wznowię temat. Po długim czasie poszukiwań stanąłem w miejscu. Przerobiłem już kilka par od tannoy F4, przez VA haydn do AP Virgo 2. Najbardziej podobało mi się brzmienie AP Tempo 2 SE, ale je też sprzedałem. Poszukuje teraz kolumn, które poradzą sobie w 25m2 i zagrają z Krellem 300iL - szukam dźwięku otwartego z dużą ilością powietrza, barwą. Nie muszą to być kolumny liniowe. Budżet jakim dysponuje to 6000zł - kolumny używane. Może poradzicie coś, a propozycje najlepiej jakby były podparte konkretną ofertą.

 

Pozdrawiam

elvis

 

W ciemno możesz kupić te:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nowe u producenta kosztują 6500.

 

Znam sprzedającego, kolega Forumowy, możesz mu zaufać, kupiłem od niego wzmacniacz i wszystko było super.

 

A o kolumnach możesz poczytać w Klubie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 klocków to dość sporo ... szukałbym dobrych konstrukcji na scanach, revelatorach, illuminatorach lub ewentualnie kewlarach. poleciłbym tez harbety lub spendory, ale wszystko zalezy od elektroniki, do byle gówna tego nie podłączysz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 klocków to dość sporo ... szukałbym dobrych konstrukcji na scanach, revelatorach, illuminatorach lub ewentualnie kewlarach. poleciłbym tez harbety lub spendory, ale wszystko zalezy od elektroniki, do byle gówna tego nie podłączysz

 

Aktualnie mam wzmaka Krell'a 300iL i chce w niedługim okresie czasu kupić 280kę Krell'a do zestawu, albo jakiś fajny DAC - czas pokaże. Też myślałem o konstrukcjach na scanach, np ze stajni AkustykA, ale nie mogę nigdzie tego posłuchać i nikt nie chce się zdecydować odsprzedać..

 

Pozdrawiam

elvis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mozesz dolozyc to mam do sprzedania ProAc Response 3.5 , w idealnym stanie, dawniej kosztowaly ponad 30k:) Rewelacyjne kolumny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mozesz dolozyc to mam do sprzedania ProAc Response 3.5 , w idealnym stanie, dawniej kosztowaly ponad 30k:) Rewelacyjne kolumny!

 

Dzięki za propozycję, ale budżetu nie chce przekroczyć. Poza tym nie chce pakować się w tak stare kolumny.

 

Pozdrawiam

elvis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale budżetu nie chce przekroczyć. Poza tym nie chce pakować się w tak stare kolumny.

 

Pozdrawiam

elvis

 

 

 

Lepeij w stare kolumny i wzmak niz w stare zrodlo. Pomysl nad nowym DACkiem, to z pewnoscia lepsza inwestycja.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepeij w stare kolumny i wzmak niz w stare zrodlo. Pomysl nad nowym DACkiem, to z pewnoscia lepsza inwestycja.

 

Pozdrawiam.

 

Źródło zmienię dopiero po zakupie kolumn. Później akustyka itp. - muszę mieć nową bazę (niedawno rozstałem się z AP Virgo 2). Najmilej wspominam AP Tempo 2 SE. I myślę, że taki typ kolumn najbardziej by mi podszedł - dwudrożny układ z 18cm wooferem i fajną kopułką. Może coś takiego znacie ?

 

Pozdro

elvis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Akkus x4 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - kolumny nowe i pewność że siedzą tam dobrej klasy przetworniki i elementy w zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło zmienię dopiero po zakupie kolumn. Później akustyka itp. - muszę mieć nową bazę (niedawno rozstałem się z AP Virgo 2). Najmilej wspominam AP Tempo 2 SE. I myślę, że taki typ kolumn najbardziej by mi podszedł - dwudrożny układ z 18cm wooferem i fajną kopułką. Może coś takiego znacie ?

 

Pozdro

elvis

 

 

jak chcesz coś z fajną kopułką, mam na myśli dynaudio 260 jeśli dostępny lub coś z morela, który robi świetne kopułki,

głośnik na morelu + scan speak jest dostępny w ofercie studia 16hertz, model aries

userzy jak triode czy tomasz są bardzo zadowoleni,

poza tym triode gra na krellu 300 i 280 jak dobrze pamiętam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz coś z fajną kopułką, mam na myśli dynaudio 260 jeśli dostępny lub coś z morela, który robi świetne kopułki,

głośnik na morelu + scan speak jest dostępny w ofercie studia 16hertz, model aries

userzy jak triode czy tomasz są bardzo zadowoleni,

poza tym triode gra na krellu 300 i 280 jak dobrze pamiętam

 

 

Te Ariesy wyglądają zachęcająco. Tylko rodzi się pytanie - jak jest ich cena ? Podejrzewam, że jest to podobny pułap co ILD12 Akustyka (używanych nie widziałem zarówno Aries jak i ILD12), a to już przekracza mój budżet. Poza tym gdzie tego można posłuchać ?

 

Pozdrawiam

elvis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.