Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do 6000 zł??


Yorgu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupic kolumny do pomieszczenia pow. 40 m2, moge wydac na nie 6000 zl. Zastanawiam sie a B&W 604 S3, ale nie jestem pewien czy to sa głosniki na które warto wydac 6000 zl. Dlatego zwracam sie do was o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche malo info, z jakim systemem to zagra. Czy stereo czy KD. Jest to najwyzszy model z najtanszej serii no prawie najtanszej B&W, serii 30x mozna prawie nie liczyc. Przewaznie jest tak ze kupujac najdrozszy model z najtanszej serii mamy najgorszy stosunek cena/jakosc. Przewaznie glosniki i reszta podzespolow sa na poziomie calej serii, jest tylko troche wieksza obudowa i z reguly dodany glosnik no i cena niestety idzie w gore. Jesli do stereo ten zakup to wg mnie troche szkoda, szukalbym czegos innego.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogus, 13 Lis 2005, 14:39

 

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No np to, w porownaniu z B&W to nie ma co porownywac, i cena dobra, nowe Contour 1.8 zdaje sie w okolicach 15-16 tys zl kosztowaly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak na mój gust - rewelacja. No i cenowo naprawdę super, myślę , że się nie zawiedziesz.

Contourów nie słyszałem , więc się nie wypowiadam. Ja jakoś się do 2-drożnych chyba nigdy nie przekonam - to nie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo dobre głośniki-4200 para,łatwe do wysterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co kto lubi :)

dla mnie tylko B&W, ale jak w sobotę posłuchałem ich (604S3) z Maranzem to już bym ich napewno nie kupił - mam jednak w "głowie" dźwiek jaki dały z Denonem i dlatego je kupię - tak więc istotne jest z czym ma to grać ...

no i jaki dźwięk się preferuje - dla mnie musi on być analityczny i dokładny, mam rozróżniać poszczególne składowe, dźwięki, ale wiem że są osoby które lubią muły i rozlazłości - na AS słyszałem conajmniej 60 % rozlazłych kolumn, niektóre bardzo drogie np. JMLab Elektra - myślałem że są OK a tu taka kicha ... zamulona góra ... tylko basik ładny ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreciku,

 

nie wiem jaki dzwiek jest dla ciebie referencja ale to co wypisujesz swiadczy, ze jakis totalnie rozjasniony i krzykliwy.

 

Tylko w takim kontekcie potrafie zrozumiec ochy i achy nad B&W i Denonem oraz krzywienie sie na 'zamulenie' Focali.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rozjaśniony nie wiem - nie jestem audiofilem ale lubię "dobry" dźwięk i raczej chyba słyszę normalnie bo specjalnie w ramach wycieczki do stolicy pojechalismy w 5 osób na AS żeby posłuchać fajnego dźwieku za duże pieniądze no i troszkę się rozczarowaliśmy ... gdyż najlepszy był Avantgarde dalej AudioAcademy - ten najwyższy model nie chę nazwy przekręcać i tylko on zagrał - jak stwierdziła żona - "jakieś 20 % lepiej od 604" a inne kolumny nie dawały nic szczególnie ciekawego ... no może jeszcze jakieś DIY na stoisku Veluma ...

na koniec mała dygresja : jak stanę jakieś 3m od zespoły grającego na żywo np. perkusja i saksofon to dochodzące dźwieki nie są zamulone są podobne do dźwieku B&W i takie mają być mam się czuć jakby obok grali na żywo - chyba za to płacę pieniądze ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Paradigm Studio 60 v3 .Posłuchaj głosników a nie wydumanych odpowiedzi.

Jak chcesz posłuchac muzyki tak jak na żywo to ten zestaw cie powali.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo i tak się dostatecznie powtarzają, więc odswierzę stary wątek.

 

Poszukuję kolumn do pokoju 22m^2, w granicach 4-6 tys. zł, mają narazie grać z NAD'em C370, może niedługo z jakąś lampą.

Mają służyć do słuchania muzyki klasycznej, jazzu i rocka/blues rocka.

 

Jakimi kolumnami powinienem się zainteresować?

 

A teraz pytanie nr.2

Mam możliwość nabycia na dzień w dzisiejszy Esa Meritum 2, prawie nowych Dali 7, Harpia Pat, oraz uzywanych Dynaudio 82-wszystko poniżej kwoty jaką mogę wydać, zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć więc na kable, albo zbierać na lepszy wzmacniacz, czy też gromadzić kapitał na nowe kolumny, gdyby te po dłuższym okresie czasu okazały się niewypałem.

 

Czy ktoś o podobnych preferencjach muzycznych słuchał ww. modeli? Jakie są wasze odczucia, które grały najlepiej (wasze subiektywne opinie), i które będą najbardziej opłacalnym wydatkiem ( używane są w dość atrakcyjnych cenach).

 

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zagadnąć użytkownika forum o nicku "checkitout", posiada on od dłuższego czasu kolumny ESA Meritum II. Dynaudio, o ile ich charakter brzmienia jest zgodny z Twoimi preferencjami też bęą dobrym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yorgu,

 

Od B&W 604 S3 znacznie lepsze powinny byc Dali Icon 6 lub Dali Icon 7. Sluchalem ich niedawno i zaskakujaco swietny dzwiek jak na ta cene. Jedyna wada to to, ze Dali postawilo w tej serii na dzwiek a nie na wyglad. Te kolumny nie zaskakuja wzornictwem i na tym wyraznie oszczedzano.

 

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też nie jestem audiofilem. Rownież jak autor tematu lubię słuchać muzyki w dobrej jakości. Bardzo długo szukałem cos sensownego. Ale takie sensowne kolumny kosztują krocie. W końcu zaryzykowałem i zamówiłem kolumny diy. Rasowe przetworniki, pożądne skrzynie, egzotyczny fornir itd. Dźwięk bajka. Wygląd, długoby szukać podobnych w sklepie. Cena powiedziałbym śmieszna. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W końcu zaryzykowałem i zamówiłem kolumny diy"

 

z tym ze to nie jest DIY tylko kolumny wykonane na zamówienie;)DIY to byłoby jak bys je sam wykonał.To tak dla wyjasnienia;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również popieram DIY. Niby wszedzie kryptoreklama, ale zauważmy, ile kosztują "firmowe" produkty na podpobnych przetwornikach, czesto zwrotka to zwykły gniot, ktorego żaden dobry DIYowiec nie wstawił by do kolumn za 400-500 zl. Naprawde nie warto dawać zarabiać i nabijać sie w butelke. Jest na tym forum wiele osob, ktore zrobią Ci za 1.5-2 k zl kolumny, ktore są lesze od markowych sprzetów za te 6k zl. Nie będe pisał nicków, bo ich autopromocja działa całkiem nieźle;p A za te 4k zl jedz na wakacje;p albo kup orginalne płyty cd:)

Chyba, że chcesz mieć poczucie, że masz aucio, na ktore wydałeś tyle kasy co na używane auto....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale kolumny z czystym sumieniem polecam DIY - za kilka razy mniejsze pieniądze masz rasowy dźwięk i często zestrojoiny pod Twoje indywidualne oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posted on Wednesday, January 25, 2006 - 03:42 am:

 

--------------------------------------------------------------------------------

Hi! I'm having the same problem: I have listened to both Dali ikon 6 and B&W 603 S3. They are quite similar in price and effect, however, they sound very differently.

My first observation was: You can _not_ use NAD or Denon with the Dali Ikon. Its just too much. Of everything. Then I tried it with Thule A100, which sounded very warm and nice. If I should choose the Dali's, I would totally recommand this! And if you can afford it, go for the balanced receiver and the balanced cd player.

But - I kind of like the B&W's very good, too. The bass is very load and present, the sound is distinct, though not so much midrange as the Ikon 6. So - the B&W's are the "fun" speakers, play disco, play rock'n roll, and play it loud. The Dali Ikon is the speaker for the mature listener. Which I am currently not, but absolutely should be. Any thoughts?

 

To wprawdzie z innego forum ale na temat

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prawdziwy dźwięk bez ubarwień i upiększeń to może studyjne JBL 4412A? Cena pasuje, sam może sobie takie kupię kiedyś (jak uskładam kaskę) :D Brzydkie jak noc, ale dźwiękowo chyba nic nie można im zarzucić... Ciekaw jestem co o nich sądzicie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.