Skocz do zawartości
IGNORED

Co myślicie o Electrocompaniet ECI2


Bimbol

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinię. Mam ProAc studio 125, zrodlo Rotel RCD 961 mod. Lcaudio, Interkonekt VDH The first, Glosnikowe Audioquest Bedrock Bi-wire.

Jaki wzmak do tej konfiguracji do 5000 , mysle o Electrocompaniecie ECI2 i końc. AW 60 ftt z drugiej reki, myslałem również o Coplandzie csa28, Exposure 2010, Baltlab Epoca, Miusical A3.2, może Vincent SV 236

Preferuję wybitną średnicę, bas dobrze kontrolowany i scena wypełniona powietrzem. Może za dużo wymagam ale wiem że te głośniki potrafią tak zagrać, miałem okazje słuchać ich na Pliniusie i było bajecznie ale ta cena.

 

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exposure??????? Przecież to straszliwe gówno!!! Kiedyś, jak to miałem na sklepie to sprzedałem tego tylko chyba ze 3 komlety... Z NICZYM to nie grało! Z Exposure'a wydobywa się coś co przypomina połączenie piły tarczowej z piaskarką...

Pomyśl poważnie o Electrocompaniecie(chyba wiem od kogo...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hienka -> nie za ma co :) niestety nie miałem czasu to sobie nie pogadaliśmy :(

 

galothron przesadzasz... ale przyznaję że Electrocompaniet byłby lepszy, poza tym pytek nie będzie kupował w ciemno tylko napewno odsłucha przed zakupem, więc warto mieć jakiś wybór (?)

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo, ja nie przesadzam tylko ostrzegam przed fatalnym zakupem człowieka, który ma zamiar wydać trochę pieniędzy... po prostu Exposure to kupa śmiecia za duże pieniądze. Miałem go u siebie w sklepie przez co najmniej kika dobrych miesięcy i bardzo chciałbym mieć o nim lepsze zdanie, ale nie mogę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK... to zaproponuj Bimbolowi coś jeszce oprócz EC jeśli nie Exposure (i nie LC Audio :), ja bym zaproponował Pliniusa 8100 z drugiej ręki, gra prawie jak 8200 a nowy kosztuje coś około 7k PLN. Tylko Plinusów to nikt specjalnie nie chce się pozbywać, nie to że są jakieś super, ale mają bardzo miły i wciągający dźwięk. Ale może jak poszuka to coś znajdzie.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie ze się wtrącę.

A co z Coplandem, miałem kilka dni u siebie CSA8 brzamieniowo pasowal mi w 80% troszeczke rozświetlał górę, ale brakowało mi w nim tego czegoś (lokalizacja była na średnim poziomie i scena nie była wypełniona), słyszałem że CSA28 jest o dwie klasy lepszy i gra z dużą kulturą, czy jest w tym trochę prawdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety .. o Coplandach to może koledzy, ja słyszałem tylko CSA 8 i to spory kawał czasu temu więc sie nie podejmuję nic powiedzieć, a co do Pliniusa to przyszło mi do głowy że jeszcze mógłbyś spróbować 2100 MkII ... to jest to samo co 8100 MkI (po prostu zmienili nazwę), natomiast 2100 MkI to zupełnie inna maszyna

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze prościej jest wypożyczyc do odsłuchu (rzecz jasna za kaucją )

nowego Baltlaba Epoca 1v3 ? Z tego co wiem producent wysyła zainteresowanym wzmacniacz z możliwością odesłania gdyby wzmacniacz nie spełnił oczekiwań nabywcy. Gwarancja i serwis to niezaprzeczalne

zalety tego rozwiązania . A dźwięk ? Posiadałem ECI-2 i ECI-1 i pozostawiły bardzo dobre wspomnienia ale mając obecnie Baltlaba nie czuję,żebym coś stracił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz się pozbyc tej koncowki, az taka biedna jest ;-), rozumiem ze poszukujesz czegos lepszego (audiofilia), gdzie mieszkasz zebym ewentualnie nie musial gnac przez cala polske na odsluch.

 

Jezeli bym sie zdecydowal na Electrocompanienta to moze lepiej bym zrobil kupujac ECI1 zamiast ECi2 i koncowki (cenowo prawie to samo), wyczytalem w necie ze ECI1 to electrownia (wydajnosc pradowa niebagatela).

 

Jezeli masz wieksze doswiadczenie ze zmakami to napisz pare slow dla porownania z innymi.

 

Jakiego preampa uzywasz do tej koncowki (moze wpinasz go do innej integry) i jakie glosniki.

 

Dzieki za posty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrocompaniet trochę przesadza z oceną wydajności prądowej swoich produktów. Gdzieś w necie widziałem test niemiecki gdzie wykonywano pomiary kilku testowanych wzmaków m.in ECI 4, Perreaux i jeszcze dwa inne zintegrowane. Nie zostało potwierdzone w nich, że EC daje 80 amperów, jak się chwali. Wypadł pod tym względem gorzej niż Perreaux 200i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ECI 2 to trzeba uważać do jakich kolumn sie go podłącza, może mieć problemy z bardziej wymagającymi.

 

Miałem go jakiś czas i z Thielami CS 0.5 sie nie sprawdził, jakoś wogóle nie przypadł mi z nimi do gustu, bas na przykład był bardzo problematyczny. Z ulgą sie go pozbyłem.

 

Mówie o wersji będacej w sprzedaży kilka lat temu, coś obiło mi sie o uszy że obecnia pod tą nazwa jest robiona inna konstrukcja.

 

ECI 1 to juz troche inna bajka , jesli kasy starczy to sugerowałbym ten model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziwisz sie? Nawet małe Thiele wymagają sporo mocy i prądu aby zagrać dobrze. ECI 2 nie miało szans z Thielem. Ale to nie jego wina. Po prostu błędna konfiguracja...

A teraz czym napędzasz Thiela?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak ma współpracowac z Proac Studio 125 więc ECI-2 z pewnoscią je wysteruje zwłaszcza w jakims normalnym pomieszczeniu ( do 25m2)

ECI-1 sugerowałbym do pomieszczeń większych niż 25m2 . Jedyny problem z EC to brak oficjalnego dystrybutora oraz autoryzowanego serwisu w Polsce . A jak to jest ważne można przeczytac we wrześniowym numerze HFiM , w dziale listy, w którym właściciel 5 letniego Audiolaba8000LX próbuje uzyskac pomoc od byłego dystrybutora nieistniejącej marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Bimbol

 

Kupilem integre Yby i nie mam co z EC zrobic. Nie jest to zly klocek i raczej niechetnie sie go pozbede. Ale jak ma stac to wole sprzedac komus kto go doceni. U mnie gral z HK 7000 jako preampem i glosnikami JBL Ti1000.

Z dobrym przedwzmacniaczem napewno zagra sporo lepiej niz u mnie. HK 7000 to coprawda swietny sprzet... ale to tylko amplituner wielokanalowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ECI2 miałem właśnie problemy serwisowe. Najpierw poszlo trafo,

potem sie sfajczył sie stopień końcowy, bez żadnych kombinacji ze wzmakiem. . Na szcżęscie wtedy był jeszcze serwis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Bimbol

 

No tak nie napisalem gdzie na odsluch sie kierowac : Poznan :)

 

Zakladalem nastepujaca konfiguracje docelowa : ECI-2 + AW60FFT + CD Rotel 991AE. Niestety Yba namieszala w planach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, Exposure podłączałem do wielu urządzeń, były to min; kolumny dynaudio, monitor audio, dali, castle, paradigm i inne. Nie przypomne sobie wszystkiego - tyle było tego gówna. Nie moja to wina, nie ja byłem właścicielem tego przybytku audiofilstwa.

Papamek, byłeś kiedyś na budowie, albo przy czyszczeniu starego stalowego mostu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>galothron

To jest w "o mnie", więc nawet nie musisz podejrzewać ;)

So I keep listening !

Zrobię odsłuchowy test porównawczy Exposure, różnych pił tarczowych i piaskarek. Myślałem o Husqvarna i Stihl.

Dzięki za opinię poszerzającą horyzonty :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Papamek

O ile pamiętam, W HFiM o Exposure napisali: tańsza wersja Krella i Levinsona. Będziesz wiedział czego potrzebujesz, w razie gdyby Exposure nie dał rady Husqvarnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak kiedyś napisali w HIiM że Creek jest niewiele gorszy od Gryphona (albo coś podobnego...). Wtedy myślałem że pęknę ześmiechu. W tej chwili, po porządnym odsłuchu najnowszych Gryphonów, stwierdzam że jest to całkiem prawdopodobne. Nie mówię oczywiście że Creek jest tak znakomity, tylko że Gryphon to po prostu kupa sonicznego ścierwa. A więc różnice nie są aż tak duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.