Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny+integra za 5500 zł


PeKa

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze. Chcę zmienić sprzęt, bo w tej chwili słucham Technics SU-A700 mkII + Eltax Liberty 1+ w pomieszczeniu 25 m2 i nie jestem zbyt szczęśliwy. Planuję wydać ok. 5500 zł na wzmacniacz + kolumny. Kable później. Z uwagi na pewną sytuację moje poszukiwania ograniczą się do monitorów o raczej dużej dynamice (stendy już mam – JTL). Pytanie jest takie - jak rozdysponować w/w sumę, aby uzyskać: detaliczną, nie męczącą górę, głęboki lecz nie dominujący bas oraz, ogólnie, choć namiastkę żywego audiofilskiego brzmienia? Muzyka: od electro przez rocka po soul i jazz. Proszę o Wasze sugestie, by zawęzić poszukiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie ma sprway. Densen B100 z drugiej reki (jest ich bardzo duzo, chodza po 2-2.2 kzl), plys zestawy A&H SS100. Kolumnienki to duze i ciezkie standowce, 47 cm i 15 kg/szt. Jezeli masz stand ponad 60 cm, to raczej trzeba by pomyslec o czyms mniejszym. Np. nowe Quady 11, albo z drugiej reki ProAc Tablette 100. Kto da wiecej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Może jeszcze Was pomęczę... Druga ręka raczej odpada. A jakby tak Dynaudio Audience 52 (nie wiem tylko czy w 25m2 będą OK) + jakiś wzmak do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie DA52 grały w ok. 30m2, a grały wlaściwie dokładnie tak, jak piszesz, że byś chciał... na pewno warto ich posłuchać.

 

czemu nie druga ręka? toć kolumienki mają gwarancję dobre kilka lat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga reka odpada. Przyznam ze smiesza mnie takie opinie. Jeszcze jak sprzedadza Ci sprzet rzeczywiscie nowiutki, bo najczesciej dostajesz ten, ktory lezal w sklepie, byl sto razy podlaczany itd. Duzo lepiej dba o taki sprzet czlowiek w domu. Slowem: czesto ze sklepu kupujesz second-hand za pelna cene.

Druga rzecz, wazniejsza. Swiadomie wybierasz sprzet dwie klasy nizszy. Np CA A500 czy creek 4330 + dynaudio 52. Tam dostajesz sprzet dobrej srednej klasy, tu pomiedzy budzetowka a srednia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Poruszalismy ten temat juz pare razy. Generalnie kupno z drugiej reki wzmacniacza i kolumn, zwlaszcza jesli sa wciaz w produkcji, maja polski serwis, a wzmacniacz sklada sie z niewielu ale dobrych elementow, a nie z mnostwa taniej elektroniki, nie przedstawia szczegolnego niebezpieczenstwa. Pisalem o Densenie, poniewaz te klocki sa dosc popularne w Polsce, i w zwiazku z tym cena na rynku wtornym wynosi obecnie niekiedy i polowe kosztu nowego. A jest to wzmacniacz wielokrotnie nagradzany, ladnie grajacy, i o niesamowicie ekskluzywnym wygladzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hienka masz racje

Kupilem w sklepie i na dzien dobry trace dwie klasy. Chociaz z kolumnami...mam kumpla ktory mial DIY i trzymal je w piwnicy. Graly niezle ale jak je rozebralismy to dopiero sie okazalo co sa warte ;((

Czyli jak w sklepie kupujesz second-hand a potem gosciu trzyma je pod otwartym oknem i wlaczonym przez zime kaloryferze to masz przechlapane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż pewnie w przypadku droższych CD - można zaryzykować - nawet wymiana mechanizmu za kilkaset zł może się opłacać...

Mam na myśli np. Thetę Miles czy "małą" Wadię z czytnikami Pioneera i wiele innych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym nawet więcej. Jest sporo bardzo udanych klocków, wyprodukowanych nawet w latach 80-tych, które są bardziej udane, bardziej starannie zrobione i z lepszej jakości komponentów niż gro współcześnie wypuszczanych na rynek. Zwłaszcza że dzisiaj bardziej opłaca się producentom tworzyc sprzęt (np. w przypadku kolumn) pasujących bardziej do kina domowego, lub po prostu bardziej "efekciarskich", ale z analitycznością mających mało wspólnego ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekvege, widze ze pochwaliłes sie dosc specyficznym systemem. Obok drozszego zrodla i wzmaka, dysponujesz wzglednie tanimi kolumnami. Wybór takiej konfiguracji poparty jakimis dluzszymi doswiadczeniami, czy system czeka na kolejny "krok" pt jutro musze wymienic te kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak gra Jamo Concert 8 powinienieś zejść z ceną do 4 tys. i zbieraj na wzmacniacz - Rotel 971 ( a do tego Cable Talk 2.1 ) przynajmniej na górę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomecz,

 

same 5.1 moze i sa tansze od reszty, ale z PS10 juz nie tak do konca. Poza tym,to sa specyficzne zestawy. Albo ich nie znosisz, albo pozostaja u Ciebie bardzo dlugo w systemie, a zmiany dotycza innych klockow. Bardzo lubie Focala. I rozumiem Dareka Vege (chociaz pewnie sam sie wypowie). To co stawia poprzeczke bardzo wysoko w przypadku tych zestawow to sposob prezentacji przestrzeni, jakosc wysokich tonow i srednicy. W kazdym razie same 5.1 nie za bardzo sprawdza sie w muzyce, ktora slucham, ale z PS10 to chetnie bym sprobowal.

Reasumujac:))) 5.1 pozostawili po sobie bardzo "cieple" wspomnienie, chociaz stoja raczej po "chlodny" stronie prezentacji.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>PeKa

 

Kup uzywane ... np DA52 roczne 1.8 kzl

to ... jeszcze w ciagu 4 lat gwarancji ze 2 osoby sie nia beda cieszyc ....

//gwarancja no i kolumnami tez :)//

 

A nie stracisz na wyjsciu z salonu z glosnikami 700 zl

A jak taniego CD to marantz z CDM12 jak co to 140 zl i masz nowy

mechanizm i CD bedzie gral kolejne 5 lat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zagra źle. Tak czy inaczej sprawdź więcej niż jedną konfigurację. W cenie 2000-2500 oprócz NAD jest np. Rotel, Thule, Vincent. Porównaj co daje podłączenie do wybranych kolumn wzmacniacza za ok. 4 kzł. Wtedy będziesz wiedział, czy taki układ Ci odpowiada. Jak nie, to popieram pomysł kupienia używanych kolumn i dobrania do nich dobrego nowego wzmacniacza, albo jeszcze lepszego używanego. DA52 podobno ładnie grają z Cyrusem. Takiej konfiguracji nie słuchałem, ale ESA Ostinato 2000 za 3kzł napędzone Cyrusem z separowanym zasilaczem (oba łacznie jakieś 7 kzł) bardzo mi się podobały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są po prostu ludzie, którzy nie lubią sprzętu używanego i tyle. Kupując zawsze możesz zastrzec, że chcesz pieczątki - u kilku poważnych dystrybutorów raczej nie będzie z tym problemu.

Pomijając kwestię kolekcjonerskie, w second-handzie jest coś skrajnie tandeciarskiego, co niestety odwzorowuje stosunki społeczne w naszym kraju: drobne interesiki, pokątne transakcje, rynek jako perski jarmark, szara strefa, nepotyzm, przenoszone ubrania po stryjecznym dziadku, politycy z odzysku... Jednym słowem: SYF.

Kupowanie z drugiej ręki to rodzaj incestu. Rynek potrzebuje świeżej krwi i ciągłej wymiany genów, inaczej pozostanie – tak jak nasz – kaleki i zdegenerowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo przejaskrawiłem a propos wypowiedzi józwy. Nie chodzi mi o całkowitą negację second-handu, sprzeciwiam się tylko absolutyzacji tego zjawiska. Od razu przypomina mi się dowcip o używanej trumnie. Second-hand bywa wyrazem wyrafinowanie(camp - i te rzeczy w tym stylu) ale jak idę do sklepu po bułki, to nie myślę o rynku wtórnym i nie zaglądam na allegro(może marżę mają niższą?). Widocznie jestem nienormalny. Ale - jak mawiał Pan Wołodyjowski - nic to!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzarro, oczywiście, że można to rozumieć, ale za taki luksus się płaci... 40-50% ceny. tak samo można nie chcieć kupowac płyt w mm tylko w empiku - tam ładniej, z większą kulturą, bardziej snobistycznie - i również, np. 30% drożej. ja też lubię nowiutkie i pachnące, ale wszystkim polecam kupowanie używanych.

 

w systemie (z większych rzeczy) nowe miałem tylko kolumny, czego trochę żałuję, bo po niecałym roku będę sprzedawał je z 40% stratą. DA52, właśnie. drogo, jak za rok używania, nie? a ten mądry, co je kupi, będzie miał i tanio, i z gwarancją, i wygrzane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na ustabilizowanym rynku second hand napedza sprzedaz. W koncu to nie jest obrot zamkniety. Ktos sprzedaje nie po to, zeby do konca zycia juz tylko ogladac telewizje. Zwykle kupuje lepsze klocki. Nie zawsze z drugiej reki. Ty sie dzarro za bardzo na allegro napatrzyles, i na innych szmatlawych handlarzy smiecia z Niemec. Ja mialem raczej na mysli ludzi ktorzy sprzedaja wlasne klocki poprzez prywatne ogloszenia. W koncu paru kolegow z forum tez swoje zabawki sprzedawalo. Tak ze glowa do gory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle. Facet zadał pytanie, potem jeszcze dwa, coraz mniej wpisów było na temat, więc sobie pewnie poszedł, a tu w najlepsze trwa dyskusja nad przewagą forehandu nad backhandem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.