Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Koobal-Chętnie pomogę-tylko z czasem mam krucho i dziękując za zaproszenie mogę nie prędko mieć czas,ale jak dostarczysz lampkę to polutuję.A poza tym to cóż tam nakupowałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diody są do zmiany (wszyściutkie- oczywiście te które powinny :) ) na fast recover - czy jak to się tam zwie(laik jestem w tych dziedzinach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac71-powagą twojej reakcji jestem szczerze zdumiony,ale jeżeli uważasz że żart okazał się zbyt płaski to szczerze przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koobal-nie ma problemu,umówimy się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koobal, 19 Lis 2007, 23:38

 

>Bo to wszystko co piszę, to niuanse drobne niedociągnięcia, które tak na prawdę słychać dopiero przy

>szczegółowym wsłuchiwaniu się w brzmienia naszych CD. Pioneer trzymał się dzielnie i naprawdę grała

>muzyka, którą chciało się słuchać - a grało moim zdaniem na wysokim poziomie.

 

No bo ogólnie rzecz biorąc różnice między różnymi cedekami będącymi na jakimś tam poziomie to głównie niuanse ;-)

 

Zresztą sprawdzimy jutro, bo z tego co rozumiem będą oba źródła + stelmachunio ;-)

 

Acha - przypominam żebyście wzięli sobie interkonekty, bo ja nie dysponuję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Bardzo serdecznie dziekuje Misfitowi za wzorowe przygotowanie odsluchu u niego w domu. Bylo bardzo milo i gralo calkiem ladnie:) Obecni byli: rochu, Bartek985, Koobal, gagacek, szanowny gospodarz i moja skromna osoba. Graly nam nastepujace klocki: wzmacniacz Struss, odtwarzacz Pioneer PD-S 705 z pierwsza wersja przetwornika Andrzeja Stelmacha i kolumny Harpia Mini-Amstaff - to system gospodarza. Kolega Koobal przyniosl ze soba Audio Note CD 3 a ja tuningowanego Pioneera PD 9300. Sluchalismy roznych plyt od jazzu po heavy-metal. Motywem przewodnim bylo porownanie DACa Stelmacha z innymi cdekami.

System Konrada gra bardzo przejrzystym i dosc jasnym dzwiekiem. Wzmacniacz Strussa juz po raz kolejny pokazal swoja klase i za 3000zl jest to z pewnoscia best buy. Kolumny Harpia Acoustics jak zwykle zagraly bardzo poprawnie. Pretensje mozna miec jedynie do basu ale to moim zdaniem fenonem pomieszczenia Konrada. Uwazam ze systemowi brakuje nieco muzykalnosci i nie odpowiada mi jego barwa jednak sam Konrad przyznal ze tak lubi i to jest najwazniejsze. Zapewne zastanawiacie sie jak wypadlo porownanie cdekow... W tym zestawieniu zwyciezca mogl byc tylko jeden: Audio Note CD 3. Moj Pioneer stawial mu dzielnie czola i niewiele odbiegal klasa brzmienia (chyba ze pozostali uczestnicy sadza inaczej). Stelmach polegl na calej linii. Dzwiek byl suchy momentami szelescil wypychal srednice do przodu i slychac bylo ze jest to brzmienie z innej bajki. Cos jakby podlaczyc duzo tanszy odtwarzacz. Koobal twierdzil ze Pioneer brzmi podobnie do Meridiana - ile w tym prawdy przekonamy sie z pewnoscia na jednym z kolejnych spotkan na ktorym pojawi sie McGyver. W sumie spedzilem udany wieczor i bardzo dziekuje pozostalym kolegom w tym przede wszystkim gospodarzowi.

post-1457-100009016 1195691017_thumb.jpg

post-1457-100009017 1195691017_thumb.jpg

post-1457-100009018 1195691017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Gwoli wyjaśnienia - wzmacniacz to Struss S-3, a głośniki to nie mini-Amstaff ale prototyp duzych amstaffów.

 

Czy grało jasno? Raczej bym to określił jako "przejrzyście". I faktycznie lubie jak tak gra. Nie lubie mulenia ;-) Inna sprawa że słuchaliśmy głośno i bardzo głośno a jak wiadomo wtedy skraje pasma są bardziej słyszalne - ot taka już specyfika słuchu ludzkiego :) Normalnie rzadko słucham na takim poziomie.

 

Stelmachunio: dźwięk określiłbym jako dynamiczny i szybki, ale fakt że ma jakąś naleciałość na wysokich tonach - przez co też pojawia się pewien bałagan na scenie. Czyli potwierdziła sie tylko moja opinia ze to najslabszy element w torze i trzeba go bedzie wymienic. Tylko na co? Niemniej poza tą naleciałością w wysokich wg mnie gra przyzwoicie - pamiętajmy że nowy przetwornik kosztował coś koło 600 złotych...

 

Komputer: nie wiem czy nawet nie gra deczko lepiej od Stelmacha. Podobny charakter brzmienia, trochę bardziej jasny - ale za to czyściej na wysokich. Chyba dodam do niego jakieś ałdiofilskie przewody bo na razie gra jakimiś kawałkami kabli które akurat miałem w szufladzie i dolutowałem końcówki ;-) Może dodadzą trochę finezji której niewątpliwie mu brakuje.

 

Pionierek: dźwięk był trochę ugładzony (np uderzenia w struny gitar były trochę zaokrąglone) i deczko spłaszczony (słabszy impuls basu) - takie wrażenie miałem przynajmniej na początku. Nie wiem czy potem się rozgrzał czy po prostu materiał był inny ale pod koniec odsłuchu coraz bardziej mi się podobał i już nie dostrzegałem tych wad - grał bardzo równo w całym zakresie.

 

Audionotek: w zasadzie ciężko się do czegokolwiek doczepić. Jest dynamika, czystość brzmienia i szczegółowość ale również analogowość i finezja. Nie obraziłbym się jakbym miał taki odtwarzacz - wg mnie bardzo fajnie się zgrywał z resztą systemu. Takie brzmienie mi się podoba.

 

Dzięki za wizytę i do zobaczenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Konrad ja tez uwazam ze Audio Note swietnie pasowal do Twojego systemu tylko ze... Ta bestia pasuje do kazdego systemu:) To byl juz 5 albo 6 w ktorym go slyszalem i za kazdym razem bylo swietnie:) Jeszcze raz dziekuje za goscine i jednoczesnie przepraszam za kiepska jakosc zdjec. Za ladnie gralo i nie bylo czasu zeby sie przylozyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za jasny był stelmach - generalnie chyba w tym zestawieniu grał po prostu niefajnie. Ja lubię czyste brzmienie i uważam że "struś" grał zacnie i jak na swoją cenę jest to wzmacniacz który mógłbym mieć u siebie w systemie (choć miłośnikiem lampy przecie jestem). Ale nie będę mówił że było jasno - po prostu było jak trzeba, i tu będę samochwałą szczególnie z moim AN CD3. Pioneera Diso już słyszałem i moja opinia jest wyżej - twierdzę że ten pionek po tuningu jest już dobrym klockiem i ja szczerze chyba bym nic mu już nie ruszał (no może faktycznie zegarek bym wstawił z osobnym zasilaniem). Choć ma małe problemy z basiorkiem i czasami się gubi - ale to naprawdę niuanse i nie wychodzi to przed ogólne brzmienie a ono zacne jest i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ze strusia jestem bardzo zadowolony - właściwie mając go od jakiegoś czasu nie dopatrzyłem się w nim żadnych słabych stron. Co mu się wpuści na wejście to on wypluje na wyjście i tylko tyle, albo aż tyle ;-) Tylko gwoli wyjaśnienia - ta kwota którą podajecie to kwota jaką dałem za egzemplarz testowy który nie wszedł do produkcji. Sklepowa cena wzmacniaczy Strussa (zresztą inne modele) jest wyższa.

 

Co do stelmacha no to cóż - trzeba będzie pomyśleć o jakimś następcy dla niego :) choć trzeba przyznać że przy cichszym słuchaniu ta jego jasność nie przeszkadza. Tylko co tu kupić? Przecież nie wydam na cedeka tyle ile dałem na wzmacniacz i kolumny razem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Ja też tam byłem ...

Misfit dzieki za zaproszenie.

Bardzo miło mi było zobaczyć Was Wszystkich w realu.

Niestety musiałem się szybko eskejpowac.

 

Jak wyżej pisałem, zapraszam w przyszłą sobotę tj. 1 grudnia do mnie do Cholerzyna.

Z moich gratów do posłuchania jest pc-playerek w dwóch wersjach /E-mu 1820m i M-Audio/ i nowe nabytki w postaci Yamah NS-690 II i Sony SS-G3 - obydwa zestawy w obudowach zamkniętych.

No do tego jeszcze kilka DAC-ów, PS Audio i oczywiście NOS Clony.

Chętnie porównałbym mojego pececika z AudioNotem i Pioneerem Disco. Komputerek ma kilka aspektów brzmienia co do których mam zastrzeżenia i ciekaw jestem Waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam a jak tam takie maleństwo słuchawkowe widoczne na zdjęciu wstawionym przez discomaniaca gra ? coś więcej właściciel mógłby napisać o nim ?

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.