Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów !

 

Na początku oczywiście serdeczne podziękowania dla rocha za gościnne przyjęcie. Była kawa, herbata, ciasto a przede wszystkim miła atmosfera. Jestem zaszczycony, że mogłem poznać samego gospodzarza, discomaniaka71, tdrozda z synem oraz gagacka (last but not least).

Osobiście najbardziej byłem zainteresowany brzmieniem monobloków Audiomatusa i nie zawiodłem się. Mocne, dynamiczne brzmienie. Te małe srebrne potworki mocy nigdy nie tracą kontroli. Jak zagrała orkiestra wrażenie było piorunujące ! Zarówno ciche i jak i głośne fragmenty zagrane zostaly z taką samą rozdzielczością, nic się nie zlewało, a dynamika zrywała czapki z głów ;-)

Natomiast CD zagrały tak jak kolega Discomaniak opisał. Podpisuję się pod tym. CEC + Theta - najlepsze brzmienie - poukładane, wysoka rozdzielczość, dynamika. Pioneer - najłagodniejszy z wszystkich, ale grał z klasą. Sony z przetwornikim Pana A.Stelmacha wersja II - w systemie rocha po prostu się nie sprawdził.

Zakałdam, że w innym neutralnym, przejrzystym systemie Stelmach może mógłby spróbować powalczyć z Pioneerem. Z Thetą nie.

System rocha jest "specyficzny". Został złożony pod konkretne gusta i warunki akustyczne. Trudno w nim rzetelnie oceniać jakikolwiek sprzęt gdyż cokolwiek by nie grało grają kolumny ... Może koledzy ze mną się nie zgodzą ale do oceń sprzęt musi być przejrzysty i grać zrównoważonym dźwiękiem.

Jeszcze raz dziękuję za miłe przyjęcie !!!

Wesołych Świąt !!!

pozdrawiam

Piopio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

To byla juz III wersja przetwornika Stelmacha ktorej sluchalismy. Wersje mkI ma kolega Misfit i porownywalismy do Audio Note CD 3 i Pioneera (wnioski sa gdzies w tym watku). Generalnie bylo bardzo podobnie: splaszczona scena i zapiaszczona gora. Sam pan Andrzej podsyla juz drugie urzadzenie. Poprzedni Akai sromotnie przegral z napedem PS Audio i przetwornikiem Muse II oraz moim tuningowanym Pioneerem w ostatnim systemie rocha na gain clone by stefanB i kolumnach Zoller Temptation. Tym razem Stelmach zaaplikowany byl w jakims badziewnym Sony chyba CDP XE 270. Za kazdym razem wnioski sa podobne. Mysle ze za ciezkich przeciwnikow mamy dla Stelmacha. Gdyby go porownywac z nowymi budzetowymi cdekami np za 1000 czy nawet 2000zl byloby znacznie lepiej. Nowe PS Audio i Muse mkII to byl koszt okolo 5000 USD za calosc (tak zdaje sie mowil rochu) podobnie nowy przetwornik Theta DSP Pro Basic (a gdzie naped?) nowe Audio Note CD 3 to wydatek rzedu 15.000zl a moj poczciwy Pioneer w wersji firmowej w latach 1989-93 kosztowal 2.000 DM (wtedy bylo to wiecej niz 4.000zl - polecam bankowe kalkulatory walut uwzgledniajace spadki wartosci pieniadza). Kolejnym razem mam nadzieje uda sie dac wieksze szanse Stelmachowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak u ROCHA bywa "ostro" mi osobiście ten dźwięk odpowiadał - acz... nie słuchałem jego zestawienia z adiomatusami.

A jak ci się piopio podobało u mnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam wszystkich w szeczegolnosco gospodarza spotkania

 

spotkanie mialo na celu prezentacje najnowszego przetwornika kolegi Stelmacha

rywali ww dac mial nie lichych,tuningowany pionek Disco i moj zestaw tj, DAC theta III a i cec tl 51

o zrodelkach powiem za chwile ale na poczatku powiem o systemie (a wlasciwie kolumnach i wzacniaczu ) gospodarza

kolumnny dziwne :) duzy woofer 30 cm i basu z niego nie bylo latwo wyciagnac ,sluchajac znnanych mi plyt dochodze do wniosku ze te kolumny netralne NIE SA !!!! maja duza ochote do wydzierania sie (disco czasem uszy przykrywal bo bolalo:)) ale napewno nie mozna im zarzucic ZAMULENIA :) sporo slychac ale niekoniecznie w tych zakresach ktore lubie .Bardzo pozytywnie zaskoczyl mnie zestaw Audimatus-fajny szybki zwinny dzwiek bez zaokraglen ,z dobra kontrola bassu .Wiecej mogl bym powiedziec gdyby byl podpiety pod znane mi kolumny .

Czego mi najbardziej brakowalo to przestrzeni wq glab i na boki,generalnie dzwiek koncentrowal sie w srodku kolum lekko z tylu poza linia kolumn.

B wazna rzecz jakim jest pomieszczenie niestety dosc mocno wplywala na odbior dzwieku .

Teraz zrodla:

na poczatku zadne zrodlo NIC !!! nie pokazywalo widac mroz im zaszkodzil .

Po czasie "stelmach" zminil sporo swoje granie ale samo granie bylo takie sobie, brak dynamiki, brak szczegolow dzwiek jakis taki zgranulowany

Pioneer Disc- wyrazna poprawa lepszy bass (mimo ze troche zakraglony ) gora ,i srednica bez zarzutu

niby wsjo ok ale jakos dla mnie temu cedekowi brak byl jaj ,byl za grzeczny za spokojny

Mysle ze doza rewolucje w dzwieku moze przyniesc mod w postaci zegara !!!! Doda szczegolow szybkosci i energi.

No i moje zrodlo :) troche mi nie wypada mowic o swoich "dzieciach" ale wydaje mi sie ze to moj zestaw gral najbardziej prawdziwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco>>>>

Pioneer (po modyfikacjach s+p adamhienda) byl wyrownany w calym pasmie. Gral z pewnym spokojem i klasa. Theta to synonim szybkosci. Pioneer raczej po neutralnej stronie dzwieku.

 

 

Pioneer byl wyrownany w calym pasmie ----zgoda .

Gral z pewnym spokojem i klasa.--------------zgoda

Pioneer raczej po neutralnej stronie dzwieku.--- nie zgadzam sie ,wg mnie ocieplal i zamazywal troche niektore szczegoly .Choc wg mnie to bardzo fajnie zrodlo -takie relaksujace ,nastrojowe.

Moj zestaw gra troche po chamsku :) jak cos jest to jest .Stara sie nie dodawac zbednych dupsow.

Zdaje sobie sprawe z tego ze moze byc lepiej ,i dllatego w niedlugiej przyszlosci bedzie podskok o pietro wyzej.

 

Pozdrawiam i wesolych spokojnych swiat

 

p.s. krakusy fajne chlopaki jestescie -zaproscie mnie jeszcze kiedys:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Dobrze wiesz zaprzyjazniony Slazaku ze masz u nas bilet wolnego wstepu na wszystkie odsluchy:) Oczywiscie wraz z synem:)

 

W zasadzie musze sie zgodzic z tym co napisales. Choc prawde mowiac kolumny rocha nie sa az tak szczegolowe. Wiele rzeczy uslyszalem dopiero po powrocie do domu (tych co to powinny byc a ich nie bylo:)). Wydaje mi sie ze to wypychanie srednicy powoduje brak detalicznosci na gorze w NS 690mkII. Ale zeby nie bylo ze na sile zrzucam na system powiem ze Pioneer tak gra: spokojnie i relaksacyjnie. Na pewno przyda mu sie nowy zegar:) Nie chcialbym jednak zeby stracil swoj charakter brzmienia bo ja tak lubie:) To druga Theta ktorej sluchalem i ona takze zachowuje swoj "firmowy" charakter. Dzwiek do bolu detaliczny szczegolowy i (moim zdaniem) dosc jasny ale z wielka klasa. Do lampki wymarzone zrodlo. Pozdrawiam wszystkich. R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Koobal

 

>A jak ci się piopio podobało u mnie ?

 

Oczywiscie dziękuje bardzo za miłe i serdeczne przyjęcie i świetną kawę ! Już raz Ci mówiłem ( ;-) )ale powiem jeszcze raz: twój system jest rewelacyjny ! Barwnie, przejrzyście, szczegółowo, duża scena, piękne wokale bez sybilantów, bas zwarty i zróżnicowany. Z racji pomieszczenia bas jest trochę podbity ale to nie przeszkadza. Na pewno nie buczy. System jest po ciepłej stronie mocy ale ja tak lubię.

Jak na początku zobaczyłem ustawienie systemu to pomyślałem: "Kurde to nie może tu grać !". Okazało się, że bardzo się myliłem. Mimo małej odległości słuchacza od kolumn scena jest szeroka i czytalna. Brawo !

Nie kombinuj przypadkiem już za dużo bo moim zdaniem wyciągnąłeś prawie max ze sprzętu w takim pomieszczeniu. Żeby dużo lepiej zagrało trzeba by włożyć kupę kasy i musowo zmienić pomieszczenie. Jedyne co możesz spróbować to pobawić się srebrnymi kablami.

Ciężko mi bylo wychodzić od Ciebie bo najchętniej to bym siedział, słuchał i tylko zmieniał płyty ;-)

pozdrawiam serdecznie !

PS

Zaproś koniecznie rocha z jego Audiomatusem ! Bardzo jestem ciekaw porównania twojej lampy z jego wzmacniaczem. Na twoim systemie łatwo wyjdą różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Dzięki Panowie za wizytę. Mam nadzieję że jeszcze nie raz powtórzymy odsłuch : )

 

Mam dość przejrzysty a może wręcz brutalny system (Audiomatus AM 250 i kolumny Yamaha Ns 690 - było nie było - ze studyjnym rodowodem, a to tego Furutechy i srebro Klein und Humel) który jest dość bezlitosny dla źródła oraz samych nagrań.

Nie ukrywam że to jest coś co mnie osobiście odpowiada.

Jestem wrogiem ładnie i miło grającego sprzętu.

 

Wiem że pomieszczenie ma swoje mankamenty i dzięki za uwagi w tym wzgledzie.

Natomiast zwracam uwagę na to iz odsłuch był dokonywany w polu średnim, uzywając terminologii studyjnej. Wpływ pomieszczenie jest wtedy znaczny ale nie krytyczny.

 

 

Co do Stelmacha.

Źle się stało że nie było porówania ze sprzętem z półki 1000-2000 zł. Bo tutaj szukałbym konkurencji.

Postawienie CEC-a i Thety do porówniań w zasadzie było nie fair wobec Stelmacha ; )

 

Stelmacha słuchałem go przed odsłuchem i porównywałem z Vincentem SDV-1 (mimo że DVD gra on audiofilskim dzwiękiem i uważam go za dość uniwersalny odtwarzacz, a gdy był nowy kosztował niecałe 2000 zł) oraz teamem PS Audio/ DAC Phoenics.

Myślę że zagrał zdecydowanie lepiej od tego który miałem możliwość posłuchac przed pół rokiem.

Dzwięk jaki zaprezentował DAC był zdecydowanie bardziej spokojny i wyważony.

Brakuje nieco przeniesienia rytmu przez co dzwiek wydawać się może nudny ale według mnie w tej klasie sprzętu jest to wybaczalne.

Wydaje mi się że rozdzielczość i szczegółowość jest na bardzo dobrym poziomie jak na cenę którą trzeba za DAC-a zapłacić.

Najbardziej denerwowało mnie nieco eksponowanie sybilantów w niektórych nagraniach. Ale tu inni konkurenci też mieli kłopoty (no może poza studyjną kartą RME w moim komputerze).

 

Ciekawostka. DAC podłaczony do studyjnych monitorów Alesisa (spokojnie, nieco przymglone, raczej ciepłe) zagrał wręcz romantycznie, nie wiele tracąc na swej rozdzielczości i przeniesieniu szczegółu.

Moim zdaniem DAC pana Stelamach bronił się dzielnie i można było słuchać z całkiem sporą przyjemnością.

Do ciepłego systemu może wnieść element równowagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z tego co rochu pisał, to słuchaliście dość długo również komputera z kartą dźwiękową RME. Mam taką obecnie i znam jej brzmienie, byłbym bardzo wdzięczny za porównanie jej do sprzętu, który słuchaliście u rocha (chodzi mi tylko o elektronike). Szukam czegoś, czym mógłbym zastąpić komputer :)

Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Pragnę przypomniec o najbliższej sobocie i odsłuchu kart dzwiękowych.

Do posłuchania są także aktywne monitory studyjne APS AEON.

Proponuje zacząć od godziny 16.

Jeżeli Ktoś nie wie jak dojechac do mnie - proszę o PW. Wyślę mapkę dojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się do Ciebie wybieram ale dopiero w przyszłym roku :)

Chętnie wziąłbym ze sobą Ugody i ewentualnie CECa (gdybyście chcieli posłuchać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

No to juz po.

 

Pieknie dziekuje za odwiedziny i pozdrawiam Wszystkich Obecnych : )

 

W telegraficznym skrócie.

1. E-mu 1820m jest bardzo dobrą kartą dzwiekową nie mniej musiała poddac się wobec RME Digi PST 96/8.

2. AMS AEON - podobały się Wszystkim Obecnym. Dobrze mówię?

3. Po kolejnym przemeblowaniu akustyka u mnie polepszyła się, nie mniej podjąłem decyzję co do adaptacji akustycznej mojego salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jedno drugiemu w takich przestrzeniach nie wadzi - mało tego może to wyglądać bardzo ładnie. Poza tym, w takim pokoju nawet lepiej się rozmawia bo nie ma echa i każdy głos brzmi przyjemniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest późno więc tylko pare słów

niestety E-MU to nie to samo co RME....

E-MU grała bardziej technicznie, sterylniej i czegoś brakowało w dźwięku (nie chodzi mi o barwę ale zjadała jakieś mikrodetale)

RME grała naprawdę dobrze - jak dobry cedek - płynniej, przyjemniej, detaliczniej - tworzyła swoistą magiczną aurę

 

co do aktywnych monitorków - niezłe, niezłe ale czegoś mi brakowało... jak się wyśpię to napiszę ;)

 

rochu jeszcze raz dzięki za gościnę i fajne spotkanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

W domu gdzie poprzednio mieszkkałem miałem pomieszczenie z całkiem przyzwoitą adaptacją.

Rezczywiscie, człowiek nawet własne myśli słyszał ; )

Najgorsze u mnie jest to że najlepszą przestrzeń oraz wyrównanie pasma mam przy ustawieniu kolumn w 1/3 długosci pokoju, co spowoduje że pomieszczenie straci na funkcjonalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przyjeździe do sympatycznego gospodarza czekał mnie mały szok, na skutek którego postanowiłem coś napisać:) Zobaczyłem efekt przemeblowania, Yamahy stały przy sąsiedniej ścianie i ogólne przestawienie sprzętów sprawiło że NARESZCIE usłyszałem kolumny które znam a nie Altusy, do tej pory musiałem wyobrażać sobie zamierzenia gospodarza - oczywiście absolutnie rozumiem kłopoty z akustyką pomieszczenia i działania rocha aby to skompensować. Teraz wszystkie założenia stawały się namacalne, w końcu elementy składowe dobrze znam - i zagrało to razem zgodnie z oczekiwaniami. Co do detali na pewno koledzy zdadzą dokładną relację. Yamahy pokazały na co je stać chirurgicznie pokazując detale, bardzo ładnie zgrywając się z Audiomatusami a skądinąd znany mi RME (:DD) pokazał swoje możliwości. Muzyka wyszła z kolumn, po prostu nareszcie BYŁA.

Po zmianie RME na EMU scena zrobiła się płaska, brakowało detali, kolumny wróciły do pomieszczenia. Czy świadczy to o tym że RME jest bardzo dobrą kartą? Tak. Czy E-mu jest przy niej do niczego? Nie! Wyśmienicie sprawdzi się w systemach instalowanych w pomieszczeniach o małej powierzchni, to jest po prostu inny typ prezentacji dźwięku - trzeba posłuchać, poza tym pamiętajmy że porównujemy sprzęt z wysokiej półki.

Kolejna odsłona - Szacowny Gospodarz z nierozłącznym jajem, tak zupełnie niechcący podpiął do systemu monitory AMS AEON z metalową kopułką, położone byle jak... Rzekomo powodem było to że standy były niestabilne, a po prawdzie dbając o nie (monitory) niczym matka kwoczka o nie swoje pisklaki, aby nic im złego się nie stało. No i co? W skrócie: ZAGRAŁY. Chwilę popastwiłem się nad nimi zatykając owory bassreflex aby sprawdzić jak są zestrojone, jak wpłynie to na prezentację dźwięku i co można z nich wydobyć.

Szanowni państwo,

Aby w tej cenie stworzyć pasywne monitory trzeba doskonale wiedzieć co chce się stworzyć, dobrać odpowiednie elementy składowe, stworzyć dobrą konstrukcję a przede wszystkim trzeba MIEĆ JAJA JAK BERETY. Szacunek! Wymienione cechy konstruktor tych monitorów miał i ma z naddatkiem, to widać, słychać i czuć (bas schodzi bardzo nisko :D), a tak zupełnie niechcący w tym przedziale cenowym do kompletu otrzymujemy wzmacniacz gratis. Szybki, zwinny, ładnie kontrolowany bas, ładna scena, niektórym będzie brakować mikrodetali - ale one są tylko po prostu nie męczą, nie wyobrażam sobie człowieka w reżyserce atakowanego kilkanaście godzin chirurgicznymi monitorami, w końcu taki jest ich rodowód. Co jeszcze? Bardzo ładnie podana średnica. Podczas prób z ustawieniem basu dodanie jego na korektorze sprawia że go przybywa, ale stanowczo zaczyna wymykać się spod kontroli. Oczywiście piszę tutaj o zupełnych szczegółach, w końcu do czegoś trzeba się przyczepić, a i fizyki nie przeskoczymy, a za swoje pieniądze - rewelacja. Odsłuch ich to dobra szkoła dla początkujących wszystkowiedzących audiofili i audiofilopodobnych, dla których panaceum na rewelacyjny dźwięk to rewelator na górze czy też Paradigm studio itp. inne ślepe zaułki - z góry przepraszam za przykłady, pierwsze lepsze z sufitu.

Wielkie podziękowania gospodarzowi za gościnę. Było bardzo miło, oczywiście doświadczyliśmy zjawiska dylatacji czasu i tak sobie jeszcze w ferworze rozmów wymyśliliśmy, że skonfrontujemy przy najbliższej sprzyjającej okazji kilka forumowych wynalazków, może obalimy trochę panujących niczym nie uzasadnionych mitów. Od razu zaznaczam, że temat hmm.. słomy i innych z tego zakresu jest totalnie poza naszym zainteresowaniem. Pozdrowienia dla wszystkich:) Ops, rozpisałem się..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poglądowo co grało (zrypałem fotki więc nie bijcie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-29-100005476 1199022738_thumb.jpg

post-29-100005477 1199022738_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.