Skocz do zawartości
IGNORED

Spotkanie w Krakowie - lista obecności


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

> Misfit

Dziękuję gościnę i za świetnie zorganizowany odsłuch. Atmosfera akustyczna i estetyka w twoim pokoju odsłuchowym jest bardzo przyjemna. Fajnie rozwiązana adaptacja. No tylko kłopoty z bassem jak w każdym niezbyt dużym pomieszczeniu no i ten dołek przy ~45hz:). Życzę powodzenia w dalszej rozbudowie systemu.

 

Odczucia co do odtwarzaczy mam podobne ale dodam różnicę jaką zauważyłem między Pionkiem a AN. Na płycie malibu na Pionku akordeon grał na równych prawach z 2 gitarami z kolei na AN akordeon zaczął nieco dominować:) A w kwestii jasności to denerwował mnie jedynie stelmach bo reszta była ok.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Trochę jestem zapracowany i nie wpisałem się jeszcze - przepraszam. Misfit, wielkie dzięki za gościnę. Było mi bardzo miło zobaczyć Was znowu, niektórych pierwszy raz i pogadać (Koobal, wiem że to było do mnie, przepraszam). Co do sprzętu to już chyba wszystko zostało powiedziane, dodam tylko tyle że został przez gospodarza bardzo mądrze dobrany, wzmacniacz pokazał naprawdę wysoką klasę (godną gospodarza), a o kolumnach można powiedzieć wszystko tylko nie to, że "mulą":))) Przyczepić można się, i to mocno, do przetwornika Stelmacha, ale pamiętajmy że reszta sprzętu jest naprawdę ze znacznie wyższej półki. Jeszcze raz dzięki za gościnę i przepraszam za gadulstwo.

ps. Disco, jeśli jeszcze raz usłyszę jak krygujesz się że z Twoim Pioneerem jest coś nie tak, osobiście zdejmę mu pokrywę i podłubię na ślepo czymś metalowym w środku. Ja rozumiem że za to moja twarz może zostać nieco wytatuowana, ale nie wytrzymam. OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Janusz to raczej chodzi o to ze ja do tej pory nie moge uwierzyc ze Pioneer ktorego dopiescil Adam moze brzmieniem konkurowac z tak znakomitym zrodlem ktore slyszalem przynajmniej w kilku systemach i ktore poradzilo sobie z Meridianem 506.24 - jakim jest Audio Note CD 3... Jest to swoisty mezalians zeby w ogole zestawiac Pioneera z tym klockiem jednak efekt porownania swiadczy o tym ze przemyslany tuning potrafi wiele wycisnac ze zrodla ktore ma potencjal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> discomaniac71

A jak się wg Ciebie sprawdziło "alternatywne zrodlo dzwieku w postaci komputera"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 23 Lis 2007, 01:04

>Czy w swojej E-mu uzywasz ASIO?

>Na jakim programie odtwarzasz pliki dzwiekowe?

 

A szło to przez foobar po asio - ale to bardziej na zasadzie że tak powinno być, a nie żebym słyszał różnicę :) Zresztą kompa używam do filmów - nie chciałoby mi się włączać TV żeby odpalić muzykę z plików.

 

Bartosz985, 22 Lis 2007, 19:32

>Fajnie rozwiązana adaptacja. No tylko kłopoty z bassem jak w

>każdym niezbyt dużym pomieszczeniu no i ten dołek przy ~45hz:)

 

Ja wiem czy to problemy z małym pomieszczeniem? Problemów to nie ma tylko w komorze bezechowej ;-) Np u rocha jest duże pomieszczenie i są większe problemy z basem. U mnie na pewno by się przydała pułapka na 35Hz, ale szczerze mówiąc to nie chce mi się zagracać tego małego pokoiku... co ciekawe bas jest wyraźnie słyszalny do jakichś 27Hz. Chyba dla tych najniższych częstotliwości dźwięk się już rozchodzi na zasadzie tłokowej i się nie wygaszają...

 

PS: Gratuluje słuchu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Zgodnie z obietnicą, przypominam się o najbliższej sobocie i zapraszam serdecznie.

Proponuję początek o 17.

 

Z nowych rzeczy u mnie - kolumny YAMAHA NS 690 mk II które zastąpiły w systemie Zollery, są też ciekawie - jak myślę Sony SS-G3.

Obydwa zestawy są w obudowach typu zamknietego. YAMAHA to domowa wersja studyjnych NS-1000.

Niestety Tannoy Dorset dalej nie jest uruchomony z powodu niesłowności pewnego człowieka który zobowiązał się zregenerować ABR-y.

Źródełko też uległo zmianie i jest nim obecnie spreparowany pecet z kartą E-mu.

Jeżeli uda się znieśc z piętra 20kg drugiego blaszaka to jest do porównań M-Audio (niegłupia karta za ludzkie pieniadze) dla zainteresowanych.

Są jeszcze Alesisy Active no i reszta moich gratów, ale to już znacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie przyjadę,chętnie odpalił bym u ciebie mój nowy wzmacniacz.

 

Tylko mam problem,nie znalazło by się może miejsce u kogoś w samochodzie,bo nie mam jak dojechać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 27 Lis 2007, 00:05

 

>Źródełko też uległo zmianie i jest nim obecnie spreparowany pecet z kartą E-mu.

Bedzie na tym spotkaniu żródło z komputera?

to bedzie e-mu 0404?

 

Czy masz może wolne 2 sloty w komputerze? przyniósłbym emu1212m ze sobą

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam od razu na antypodach :) przecież to kolejką dworca na lotnisko a potem spacerkiem jakieś półtorej godzinki i już jesteś u Rocha (nawet się człowiek nie zmacha za bardzo)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu-mnie niestety nie będzie u ciebie w sobotę,ale piszę się na te kiełbaski wiosną..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Junkers Neckar N 19E,LG GB5237TIFW,Bosch HBN 239E1L,Electrolux ESL 65070R

Całość podłogi deska BalicWood Jesion kl.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niestety nie dam rady być - w weekendy zwykle coś robię konkretnego :) milej zabawy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.