Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A 1020


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

a co do mojej a-1000 - przyczyną spalenia pary tranzystorów głównych i nieco drobnicy był.... OBLUZOWANY KONDENSATOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!! RęCE OPADAJą:(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzieki marosik za rade. Yamaha juz naprawiona, przyczyna byl wylany kondensator. Elektrolit ktory wyciekl z niego zniszczyl przelotke (zupelnie skorodowala). Po przemyciu pluty (pod prysznicem), wyszuszeniu i wymianie konda, zadzialala. Co prawda jest jeden problem przy przelaczeniu w klase A, dziala 20 sekund i wylacza przekaznik. W klasie AB dziala bez problemow (testowalem 2 godziny na wielkim poziomie glosnosci )Prawdopodobnie zamienilem miejscami tranzystory koncowki mocy (byly wymontowywane i sprawdzane) i w taki sposob one juz nie sa paparowane. Na razie odkladam a-1000 i zajmuje sie a-1020.

Jezeli ktos z forumowiczow ma shemat do a-1020 to bardzo by prosilem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość V-savage

(Konto usunięte)

Mam prośbę do posiadaczy A1020 jak też podobnych modeli, do jakich temperatur wam się grzeje radiator podczas głośnego słuchania a także jakie temp. osiąga przy włączonej klasie A. Głównie chodzi mi o największą temperaturę jaką odnotowaliście. Byłbym wdzięczny, z góry dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

poza trzema (z 8 ) wymienionymi tranzystorami mocy w a-1000 mam tez inny problem-przy wcisnięciu przycisku phono buczenie w głośnikach, po chwili rozłączenie koncówki mocy, chwila przerwy, ponowne pstryk i juz wszystko ok. wczoraj rozebrałem, przelutowałem wszystko co sie dało, przeczyscilem plytki z plynu kontaktowego, i obecnie juz sie nie rozłącza, nie buczy, ale strzela przy przełączaniu-jezeli wybierzemy phono, to potem dwa nastepne zrodła jeszcze strzelają, trzecie nie (kolejnosc wyboru: phono, potem np, tape, aux, i dad juz nie strzela). gdzie jest dowcip, co to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole informacja ktora moze sie przydac jeszcze nie raz: z tego co widze, to budując YAMAHE A-1000 konstruktorzy zrobili nam dowcip: popatrzcie na wszystkie rozbierane zdjęcia a-1000 w tym temacie. w fotkach mojego autorstwa zwracałem uwage na połączone pionowo, nad płytką, dwie diody. z kolei mamy tez zdjęcie kogos innego, gdzie wyraznie widac DOKŁADNIE TE SAME DIODY ALE PRAWIDŁOWO WCHODZACE OBOK SIEBIE W DRUK. moja poprzednia a-1000 miała polącozne pionowo, obecna tez ma połączone pionowo, i JEST TO POŁĄCZENIE FABRYCZNE. widac Japonczykom w pewnym momencie odechciało się robic dodatkowe otworki na diody lezące i tak na tej samej sciezce, i zamiast połaczyc je drukiem-polaczyli je pionowo, nad plytką. mniej pracochłonne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy kto z was modyfikowal A-1000? Ja wymienilem kondy w jednej ze swoich A-1000. 330mkf 2 sztuki i 6sztuk 1000/25v Nichicony te w zasilaniu 22v. Tez wymieniłem te 100mf/6.3v w torze sygnalu na Black Gate czerwone Bipolarne. Wywalilem przedwzmacnicz i wsadzlem kilka propilenow tych 2,2mf przy oampach na wejsciu wzmacnicza. Dzwiek ulegl wyraznej poprawie. Znikla ta sucosc i drazliwosc dzwieku. Wzmacnicz nadal gra bardzo detalicznie ale nie tnie ucho i przy tym ma bardzo neutralny przekaz. Nic nie podbarwia, nic nie zmieksza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie zdjecia o które prosisz za kilka dni. Trzeba tego czołga rozebrac, zeby je zrobić. Ale naprawde polecam wymiane kondów po niej dopiero mozna odczuć jak ten wznak grał jak był nowy. Ten wzmacnicz po takiej wymianie dużo potrafi. Wiem, że niektórzy forumowicze sprzedali go bo grał strasznie sucho i drazliwie. A wystarczy maly wysilek i wzmak jest nie do rozpoznania.

 

Swoją drogą czy wie ktoś gdzie można kupić parowane tranzystory? Potrzebyje do A-1020

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie zdjecia o które prosisz za kilka dni. Trzeba tego czołga rozebrac, zeby je zrobić. Ale naprawde polecam wymiane kondów po niej dopiero mozna odczuć jak ten wznak grał jak był nowy. Ten wzmacnicz po takiej wymianie dużo potrafi. Wiem, że niektórzy forumowicze sprzedali go bo grał strasznie sucho i drazliwie. A wystarczy maly wysilek i wzmak jest nie do rozpoznania.

 

Swoją drogą czy wie ktoś gdzie można kupić parowane tranzystory? Potrzebyje do A-1020

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jakie kodnensatory trzeba wymienić żeby A-1000 Nie grała takim suchym, tnącym ucho dzwiękiem. Wedłyg mnie nie jest to tuning tylko wymiana kondensatorów wyschniętych, na nowe. Na poczętek podam część shematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniamy kondy w zasilaniu: c123,c124,c125,c126 330uf/25v Na Nichikon Muse (zaznaczone na zielono w schemacie)

c173 i c174 68o uf/85v Jak powyzej znajdują się na głównej płycie.

c633,c634, c635 i c636 1000uf/25v Ja wymieniłem na nichicon Fine Gold, ale lepiej zastosować tam serie Muse znajdują się te kondensatory na płytce korektora Phono po stabilizatorze na 22v

c554 i c553 1000uf/25v jak powyżej, tylko że znajdują się oni na płytce przedwzmacniacza z regulatorem barwy.

Po takiej wymianie mozna wymienić 4 kondensatory w torze sygnału na głównej płycie (są one zaznaczone na tym schemacie na czerwono) c127,c128,c129 i c130 100uf/6,3v ja na początku wymienilem ich na nichicony bipolrne (koloru jasnej trawki), oni podbijają wysokie częstotliwości ale grają bardzo dobże i są taie, teraz mam tam Black Gate Bipolarne czerwone.

na sam koniec można wymienić kondensatory wkoł krekcji oampa (zaznaczone na niebiesko) c105, c106, c171 i c172 są to bipolarne kony 2,2uf/25v Ja wstawiłem tam ruskie styrofleksy, mozna tam wsadzić wine fkp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jakie kodnensatory trzeba wymienić żeby A-1000 Nie grała takim suchym, tnącym ucho dzwiękiem. Wedłyg mnie nie jest to tuning tylko wymiana kondensatorów wyschniętych, na nowe. Na poczętek podam część shematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygład na : c123,c124,c125,c126 330uf/25v i na c173 i c174 68o uf/85v

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygład na : c633,c634, c635 i c636 1000uf/25v

na płytce korektora Phono

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygład na :c554 i c553 1000uf/25v że znajdują się oni na płytce przedwzmacniacza z regulatorem barwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygład na 4 kondensatory w torze sygnału na głównej płycie c127,c128,c129 i c130 100uf/6,3v Black Gate Bipolarne czerwone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19185-100009640 1237918814_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondensatory wkoł krekcji oampa c105, c106, c171 i c172 sna zdjęciu widaczne dwa kondensatory drugie 2 pod spodem płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ominołem przdwzmacniacz, jeżeli kto słucha z przedwzmaciaczem to trzeba wymienic c656 i c656 22uf/16v bipolarne Te jasnozielone na zdjeciu, orginalnie tam stoją nichicony czarne bipolare z serji muse . Kiedys tam zamontuje olejaki, juz kupilem sa tylko trocha wielkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie zdjęcie,. Jeżeli kto korzysto z Phono stage. To trzeba wymienić c617 i c618 bipolarne 22uf/16v.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takiej wymianie kondów Yamaha ożywa i dzwiek który z niej sie wydobywa przypomiana ten dzwięk jaki ten wzmacniacz miał jak tylko wchodził na rynek. A jest to naprawde bardzo dobry wzmacniacz. Ostatnio porównywałem go do NADa monitor series 3300. NAD ma bardzo szeroką scene, ciepłe brzmienie, Yamaha ma troszeczke węższą scene, ale bardzo glęboką, nie do porównania z NADem. Instrumentu idą wgłab. Trzeba pamiętać, że kondy mają się rozgrzać. Ja przed wlutowanie ich do Yamahi wgrzewałem ich na osobnym trafie przez 4 dni stopniowo zwiększając napięcie od 2 do 35 voltów.Oczywiście elektrolity nie bipolary. Nie dawajcie do tego wzmacniacza Panasoniców FC, tylko zamulą dzwięk wymieniać trzeba na te same co zaaplikowani fabrycznie. Nichicony na nichicony jak kto ma kase to na Black Gate.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do specjalistow od yamahy a-1000. pisałem chyba juz o tym-po wcisnięciu przycisku PHONO słychac strzał w głośnikach, po czym sekunde pozniej odłącza mi się przekaźnik. kto mi podpowie gdzie jest usterka??? patrzyłem juz za zimnymi lutami, wybrzuszonymi kondziołkami, nic nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denon.dcd.2560, 29 Mar 2009, 12:11

 

>mam pytanie do specjalistow od yamahy a-1000. pisałem chyba juz o tym-po wcisnięciu przycisku PHONO

>słychac strzał w głośnikach, po czym sekunde pozniej odłącza mi się przekaźnik. kto mi podpowie

>gdzie jest usterka??? patrzyłem juz za zimnymi lutami, wybrzuszonymi kondziołkami, nic nie

>znalazłem.

 

Prawdopodobnie masz stałe napięcie na wyjściu przedwzmacniacza, ustalenie przyczyny nie powinno być problemem. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Najważniejszymi wedlug mnie są kondy w torze sygnalu te 100uf/ na 6,3v. Ale niema sensu ich ruszać dopoki się nie wymieni tych 330mf i 680 na plycie głownej i tych sześciu 1000mf/25v po zasilaczu na 22v do preampa. Intersujace jest to ze nawet zielione bipolary od Nichocona w torze sygnalu sprawua sie super pojawia się tak zwany "magic", czerwone BlackGate grają bardzo wyrównanie i poprawnie. Na początu można powiedzieć, że są gorsze w porównaniu do nichiconów, ale to tyłko złudzenie powstające w pierwszej chwili sluchania, po jakimś czasie słychać, że dzwięk jest bardziej naturlny a srędnica bardziej czysta.

Zachęcam do wymiany kondów w tym wzmaku. Mając w posiadaniu ten wzmacniacz, za jakieś 150zl (nu prawie :) ) mozna otzrymac taki efekt ze ciężko oderwać się od sluchania muzyki, naturalność i scena powala. Przed wymianą kondów gra bardzo analitycznie i tnie ucho nie da sie tego sluchać z przyjenmnością na dłuższą mete.

 

Kolejnym krokiem któy chcę podjąć w sprawie tego wzmacniacza będzie wstawienia szunt regulatora by Bodo_z do stabilizacji tych 22v na preamp i stopień wejciowy, zamiast zelnerek. Napisze czy będą pozytywne efekty. Tak off topic ma może któś na zbyciu pojedyncze oampy do tego regulatora?

 

P.S. ja uzywam tej Yamahi jako końscówki mocy, za DAC mam Molibden DAC na pcm-56 z stopniem lampowym. Jako klmny zalecam KEFy potrafią oddać scene prezentowaną poprzez ten wzmak, mission duże ubytki w scnie, ale lepiej oddają wokal. I bądż tu mądrym :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A jak wypada Yamaha A-1020 na tle A-720 te wzmacniacze rożnią sie tylko mocą od siebie czy moze tez charakterem brzmienia,cały układ wzmacniaczz jest niemal identyczny oby dwóch wzmanciaczy mam możliwość zamiany A-720 na A-1020 ale niewiem czy jest sens takiej zamieny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - charakter brzmienia ten sam, tylko A-1020 dopieszcza szczegóły. Ma lepszą rozdzielczość, więcej detali. Do tego rozbudowana korekcja i preamp gramofonowy, dla niektórych to będzie poważna zaleta. Oba wzmaki są bardzo dobre, chociaż ja zamieniłem A-720 na A-1020 i nie żałuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.