Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A 1020


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tak jakby poprawiona i bardziej dopracowana wersja a-720,a co sądzicie o całkowitym odświeżeniu takiej Yamshy poprzez wymiena wszystkich kondesatorów oczywiscie na takich samych firm tak samo black gate na black gaty oprucz kondestorów z zasilacza-22000uF,podobnie jak to opisywał ktoś tylko że z modelem A-1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nichicony i Black Gate kupowałem na allegro. Te 2,2uf foljowe koło oampu, kupowałem we Lwowie na rynku. Ale może tam być wima z allegro. Naprawde niekorzystałem z innych skłepów. udanej wymiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

kondy w a-1000 wymieniałem jakis czas temu, akurat nie mogłem dostac zadnych firmowych. kupilem tanie samwha i podobne, generalnie chinszyzna. usterka phono eq tez juz wyeliminowana, słucham od 3 dni. i jestem pod wrazeniem. przede wszystkim dzwiek stał sie pełniejszy, nie taki suchy jak przedtem, bez wypełenienia, basu było mało nawet przy kręceniu gałkami. teraz wzmacniacz nabrał wypełnienia. i zaczyna mi się to podobac. zastanawiam sie jaki byłby efekt przy uzyciu kondensatorw jakiejs lepsze jmarki, np nichicona czy panasonic. w kazdym razie nie spodziewałem sie takiego efektu na chinszczyźnie. jest DOBRZE.

NICK30 -> nalezą ci sie ukłony:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi juz porównac do 720tki, nie miałem ostatnio zadnej. w kazdy mrazie bass stał sie wypełniony, jest go taka ilosc ze gałkami kręcic nie trzeba:) krótko mowiac a-1000 mnie drazniła-po wymianie kondow moge słuchac godzinami i się nie irytuję więc..:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

denon.dcd.2560

Super ze zdecydowałeś się na wymiane kondensatorów. Trzeba było z tym się namęczyć ale efekt jest tego warty. Ja też słucham z przyjemnością tego wzmaka (co prawda wywalilem w nim caly stopień ejściowy) i on mnie ciesze każdym dzwiękiem. ( i niewiem kiedy znowu zabire sie do prac nad clonem Krella) Ostatnio mam ochotę wymienić w A-1000 wzmacniacz operacyny serva i główne kondy w zasiłaniu. Tak tak te 33000mkf i 22000mkf. Troszeczka to pociągnie kasy, ale wydaję się, że efekt też będzie pozytywny.

A i jeszcze jedna rzecz. Polecam każdemu na początek wymienić elektrolity w kolumnach na mkp. Ostatnio wymieniłem w swoich KEFach i niepoznaje ich. Nieiwem czy w IQ3 w filtrze siedzą elektrolity, ale sprawdzić zawsze mażna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie,

Moja A-1020 domaga się już renowacji - są problemy z selektorami źródeł (CD, Phono, AUX itp.).

Nawet po popsikaniu WD-40 - trzeszczą przy przełączaniu i trzeba się trochę namęczyć, żeby ustawić przyciski w dobrym położeniu. Podobnie "Tone Bypass" - tu już sytuacja ekstremalna.

Nie wiecie, czy są do dostania przełączniki, które są tam zastosowane?

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przełączników w A-1020. Są to dość rzadkie przełączniki. Mam a -1000, a-1020 i a-720 młodszy brat a-1020 i przełączniki w 720ce inne niż w 1020. W niższych wersjach Yamach miałem a-500 i a-520 czy jakoś tak spotykają się przełączniki jak w 720. Ale jakich jak w 1020 nie widziałem.

Ale to nie problem zawsze przełącznik można wyczyścić i będzie jak mowy. Tylko, że to wymaga troszeczkę zdolności manualnych dużo czasu i cierpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam. Pozwalam sobie odgrzać wątek, z uwagi na planowany (na razie) zakup A-1000 lub A-1020. W wątku napisano coś takiego:

 

... A-1000 ma pewne ograniczenie - jest urządzeniem wyłącznie (podkreślam słowo wyłącznie) 8 omowym, końcówka jest zasilana napięciem prawie +/- 70V a tranzystory mocy są połączone szeregowo, jeśli ktoś będzie chaciał napędzać nim kolumny 4 omowe to jak któyś z kolegów zauważył będzie kolejny wpis typu "mam problem ze wzmacniaczem...". ...

 

Pościągałem manuale, gdzie stoi (dla obu wzmacniaczy to samo):

"The matching impedance of this amplifier is 6 Ohm." Dalej mniej więcej tak: dla A-1000 "If only one pair is connected, the recomended speaker impedance may be anywhere between 4 and 16 Ohm"; dla A-1020 wprost: "A or B or C: 4 ohms minimum per speaker". To co się tam ma palić, jak producent jasno podaje w instrukcji, że od 4 omów na kolumnę przy 1 parze podłączonej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam A1000 w tej chwili miałem tez a1020.

CHodzi to u mnie na 4ohm i gram czasami obrzydliwie głośno.

Oprócz solidnego grzania nic się nie dzieje, także wnioski organoleptyczne.

Sprawdzone też na kilku egzemplarzach. Ważne, żeby nie przesterować wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savage, a grasz też z gramofonu? Interesują mnie te wzmacniacze właśnie ze względu na pre gramofonowe. Mój obecny RX-396 jest w tym względzie słaby (nie tylko tym zresztą). Rozważam też jakieś pre Yamahy + integra (pytam o to obecnie w klubie Yamahy), może wtedy coś niżej niż A1000/1020 (tą pierwszą ciężko dostać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Witam

Wiadomo, że każdy swoje chwali. Naszło mnie na zmianę wzmacniacza.Obecnie posiadam:

DUAL 721

SONY TA-F555 ES

TUNER ST-S700 ES

CANTON KARAT 200 , w poniedziałek będzie ARCUS AS 3

Taki jest mój zestaw ale myślę nad zmianą. Wzmacniacza. Zadałem jeszcze takie pytanie w innym dziale miłośników sprzętu.. Dlatego proszę o opinie i radę.

 

YAMAHA A-1020

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zna ktoś ? Będzie to skok do przodu ? Bo nie wiem jak inne modele Yamahy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki discomaniac71. A myślałem, że YAMAHA A-1020 przebije Sony 555 ES mocno. No proszę.

Okaże się, że zostanę przy tym wzmacniaczu. Poczekam na kolumny, w poniedziałek powinny być i posłucham jak się z nimi zgrywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Odgrzeje kotleta. Mam a720 czy powyzszy schemat i sama wymiana wskazanych kondow jak i ich wartości przyniosa pozytywne skutki w moim modelu? Moze macie jakis sklep on line gdzie moglbym dostac nichicony i bkack gate do yamahy w pozadanych wartosciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.