Skocz do zawartości
IGNORED

KT88 NOSy - gdzie kupić i jakie ?


cynamon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule.

Spośród chińskich lampek w moim ASL jedna coś szwankuje. Sprzedawca obiecał podmienić mi ją na nową, ale nie wiadomo jak długo muszę czekać. Kusi mnie więc jakiś eksperyment na własną rękę. Najchętniej spróbowałbym właśnie osławionych NOSów.

 

Czy możecie zaproponować jakiegoś producenta i model szczególnie udany ?

W RCMie zaproponowali mi tylko nowe Svetlany.

 

Pozdr,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat:

 

Zostan testerem Tungsoli 6550 z nowej produkcji. Zakup:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - dobre ceny (131 euroli kwadra), zadnych problemow. Prawdopodobnie beda moimi nastepnymi.

 

Poza tematem:

 

Witaj w klubie posiadaczy pojedynczych szwankujacych chinskich KT-88. Chetnie odkupie te nieszwankujaca z pary albo odsprzedam Ci swoja shenzen-dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te podobno są lepsze od NOSów. W każdym razie sporo zamieszania było wokół nich z rok temu. Ja z nimi osobiście nie miałem do czynienia. Zresztą sam poczytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszJ,

Jak znajdę jakieś ciekawe zamienniki to się przypomnę z chińszczyzną.

 

Pavulon,

Czasami jedna lampa - wciąż ta sama - nie chce zaskoczyć przy starcie i słychać denerwujące pukania w prawym kanale. Wtedy na biasie ta lampa pokazuje 0. Na razie wystarcza restart i lampa się "dźwiga".

Ogólnie dźwięk odbieram aktualnie jako lekko rozedrgany. Myślę, że można lepiej z tym wzmakiem.

 

lolo,

Dzięki za ciekawy link. Tylko ta cena dla kwartetu - 2'100 pln plus wysyłka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na krakowskiej giełdzie elektronicznej na Balickiej funkcjonuje tzw pan Marek, który oferuje duży asortyment różnych lamp.

Czy ktoś z Was może słyszał o nim i ewentualnie posiada jakieś namiary telefoniczne ?

 

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak poznać NOSa od podróbki czyli współczesnej produkcji udającej starą lampę ?

Czy istnieje 10 rad dla początkującego lampowca ?

 

Podobno chińczycy potrafią robić sztucznie starzone pudełka, żeby całość wyglądała przekoywująco...

Ludzi mających kontakt z elektroniką lampową z którymi rozmawiałem zastanawia fakt, że z roku na rok obserwują wzrost dostępności NOSów, zasadniczo wbrew logice, bo te zasoby są przecież ograniczone.

 

Co Wy na to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynamon, najlepiej nie zostawac koneserem :)

 

Wspolczesne lampy - chocby Tungsole, EH czy Sovteki sa robione na wzor tych "kultowych". Moze nie maja platynowych elektrod, ale sa trwale i pochodza z pewnego zrodla. Swiadomosc wpuszczenia w kanal przez jakiegos magika z Wolumenu jak dla mnie wystarczajaco zniecheca do eksperymentow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z cech na ktore trzeba, podobno, zwracac uwage. Orginalnym starym lampom bardzo latwo zetrzec napisy i zazwyczaj sa one mocno naruszone. Podrabiane maja lepsza jakosc nadruku oznaczen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Cynamon

 

>Ludzi mających kontakt z elektroniką lampową z którymi rozmawiałem zastanawia fakt, że z roku na rok

obserwują wzrost dostępności NOSów, zasadniczo wbrew logice, bo te zasoby są przecież ograniczone.<

 

Częściowo można to tłumaczyć likwidacją zapasów wojskowych, oczywiście dotyczy to konkretnych typów i firm i z reguły jest komentowane na specjalistycznych forach. Nie zawsze nagły wzrost podaży powodowany jest pojawieniem się falsyfikatów. Z drugiej strony wyprzedawane zapasy trafiają raczej do dealerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info.

Zdecydowałem się (szybko) na Svetlany PL ze współczesnej produkcji.

Po pierwszym dniu niesłuchalnej surowizny dzisiaj jest już dużo lepiej. Poziom chińszczyzny przeskoczony. Z uwagą będę śledził dalszy rozwój wypadków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dokonałeś bardzo dobrego wyboru, choć twierdzę tak na podstawie opinii innych znawców, jak to się mówi po poznańsku, "w moim fyrtlu" :) Sam się przygotowuję do nabycia Svetlany KT88. Poczytałem sporo, tzn wszystko co było w necie, no na www.audioasylum.com, oraz zamówiłem nawet piekelnie przedrożone numery Vacuum Tube Valley - chyba najlepszego periodyku o lampach w USA. No i wszystko wskazuje na to, że... GEC, Genelec najlepszy heh, no ale ta cena! No i tu właśnie Svetlana oferuje najlepszą jakość za wydane pieniądzę. A jakość w sumie i brzmienie niewiele ustępuje. Innym IMO dobrym wyborem są JJ, ale ich trwałość jest nieporównywalnie gorsza w stosunku do Svetlany. No i brzmienie troszkę inne, może dla kogoś lepsze. Ale w kwestii naturalnego, czystego brzmienia w całym paśmie Svetlana rules. Napisz koniecznie jak będzie się sprawowała u Ciebie Svetlana. pozdr. Piotr (no to mam jeden wpis więcej, bo choć trzeci rok piszę na Forum, niewiele co prawada, ale czytam codziennie, to jestem 'Nowym użytkownikiem) i nie wolno mi pisać na Bocznicy... :/ :/ :/)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekowości: czy lampy, które kupiłeś mają oznaczenie Svetlany duże C w kółku? Od 2003 nowojorska New Sensor ma prawo używać nazwę Svetlana ale nie jest właścicielem tego logo (flying C logo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do moich lampek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Według dealera mają pograć ok 50h do osiągnięcia pełni możliwości.

Ja już jestem z nich bardzo zadowlony. Nie ma w ogóle porównania do poprzednich Valve Art jeżeli uwzględnimy specyfikę ASL. Ten wzmak jest dość szczegółowy i przejrzysty. Ostre Valve Art jeszcze to akcentowały i sprawiały, że słuchanie powyżej 10-tej stawało się umiarkowanie znośne. Dźwięk był krzykliwy (zwłascza w pentodzie) i jak już pisałem nieco rozedrgany. Może wpływ na to miała jedna lampka, która ewidentnie była nie w pełni sprawna.

Svetlany wniosły uspokojenie do dźwięku. Stał się bardzo melodyjny, płynny i czarujący na wokalach jak przystało na lampę :-))) Wciąż dobrze wybrzmiewają szczegóły, ale charakter brzmienia jest nieco przyciemniony. Dla moich preferencji i dość żywej akustyki pokoju do efekt bardzo pożądany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cynamon napisał , 13 Mar 2006, 23:08

>Poniżej link do moich lampek:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupiłeś Svetlana z New Sensor.

 

Ponizej namiary na Svetlanę z St. Petersburga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a tak wygląda KT88 "winged c"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cynamon

Bardzo dobrze - masz nowe lampy, dźwięk bardziej Ci odpowiada, czego chcieć więcej ;-)

A tak na poważnie - w tematyce lampowej dopiero raczkuję. Muszisz liczyć na opinie bardziej doświadczonych kolegów.

Z tego co przeczytałem Svetlana z Petersburga cieszy sie lepszą opinią, co nie oznacza jej brzmienie odpowidać bedzie Twoim preferencjom lub też lupiej sprawdzi się w Twoim systemie.

Tu znajdziesz ciekawe porównanie kilku 6550 i KT88:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam

Grrreg

PS Czy macie jakieś doświadczenia z Chelmer Valve Company (CVC)? Opinię w necie są różne - przeczytałem , że kupuja lampy OEM i firmują własnym logo stąd też jakość ich produktów jest bardzo różna. Będ wdzięczny za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za literówki i chaos.

Powinno być:

Z tego co przeczytałem Svetlana z Petersburga cieszy sie lepszą opinią, co nie oznacza , że jej brzmienie

bardziej będzie odpowiadać Twoim preferencjom lub też lepiej sprawdzi się w Twoim systemie lepiej niż Svetlana z New Sensor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś napisać ciut więcej jak się porównuje np Svetlana do JJ? Ja sam mądrowałem się o różnych Svetlanach ale niestety nie wiem jakie są między nimi ewentualne róznice w brzmieniu, ani miedzy Svet. a JJ... wogóle to jest problem dla miłosników lamp - można wypożyczyć kabel, klocek, ale lampy? Tu już niestety trochę szukanie po omacku i poleganie na opisach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Jolidę 502B preferowałem Svetlany, JJ mnie się osobiście zupełnie nie podobał. Svetlana gra lekko ciemniej, spokojniej, scena wbudowana lepiej w głąb, JJ szybko wyleciał z mojego systemu za nijakie granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Marek?

Czy dałbyś sie namówić na kilka choćby słów dotyczacych bliższego porównania słuchanych przez Ciebie lamp? Z Twojego "o mnie" wnioskuję , że chodzi o aplikację w Deltach.

 

>Marduk

Jesli dobrze rozumiem piszesz o porównaniu KT88 obu firm?

 

Mam prośbę - pisząc o Svetlanach oznaczmy je może jako Svetlana C dla St. Petersburga oraz Svetlana dla tych z fabryki Reflector.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje trzy grosze:

Po kilkuletniej eksploatacji lamp 6550 kilku producentów w moim Amplifonie WL 70 ( oby żył wiecznie!!! on i jego producent) stwierdziłem, że dosyć i należy się zmiana czyli mniej ostra góra i więcej, lepiej kontrolowanego basu. Po konsultacjach nabyłem KT88 JJ. Zdecydowana poprawa brzmienia i ogólnej "witalności" wzmacniacza ( dynamika, bas, lagodna ale szczegółowa góra , dobra średnica). Byłem więc szczęśliwym człowiekiem. Tyle, że zaczęły podać lub przynajmniej wydawać dziwne efekty. Całe szczęście, że osoba ktora mi je sprzedała realizowała obiecaną gwarancję i dostarczała kolejne lampy do wymiany bez dodatkowych opłat. Zresztą te pierwsze cztery kupiłem w bardzo niskiej cenie właśnie ze względu na ich domniemaną awaryjność. W sumie przerobiłem osiem lamp i teraz grają pięknie aczkolwiek już słychać ich lekkie "przemęczenie". Mimo wszystko następne to też będą JJ Po prostu w moim subiektywnym odczuciu jest super. To tyle na temat. A ostatecznie pewnie i tak skończę na SET lecz to będzie wymagało wymiany głośników. POZDRAWIAM lampowcow i pozostałych melomanów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.