Skocz do zawartości
IGNORED

MUSICAL FIDELITY A2 - parzy


SviRu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam istotne pytanie dotyczace ww wzmacniacza. Po 20 minutahc pracy radiator staje sie parzacy tak ze nie da sie go dotknac dluzej niz sekunde. Jets to wzmak w Klasie A... ale czy powinno byc az tak goraco? Kolumny to ELTAX3+. Prosze o jakies opinie bo czuje sie nieswojo po przesiadce z zimnych radiatorow AB... pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parzy ? I dobrze ! ... znaczy nie dobrze ... ale tak ma być. Jestem użytkownikiem A2 od ponad dwóch lat i zapewniam, że "ten typ tak ma". Dla świętego spokoju przedłużyłem swojemu A2 "nogi" co trochę polepszyło sytuacje i więcej się to sprawą nie zajmuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzielem ciepelko... no i jest parzacy (radiator). Mozna jajka na nim gotowac, a potencjometr jest ustawiony na godz 9- 10. JESTEM WIELCE NIESPOKOJNY... :(. W zwiazku z tym cieplem... czy mozna mu zaaplikowac chlodzenie aktywne? Powiedzmy jakis wiatrak? Co o tym myslicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam a1 i grzeje sie... grzeje sie.. grzeje sie na szczescie zima idzie ;) zostaw mu duzo powietrza a nic mu sie nie stanie spokojnie moze osiagac 65 stopni :)

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam obecnie MF A 300 radiatory sa cieple ale nie gorace .jest minimalna roznica temp lewego i prawego ,na poczatku sie tym przejmowalem ,ale gra swietnie wiec odpuscilem problem.o dziwo pobor mocy w pozycji odlaczonych glosnikow,bo nie posiada stend by,jest niewysoki ok 80W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->SviRu

 

Naprawdę nie martw się tym parzącym radiatorem - TO CAŁKOWICIE NORMALNE w przypadku tego wzmacniacza.

I jeszcze jedno: jak już wspomniano powyżej A2 pracuje w klasie A. To oznacza, że prąd (spoczynkowy ??) płynący w tranzystorach mocy jest stały i dość wysoki (jeśli coś pokręciłem to jacyś mądrzy ludzie mnie poprawią, ale chyba nic nie pomyliłem). W związku z tym A2 grzeje się tak samo nawet na "biegu jałowym" czyli z potencjometrem skręconym na minimum.

Ile pobiera energii ?? Na tylnym panelu A2 stoi napisane: power consumption (zużycie energii) 180W.

Co do dodatkowego chłodzenia - też kiedyś o tym myślałem, ale w końcu doszedłem do wniosku, że producent wiedział przecież co robi i przystosował A2 do pracy właśnie w takich warunkach i już !! I nigdy nic niedobrego z moim A2 się nie stało - a często zdarza mi się słuchać muzyki "do poduchy" co na ogół kończy się tak, że wyłączam sprzęt ... rano ;-).

 

Jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć o A2 (... a ja będę znał odpowiedź) to pytaj Pan ;-): [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem szczesliwym uzytkownikiem MF A2 od kilku lat i potwierdzam - grzeje tak samo w zimie i w lecie - ten typ tak ma. Nie stosuje nic na podwyzszenie nozek - jednyne co zrobilem, to postawilem wzmacniacz NA szafce ze sprzetem (na samej gorze), tak, ze nic go nie ogranicza z gory i cieplo moze wedrowac pod sufit. Gra z ESA Vivace i swietnie to razem wspolpracuje. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sugdena A21aL i też się grzeje, po ustabilizowaniu się (ok. godziny)

ma 49 .. 50 stopni na radiatorach. Ponoć te typy tak mają. Wzmacniacz ma swobodny dostęp powietrza z wszystkich czterech stron, a na górze jest ok. 16 cm do kolejnej półki. Probowałem z ograniczoną przestrzenią nad nim i wówczas temperatura podniosła się o kolejne 3 stopnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.