Skocz do zawartości
IGNORED

SONY NIE PRODUKUJE JUŻ TAŚM METALOWYCH?


RAF

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem jakiś czas temu w sklepie Sony'ego w Lublinie na krakowskim przedmieściu, z chęcią zakupu dobrze znanych mi i sprawdzonych kaset chromowych serii UXS. Zapytałem też przy okazji o taśmy metalowe, jednak sprzedawca powiedział, że: "Firma Sony przestała produkować taśmy metalowe". Nie pytałem go dlaczego i nie zapytałem go również o rzecz ważniejszą, niestety : Czy chromówki też przestaną produkować? Nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku pozostałych firm, ale wiadomość ta mnie troche zmartwiła. Co o tym sądzicie? POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kaset wogole juz nie produkuja,to co jest na rynku zreszta w skromych ilosciach to zapasy magzynowe. Sony UX widzialem w Media Markt ale cena smieszna 8zl za pusta kasete.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle mnie to nie dziwi, że już pod koniec lat 80. mówiono o spadku produkcji taśm metalowych. Powód: coraz lepsze magnetofony oraz coraz lepsze chromówki (dorównujące metalowym).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Taśmy metalowe nie są już nigdzie produkowane. Taśmy chromowe pewnie będą produkowane dopóki firmy oferować będą magnetofony kasetowe typu deck. Ale niestety obecne chromówki to też nie są najwyższych lotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenia ściętej głowy mają to do do siebie, że za jasną cholerę nie znikają, zanim nas wykończą wędrówki od

sklepu od jednego chytrego chomika do drugiego chytrego chomika wśód naszych znajomych i znajomych tych znajomych pomyślmy. Najstarszym nośnikiem wśród taśm magnetofonowych były taśmy żelazowo tlenkowe tak zwane ferro [tlenek żelaza] następnie tlenkowo chromowe [tlenek chromu ] chromy następnie żelazowochromowe [ eksperyment nieudany dawno wycofane z produkcji] oraz taśmy metalowe gdzie nośnikiem jest nie pył ferromagnetycznego tlenku ale czystego metalu [ tak jak by powrót do zapisu na drucie stalowym]

 

Nie miejmy złudzeń, że natrafimy na źródło idealnie nowych metalek jeźli musimy mieć coś lepszego niż aktualnie

dostępny na rynku chrom istnieje tylko jedna droga a jest nią cięcie taśmy z kaset wideo na cienkie paski [polecam proste ustrojstwa do produkcji makaronu kiedyś dostępne w handlu ]

Odpytajcie Darkula On kiedyś na skalę prawie przemysłową przecinał taśmę z pamięci od Odry na 1/4 " [ ja jedynie przecinałem 1/2" kasety wideo na 1/4" do szpulaka co jest znacznie prostsze ]

Pozdrawiam

Zbyszek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Niedawno w małym sklepie w Tarnowskich Górach kupiłem wszystkie 12 szt. SONY UX-S. Bardzo dobre chromówki. Niestety, w Warszawie już ich nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sony UX-S [60,90,120] bywają tanio na Allegro, metal BASF, SONY, AGFA, TDK i nne bywa okazjonalnie po

cenach do przełknięcia.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony UX-pro Doświadczalnie potwierdziłem ich najlepszą jakość. Jest to jedyna taśma na której udało mi się w latach 90 nagrać dźwięk magnetem cyfrowym DCC oczywiście po wywierceniu dziurek w odpowiednich miejscach. O ile pamiętam nie dało się tego zrobić na żadnej innej chromówce, metalówce ani żelazówce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do STIPE-a77

Nareszcie ktoś coś rozsądnego napisał; osobiście za metalem nie przepadam, występuje w nim efekt totalnego przedobrzenia niby doskonałe a jednak do dupy; UX-pro bywa okresowo na pchlich targach [nawet nowa jeszcze w folii] swołocz obecnie się przerzuciła na wszystkie inne nośniki oprócz taśmy . Mam zwłoki Philipsa DCC 170 i taśmy rozwalam kasetę DCC pakuję do normalnej obudowy i mam idealną taśmę na tak zwane okazje szczególne, może by to weszło do normalnego decka ale ja w CR-ach specyficzne kieszenie i kaseta najzwycajniej wejść nie chcę w dodatku jeszcze po rozwałce zyskuję stronę B kasety czyli przyjemność podwójna.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To robiłeś odwrotnie niż ja bo ja analogowe kasety przerabiałem na cyfrowe a ty na odwrót. Taśma w kasetach DCC jest bardzo dobrej jakości pod względem struktury technicznej jest identyczna z taśmą VHS dlatego nagranie na niej sygnału analogowego to niezły pomysł aczkolwiek niezbyt opłacalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasmy do zapisu cyfrowego mogą, zwłaszcza gdy pozwalają na zapis wielkiej gęstości, powiedzmy rzędu 2500bit/mm, zupełnie nie nadawać się do zapisu analogowego z prądem podkładu. Dlatego zadziwiasz mnie Zbyszek swoimi osiągnięciami w zapisie analogowym na tasmach od DCC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PROFEE-a

CR- 240, żre za wyjątkiem siana i solali dosłownie wszystko, dzisiaj dostanie TDK SA-Xs, TDK T1 i B&S PRO. Nagrywałem już na nośniki wyjętym z kaset DCC [ta sama szerokość] na taśmie z wideo Panasonic HD po odpowiednim przycięciu . Odpytaj Dariusza Kuleszy On ma UHER-a CR-240 [nick na audiostereo darkul] on między innymi nagrywał na taśmach przycinanych z pamięci taśmowej Odry. Może jestem głupi a głupi ma zawsze

szczęście ale jeszcze mi moje słodkie rozpieszczone maleństwo kawału nie zrobiło i szpetnie nie zawiodło.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek

Przychodzi mi do głowy tylko takie wytłumaczenie, że w DCC nie było bardzo gęstego zapisu. I przypominam sobie, że przynajmniej na początku, magnetofon DCC miał działać, jednocześnie, na normalnych kasetach CC w trybie jak najbardziej analogowym. Stąd może do kaset DCC ładowano taśmę w istocie analogową ( żeby można było ją nagrać pracując w analogowym trybie pracy magnetofonu DCC). Pozdrawiam cię Korwin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalka mam niewiele czasu ale robię to wyjątkowo porządnie znowu rozebrałem Uhera, chrom i metal przy tej taśmie wysiadają być może jest to nośnik do gęstego zapisu rozwalę następne trzy sztuki ale dopiero jutro dzisiaj muszę zjeść śniadanie wypić kawę nagrać dwa filmy z Planete i nagrać dwie godziny sonat skrzypcowych jeden mikrofon na statywie drugi z łapy okazuje się że DCC DCC nierówne te które ostatnio mam Hit

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.