Skocz do zawartości
IGNORED

Przygotowanie akustyczne pomieszczenia


parantulla

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje zrobic zaslaniane ciezkie kotary na okno, rozwiazanie w miare uniwersalne, nie zrujnuje Ci pokoju, a uzyskasz po ich zaslonieciu pozadany efekt akustyczny. Co do rybki albo pipki to swiete slowa, miekka wykladzina to podstawa na podlodze, przynajmniej na srodku. U mnie to byl wlasnie element, ktory wniosl najwieksza poprawe w pokoju odsluchowym. Poza tym niestety musisz troche dogracic ten pokoj, design pt pustostan a'la Ikea zdecydowanie kloci sie z akustycznymi prawidlami. Wiec.....wybor nalezy do Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie rolet w oknach u mnie kompletnie nic nie daja, absolutne zero roznicy. Okien mam 70% jednej bocznej sciany, wiec zdecydowanie nie tedy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem u siebie na suficie coś takiego.Nie twierdzę że ma to jakiś niesamowity wpływ ale pozwoliło pozbyć się pogłosu w pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10033-100007637 1170298336_thumb.JPG

post-10033-100007638 1170298335_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaed, 16 Sie 2006, 18:12

 

Wygląda zajebiście. A powiedz mi taką rzecz, jesteś pewien, że to właśnie pomogło? Czy może niechcący zrobiłeś "przy okazji" coś jeszcze w pokoju co mogło mieć wpływ na ten pieprzony pogłos? Taki sufit to se machnę w jeden wieczór a koszt worka zaprawy tynkowej to śmieszna kwota, tylko jak mam to później kuć i szlifować, żeby przyklejać jakieś panele to już chyba wolę od razu wyskoczyć przez okno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barni, 16 Sie 2006, 11:29

 

>Proponuje zrobic zaslaniane ciezkie kotary na okno, rozwiazanie w miare uniwersalne, nie zrujnuje

>Ci pokoju, a uzyskasz po ich zaslonieciu pozadany efekt akustyczny.

 

Ona jest bardzo słuszna koncepcja, a do tego wygodna, praktyczna, tania i łatwa w wykonaniu. Już o tym myslałem dużo wcześniej, ale ciągle mnie martwi ten cholerny smród papierochów. No chyba, że będę to prał co tydzień albo rzucę palenie a na to się raczej nie zanosi. Przynajmniej nie w tym życiu :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to w pokoju prawie nieumeblowanym,była tylko komoda,witryna i wersalka bez żadnych dywanów,kwiatków itp.Może nie była to oszałamiająca poprawa ale było zdecydowanie lepiej.Nie rób czegoś takiego zaprawą!!Zwykły gips szpachlowy wymieszany z emulsją !!!!Tego się prawie nie da malować a po wymieszaniu gipsu z farbą jest odrazu śnieżnobiałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wieczór to mało , ja to robiłem cały dzień,musisz zrobić cały sufit na raz inaczej będzie widać łaczenia.Jeżeli w razie potrzeby chodzi o usunięcie tego "ustrojstwa" z sufitu to folia na podłogę,zmoczyć dobrze sufit i samo spadnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>ahaed

 

efekt rzeczywiście fajny, ale pomyśl przez chwilę co będzie jak będziesz chciał "odświeżyć" pokój 9czyt. pomalować na nowo) TRAGEDIA!! Teraz ułatwiłeś sobie życie bo wymieszałeś to z emulsją, ale sam zauważyłeś że nie da się tego pomoalować... (na upartego da się np. natryskiem, ale pomyśl skąd go weźmiesz?) Pamiętaj też że upłynie max 5 lat a ściany będą dawały oznaki zabrudzenia a więc malowanie. Z kolei doprowadzić to do stanu gładkiego sufitu...to tak jak parantulla prawi "wolę skoczyć przez okno" ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>ahaed

>Jeżeli w razie potrzeby chodzi o usunięcie tego "ustrojstwa" z sufitu to folia na

>podłogę,zmoczyć dobrze sufit i samo spadnie.

 

OK, jak testowałeś to spoko. Już się bałem ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>ahaed

 

a czym to i jak nakładasz?zwykłą szpachelką? Najpiew "na gładko" a potem jakoś "zawirowujesz" :P ten sufit czy jak? Cholera podoba mi się, ale sam mam jakieś obawy co potem z tym zrobić do malowania - kłaść na nowo odpada..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpatrzyłem na AS w którym z pokoi normalne materace łużkowe w roli absorberów... wykombinowałem 2, postawiłem, troche pocaplowałem w ustawieniem i gra :) Co do rozproszeń to nie wiem czy warto stosować takie kasetony. One rozproszą fale wysokich, bardzo wysokich częstotliwości. Lepiej jakośsfakturowac ściane ... ktoś jużna forum takie cosrobił. Wygladało to jak filtr 3D z photoshopie. Ciekawy bajer jst tez z płytami styropianowymi, trzeba je odpowiednio pociąć, ale nie bardzo wiem jak to wytłumaczyć, można takze wytłoczki z jajków :) potopić w mleczku gipsowym, potem przykleić gdzieś na jakąś płyte czy na ściane, jeszcze raz pozaklejać gipsem te szpary pomiedzy i pomalowac na kolor jaki się chce. Wyjść jest dużo, wszystko zależy ile mamy kasy i czy chcemy rozpraszać i tłumić ... bo jak ktoś ma podbicie +5dB na 40Hz to nie bardzo jest to jak stłumić :) Ja mam +10dB na 44Hz i tylko rozproszeniem sobie z tym poradziłem. Poprostu odpowiednie ustawienie odpowiednich mebelków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodam jeszcze od siebie coś takiego ... że wcale nie jest tak że duży pokój wyklucza użycie monitorów , jak i nie jest tak że szkło jest największym wrogiem fali. Wszystkiego trzeba używać z głową. Ja słuchałem Dynaudio Contour 1,3MK2 w pokoju 25m^2 i naprawde było rewelacyjnie, a ktoś by pwiedział że co ?? takie monitorki na taki poój ?? do dupy ... a jednak, nie ma reguły i trzeba sie bawić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foksik, 16 Sie 2006, 23:35

 

>... i ze względów akustycznych rzuć palenie!

 

Raczej szybciej rzucę się z mostu. W sumie to nie takie głupie jest jak się tak zastanowić. Ile to broblemów może rozwiązać za jednym razem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>wovo

>bo jak ktoś ma podbicie +5dB na 40Hz to nie bardzo jest to jak stłumić :) Ja

>mam +10dB na 44Hz i tylko rozproszeniem sobie z tym poradziłem. Poprostu odpowiednie ustawienie

>odpowiednich mebelków.

 

budujesz rezonator Helmotza i po bólu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> saczek_XTRM

Nakładasz gładz,grubość ok 3-4mm (czym grubsza warstwa tym dłuższe "sople") na sufit na powieżchnię ok. 0.5-1 metra kwadratowego metalową pacą (im większa tym lepszy efekt).Następnie przykładasz pacę do gładzi i odciągasz ją w dół i tak miejsce obok miejsca.Raczej trzeba się z tym spieszyć.Przed robieniem czegoś takiego sprawdz jak trzyma emulsja na suficie i czy nie trzeba jej zdrapać inaczej przy odciąganiu gipsu może ci odchodzić razem z farbą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... te 'nacieki' aheada to mnie troche zastanawiaja, bo biorac pod uwage ich wielkosc (ile one moga miec? max. 2-3 cm?) to chyba wplywaja tylko na wysokie czestotliwosci, a nie te srednie, ktore wywoluja poglos.... no ale ja fizykiem-akustykiem nie jestem...

 

moze to bardziej wynika z faktu, ze gips polozony zostal na betonowy strop?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają wysokość od 0,5 do 3 cm.Pisałem już że poprawa nie była oszałamiająca ale była zauważalna.Możliwe że masz rację,że pokrycie betonowego stropu gipsem też miało na to jakiś wpływ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.