Jump to content
IGNORED

Co oznacza PCM i Bitstream ?

maciek-s

Recommended Posts

• 4 years later...

PCM oznacza Pulse Code Modulation. Jest to typ zapisu cyfrowego audio na płytach CDDA, czyli zwykłych audio. Częstotliwość próbkowania takiego zapisu wynosi 44.100Hz. Zapewne chodzi Ci o cyfrowe wyjście z DVD. Bitstream to prawie to samo, ale dotyczy innych formatów dźwięku, takich jak np. Dolby Digital lub DTS. Mają one inne częstotliwości próbkowania i zwykle są w większej ilości kanałów niż 2 (jak zwykle to bywa dla PCM)

MAM PYTANIE DO ZNAWCÓW:

Szukam odtwarzacza DVD, z cyfrowym wyjściem audio (optical lub coaxial, obojętne), z którego dźwięk byłby zawsze PCM. Mam zewnętrzny przetwornik cyfrowo analogowy, ale dekoduje on tylko PCM. Chciałbym podłączyć do niego odtwarzacz DVD, są takie?

Pozdrawiam

Kuba

-> kuba-phase

Wystarczy, że ustawisz w setupie DVD właśnie PCM dla wyjścia cyfrowego. Dzięki temu odtwarzacz, niezależnie od odtwarzanego właśnie formatu dźwięku, będzie słał do DAC-a sygnał PCM stereo. Czyli de facto chyba każdy odtwarzacz będzie dla Ciebie odpowiedni.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

-> kuba-phase

"SONY DVP-NS355 jaki obecnie testuje, niestety nie posiada takich bajerów."

Z tego co ja widzę w instrukcji obsługi, to ma (poza tym to nie jest żaden "bajer", a normalne ustawienie spotykane chyba w każdym odtwarzaczu DVD). Tu

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) masz instrukcję po polsku. Na stronie 82 masz opisane, co i jak musisz ustawić.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

>>nedj

Faktycznie, zwracam honor. Przyznaję, za leniwy jestem :). Ale jeśli chodzi o DTS, to można go jedynie włączyć, albo wyłączyć. Mam jeszcze jedno pytanie. Ze względu na to, że potrzbuję DVD, ale tylko jako źródło cyfrowe, na jakie firmy zwrócić uwagę? Chodzi mi o sprzęt z dobrym czytnikiem, laserem. Reszta nie jest istotna.

Pozdrawiam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.